Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
 Όλα τα Forums
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 3ος Ορεινός Ημιμαραθώνιος Οχυρού Νυμφαίας

Σημείωση: Πρέπει να είστε εγγεγραμένος για να δημοσιεύσετε.
Για να εγγραφείτε, κάντε κλικ εδώ. Η εγγραφή είναι ΔΩΡΕΑΝ!

Screensize:
Όνομα Χρήστη:
Κωδικός:
Κατάσταση μορφοποίησης:
Μορφοποίηση: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Μήνυμα:

* HTML is OFF
* Forum Code είναι ενεργοποιημένος
Smilies
Smile [:)] Big Smile [:D] Cool [8D] Blush [:I]
Tongue [:P] Evil [):] Wink [;)] Clown [:o)]
Black Eye [B)] Eight Ball [8] Frown [:(] Shy [8)]
Shocked [:0] Angry [:(!] Dead [xx(] Sleepy [|)]
Kisses [:X] Approve [^] Disapprove [V] Question [?]

 
   

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗnbsp; ΘΕΜΑΤΟΣ
rowergr Δημοσιευτηκε - 02/11/2012 : 20:26:41
http://www.runningnews.gr/item.php?id=12430

Είναι κάποιος φίλος από εδώ που σκοπεύει να τρέξει τον συγκεκριμένο αγώνα ή που να τόν έχει τρέξει παλαιότερα για να μας πει εντυπώσεις;Επείδη,μάλλον θα βρίσκομαι Κομοτηνή στις 25/11 λέω να τόν τρέξω.Ευτυχώς οι δηλώσεις συμμετοχής είναι μέχρι τις 15 του μηνός,μετά το Μαραθώνιο,για να δω πώς θα είμαι-αν και δεν ενδείκνυταινα τρέξω τέτοιο αγώνα 2 εβδομάδες μετά τον ΚΜΑ,το ξέρω

ΘέσηΑντίθεσηΣύνθεση

Πάνος
15   ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ    (Πρώτα η πιο πρόσφατη)
rowergr Posted - 17/12/2012 : 22:36:21
Οι φωτογραφίες ανέβηκαν!Στη σελίδα της διοργάνωσης θα βρείτε τα λινκς
www.spartakos-rodopis.gr


ΘέσηΑντίθεσηΣύνθεση

Πάνος
gasantony Posted - 10/12/2012 : 17:29:54
Καλησπέρα σε ολους ! Βάπτισμα του πυρός για μένα το 25άρι , καθότι ποδηλάτης !

Υπέροχη διαδρομη , αρκετη τεχνική δυσκολ´ια και χίλια χαμόγελα στο τέλος...Υπέροχη διοργάνωση , και του χρόνου θα είμαστε εκεί !
Αν και δεν ήξερα πώς να απλώσω τις δυνάμεις μου , πήγα φυλαγμένα τελικά κανοντας χρονο κατω από τις 4 ώρες...

Το τρέξιμο είναι πλέον γεγονός ! Ξεκινα λοιπόν και προπόνηση τρεξίματος παράλληλα με την κούρσα ...

Χάρηκα για όσους γνώρισα !
ntzimos Posted - 09/12/2012 : 23:41:07
aristos agonas, mpravo se olous ....perimenoume photos

nikos123
stratos_al Posted - 29/11/2012 : 23:08:26
Βάλτε καμιά φωτό από διαδρομή, μετάλλια, μπλουζάκια κτλ να πάρουμε καμιά ιδέα κι εμείς από την τσιμεντούπολη......

Μπράβο ρε παιδιά, αυτές είναι διαδρομές....
Ο Κουρκουρίκης πάλι κορυφή... α ρε κωπηλάτες....


Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.
rowergr Posted - 29/11/2012 : 22:07:35
quote:
Originally posted by coolsmf79

Απο τους ωραίους ορεινούς αγώνες...τον έτρεξα για δεύτερη φορά. Αν και πολύ καλή και πυκνή η σηματοδότηση, λόγω γρήγορου ρυθμού και ταχύτητας έχασα μια κατηφορική στροφή (βέλος με σπρέυ στον βράχο) πριν τη μεγάλη ανηφόρα κάπου στο 16 Χιλιόμετρο, αλλά παρακάτω είχε σήμανση με κόκκινα σημάδια καρφωμένα σε δένδρα διαδοχικά (προφανώς απο άλλο μονοπάτι)που με οδήγησαν κάτω στο ποτάμι, πάνω σε μια ξύλινη γέφυρα και απο εκεί σε ένα μαντρί, παίρνοντας στο λαιμό μου και άλλους 2 δρομείς.Πάλι καλά που ρωτήσαμε τον άνθρωπο που βρισκόταν εκεί και γυρίσαμε πίσω κάνοντας έτσι περίπου 2,5 Km παραπάνω...καθώς γυρνούσαμε προς τα πίσω προλάβαμε και περίπου 5-6 άτομα πριν πάρουν και αυτοί την ίδια πορεία...Βέβαια μετά τσακίστηκα γιατί έτρεχα σαν παλαβός στο δύσκολο κομμάτι της ανηφόρας απο το 16-18 Km για να κερδίσω χαμένο χρόνο, τερματίζοντας τελικά σε 3h:03min...Συμπεραίνω ότι τελικά αν καταλάβεις ότι χάνεσαι πρέπει να γυρίζεις πίσω απο την ίδια διαδρομή αντί να ψάχνεσαι.

Επίσης ωραία τεχνική μπλούζα, πρωτότυπο μετάλλιο, καλή τροφοδοσία στους σταθμούς με ποιοτικά gelακια κτλ και σάντουιτς, πατατάκια, σοκοφρέτες, μανταρίνια, χυμούς, μπύρες στον τερματισμό. Συγχαρητήρια σε όλους και ειδκά στον Σπάρτακο Ροδόπης.

Ξέρει κανένας τι γίνεται με τις φωτογραφίες απο διάφορα σημεία του αγώνα ?

Impossible is Nothing



Ακριβώς το ίδιο έπαθα και στο ίδιο συμπέρασμα κατέληξα

ΘέσηΑντίθεσηΣύνθεση

Πάνος
coolsmf79 Posted - 28/11/2012 : 22:57:39
Απο τους ωραίους ορεινούς αγώνες...τον έτρεξα για δεύτερη φορά. Αν και πολύ καλή και πυκνή η σηματοδότηση, λόγω γρήγορου ρυθμού και ταχύτητας έχασα μια κατηφορική στροφή (βέλος με σπρέυ στον βράχο) πριν τη μεγάλη ανηφόρα κάπου στο 16 Χιλιόμετρο, αλλά παρακάτω είχε σήμανση με κόκκινα σημάδια καρφωμένα σε δένδρα διαδοχικά (προφανώς απο άλλο μονοπάτι)που με οδήγησαν κάτω στο ποτάμι, πάνω σε μια ξύλινη γέφυρα και απο εκεί σε ένα μαντρί, παίρνοντας στο λαιμό μου και άλλους 2 δρομείς.Πάλι καλά που ρωτήσαμε τον άνθρωπο που βρισκόταν εκεί και γυρίσαμε πίσω κάνοντας έτσι περίπου 2,5 Km παραπάνω...καθώς γυρνούσαμε προς τα πίσω προλάβαμε και περίπου 5-6 άτομα πριν πάρουν και αυτοί την ίδια πορεία...Βέβαια μετά τσακίστηκα γιατί έτρεχα σαν παλαβός στο δύσκολο κομμάτι της ανηφόρας απο το 16-18 Km για να κερδίσω χαμένο χρόνο, τερματίζοντας τελικά σε 3h:03min...Συμπεραίνω ότι τελικά αν καταλάβεις ότι χάνεσαι πρέπει να γυρίζεις πίσω απο την ίδια διαδρομή αντί να ψάχνεσαι.

Επίσης ωραία τεχνική μπλούζα, πρωτότυπο μετάλλιο, καλή τροφοδοσία στους σταθμούς με ποιοτικά gelακια κτλ και σάντουιτς, πατατάκια, σοκοφρέτες, μανταρίνια, χυμούς, μπύρες στον τερματισμό. Συγχαρητήρια σε όλους και ειδκά στον Σπάρτακο Ροδόπης.

Ξέρει κανένας τι γίνεται με τις φωτογραφίες απο διάφορα σημεία του αγώνα ?

Impossible is Nothing
thrax Posted - 28/11/2012 : 22:14:19
Να πω και γω πως βρέθηκα στον αγώνα αυτόν για τρίτη φορά. Πήγα σχετικά αργά αλλά τον απόλαυσα. Πολύ καλή οργάνωση, τέλεια τα δώρα, μετάλλια, μπύρα και σάντουιτς στο τέλος. Σηματοδότηση, εθελοντές, διασώστες πολύ καλοί. Οι τετρακέφαλοι την άκουσαν από τις κατηφόρες και τώρα πονάω! Και του χρόνου! Η κοπέλα με το 535 που φαίνεται από πάνω έτρεχε μπροστά μου στη μεγάλη ανηφόρα με τον γιό της. Πήγαινε και ερχόταν συνέχεια κεφάτη και μας ενθάρρυνε. Αν έτρεχε πιο ελεύθερα είχε σίγουρα βάθρο όπως έγινε και την πρώτη χρονιά αν θυμάμαι καλά! Βασίλη δεν είπες τίποτε για τη γιαουρτλού!

__________________________
Χλιμίτζουρες: γράφουν ιστορία
rowergr Posted - 26/11/2012 : 16:02:31
quote:
Originally posted by gargadua

Στην αρχή της απάνθρωπης ανηφόρας μαζί με 1 άλλο παληκάρι; Φορούσες κόκινα αν θυμάμαι καλά.

The more you hurry to succeed, the longer it will take to succeed.




Αυτός με τα κόκκινα ναι μαζί χαθήκαμε

ΘέσηΑντίθεσηΣύνθεση

Πάνος
gargadua Posted - 26/11/2012 : 13:40:56
Στην αρχή της απάνθρωπης ανηφόρας μαζί με 1 άλλο παληκάρι; Φορούσες κόκινα αν θυμάμαι καλά.

The more you hurry to succeed, the longer it will take to succeed.
rowergr Posted - 26/11/2012 : 12:10:19
Βασίλη ξες ποιος ήμουν;Ένας που σού συστήθηκε όταν ήρθες προς την παρέα της Ειρήνης.Ο Παναγιώτης είμαι!Έπρεπε να συστηθώ καλύτερα για να καταλάβεις ποιος ήμουν.Μόλις γύρισα στο στο σωστό δρόμο εσένα πέτυχα

ΘέσηΑντίθεσηΣύνθεση

Πάνος
filipp Posted - 26/11/2012 : 10:28:07
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/233/55886319689323044824917.jpg/][/URL]

gargadua Posted - 26/11/2012 : 09:51:53
rowergr
πρέπει να ήσουνα ο Βαγγέλης!! Ελπίζω να τα πούμε καλύτερα στον Μεγαλέκο. Που χάθηκες στη διαδρομή ρε παιδί;

Να και τα χάλια μου: http://connect.garmin.com/activity/246928922

Αν και ήθελα να τρέξω με τα jazz 14 δεν πραγματοποίησα την απειλή μου και περιορίστηκα στα trabuco 13 λόγω φλεγμονής.

The more you hurry to succeed, the longer it will take to succeed.
rowergr Posted - 25/11/2012 : 22:53:54
Μόλις επέστρεψα Θεσ/νίκη.
Ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στους διοργανωτές για τον εξαιρετικό αγώνα που έστησαν.Επιπλέον,τους ευχαριστώ κι από εδώ που μου έδωσαν τη δυνατότητα να τρέξω τελικά τον αγώνα.Η διαδρομή ήταν πολή όμορφη και το τεραίν στα περισσότερα σημεία μαλακό-σε σχέση με άλλους αγώνες που παντού υπάρχουν πέτρες και κοτρώνες.
Η σηματοδότηση ήταν πολύ καλή αλλά καμιά φορά ο ενθουσιασμός σε συνεπαίρνει.Έκανα 4χλμ παραπάνω(2 πήγαινε,2 έλα)επειδή μπήκα σε λάθος μονοπάτι το οποίο ήταν σηματοδοτημένο αλλά ανάποδα.Δεν πειράζει όμως,ήταν κι αυτή μια εμπειρία.Με εξαίρεση έναν "σφάκτη" στο 12,εκεί που η διαδρομή γινόταν φλατ ,όπου σου δινόταν η δυνατότητα να τρέξεις ακόμη περισσότερο,όλα κύλησαν ομαλά.Μέχρι και στο τηλέφωνο μιλούσα.
Τέλεια τροφοδοσία(κοκα κόλα,σοκολάτα,σταφίδες! ,αλμυρά σνακ,ηλεκτρολύτες,τζελάκια)
Φωτογραφίες σε τουλάχιστον 5 σημεία(και στο "κανόνι" του οχυρού)
Υπέροχος κόσμος και πλακατζούδες διασώστριες
Το σίγουρο είναι ότι θα τρέξω τον αγώνα και του χρόνου κι ότι θα τόν διαφημίσω όσο μπορώ.

ΥΓ:Ειρήνη,Αλέξανδρε,Αλεξάνδρα,Άγγελε σάς ευχαριστώ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ για όλα Βασίλη χάρηκα για τη γνωριμία.
Ήθελα να σας χειροκροτήσω στον τερματισμό αλλά έπρεπε να φύγω αμέσως.
Ευχαριστώ και τα αδέρφια από την Αλεξανδρούπολη και τους Θεσσαλονικείς που ήμαστε μαζί στα τελευταία μέτρα.Μπράβο στο Γιάννη τον Κουρκουρίκη που ήρθε 3ος και που είναι σταθερά στις πρώτες θέσεις τόσα χρόνια.

ΘέσηΑντίθεσηΣύνθεση

Πάνος
ALEXANDROSG Posted - 25/11/2012 : 22:12:27
Νίκο, αν εννοείς τα response trail 18 που μου' χες στείλει κάποτε, τα λιώνει ο αδερφός μου στις αντιπυρικές ζώνες της Β. Εύβοιας!

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
NIKOS T. Posted - 25/11/2012 : 21:48:34
quote:
Originally posted by igi

Μπράβο Βασίλη! Τα πες όλα!
Ο αγώνας ήταν ο πρώτος που είχα τρέξει και πίστευα οτι τον είχα εξιδανικεύσει,αλλά σήμερα που τον ξανάτρεξα και τον πρόσεξα με πιο καθαρή ματιά είδα πως δεν είχα κάνει λάθος!Το μόνο που έχω να προσθέσω είναι οτι και η διαδρομή ήταν υπέροχη με ανηφόρες "φιλικές προς τον χρήστη" και σχετικά μικρές σε απόσταση που εναλάσσονταν με ήπιες ,ωραιότατες και ξεκούραστες κατηφόρες!Όλη η διαδρομή ήταν θεωρώ καλά και πυκνά σηματοδοτημένη τόσο που σε κάποια φάση που χαθήκαμε,μη βλέποντας για 10 μέτρα σημάδια γυρίσαμε και ξαναβρήκαμε το δρόμο μας.
Τον αγώνα τον "έτρεξα" με τον γιόκα μου και ήταν η πρώτη φορά που απόλαυσα αγώνα.Επίσης ήταν η πρώτη φορά που άκουσα ανάσες άλλων συντρεχτών... Συνήθως ακούγεται τόσο πολύ το δικό μου μηχάνημα που δεν είχα προσέξει οτι και οι υπόλοιποι περνάνε τόσο ωραία!
Αντε και του χρόνου περισσότεροι!

ΥΓ: @Νίκος T: είχα διαβάσει παλιά κάπου που έγραφες οτι έτρεξες βουνό με τα adios 2. Tέλεια συμπεριφορά τα adioς 2 και στο βουνό! Βέβαια δεν ξέρω πως θα ήταν αν έτρεχα τον αγώνα γερά... Θα δοκιμάσω καμια δυνατή προπόνηση για να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα πριν τα πάρω σε άλλοπν αγώνα βουνού!


Μπράβο Ειρήνη τους έβαλες όλους στη πρίζα!
Μια φορά έβαλα trail παπούτσια και μετά από 2-3 χλμ τα έβγαλα.
Όπως είδες τα adizero βγάζουν μεροκάματο και στο βουνό.

"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"

RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000