Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Επιλογή παπουτσιού!

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
Love run Δημοσιευτηκε - 18/01/2017 : 23:34:24
Καλησπερα,τα παπουτσια που εχω για τις προπονήσεις μου ειναι τα asics gel kayano 21...η αληθεια ειναι οτι θέλουν ανανέωση γιατι φετος μονο απο τον Νοέμβριο κ μετα εχουν γράψει 600χλμ συν οτι έτρεχα ολο τον περσινό χειμώνα (χωρις να καταγράφω χλμ) ...
επισης ο προχθεσινός αγωνας του ευρωτα μου άφησε ενθύμιο μια ενόχληση (σαν νευροκαβαλημα να πω) στο κατω μέρος του κουτουπιε και ειμαι σίγουρη οτι η αιτία ειναι τα παπουτσια....
Σε μια αναζήτησή στο Ίντερνετ εχω μπερδευτεί πολυ μιας κ τα συγκεκριμένα asics ειναι κ τα μόνα που εχω δοκιμάσει και δεν εχω άποψη πως θα "μου κάτσει" κάποιο αλλο ζευγάρι...εσεις απο την εμπειρία σας τι θα μου προτείνατε (γυναικεια) για άσφαλτο , ελαφρύ, τα κιλα μου 56 -57... Κ φουλ προπονήσεις!!! Ευχαριστω ...
3   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
Love run Posted - 25/01/2017 : 01:01:54
quote:
Originally posted by rafdesipris

ο καθενας μπορει να αρχισει να σου αραδιαζει μαρκες και τυπους που τον βολεψαν, αλλα δεν νομιζω ότι υπαρχουν συμβουλες και προτασεις πανω στο θεμα. η αισθηση και η επιλογή παπουτσιού είναι κατι καθαρα υποκειμενικο, που πρεπει να ταιριαζει πρωτα πρωτα σε σενα, ανεξάρτητα από τη συσταση αλλου.
καλο είναι να επισκεφθείς καποιο από τα πιο εξειδικευμένα καταστήματα, που αφενος θα δουν το πατημα σου στον διαδρομο και θα σου προτεινουν κατι πιο καταλληλο για το πατημα σου, αφετέρου θα εχεις και εσυ την ευκαιρια να τα δοκιμασεις επι τοπου τρεχοντας. Προσοχή στην σωστη επιλογή παπουτσιού, γιατι εγκυμονεί κινδυνους τραυματισμου, ειδικα αν εχεις Neutral πατημα και φορας υποστηρικτικο παπουτσι (πχ kayano)



Εχεις απόλυτο δικιο!!!στον αγωνα του ευρωτα έπαθα κάταγμα εκ κοπωσεως κ τωρα ενα μήνα εκτος :( πολυ πιθανόν το παπουτςι...σευχαριστω πολυ!!!
rafdesipris Posted - 22/01/2017 : 17:34:47
ο καθενας μπορει να αρχισει να σου αραδιαζει μαρκες και τυπους που τον βολεψαν, αλλα δεν νομιζω ότι υπαρχουν συμβουλες και προτασεις πανω στο θεμα. η αισθηση και η επιλογή παπουτσιού είναι κατι καθαρα υποκειμενικο, που πρεπει να ταιριαζει πρωτα πρωτα σε σενα, ανεξάρτητα από τη συσταση αλλου.
καλο είναι να επισκεφθείς καποιο από τα πιο εξειδικευμένα καταστήματα, που αφενος θα δουν το πατημα σου στον διαδρομο και θα σου προτεινουν κατι πιο καταλληλο για το πατημα σου, αφετέρου θα εχεις και εσυ την ευκαιρια να τα δοκιμασεις επι τοπου τρεχοντας. Προσοχή στην σωστη επιλογή παπουτσιού, γιατι εγκυμονεί κινδυνους τραυματισμου, ειδικα αν εχεις Neutral πατημα και φορας υποστηρικτικο παπουτσι (πχ kayano)
gargadua Posted - 19/01/2017 : 07:05:43
More Mile R66 φτηνά (περίπου 48€ με τα μεταφορικά), προστατευτικά και ελαφριά. Νούμερο αντίστοιχο του asics.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000