Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Ερωτήματα & Προβληματισμοί
 Προβληματικό Garmin

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
Nasos777 Δημοσιευτηκε - 07/02/2016 : 23:03:23
Καλησπερα σε ολους

Το 2014 αγορασα απο γνωστο μαγαζι του Πειραια το Garmin 220, δεν ειχα κανενα προβλημα η το μονο προβλημα που ειχα ηταν να κουβαλαω στο στηθος το Καρδιοσυχνομετρο, ετσι λοιπον το 2015 Ιουνιο μηνα αποφασισα να αγορασω το Garmin 225 που εχει το Καρδιοσυχνομετρο ενσωματωμενο στο ρολοι, απο Ιουνιο μεχρι κ Δεκεμβριο δουλευε τελεια το καρδιοσυχνομετρο αλλα τον Δεκεμβριο αρχισε να χτυπαει ξαφνικα 220 Παλμους, ειμαι 35 οποτε 220 - 35 = 185.. Το 185 δεν εφτασα ποτε απο Ιουνιο μεχρι και Δεκεμβριο, εφτανα μεχρι 184 το πολυ... Το εστειλα 17 Δεκεμβρη στο καταστημα και μου το εστειλαν πισω μετα απο πιεση μου 40 μερες μετα, το πηρα και το δοκιμασα στον Λεβαδο και παλι εκανε τα δικα του, τεσπα το ξανα εστειλα πισω και μου εστειλαν καινουργιο, βαζω το καινουργιο για να παω για προπονηση και εκει που πηγαινα χαλαρα και ξεκουραστα ξαφνικα αρχισε να πηγαινει 190 μεχρι 205 χτυπους χωρις καν να ειμαι κουρασμενος, Εγω τωρα τι να κανω; μηπως εχουν καποιο προβλημα τα Garmin 225 η ειμαι τοσο ατυχος;;; μηπως μου εδωσαν μεταχειρισμενο; Τι μου προτεινετε να κανω;;; Ειμαι Λαμια και εχω πληρωσει μεχρι στιγμης 20 ευρω ταχυδρομειο που το εστειλα 2 φορες, α την πρωτη φορα μου το στειλαν δωρεαν την δευτερη οταν μου εστειλαν το καινουργιο πληρωσα 5 ευρω..
Λοιπον τι κανω;;;

Run Forrest Run
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
Nasos777 Posted - 12/05/2016 : 21:01:24
Για το συγκεκριμενο Garmin που ανοιχτηκε το θεμα ηταν οντως για πεταμα, και ηταν μια απλη ερωτηση, και το τριτο μου ρολοι που πηρα ειναι ξανα Garmin..

Run Forrest Run
giakos Posted - 12/05/2016 : 18:19:56
Με ολο τον σεβασμο στον φιλο που εθεσα το θεμα θεωρω τουλαχιστον αστειο τον τιτλο του θεματος......καταρχα δεν υπαρχει ρολοι που να μην βγαζει προβλημα....ειδικα αν καποιος ειναι και γκαντεμης.... αλλα αν εχουμε 100 δρομεις 75-80 τρεχουν με garmin...αρα στατιστικα και μονο οι παρατηρησεις προβληματων ειναι περισσοτερς...εγω ξερω 2ο δρομεις...19 εχουν garmin και 1 polar....δεν ειναι λογικο λοιπον να αναφερονται περισσοτερο τα garmin;;;;

Δεν προλαβαίνω.......
manolee Posted - 12/05/2016 : 17:30:52
ευχαριστω Στεφανε
Νομιζω οτι εχει μια μικρη διαφορουλα απο την κλασικη
Bloom Posted - 12/05/2016 : 14:48:52
Μήπως ο τίτλος του ποστ πρέπει να αλλάξει; Είναι προκλητικός ενάντια στην εταιρία χωρίς προφανή λόγο και αφήνει άσχημο υπονοούμενο.

Δε θέλω να κάνω τον αυτόκλητο δικηγόρο της εταιρίας, όμως δεν είναι σωστό να αδικούμε τους άλλους πετώντας λάσπη, ιδίως εμμέσως. Δεν υπάρχει λόγος. Τίποτα στον κόσμο βέβαια δεν είναι τέλειο, όμως τα Garmin είναι αξιόπιστα όσο και των υπόλοιπων εταιριών (τουλάχιστον). Έχοντας αγοράσει δύο διαφορετικά μοντέλα, μπορώ να προσυπογράψω πως μόνο για πέταμα δεν είναι.
papako Posted - 12/05/2016 : 13:29:08
ξαναδοκίμασε. είχε μια τελεία στο τέλος του Link

________
Στέφανος
manolee Posted - 12/05/2016 : 12:56:05
Στεφανε μηπως μπορεις να ξαναβαλεις το λινκ με την 5αρα στη Φιλοθεη
manolee Posted - 03/04/2016 : 16:01:34
Κι εμένα έτσι μου φαίνεται ... Μάλιστα από στροφή σε στροφή εμφανίζει απόκλιση έως και 50 μέτρα και όσο πιο χαμηλός είναι ο ρυθμός τόσο μεγαλύτερη .
papako Posted - 01/04/2016 : 11:55:22
χαχα...
και εγώ έχω χαράξει στην φιλόθεη μια διαδρομή 5Κ με το connect άλλα το 230 μόνιμα μου την βγάζει ~200 μέτρα λιγότερο. Νομίζω ότι είναι η κλασική 5Κ διαδρομή
https://connect.garmin.com/modern/course/11695300

από την άλλη, σε σωστά μετρημένη διαδρομή 10Κ (31ος αγώνας προς τιμή του μπλόκου Καλογρέζα) μου μέτρησε 10,08. βέβαια εδώ ήταν τελείως ανοικτός ο ουρανός.

________
Στέφανος
winarg Posted - 01/04/2016 : 11:01:35
quote:
Originally posted by manolee

Για να μην ανοιξω καινουριο θεμα το βαζω εδω....
Ξερει καποιος αν στην χαραξη διαδρομης που εχει το Connect Garmin η μετρηση της αποστασης ειναι ακριβης ?
Χαραξα μια συγκεκριμενη διαδρομη 5χλμ που κανω συνεχεια στη Φιλοθεη και μου την εβγαλε 5,17χλμ...Εχω προσεξει οτι λογω κλισεων και δεντρων σε καποια κομματια στην περιοχη χανεται λιγο η ακριβεια , αλλα 170 μετρα στα 5χλμ μου φαινεται παρα πολυ


Πιο πιθανό είναι να είναι σωστή η απόσταση στο connect (όταν τη σχεδιάζεις δηλαδή) παρά αυτή που γράφει το ρολόι
Georgios50 Posted - 01/04/2016 : 10:44:53
Υπομονή, έρχονται τα τσιπάκια…

ok
manolee Posted - 31/03/2016 : 18:48:59
Για να μην ανοιξω καινουριο θεμα το βαζω εδω....
Ξερει καποιος αν στην χαραξη διαδρομης που εχει το Connect Garmin η μετρηση της αποστασης ειναι ακριβης ?
Χαραξα μια συγκεκριμενη διαδρομη 5χλμ που κανω συνεχεια στη Φιλοθεη και μου την εβγαλε 5,17χλμ...Εχω προσεξει οτι λογω κλισεων και δεντρων σε καποια κομματια στην περιοχη χανεται λιγο η ακριβεια , αλλα 170 μετρα στα 5χλμ μου φαινεται παρα πολυ
Nasos777 Posted - 14/03/2016 : 01:01:04
Πιστευω το 235 να ειναι πιο τελειοποιημενο απο το 225, το 225 ειναι το πρωτο που βγηκε με το καρδιοσυχνομετρο στο χερι

νομιζω γιαυτο πληρωνουμε τα 333 Ευρω, δεν πληρωνεις τοσα χρηματα μονο να το εχεις για χρονομετρο, αν δω τα ιδια θα αναγκαστω να παρω ζωνη, αφου πρωτα θα το στειλω για επισκευη αντικατασταση για οσο θα εχει εγγυηση

Run Forrest Run
papako Posted - 13/03/2016 : 23:59:23
είσαι σίγουρος;
Τι διαφορά περιμένεις να έχει από το 225 σε θέματα HR;


________
Στέφανος
Nasos777 Posted - 13/03/2016 : 23:03:36
Το εχω στειλει πισω για επισκευη κ πιθανοτατα να μου φερουν καινουργιο, βεβαια οταν μου το φερουν πισω θα το πουλησω γιατι μεσα στην βδομαδα θα εχω το 235

Run Forrest Run
papako Posted - 13/03/2016 : 11:07:11
Αν δεν θέλεις να το δόσεις, μπορείς να πάρεις μια ζώνη και να χρησιμοποίησεις αυτή αντί για τον ενσωματωμένο παλμογράφο

________
Στέφανος

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000