Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 επιλογή παπουτσιού

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
JASON JASON Δημοσιευτηκε - 07/05/2016 : 10:46:26
Καλημέρα.

Ψάχνω για ένα ελαφρύ παπούτσι, κυρίως για διαλειμματικές και αγώνες.
Είμαι 184, 85.5 κιλά με υπερπρηνισμό και αυτή τη στιγμή έχω τα εξής

1)Αsics Kayano 21, 500χλμ
2)Αdidas Sequence 7, 200χλμ

Λέω να πάρω ένα ελαφρύτερο παπούτσι γιατί η αλήθεια είναι ότι τα Kayano πλέον τα νιώθω πολύ βαριά για τις συνηθισμένες προπονήσεις (8-10km).
Mου αρέσουν πολύ τα New Balance 1500V2. Δεν τα έχω τρέξει, απλά τα φόρεσα σε μαγαζί.

Ο σκοπός μου δεν είναι να πάρω ένα καθαρά αγωνιστικό παπούτσι αφού εξάλλου δεν κατεβαίνω σε περισσότερους από 10 αγώνες το χρόνο. Θα ήθελα ένα ελαφρύ υποστηρικτικό παπούτσι που θα με καλύπτει στα κομμάτια αλλά και σε πιο γρήγορα 20αρια.

Αν λάβω υπόψη τις κριτικές με καλύπτει.

Εσείς τι λέτε; Κάποια άλλη πρόταση, ίσως από προηγούμενα μοντέλα που είναι σε stock και άρα σε καλύτερη τιμή;

Έχω διαβάσει πολύ καλά λόγια και για το 1260V5 αλλά θεωρώ πως τα ζευγάρια που έχω ήδη, καλύπτουν αυτή την κατηγορία.

Ευχαριστώ

15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
sakis1971 Posted - 13/08/2016 : 00:12:15
quote:
Originally posted by dimitrissss

Νομίζω ότι πια περνούν όλες οι κάρτες παντού.

No pain, no gain!



δοκίμασε να κάνεις αγορά από iherb,ο προιστάμενός μου δοκίμασε εχθές και δεν.

same rules apply
dimitrissss Posted - 12/08/2016 : 21:57:41
Νομίζω ότι πια περνούν όλες οι κάρτες παντού.

No pain, no gain!
sakis1971 Posted - 12/08/2016 : 19:02:39
adidas Supernova Sequence 8 σε UK10, 44 2/3 βγαίνει στα 70 ευρώ με τα μεταφορικά μαζί,η amex περνάει.

https://www.amazon.co.uk/dp/B00UUPT02O/ref=pe_385721_145348961_TE_item

same rules apply
sakis1971 Posted - 02/07/2016 : 08:35:08
Σαν value for money trail προτάθηκε το Adidas kanadia tr 7,σε δρομικό υπάρχει κάποια πρόταση;
Ευχαριστώ.

same rules apply
mike07 Posted - 18/06/2016 : 11:39:17
Καλημέρα.

Το παπούτσι δομιμάστηκε σε κάποιες προπονήσεις και είναι αρκετά άνετο και δείχνει να είναι και απορροφητικό. Δεν μου δείνει την αίσθηση ότι τρέχω σε tartan ή σε δρόμο. Θα δοκιμαστεί και σε αγώνες , συνεπώς θα πω και μία 2η γνώμη.
roberto4carlos Posted - 15/06/2016 : 13:09:47
quote:
Originally posted by mike07

Τελικά παιδιά (προς το παρών) παράγγειλα το πρωτο ζευγάρι Saucony ride 8. Αναμένω αυτή την εβδομάδα το πρώτο test review!

Ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις σας.


Με το καλό λοιπόν. Περιμένουμε εντυπώσεις
mike07 Posted - 15/06/2016 : 10:45:21
Τελικά παιδιά (προς το παρών) παράγγειλα το πρωτο ζευγάρι Saucony ride 8. Αναμένω αυτή την εβδομάδα το πρώτο test review!

Ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις σας.
mike07 Posted - 14/06/2016 : 16:02:25
Τηλεφώνησα σε γειτονική μεγάλη πόλη (Κατάστημα intersport) όλα τα παραπάνω μοντέλα, δεν τα διαθέτουν καθως είναι advanced running! Ευτυχώς και δεν πήγα..
mike07 Posted - 14/06/2016 : 14:37:57
Τώρα θα με κάνετε να πάω μέχρι εκει. μεσημεριάτικο! :)
patrickdrd Posted - 14/06/2016 : 14:18:34
ναι, αλλα δεν θα στο συνιστουσα και παλι γιατι τα χρηματα δεν ειναι λιγα απ την μια και
απ την αλλη το να σου πω εγω ή ο καθενας οτι το ταδε παπουτσι ειναι σουπερ ντουπερ ουαου
αν δεν το φορεσεις εσυ να δεις πως ειναι στο ποδι σου, καθοτι το ποδι του καθενος μας προφανως ειναι διαφορετικο,
τι νοημα εχει;

εδω βλεπεις διαφορες στο ιδιο μοντελο, π.χ. ενω εμεινα απολυτως ευχαριστημενος απο το kayano 21,
δεν εμεινα καθολου απο το 22, καθολου καλη εφαρμογη στο δικο μου ποδι τουλαχιστον, αρα;

το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι οταν βρισκεσαι καπου κεντρικα να δοκιμαζεις κι
οταν καταληξεις σε ενα δυο μοντελα που σου αρεσε η εφαρμογη τους,
κανεις την ερευνα αγορας σου στο νετ και διαλεγεις με βαση την τιμη

carpe runem
mike07 Posted - 14/06/2016 : 14:09:09
@patrickdrd κατέχω τι λές. Αν ήταν θα το είχα κάνει, είναι το ιδανικότερο. Είμαι από επαρχία, τα τοπικά καταστήματα δεν διαθέτουν τόσο "running" παπούτσια, αλλά περισσότερο casual. Το να μεταβώ σε μεγαλύτερη πόλη ψάχνοντας, χωρις να γνωρίζω μαγαζιά και να έχουν αυτά που θέλω, είναι χρονοβόρο. Πρέπει να πάω καθοδηγούμενος, εκτός και αν ψαχτώ μέσω net τους πάρω από πριν τηλέφωνο και παώ.
Γιατο κοιτάζω να παρω όσο το δυνατόν "υποκειμενικές" γνώμες του διαδικτύου. Πέραν τούτου αν το πάρω από net θα κερδίσω και κάποια παραπάνω χρήματα.
patrickdrd Posted - 14/06/2016 : 13:52:51
ε μαλλον πρεπει να τα δοκιμασεις για να καταλαβεις τι σου κανει περισσοτερο...

να το τρεξεις σε διαδρομο το βλεπω δυσκολο, οπως ειπα, φοβουνται την φθορα,
ποσο μαλλον τον αριθμο των χιλιομετρων που ειπε ο αλλος...

μπορεις ομως παρολα αυτα να τα βρεις και να τα φορεσεις ολα,
ακομα και να ριξεις ενα χαλαρο τρεξιματακι μες στο μαγαζι
(κι ας μην ειναι σε διαδρομο, δεν πειραζει),
πιστευω πως ειναι αρκετα αντιπροσωπευτικο και
σιγουρα αντιπροσωπευτικοτερο απο οσα reviews κι
αν διαβασεις, απ οσες γνωμες κι αν σου πουμε

carpe runem
mike07 Posted - 14/06/2016 : 12:50:00
@roberto4carlos. Όσον αφορά τα reviews δεν έχεις άδικο, είναι σχετικά λίγα και όχι κατατοπιστικά. Όσο καιρό αθλούμαι - να λέω δόξα τον Θεό - δεν έχω κάποιο πρόβλημα σε γόνατο ή πέλμα, αλλά σίγουρα θέλω κάτι πιο ξεκούραστο και απ την στιγμή που νιώθω αγωνιστικά καλά, σίγουρα κάτι το οποίο "θα με ανεβάσει" ακόμα καλύτερα.
roberto4carlos Posted - 14/06/2016 : 12:45:17
Τόσο το Ride 9 όσο και το Glycerin 14 είναι σχεδόν ακυκλοφόρητα και δεν έχουν πολλά reviews ψάχνοντας στο internet. Άρα δεν μπορείς να στηριχτείς ακόμα σε απόψεις άλλων δρομέων.

Απο κει και πέρα, προσωπικά, αν δεν είχα πρόβλημα σε γόνατο και πέλμα θα πήγαινα στο Ride, αφού και τα κιλά μου (είναι όσα και τα δικά σου) δεν απαιτούν κάποιο πολύ αντικραδασμικό-απορροφητικό μοντέλο όπως το glycerin.
mike07 Posted - 14/06/2016 : 12:32:55
@cranfield ευχαριστώ και εσένα.

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000