Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Επικαιρότητα
 Η Ντόπα των Ερασιτεχνών Δρομέων της Αθήνας
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 5

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 11/02/2014 :  10:11:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γίνονται αυτά τα πράγματα;...

http://www.vice.com/gr/read/i-ntopa-ton-erasitexnon-dromeon-tis-athinas

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/02/2014 :  10:27:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χαχα, κι εγω εχω νομιμα aerolin στο ντοιυλαπι μου και δεν το χρησιμοποιω γιατι 2 φορες που το χρησιμοποιησα με εκανε χειροτερα!!! Παντως εχω την εντυπωση πως το aerolin μπορεις να το αγορασεις και χωρις ιατρικη συνταγη, δεν ειμαι σιγουρη, θα ρωτησω τη φαρμακοποιο μου.

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

laou laou
Forum-Runner

Greece
63 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/02/2014 :  10:31:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν γεμίζουνε ταξί ούτε με τον ταξιτζή.
Νομίζω ότι αφορά τον εαυτό τους και μόνο και σε καμία περίπτωση δεν αγγίζουν την ουσία της διεξαγωγής τόσων και τόσων αγώνων δρόμων.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MasBass
Advanced Forum-Runner

Greece


389 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/02/2014 :  10:57:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
όντως πολύ χλωμό το βλέπω να μιλάμε για διαδεδομένη πρακτική.

"Έβλεπα ότι σε κατάσταση ηρεμίας είχα 110 παλμούς"

Μαραθωνοδρόμος του 3.10 κι είχε τόσους παλμούς στο ρελαντί!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nimi
Advanced Forum-Runner

Greece
281 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/02/2014 :  11:18:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
το aerolin σίγουρα δεν χρειάζεται ιατρική συνταγή γιατί το χρησιμοποιώ χρόνια.
Βέβαια εδώ που τα λέμε τα περισσότερα φάρμακα πλέον τα αγοράζεις χωρίς συνταγή πλην αυτών που απαιτούν κόκκινη διαγράμμιση στη συνταγή.
Δεν νομίζω όμως ότι το αερολίν συγκεκριμένα προσφέρει κάτι σε κάποιον που δεν έχει αναπνευστικό πρόβλημα. Έχει σαφή δράση σαν βρογχοδιασταλτικό. Αν δεν έχεις πρόβλημα να κλείνουν οι βρόγχοι δεν θα σου τους ανοίξει περισσότερο από το μάξ που είναι ήδη σε έναν υγιή.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/02/2014 :  11:47:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
οποια εκπληξις!!!

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giorgos277
Forum-Runner

Greece


75 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/02/2014 :  12:06:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ειναι τουλαχιστον τραγικο για αυτον που δοκιμαζει εστω να υποβαλει τον οργανισμο του σε τεστ αντοχης μεσω ουσιων.Χωρις να ειμαι γνωστης υποπτευομαι πως η μεριδα των συγκεκριμενων ανθρωπων που αγωνιζονται με αυτες τις μεθοδους ειναι μια πολυ μικρη μειοψηφια
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

PATENTAS
Elite Forum-Runner

Greece
1494 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/02/2014 :  12:16:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
O tempora! Ο mores! ω καιροί, ω ήθη!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/02/2014 :  12:27:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Άντε το clenbuterol να το καταλάβω για κάποιον που τις τελευταίες μέρες πριν τον μαραθώνιο θέλει να χάσει κι άλλο βάρος χωρίς να κόψει τους υδατάνθρακες. Εκεί είσαι βλάκας αλλά με "στόχο".
Η εφεδρίνη σε δρόμους αντοχής, που τους παλμούς τους θες όσο πιο χαμηλά γίνεται, σε τι εξυπηρετεί???

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/02/2014 :  12:53:17  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by echetlos

Άντε το clenbuterol να το καταλάβω για κάποιον που τις τελευταίες μέρες πριν τον μαραθώνιο θέλει να χάσει κι άλλο βάρος χωρίς να κόψει τους υδατάνθρακες. Εκεί είσαι βλάκας αλλά με "στόχο".
Η εφεδρίνη σε δρόμους αντοχής, που τους παλμούς τους θες όσο πιο χαμηλά γίνεται, σε τι εξυπηρετεί???

"My sport is your sport's punishment"



Δλδ πρέπει να μπούμε σε κουβέντα, ποια ουσία πετυχαίνει τι σκοπούς και με τι επιπτώσεις? Και ποιο ακριβώς κοκτέιλ είναι το σωστότερο?

Και εγώ θεωρώ πως είναι μειοψηφία, και δεν έχει να κάνει με το τρέξιμο. Αντίθετα το τρέξιμο είναι πιο "καθαρό" σε σχέση με πάσης φύσεως άλλα αθλήματα ή γυμναστήρια.
Επίσης, μιας και είπα γυμναστήρια, πολλοί από αυτούς, ίσως, είναι προερχόμενοι από αυτούς τους χώρους, οπότε... έχουν μια ...κεκτημένη ταχύτητα σε διάφορες ουσίες, όπου εκεί θεωρούνται εντελώς αποδεκτές (ενώ σε εμάς θεωρούνται κατά γενική ομολογία απαράδεκτες).
Έχω δει να συζητιούνται ανοιχτά σε τοίχους στο facebook, διάφορα περί κοκτέιλ αναβολικών, συμβουλών, κύκλων, θεραπειών κτλ, (αναβολικά, όχι πρωτείνουλα ή μπάρες δημητριακών με ηλεκτρολύτες...) ανθρώπων που κάνουν βάρη κτλ, αλλά ποτέ (φυσικά) για δρομείς. Απλά θέλω να δείξω το πόσο δεδομένα θεωρούνται αλλού και το πόσο πιο μακρινά φαίνονται σε εμάς. Ίσως είναι οι ίδιοι άνθρωποι, που πήραν μετάθεση στο τρέξιμο...

Εδώ βλέπεις εξάλλου, είναι άμεση η σύνδεση, "α πήγες πιο γρήγορα, και άρα με έκλεψες (πως λέμε έκλεψες μέτρα ή έκλεψες δευτερόλεπτα. Είναι 1+1 = 2)
Ενώ στους άλλους χώρους όπως πχ γυμναστήριο, δεν τίθεται ιδιαίτερο ζήτημα ηθικής, καθώς η σύγκριση δεν είναι τόσο άμεσα ανταγωνιστική.

Edited by - Deorum on 11/02/2014 12:58:45
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/02/2014 :  12:58:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

quote:
Originally posted by echetlos

Άντε το clenbuterol να το καταλάβω για κάποιον που τις τελευταίες μέρες πριν τον μαραθώνιο θέλει να χάσει κι άλλο βάρος χωρίς να κόψει τους υδατάνθρακες. Εκεί είσαι βλάκας αλλά με "στόχο".
Η εφεδρίνη σε δρόμους αντοχής, που τους παλμούς τους θες όσο πιο χαμηλά γίνεται, σε τι εξυπηρετεί???

"My sport is your sport's punishment"



Δλδ πρέπει να μπούμε σε κουβέντα, ποια ουσία πετυχαίνει τι σκοπούς και με τι επιπτώσεις? Και ποιο ακριβώς κοκτέιλ είναι το σωστότερο?




Κατ' αρχάς, ήδη μπήκαμε στην κουβέντα.
Από εκεί και πέρα, η επισήμανσή μου αφορούσε ότι η βλακεία δεν περιορίζεται μόνο στην λήψη αλλά και στο άσκοπο του πράγματος τελικά...

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/02/2014 :  13:43:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Νομίζω ότι βαυκαλιζόμαστε αν πιστεύουμε ότι το τρέξιμο είναι πιο "καθαρό" απο άλλα "αθλήματα/αγωνίσματα".
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/02/2014 :  13:49:00  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Το ερασιτεχνικό και οι λαϊκοί αγώνες δρόμου?
Ναι είναι, το πιστεύω πως είναι ακράδαντα σε σχέση με το γυμναστήριο και τα βάρη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/02/2014 :  13:55:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κατά τη γνώμη μου δεν είναι. Εδώ έχουμε δει πολλούς μέχρι πέρισυ να μπαίνουν στο metro στην Κλασική, έχουμε δει και τον ...Φουκουσίμα, τι να λέμε τώρα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/02/2014 :  13:58:21  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Μιλάω για χρήση αναβολικών ουσιών, όχι για ψέματα ή για δήθεν επιδόσεις που κάνει κάποιος για να θαυμάζουν οι φίλοι του.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/02/2014 :  13:58:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
οπως τα λεει ο συντρεχτης...τωρα το ποιος ειναι πιο πολυ περνα σε 2η μοιρα

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 5 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000