Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Προγραμμα Προπονησης Half Marathon

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
Gabri Δημοσιευτηκε - 18/11/2015 : 12:52:51
ο Επομενος στοχος μετα τον Κλασσικο ειναι η βελτιωση του χρονου στον Ημιμαραθωνιο Αθηνας.
Εχει κανεις κανενα καλο προγραμμα προπονησης? μεχρι 8-10 βδομαδες θα ηταν καλα. Ο Στοχος ειναι απο 01:55:00 - 02:05:00
6   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
kalogeridis Posted - 23/11/2015 : 12:51:22
quote:
Originally posted by naper1

Καλησπέρα, προσπαθώ να επιλέξω μεταξύ των προγραμμάτων που δίνει το myasics και το Nike Running App για ημιμαραθώνιο, υπάρχει κάποιος που να τα έχει εφαρμόσει?
Τρέχω 10 χμ 2-3 φορές την εβδομάδα , χωρίς να έχω κάνει προπόνηση ταχύτητας ή tempo ή κάτι πιο οργανωμένο και θέλω να κάνω προετοιμασία με πρόγραμμα για ημιμαραθώνιο τέλος Μαρτίου.
Κάποια συμβουλή, κατεθυντήρια οδηγία... από τους πιο έμπειρους σχετικά με το πως να ξεκινήσω?
Ευχαριστώ

Εγώ δουλεύω εδώ και δύο χρόνια της asics. Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Για ξεκίνημα είναι πολύ καλό. Σε κάποιους κολλάει και για τη συνέχεια. Σε μένα έχει κάτσει κουτί. Από 2-4 προπονήσεις τη βδομάδα και σε τρία επίπεδα δυσκολίας το πλαθεις όπως σε βολεύει. Εγώ κάνω και κάποιες μικροτροποποιησεις και έχω δει θεαματική βελτίωση. Στα συν του θα βάλω και το ότι βγάζω στόχους με λιγότερα χλμ από το μέσο δρομέα. Αν θες καλύτερα αποτελέσματα δοκίμασε το για μεγαλύτερη σε διάρκεια προετοιμασία.

...νομιζα πως ειχες προπονητη τον Καλογερίδη!!!
xipolitos Posted - 22/11/2015 : 19:22:12
Εδώ θα βρεις προγράμματα ημιμαραθωνίου για κάθε επίπεδο.
http://www.halhigdon.com/training/51130/Half-Marathon-Training-Guide
naper1 Posted - 22/11/2015 : 18:59:31
Καλησπέρα, προσπαθώ να επιλέξω μεταξύ των προγραμμάτων που δίνει το myasics και το Nike Running App για ημιμαραθώνιο, υπάρχει κάποιος που να τα έχει εφαρμόσει?
Τρέχω 10 χμ 2-3 φορές την εβδομάδα , χωρίς να έχω κάνει προπόνηση ταχύτητας ή tempo ή κάτι πιο οργανωμένο και θέλω να κάνω προετοιμασία με πρόγραμμα για ημιμαραθώνιο τέλος Μαρτίου.
Κάποια συμβουλή, κατεθυντήρια οδηγία... από τους πιο έμπειρους σχετικά με το πως να ξεκινήσω?
Ευχαριστώ
papako Posted - 18/11/2015 : 20:47:40
στοχευμένα (σε χρόνους) προγράμματα του Jeff Gaudette έχει και στο runkeeper δωρεάν.
Εγω τελειώνω την Κυριακή το "10K sub 55:00" (ΣΔΥΑ) και θα ξεκινήσω το "Sub 2:00 Half Marathon"

________
Στέφανος
el Cid Posted - 18/11/2015 : 19:17:53
quote:
Originally posted by Gabri

ο Επομενος στοχος μετα τον Κλασσικο ειναι η βελτιωση του χρονου στον Ημιμαραθωνιο Αθηνας.
Εχει κανεις κανενα καλο προγραμμα προπονησης? μεχρι 8-10 βδομαδες θα ηταν καλα. Ο Στοχος ειναι απο 01:55:00 - 02:05:00


Jeff Gaudette(ποιού άλλου;):http://running.competitor.com/2014/06/training/half-marathon-training-program_68037
Κατέβασε το pdf, έχει ποικιλία, δοκίμασε το στον Ποσειδώνιο, καλή επιτυχία όποιο πρόγραμμα κι αν διαλέξεις!

__________________________
"practice makes perfect"
papako Posted - 18/11/2015 : 14:03:29
αν έχεις στόχο τον ημι της αθηνας, καλώς. Αλλα υπάρχουν και αλλοι ημι που προσφέρονται για ρεκόρ

________
Στέφανος

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000