Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Μαφία
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 29

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/06/2014 :  20:55:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
θα αφεθώ στη μαγεία της μπάλας, για τα υπόλοιπα θα απαντήσω στον Κώστα αύριο!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/06/2014 :  22:02:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Άστο Κώστα, η μπάλα αργεί ακόμη, πες καλύτερα ότι όσο κι αν ψάχνεις, δεν μπορείς να βρεις τίποτα ως τώρα (και ούτε θα βρεις), που να δικαιολογεί τα αδικαιολόγητα που τόσο βολικά ενστερνίστηκες!

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/06/2014 :  22:11:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by GLOU GLOU

πολύ φασαρία κάνετε, είναι η ώρα της σιωπής ξεκινάει το μουντιάλ


Ν'αγιάσει το στόμα σου! Κάποια πράγματα (όπως η πρεμιέρα και γενικά το Μουντιάλ) είναι ιερά, δεν παίζουμε μ'αυτά! Rigo δήλωσε ένοχος για να ησυχάσουμε με την Ιερά Εξέταση... Θα πεις δηλαδή τρεις φορές απεταξάμην την Τρόικα, μετά θα φτύσεις προς την Δύση (συμβολικό είναι αυτό), θα γράψεις 10 φορές τη φράση "δεν θα ξανααμφισβητήσω τον Βαξεβάνη" και μετά Βραζιλία-Κροατία και φύγαμε για τελικό!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/06/2014 :  22:26:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλά είναι και τα αστεία, καλό ας πούμε ότι είναι και το Μουντιάλ (προσωπικά με απασχολεί λιγότερο από κάθε προηγούμενο Μουντιάλ, μάλλον δεν θα δω ούτε τον 1ο αγώνα της Εθνικής καθώς δεν σκοπέυω να αλλάξω τη προπόνηση), αλλά το θέμα είναι σοβαρό.
Και καλό θα είναι να εξηγήσει ο Κώστας κάποια πράγματα, όχι όταν είμαστε σε δύσκολη θέση να τα γυρνάμε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/06/2014 :  22:57:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ποιο είναι το σοβαρό και το επείγον δηλαδή; Το έχουν καταλάβει και οι πέτρες ότι κάποιοι εδώ μέσα δεν πρόκειται να συμφωνήσουν (-σετε, -σουμε κ.λπ.) στον αιώνα τον άπαντα. Εσύ π.χ. θα συνεχίσεις να πιστεύεις σε θεωρίες συνωμοσίας, προδότες πρωθυπουργούς κ.λπ., ο άλλος θα συνεχίσει να μιλάει για Τσίριζα και να θεωρεί τον Βαξεβάνη γραφικό και η ζωή συνεχίζεται. Τώρα αν είναι εφικτό να μην θίγει ο ένας τον άλλο ενδιαμέσως (που δυστυχώς για μερικούς δεν είναι), ακόμα καλύτερα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/06/2014 :  23:51:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το σοβαρό είναι ότι κινδυνεύει η υπόσταση της Ελλάδας, ότι κλέβουν τη περιουσία μου και τη περιουσία σου, ότι λυμαίνονται τη Δημοκρατία.
Το επείγον έχει περάσει προ πολλού, κάποιοι θα έπρεπε να βρίσκονται ισόβια μέσα όχι από χθες, αλλά από χρόνια.
Τα όσα γράφω, όπως έχω ξαναπεί, δεν τα γράφω για να συμφωνήσει είτε ο Κώστας (αν ήταν αυτός ο σκοπός μου θα αρκούμουν να το επιχειρήσω σε τηλεφωνική επικοινωνία μαζί του), είτε οποιοσδήποτε άλλος συγκεκριμένα. Έστω και ένας αναγνώστης αν προβληματιστεί, είναι κέρδος.
Σε καμμία θεωρία συνωμοσίας δεν πιστεύω, και ούτε παρουσίασα ποτέ (αντίθετα με τον Κώστα, που αν και τις απεχθάνεται, τις ενστερνίζεται μερικές φορές όταν είναι υπέρ των απόψεών του όπως έγινε σε αυτό το θέμα ακόμη και σήμερα).
Και καλό είναι να θεωρεί ο καθένας οτιδήποτε, ακόμη καλύτερο όμως να το κάνει με επιχειρήματα αντί αφορισμών.
Θέμα να θιγεί κάποιος μεταξύ μας δεν τίθεται, το είπε ο Κωστας, το λέω και εγώ αν και είναι αυτονόητο. Υπάρχει καλή πίστη, παρά τις διαφωνίες.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/06/2014 :  01:35:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η μάνα σου μπορεί να σε χαίρεται λεβέντη μου. Η ΕΛ.ΑΣ.;

http://taxalia.blogspot.gr/2014/06/blog-post_9010.html

Είδα και ξαναείδα άναυδος το βίντεο με τον «άνδρα» των ΜΑΤ να καταφέρνει με τη γροθιά του πισώπλατο χτύπημα σε μία απολυμένη καθαρίστρια που διαμαρτυρόταν. Αυτός 1,85 ύψος τουλάχιστον με κράνος και την ασπίδα να τον προστατεύει από την κατά δύο κεφάλια κοντύτερή του...
γυναίκα που ακουμπούσε στην ασπίδα του. Ίσως και να πίεζε την ασπίδα του με τα οπίσθιά της, όπως έγραψε το απλώς γελοίο dexiextrem.
Τόσο ύπουλο και άνανδρο χτύπημα! Έχω δει και σκληρότερες «μάχες» «ανδρών» των ΜΑΤ με πολίτες. Με αίματα, με λιποθυμίες. Αλλά αυτό το άνανδρο χτύπημα ξύπνησε μνήμες χουντικών βασανιστών. Μου θύμισε τις διηγήσεις μαρτύρων στη δίκη των βασανιστών τη δεκαετία του ΄70. Μάρτυρες περιέγραφαν την εκπαίδευση των νεαρών ΕΣΑτζήδων που τους ενστάλαζε μίσος και αδικαιολόγητη ανωτερότητα, οι οποίες τους μετέτρεπαν σε κτήνη.
Διάβασα, επίσης ότι διετάχθη ΕΔΕ για τον εν λόγω «άνδρα» των ΜΑΤ.
Ρε Κικίλια, άσε τις άχρηστες ΕΔΕ. Διάταξε τον θαρραλέο αυτό άνδρα να παρουσιασθεί αύριο 07:30 στο γραφείο σου και ρίξε του μια πισώπλατη γροθιά στο κεφάλι, καθώς τον περνάς και ένα κεφάλι. Και μετά φτύσε τον αναφωνώντας «Φτου σου ρε ξεφτίλα».

Σωτήριος Καλαμίτσης

https://www.youtube.com/watch?v=MBFjsNxWbYU
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/06/2014 :  09:56:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ρετίστεσειςρε! Σιγά μην έχανα τον αγώνα για να απαντήσω για τον Βαξεβάνη και τη Σπυράκη!

άντε, πάμε, για να μην μπλέκουμε με χρώματα, ξεκινάω με αριθμούς:

1. Επί του θέματος τοποθετήθηκα: Αυτά γίνονται και θα γίνονται από όλες τις κυβερνήσεις. Αν περιμένετε ο τσίριζα να αλλάξει τα πράγματα, δείχνετε αφέλεια.

2. Δεν υπερασπίζομαι τίποτα, θα στο λέω ξανά και ξανά μέχρι να γίνει κατανοητό.

3. Αυτό είναι ένα αυθαίρετο συμπέρασμά σου. Εξηγώ ξανά ότι σε μια εποχή όπου υπάρχει σχεδόν άπειρη πληροφόρηση πρέπει να περιορίσουμε με κάποιους τρόπους. Ένας από αυτούς που εγώ επιλέγω είναι να "κόψω" κάποιους ανθρώπους συνολικά. Δεν σου λεω ότι είναι ο σωστός, ούτε τον προτείνω. Άλλος μπορεί να "κόψει" άλλους, είτε συνειδητά είτε εκ των πραγμάτων. Αν μπορούσα θα διάβαζα τα πάντα, αλλά αυτό είναι πρακτικά αδύνατον.

4. Δεν βλέπω να υπάρχει κάποια περίπτωση πιθανότητας παραγραφής, όλο γενικότητες.

5. Ε, όποιος θέλει βλέπει και την τσαγιέρα του Ράσελ, τι άλλο να πούμε, διαφωνούμε! (Πρόταση: Μην θεοποιείς τον Βαξεβάνη, γενικά μην θεοποιείς κανέναν)

6. καταλαβαίνεις εδώ ότι δεν σηκώνει περαιτέρω κουβέντα το πράγμα. Με τη λογική σου θα πω ότι τους αποκαλώ τσιριζέους επειδή έτσι είναι: Τσιρίζουν συνέχεια και για τα πάντα! Όποια πέτρα κι αν σηκώσεις θα τους δεις να τσιρίζουν κτλ κτλ! (αντιλαμβάνεσαι το πνεύμα μου, φαντάζομαι!)

7. Ποιος σου είπε ότι δεν με ενοχλούν οι Μαρίες Σπυράκες, οι Ζαγοράκηδες, οι Γιακουμάτοι και όλοι αυτοί; Τους υπερασπίστηκα ποτέ;

Απάντηση στην Πρόσκληση-Πρόκληση:
Δεν έχω καμία απόδειξη, πολύ περισσότερο δεν έχω καμία αγωνία να πείσω κάποιον για ο,τιδήποτε. Αν δεν το δέχεσαι και προτιμάς την διάψευσή της, με γεια σου με χαρά σου, διαφωνούμε, δεν πειράζει, πάμε παρακάτω.

Ούτε μίλησα για υπόλογους!

Φυσικά, ούτε ενστερνίστηκα καμία θεωρία συνωμοσίας. Πότε την ενστερνίστηκα ειδικά εδώ;;;

Σου λέω μόνο, ως άποψη, ότι ο τσίριζα είναι το βαθύ πασόκ με άλλο όνομα. (θέλεις να το πεις Θασοκ; Μπατσόκ; πες το οπως θέλεις, δεν με ενολεί!) Ο Τσίπρας αντιγράφει στα ΠΑΝΤΑ τον ΑΓΠ, ακόμα και στη χροια της φωνής, μέχρι και ...κοριτσάκι έφερε στην εξέδρα με τον Τσίπρα και την Δούρου στην Περιφέρεια!

Θυμάστε οι μεγαλύτεροι το κοριτσάκι στην αφίσσα;
Τις ακόμα καλύτερες μέρες;

Ψάξτε τα, όλα διαθέσιμα στο διαδύκτιο, πλέον!

ΥΓ: Δηλώνω (για απειροστή φορά) ότι δεν υπερασπίζομαι την κυβέρνηση!

Edited by - Rigelian on 13/06/2014 09:57:24
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/06/2014 :  11:31:09  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
συμφωνώ! Μιλάμε για τρέλα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/06/2014 :  11:35:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ναι αλλά δεν έφτυσες προς την Δύση, έφτυσες;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/06/2014 :  11:48:38  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Βέβαια τώρα που το διαβάζω προσεκτικότερα, έχω κάποιες, όχι ενστάσεις, διευκρινήσεις, αλλά πολύ μικρές που δεν αλλάζουν την ουσία.

πχ.
1. Επί του θέματος τοποθετήθηκα: Αυτά γίνονται και θα γίνονται από όλες τις κυβερνήσεις. Αν περιμένετε ο τσίριζα να αλλάξει τα πράγματα, δείχνετε αφέλεια.
Αυτό οκ, αλλά δεν σημαίνει, ότι επειδή το κάνουν όλοι είναι και σωστό. Μήπως ήρθε η ώρα να αλλάξει?

Ούτε εγώ έχω καταλάβει ακριβώς πως θα παραγραφούν αυτά τα πράγματα, με 10 μέρες, τις οποίες δεν ξέρουμε, γιατί και με τι εξήγηση έκλεισε η βουλή. Όπως και τότε που φώναζε μόνη της η Κωνσταντοπούλου, ΌΧΙ ΌΧΙ ΌΧΙ, και ήταν 3 άτομα μέσα στην βουλή, και ο πρόεδρος προχώρουσε, που το παρουσιάζαν σαν μέγιστη απόδειξη μη-δημοκρατίας, υπήρχε μια λογικότατη εξήγηση, και το απόσπασαμ 30-40" μεμονομένο, με κάποιον απλά να φωνάζει μόνος του, δεν έλεγε τίποτα, απλά έπειθε όσου ήθελαν να πιστέψουν.

ΥΓ Gypaete δεν σε έπιασα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/06/2014 :  11:55:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

Βέβαια τώρα που το διαβάζω προσεκτικότερα, έχω κάποιες, όχι ενστάσεις, διευκρινήσεις, αλλά πολύ μικρές που δεν αλλάζουν την ουσία.

πχ.
1. Επί του θέματος τοποθετήθηκα: Αυτά γίνονται και θα γίνονται από όλες τις κυβερνήσεις. Αν περιμένετε ο τσίριζα να αλλάξει τα πράγματα, δείχνετε αφέλεια.
Αυτό οκ, αλλά δεν σημαίνει, ότι επειδή το κάνουν όλοι είναι και σωστό. Μήπως ήρθε η ώρα να αλλάξει?



Ναι, πρέπει να αλλάξει. Ποιος θα το κάνει;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/06/2014 :  11:57:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
(και φυσικά καταδικάζουμε τον ματατζή!)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/06/2014 :  13:56:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
το μουσαντο πεναλντι της βραζιλιας το καταδικαζεις;;;;

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/06/2014 :  14:22:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
To καταδικάζω και καταδικάζω τον Ιάπωνα διαιτητή σε στέρηση σούσι για 3 μέρες!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 29 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000