Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Ερωτήματα & Προβληματισμοί
 μετά το εμβόλιο covid μπορώ να τρέχω?

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
samis Δημοσιευτηκε - 02/03/2021 : 09:48:42
Εχθές έκανα το εμβόλιο για τον κορωνοϊό. Όλα οκ . Ο γιατρός μου είπε ότι μπορω να προπονούμαι μετά απο 1-2 μέρες αν δεν έχω αντιδράσεις (πυρετός κλπ) Αλλά ο γιατρός δεν είναι Αθλίατρος... αν θα τρέξω για 1-2 εβδομάδες , γυμναστική στο σπίτι μπορώ? ποδηλατάκι?
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
skrivi Posted - 29/07/2021 : 16:52:02
Σήμερα το μεσημέρι έκανα και τη δεύτερη δόση και ως τώρα όλα καλά, θα βγω το βραδάκι για τρέξιμο, αλλά στο πολύ χαλαρό κυρίως λόγω ζέστης και με διάλειμμα για νερό ανά δέκα λεπτά. Ελπίζω να μην έχω τίποτα παρενέργειες αύριο, για να πάω για κανένα μπανάκι..
MARIOS2020 Posted - 29/07/2021 : 14:26:39
Ενας φίλος έκανε το johnson και του είπαν νΑ μην κουράζεται και να μην πιει αλκοόλ για 2 ημέρες.
Επίσης ότι θα έχει πυρετό και πιάσιμο στο χέρι αλλά δεν έπαθε τίποτα.
Vslis Posted - 29/07/2021 : 13:54:09
Λίγο αυτοσυγκράτηση παιδιά. Εφόσον έχουμε κάνει το εμβόλιο, λίγες ημέρες χωρίς τρέξιμο ή αλκοολ, δεν θα πάθουμε και κάτι. Προσωπικά επέλεξα να απέχω απ τις επιλογές μου για 3 ημέρες.

______________________________
"Running allows me to set my mind free. Nothing seems impossible. Nothing unattainable." – Kara Goucher
onera Posted - 28/07/2021 : 20:58:29
quote:
Originally posted by skrivi

Καλησπέρα σε όλες και σε όλους! Στις 3 το μεσημέρι έκανα το Pfizer (πριν σχεδόν τρεις εβδομάδες), μόνο λίγος πόνος στο χέρι για δύο τρεις μέρες. Βγήκα για τρέξιμο κανονικά και αυθημερόν και την επόμενη. Αυθημερόν ήπια και τρεις μπίρες για αποκατάσταση :)



Αυτό με την κατανάλωση αλκοόλ την ίδια μέρα με το εμβόλιο δεν είναι και για διαφήμιση πάντως. Για το τρέξιμο καλά έκανες αφού δε σε επηρέασε
skrivi Posted - 27/07/2021 : 17:03:18
Καλησπέρα σε όλες και σε όλους! Στις 3 το μεσημέρι έκανα το Pfizer (πριν σχεδόν τρεις εβδομάδες), μόνο λίγος πόνος στο χέρι για δύο τρεις μέρες. Βγήκα για τρέξιμο κανονικά και αυθημερόν και την επόμενη. Αυθημερόν ήπια και τρεις μπίρες για αποκατάσταση :)
DIMITRIOSSS Posted - 19/07/2021 : 09:34:54
Μαλλον δεν μπορω να το ανοιξω σωστα. Ειναι και Εγγλέζικα που έλεγε και η γιαγιά μου!!!!
stratos_al Posted - 16/07/2021 : 22:52:06
Κι εγώ τα ίδια Γιώργο. 2 δόσεις και καμία ενόχληση. Στην 1η δόση πήγα κατευθείαν κι έκανα 500αρια με το πλήρωμα μου στην κωπηλασία και την επόμενη μέρα έκανα long run 26km.
Στη 2η δόση το ίδιο βράδυ έκανα long run 28km και το πρωί προπόνηση κωπηλασίας.
Καμία ενόχληση, καμία αλλαγή σε VOmax, απόδοση ή έστω την παραμικρή παρενέργεια

Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.

zoro Posted - 16/07/2021 : 14:33:04
Πριν 20 ημερες εκανα και την 2η δοση pfizer. Στην πρωτη δοση ειχα μονο μικρη ενοχληση στο σημειο του τσιμπηματος, στην δευτερη ηταν μια ξανθια θεα νοσηλευτρια αστερι στο τσιμπημα που δεν καταλαβα τιποτα. Οσο αφορα τις προπονησεις εκεινο το διαστημα εκανα 30 χλμ/βδομαδα ολα ελευθερα εως χαλαρα απο ενταση. Τωρα εχω τετοια ενεργεια που εχω ξεκινησει...τριαθλο!
Μαλλον εχω ντοπαριστει, ανευ πλακας εχω μεγαλη ενεργεια, ισως "φταιει" το γεγονος οτι ψυχολογικα νοιωθω πιο "προστατευμενος", εκει το αποδιδω.
Βεβαια δεν ειχα καμμια οαρενεργεια η κοπωση μετα και απο τις δυο δοσεις.
DIMITRIOSSS Posted - 16/07/2021 : 11:32:08
Φλεβάρη πέραση civid-19 χωρις να νοσηλευτώ αλλα με πυρετό, πονοκεφάλους, υπερβολική κόπωση και ταχυκαρδίες για 10 μέρες . Το βασικό είναι οτι είχα μεγάλη μυική καταπόνηση. Σαν να ατρώφισας οι μυιες μου (δεν είναι απλή γρυπούλα τελικά για μερικούς μερικούς). Εκανα δύο μήνες μέχρι να επανέλθω σε ρυθμούς τρεξίματος και όχι περπατήματος. Το πρώτο εμβόλιο το έκανα 17 Ιουνιου και το δευτερο 12 Ιουλιου. Εχω τα ίδια συμπτώματα με τον jimpapi. Κόπωση και άρνηση του σώματος να τρέξει έστω και 2 χλμ. Απρίλιος και Μαιος βγήκαν με μεσο όρο 70χλμ ανα βδομάδα και εχω ένα μήνα τώρα που τρέχω 25 χλμ τη βδομάδα και αυτά με μαστίγιο σαν να κάνω καταναγκαστικά έργα. Ο προβληματισμός μου είναι μήπως περνάω κανα long covid ή είναι απο τα εμβόλια?
denvas Posted - 29/05/2021 : 08:13:31
Με J&J μετά από 14 μέρες ακόμα έχω μια αισθητή κόπωση στην προπόνηση.
ANASTASIOS Posted - 28/05/2021 : 21:32:24
[quote]Originally posted by Rigelian

Πρώτη δόση Pfizer προχθες. Κανένα αίσθημα κούρασης, ελαχιστότατη ενόχληση στο σημείο που τρύπησε η βελόνα!
[/quote
Τι να σε πιασει εσενα βρε σκυλι του πολεμου?

Δεν έχει σημασία πόσο αργά πάς αρκεί να μην σταματάς.
Ανθρωπος που γελά δεν είναι απαραίτητα ευτυχισμένος,δυνατός είναι.
G. ASIMAS Posted - 27/05/2021 : 15:07:49
Τετάρτη κάνω τη δεύτερη δόση pfizer....ελπίζω να μην έχω παρενέργειες γιατί στην πρώτη δόση 2 μέρες ήμουν σαν ζομπι

BAD WORKOUT IS NO WORKOUT
geopa Posted - 25/05/2021 : 18:59:50
Χαχαχαχα
Gabri Posted - 25/05/2021 : 12:37:55
AZ στις 5/5 πρωτη δοση...καμια παρενεργεια εκτος απο το χερι για 40 ωριτσες. Σε 48 ωρες πηγα ετρεξα οπως ημουν και πριν. Και βασικα εδω και 3 βδομαδες μετα το εμβολιο εγινα πιο γρηγορος και δεν κουραζομαι οπως πριν
Rigelian Posted - 23/05/2021 : 12:34:20
Πρώτη δόση Pfizer προχθες. Κανένα αίσθημα κούρασης, ελαχιστότατη ενόχληση στο σημείο που τρύπησε η βελόνα!

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000