Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 εργομετρηση

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
avatos Δημοσιευτηκε - 21/12/2016 : 22:19:48
κατα ποσο ειναι απαραιτητη , ευχαριστω για την γνωμη σας
8   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
avatos Posted - 27/12/2016 : 12:45:58
πολυ κατανοητος ,ευχαριστω
Deorum Posted - 27/12/2016 : 10:55:56
Εγώ έχω βρει τα όρια μου, μόνος μου. Έχω φάει τα μούτρα μου 2-3 φορές, και έμαθα ως εκεί μπορώ.
Τώρα εντάξει, ένα 30-40ρι δεν ξέρω πόσο έχει, είναι ένα ποσό. Για άλλους υψηλό, για άλλους εφικτό για την τρέλα τους, για κάποιους λίγους τίποτα.
Πραγματικά δεν υπάρχει απάντηση. Νομίζω όταν αποφασίσω να κάνω "σοβαρά" κάποια προετοιμασία, δεν θα κολλήσω σε αυτά τα χρήματα, και θα το κάνω. Έτσι για την εμπειρία. Έτσι για να μην έχω αμφιβολία.
Η προετοιμασία ενός μαραθωνίου εξάλλου είναι ένα 4μηνο ταξίδι, με πολλά άλλα έξοδα, αν το δεις συνολικά οκ, είναι λογικό. Σκέψου άλλοι πάνε και εξωτερικά κτλ. Στο πακέτο και αυτό. Όπως το ορεκτικό σε μια ταβέρνα ένα πράγμα...
Αλλά σίγουρα απαραίτητο δεν είναι.
:)
avatos Posted - 27/12/2016 : 09:07:49
DIMITRISSS@ ρυθμος εννοω ,απο χλμ 50 τουλαχιστον την εβδομαδα
dimitrissss Posted - 27/12/2016 : 01:04:45
Τι εννοείς με 5 με 5'30. Ρυθμός ανά χιλιόμετρο; Και πόσα χιλιόμετρα; 5,10,20, παραπάνω; Την διαχείριση της ενέργειας μπορείς να την βασίσεις στην πείρα σου. Η εργομέτρηση θα σου δώσει περισσότερα στοιχεία όπως είπαν και οι συνφορουμιτες. Δεν είναι απαραίτητη. Ξέρω σπαρταθλητές που δεν έχουν κάνει ποτέ. Αν θες τη γνώμη μου κάνε το πιο πολύ σαν εμπειρία. Όχι σαν κάτι το απαραίτητο.

No pain, no gain!
avatos Posted - 26/12/2016 : 15:29:39
τρεχω ερασιτεχνικα 5 με 5΄30 ,θα θελα να με βοηθησει οσο αφορα την διαχειριση της ενεργειας ,τζελακια υγρα ,δεν ξερω αν το θετω σωστα
Deorum Posted - 24/12/2016 : 19:11:57
Μετά από λίγα χρόνια στο τρέξιμο, και αφού έχεις αρχίσει να εξαντλείς διάφορες δοκιμές, πειράματα κτλ, θα έρθει η ώρα που θα σκεφτείς μήπως το κάνω και αυτό.
Δεν είναι κακό. Απαραίτητο δεν είναι βέβαια -όπως δεν είναι απαραίτητο σχεδόν τίποτα, ούτε προπονητές, ούτε τζελάκια, ούτε καν πρόγραμμα, ούτε αγώνες, ούτε ... τίποτα-, αλλά αν θες το κάτι παραπάνω, είναι μια καλή σκέψη να δεις που βρίσκεσαι και πως θα κινηθείς από εδώ και πέρα.
Είναι ένα χρήσιμο εργαλείο.
haf Posted - 24/12/2016 : 18:39:00
quote:
Originally posted by avatos

κατα ποσο ειναι απαραιτητη , ευχαριστω για την γνωμη σας



Αν έχεις βάλει κάποιο στόχο θα σε βοηθούσε να πάρεις κάποια πιο εξειδικευμένες πληροφορίες σχετικά με το που βρίσκεσαι σχετικά με τον στόχο που έχεις βάλει.

Deorum Posted - 21/12/2016 : 23:06:54
Τίποτα δεν είναι απαραίτητο.

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000