Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 Φουσκάλα sos!!!!!!!!!!!

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
giakos Δημοσιευτηκε - 17/10/2016 : 18:42:56
Χθες έκανα 30 χλμ στα πλαισια της προετοιμασιας μου για τον ΑΜΑ...μετα το 18-19 χλμ η κωλοφουσκαλα εμφανιστηκε ξανα....εχω αποκτησει ενα πετσακι κατω απο το αριστερο μεγαλο δακτυλο κατω ακριβως απο το σημειο που εμφανιζεται το κοτσι....γυρνωντας σπιτι την εσπασα αλλα τα πραγματα δεν πανε καλα....εχει ανοιξει η περιοχη.....ολο αυτο πως αντιμετωπιζεται;;;;

Δεν προλαβαίνω.......
7   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
Etien Posted - 21/10/2016 : 08:20:55

Οποιαδηποτε επεμβαση ,να την κανετε το βραδυ πριν κοιμηθειτε !! Μεχρι το πρωι επουλωνεται η οποια πληγη και περπαταμε ανετα !!
Εκ πειρας....,!!

Ευχαριστω .

https://panosmaltezos.wordpress.com
ALEXANDRA Posted - 20/10/2016 : 18:28:29
Έβγαλα φουσκάλα στο 30αρι των Ιωαννίνων (λόγω της βροχής)- που για 2 μέρες δε μπορούσα να περπατήσω!- και ακόμη δε μου έχει περάσει....Τουλάχιστον δεν με ενοχλεί. Αλλά δεν έκανα και τίποτα για να το θεραπεύσω.
giakos Posted - 20/10/2016 : 18:05:04
Το ποδι θα επρεπε να ειχε σκληρυνει ηδη.....απλα μου κανει φουσκαλα στο ιδιο σημειο οτι παπουτσι και να φορεσω.....Ποδολουτρα ιωδια και αλόη εχουν κανει δουλεια..... ηδξ εχω τρεξει 10 χλμ.....

Δεν προλαβαίνω.......
Aroulio Posted - 20/10/2016 : 08:49:21
1)σιγά-σιγά τα πόδια συνηθίζουν και σκληραίνουν
2)καταπληκτική είναι η fusskrem της gewhol που είναι σαν κερί περίπου και δημιουργεί μια κρούστα προστασίας πάνω από τις ευαίσθητες περιοχές. Δεν ξέρω αν κυκλοφορεί με αυτό το όνομα στην αγορά γιατί εμένα μου είχαν δώσει κάποιο δείγμα.
3)εναλλακτικά βαζελίνη στα δάχτυλα αν η φουσκάλα προκλήθηκε από τριβή μεταξύ τους
4)βολικό είναι να πάρεις αυτοκόλλητη γάζα από φαρμακείο και να καλύψεις το σημείο της φουσκάλας (μόνο για το τρέξιμο). Θα πρέπει όμως να το δοκιμάσεις και σε τρέξιμο για να δεις ότι δεν ξεκολλάει και δε σε ενοχλεί γενικά.
dimio42 Posted - 18/10/2016 : 09:42:08
Δοκίμασε compeed ή κάτι αντίστοιχο,λογικά θα βρεις σε οποιοδήποτε φαρμακείο,είναι επιθέματα που χρησιμοποιούνται συνήθως σε κάλους,πιστεύω θα βοηθήσουν,αν μη τι άλλο για να μην χειροτερέψει.Περαστικά και καλή συνέχεια προετοιμασίας!
giakos Posted - 17/10/2016 : 18:54:37
@deorum....παλι καλα που δεν μου εγραψες να την βγαλω φωτογραφια

Δεν προλαβαίνω.......
Deorum Posted - 17/10/2016 : 18:49:11
Άστα την βγάζεις δεν την βγάζεις...

χαχαχαχαχα
Ας σου πει κάποιος ποιο έμπειρος. Πάντως με κάποια πατέντα θα αντιμετωπιστεί... μην αγχώνεσαι. Έχουν περάσει και χειρότερα οι δρομείς !

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000