Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 Τραυματισμος απο tempo?

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
davosa Δημοσιευτηκε - 07/05/2016 : 12:21:56
καλησπερα παιδια και χρονια πολλα και Χριστος Ανεστη.
εδω και αρκετες μερες πριν τη μεγαλη εβδομαδα εκανα ενα tempo 5χιλ πολυ γρηγορο ομως με ανηφορες και ισιωμα.το θεμα ειναι οτι μετα απο 3 μερες αρχισε η μεση να με ποναει τρομερα οπως και τα ποδια..για την ακριβεια με χτυπουσε το δεξι και ποτε το αριστερο ποδι κατω χαμηλα..κανα 4 μερες που περασανε αλλα απο τη προηγουμενη δευτερα ξανα αρχισανε οι πονοι...
Τι λετε να ειναι?ολοι οι μυς με πονανε αρκετα..να παω να ελεγξω τη μεση?να επαθα ζημια απο ενα tempo?
πιο παλια παθαινα που και που καμια φυσιολογικη θλαση στη μεση αλλα αμεσως περνουσε...ευχαριστω

σημερα εχω λιγους πονους-αυριο εχει αγωνα 10αρι και λεω να το τρεξω χαλαρα...οταν τρεχω η μεση δεν με εμποδιζει στο τρεξιμο...απλα τα ποδια χαμηλα τα νιωθω βαρια...
6   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
galimanas Posted - 31/05/2016 : 23:06:47
Άρχισα φυσιοθεραπειες σιγά σιγά..το μυϊκό πρόβλημα υπάρχει όχι σε τόση ένταση όπως πριν.το θέμα είναι τρέξιμο σε χαλαρό ρυθμό?η εντελώς ξεκούραση?γίνεται ζημιά με χαλαρό τρέξιμο στο μυϊκό πρόβλημα?
Hermes Posted - 23/05/2016 : 09:08:41
το καλό με τα μυϊκά είναι ότι περνάνε, εύκολα ή δύσκολα, αργά ή γρήγορα...
galimanas Posted - 22/05/2016 : 12:01:40
Τελικά πήγα σε γιατρό.μυϊκό το πρόβλημα μου είπε.ξεκίνησα να ψιλοτρεχω χωρίς πόνους ιδιαίτερους.σήμερα όμως μετα απο long run με ψιλοτσιμπησε η μέση.λέτε να θέλει ξεκούραση καμιά 10 μέρες μέχρι να περάσει το μυϊκό πρόβλημα εντελώς?
davosa Posted - 09/05/2016 : 19:29:49
το ετρεξα φιλε μου χαλαρα σε 45 λεπτα.δεν πονουσα καθολου.σιγουρα θα παω να με εξετασει ενας γιατρος αλλα ειμαι πολυ καλυτερα.ευχαριστω
sakis1971 Posted - 09/05/2016 : 15:10:47
Το έτρεξες το 10άρι τελικά παρά τις προειδοποιήσεις ή ξεκουράστηκες;
Αν δε κάνεις κάτι απερίσκεπτο δε παθαίνεις ζημιά,συνήθως είναι αποτέλεσμα κόπωσης ή προπονητικών λαθών που με το καιρό αθροιστικά δημιουργούν πρόβλημα.
Ξεκούραση λοιπόν και επίσκεψη σε ειδικό δε μπορούμε να κάνουμε διάγνωση στο φόρουμ.
Το με πονάει το πόδι είναι πολύ αόριστο πάντως για να πει κανείς οτιδήποτε.


Να ακούς το σώμα σου.

same rules apply
davosa Posted - 09/05/2016 : 14:18:42
κανεις?

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000