Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Ivorteam vs Nikatsteam

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
sam Δημοσιευτηκε - 10/09/2009 : 21:22:21
(συνέχεια απο http://forum.runningnews.gr/topic.asp?TOPIC_ID=3607&whichpage=4)


Λοιπόν, επειδή τα πολλά λόγια είναι φτώχεια (και αντιμετωπίζω κάποιες οικονομικές δυσκολίες αυτή τη περίοδο) θα σας πω με αρκετά λόγια τι προτείνω να γίνει:

Οι απέναντι με τα μεταξωτά βρακιά που είναι όλο κλο κλο κλο και δηλώσεις αλλά από αυγό τίποτα καιρός είναι να δούνε πόσα απίδια βάζει ο σάκος.

Μετά απο εκτενή συζήτηση με τον κόουτς (δε ξέρει τίποτα δηλαδή) προκαλώ τη νικατσομάδα σε μια τελική μάχη...

Επειδή υποστηρίζουν ότι οι πρωτοποριακές μέθοδοι τους πανμέγιστου κόουτς μας δεν έχουν αντίκρυσμα και θα μας κάνει να πατώσουμε στη κλασσική και επειδή εμείς πιστεύουμε ότι δε χρειαζόμαστε τις μεθόδους του κόουτς για να πατώσουμε σας προκαλούμε στο υπέρτατο στοίχημα...

Εσείς και Εμείς...
Εμείς και Εσείς..

8 Νοεμβρίου 2009

Τη μέρα τη ξέρετε, το μέρος το ξέρετε ...καιρός είναι να μάθετε και το "τρόπο"!

Να συμπληρώσουμε τις ομάδες μας και να δούμε ποιος θα έχει τη καλύτερη βελτίωση από τη προηγούμενη κλασσική και άρα το καλύτερο προπονητικό μοντέλο...

Άλλωστε φέτος runningnews ομάδα δε φτιάχνουμε ...ας αποκτήσει αλλιώς έξτρα ενδιαφέρον ο αγώνας...

Δηλαδή έκανες 4 ώρες πέρσι και φέτος έκανες 3...? Έχεις 25% βελτίωση.

Ο καλύτερος μέσος όρος των καλύτερων βελτιώσεων θα κερδίσει...

Και για να είναι ακόμα πιο δίκαιο η υψηλότερη βελτίωση της κάθε ομάδας να μην μπαίνει στον μέσο όρο (να μη σας κλέψουμε δηλαδή γιατί έχω ακούσει ότι ο κανίβαλλος π.χ. θα κάνει μία ώρα κάτω φέτος!) όπως συμβαίνει και στη βαθμολόγηση του καλλιτεχνικού πατινάζ (άσχετο το άθλημα αλλά είναι το αμέσως επόμενο αγαπημένο των "βουτυρομπεμπέδων" απέναντι οπότε το αναφέρω για να το καταλάβουν)

Επίσης το πλήθος των καλύτερων βελτιώσεων που θα μπούν στον μέσο όρο να οριστεί από τη μικρότερη ομάδα. Εάν αυτή έχει π.χ 6 δρομείς και η άλλη 8 ...να συγκριθούν τα 4 καλύτερα ποσοστά βελτίωσης. Εκτός του πρώτου δηλαδή να βγουν και 1 (ίσως και 2 εάν είναι μεγαλύτερες οι ομάδες) από το τέλος (γιατί όλο και κάποιος θα κτυπήσει τοίχο -όχι από εμάς φυσικά- και άντε να βγάλεις άκρη μετά)

Οι ομάδες μπορεί να είναι μικτές πιστεύω...

Τώρα όσον αφορά στα ρόστερ λίγο πολύ υπάρχουν ήδη κάποιες μορφοποιήσεις...

Εμείς (οι χαλαροί με τα χαλαρά ήθη) νομίζω δικαιούμαστε π.χ. τον κανίβαλλο που είναι μια παντελή έλλειψη ηθών (και ας μην έχει παρει θέση ως τώρα γιατί είναι λίγο βεντέτα παίκτης και θέλει ειδική μεταχείριση), ενώ νομίζω ότι και ο μεγαλοεισαγωγέας (call me leo) παρόλα τα κολλητιλίκια με τον νίκατς, μάλλον με μας πρέπει να έρθει, ασε που νομίζω ότι είχε δηλώσει ότι θα κάνει 2000-3000 χιλιόμετρα φέτος και δεν τον κόβω να έχει κάνει ούτε τα 1000 (οπότε η φιλοσοφία του είναι ταμαμ για την ομάδα). Επίσης ο aad όπως δηλώσε και ο ίδιος ακολουθεί και αυτός το πρόγραμμα βδομάδα/παρά βδομαδα προπόνηση και λονγκ ραν αμα κάτσει και νομίζω ότι έχει πιάσει το νόημα :)

Φυσικά το ρόστερ είναι ανοικτό και πρέπει ο κόουτς να υπογράψει και άλλους παίκτες (αριστοτέλη κάτι έλεγες ότι έχεις βαρεθεί το τρέξιμο και η πρόπόνηση σου είναι αλα ντάλον ...οπότε έλα απο δω αγόρι μου... Είσαι και μπαόκι μου φαίνεται)

ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΠΑΡΤΕ ΘΕΣΗ ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ ΕΔΩ!!

(και ο δημήτρης να σταματήσει να κάνει τον κινέζο)

Να σημειώσω εδώ ότι ο Υμηττός όπως είπα και στον Αριστοτέλη σε άλλο ποστ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ το προπονητικό κέντρο της νικατσομαδας! Είναι κοινό προπονητικό κέντρο (σα το ΟΑΚΑ ένα πράμα) άλλο που εμείς βαριόμαστε να πηγαίνουμε συχνά... Εάν θέλουν λοιπόν οι ακατανόμαστοι καλομαθημένοι "κυριλέδες" να δηλώνουν έδρα, ας δηλώσουν τους βασιλικούς στάυλους ή έστω τη Λεωφόρο. Εμεις ως γνωστόν έχουμε πολλές έδρες μεταξύ των οποίων τη "ταβέρνα του μπαρμπα θωμά", "τη μερακληδικη υπόγα" και το "κουτούκι του γύφτου".

Επίσης επειδή είδα διάφορες αμφισβητήσεις για τον κόουτς μας να δηλώσω την απόλυτη εμπιστοσύνη που έχουμε ΟΛΟΙ στο πρόσωπο του! Άλλωστε αυτός είναι καθαρός προπονητής, πλήρως αφοσιωμένος στην ομάδα και όχι παίκτης-προπονητής όπως ο απέναντι που έχει ως στόχο πρώτιστα τη προσωπική του ανάδειξη. Σα να λέμε δηλαδή ότι ο κετσπάγια παίκτης-προπονητής στην ανόρθωση είναι καλύτερος από τον κετσπάγια σκέτο προπονητής φέτος... Ο τότε έτρωγε πεντάρες σε όλους τους αγώνες ενώ ο τώρα τρώει μόνο στα φιλικά αλλά στα επίσημα έχει μόνο νίκες και γιαυτό δεν ανησυχούμε (το ποστ γράφεται 10 σεπτέμβρη...μη μου λέτε μετά τι έγραφα!!!)

Άσε που ο "δικός" μας ιβοροκετσπάγιας θα βγάλει και τη παρέλαση (σε αντίθεση με τον ορίτζιναλ) γιατί η παρέλαση είναι μια βδομάδα πριν τη κλασσική και πάντα είναι χρήσιμο ένα εξιλαστήριο θύμα στη περίπτωση που (λέμε τώρα...όχι ότι υπάρχει περίπτωση να γινει) φάμε πανωλεθρία στις 8 του νοέμβρη οπότε δε συμφέρει να πάρει ποδι νωρίτερα (λέμε τώρα κόουτς ...εσύ μη τα ακούς αυτά)

Όσο για τις ακαδημίες και την ομάδα νέων (πρωτοεμφανιζόμενων στη κλασσική) που θέλουν να μπούν στην ομάδα ...βρείτε ένα τρόπο να τους συγκρίνουμε δίκαια ή σε ξεχωριστό αγώνα...

Το βραβείο προτείνω φυσικά να είναι μια μπυροκατάνυξη (για εμάς πάντα). Αυτοί εάν κερδίσουν -για το τυπικό του θέματος το αναφέρω- έτσι μάλλον θα τη βγάλουν www.youtube.com/watch?v=dGQ3Y9NfMG0 ...τα πρώτα 36" μόνο)

ΛΟΙΠΟΝ ....ΜΕΣΑ ή ΚΛΟ ΚΛΟ ΚΛΟ?


Υ.Γ. κόουτς ...όταν στο μοτό λες "μυαλό χορτάτο" ...δεν εννοείς ελπίζω να αρχίσουμε τη δίαιτα και να τη βγάζουμε με διαλογισμό???

------------------
Είμαι ένα πρόχειρο γιοφύρι, και κάποιος αποπάνω μου περνάει και γκρεμίζουμαι ξοπίσω του. Ένας αγωνιστής με διαπερνάει, τρώει τη σάρκα μου και το μυαλό μου, ν΄ ανοίξει δρόμο, να γλιτώσει από μένα. Όχι εγώ, αυτός φωνάζει! ν.κ.
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
nikats Posted - 28/08/2015 : 18:00:27
http://akol.gr/imimarathonios/%CF%83%CF%85%CE%BC%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%AD%CF%87%CE%BF%CE%BD%CF%84%CE%B5%CF%82/21000%CE%BC/


N i k a t s T e a m
"Take it on the Run"
nikats Posted - 27/08/2015 : 16:44:58
Quid non mortalia pectora cogis, glori sacra fames!



ξερω, το μεταφράζετε και μόνοι σας. (google translate)

N i k a t s T e a m
"Take it on the Run"
Rigelian Posted - 27/08/2015 : 16:30:47
Ατνίπαλε Αρχηγέ, Ναι!

Αρχηγέ, είχα ξεχάσει τη μη ανακοίνωση αποτελεσμάτων!!!
nikats Posted - 27/08/2015 : 16:18:29
Για εφέτος, δεν ξέρω... Θα συσκευθώ με τον Sam, να δω αν θα κατεβάσουμε ομάδα.


Οπα;...θα μας κάνετε και χάρη; Να κάνετε μιά συσκεψη (άλλωστε τρεις-τεσσερεις ειστε, μπορείτε να παρετε ο ενας τον άλλον τηλέφωνο! ετσι οπως λέει και ο Πάκης! :)....Εμεις ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!

N i k a t s T e a m
"Take it on the Run"
nikats Posted - 27/08/2015 : 16:13:03
Της 2ης Κυριακής κάθε Νοέμβρη........το γεύμα ΠΑΝΤΑ έχει και γλυκό! :) :)

N i k a t s T e a m
"Take it on the Run"
Ivorman Posted - 27/08/2015 : 16:12:45
quote:
Originally posted by nikats

"Σε 73 ημέρες θα τα πούμε"

Αυτό το μύνημα σε email έλαβα σήμερα το πρωι με μια παραπομπή σ΄αυτή τη σελίδα του forum.
Τι ν' αναρωτηθώ εγώ τώρα; Τι να συμπεράνω;
Ν΄αφήσω "χώρο" για ν΄απαντήσει κάποιος;;;
Οχι, οχι χώρο..Χρόνο. Χρόνο αφήνω. Αλλωστε, πάντα ειχαμε ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΧΡΟΝΟΥΣ!

N i k a t s T e a m
"Take it on the Run"



Όχι δα!!! Και στις δύο επίσημες αναμετρήσεις μεταξύ των ομάδων, σας είχαμε πάρει τα σώβρακα, απλά εσείς ποτέ δεν ανακοινώσατε αποτελέσματα, γιατί έπρεπε να το παραδεχτείτε!!!

Για εφέτος, δεν ξέρω... Θα συσκευθώ με τον Sam, να δω αν θα κατεβάσουμε ομάδα. Τόσα χρόνια στην κορυφή, είναι πια κουραστικό...
Rigelian Posted - 27/08/2015 : 11:52:47
quote:
Originally posted by nikats

Rigo: " πάνε χρόνια τώρα που κοιμάμαι
τα φανάρια όμως τα θυμάμαι"......

N i k a t s T e a m
"Take it on the Run"



Και τ' ωραίο γλυκό της Κυριακής!
Dimosthenis Posted - 27/08/2015 : 11:36:42
quote:
Originally posted by nikats

Την Καλημέρα μου στη Πάτρα!

N i k a t s T e a m
"Take it on the Run"



Καλημέρα Νίκο.

...........................................................................
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε, αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα.
nikats Posted - 27/08/2015 : 11:33:44
Rigo: " πάνε χρόνια τώρα που κοιμάμαι
τα φανάρια όμως τα θυμάμαι"......

N i k a t s T e a m
"Take it on the Run"
Rigelian Posted - 27/08/2015 : 10:41:27
Ρε, θα σας διαλύσουμε! ο Αρχηγός Ivorman και ο Υπαρχηγός Sam ετοιμάζονται πυρετωδώς!
nikats Posted - 27/08/2015 : 10:40:24
quote:
Originally posted by Rigelian

Ποιος κρύβεται; Θα σας συντρίψουμε, θα σας εξαφανίσουμε! Αρχηγός, Υπαρχηγός και όλοι εδώ!



Αρχηγός;;;;;;;;;;;
Υπαρχηγός;;;;;;;;;

.............no further comments.

N i k a t s T e a m
"Take it on the Run"
nikats Posted - 27/08/2015 : 10:39:12
Οταν λέμε πως ο ανθρωπος ειναι "καθηγητής" ....ε, ειναι ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ! Την Καλημέρα μου στη Πάτρα!

N i k a t s T e a m
"Take it on the Run"
Dimosthenis Posted - 26/08/2015 : 22:53:01
...να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νεώτεροι.

...........................................................................
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε, αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα.
Dimosthenis Posted - 26/08/2015 : 22:51:56
8 Νοέμβρη του 2009 - 8 Νοέμβρη του 2015. Ακριβώς 6 χρόνια από την μητέρα των μαχών.
Θα είμαστε ακόμα εκεί, ζωντανοί στη σκηνή.


...και με φανέλα Nikatsteam


...........................................................................
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε, αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα.
Rigelian Posted - 26/08/2015 : 22:49:31
Ποιος κρύβεται; Θα σας συντρίψουμε, θα σας εξαφανίσουμε! Αρχηγός, Υπαρχηγός και όλοι εδώ!

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000