Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Mizuno: nirvana 9 ή paradox;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

takisp
Newbie Forum Runner



25 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 24/09/2014 :  10:35:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Είμαι fan των NIRVANA(μετά από χρήση και KAYANO16-17,BROOKS TRANCE 11),μιας και τα NIRVANA 7 και 8 μαζί με τα ADIDAS SALVATION 2 με έβγαλαν ασπροπρόσωπο και στους 10 αγώνες μου μέχρι τώρα...Όπως καταλαβαίνετε βαρύ σκαρί με υπερπρηνισμό.Τα PARADOX είναι η συνέχεια των NIRVANA;(NIRVANA 10 δεν βγήκε πάντως...)Έχουν το ίδιο βάρος χονδρικά(320γρ),αλλά οι αναφορές στο internet λένε ότι εχουν την πιο ελαφριά αίσθηση στην κατηγορία τους.Καλό ή κακό είναι αυτό για την αίσθηση του οδοστρώματος δεν ξέρω...Τα βρίσκω και τα δύο από εξωτερικό στην ίδια τιμή,οπότε όποιος έχει ιδέα ή γνώμη ας τη μοιραστεί...Ευχαριστώ!

panchidis
Forum-Runner



122 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/09/2014 :  15:04:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
η γνώμη μου για τα paradox είναι πάρα πολύ καλή!μόνο σε εμφάνιση δεν μου αρέσουν..
και γω fan των nirvana είμαι..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MEDEON
Senior Forum-Runner

Greece


554 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/09/2014 :  19:46:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κι εγώ από NIRVANA 9 πήγα σε PARADOX και είμαι πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής δεδομενου ότι τα έχω χρησιμοποιήσει μόνο σε 4-5 LR. Από το μαγαζί που τα πήρα μου τα είχαν προτείνει λόγω του υπερπρηνισμού μου αλλά και λόγω του σωματότυπου μου (191cm & 91Kg).




Καλά Χιλιόμετρα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2014 :  15:23:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Με 2 ζευγάρια adidas adistar salvation 3 έχω τρέξει τους τελευτείους 6 Μαραθωνίους μου. Εκπληκτικό παπούτσι, αλλά δεν βγαίνει 4...
Έχω υπερπρηνισμό από βλαισογωνία και δεν ξέρω τι να πάρω τώρα, μάλλον θα ξαναγυρίσω στα Kayano με τα οποία έκανα τους πρώτους 2.
(τον τρίτο με Nike Equalon, είχαν βγει 1,2,3,4 τα είχα πάρει ΟΛΑ αλλά σταμάτησε να τα βγαζει...)

Edited by - Rigelian on 25/09/2014 15:26:37
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2014 :  15:27:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τα paradox (είναι ο διάδοχος του Nirvana) δεν μου άρεσαν, κάτι με χάλαγε στο πόδι...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

UnHaCkAbLe
Forum-Runner

151 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/09/2014 :  10:52:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μόλις εδώ και μια εβδομάδα έκανα και εγώ τη μετάβαση από Nirvana σε Paradox. Πρώτες εντυπώσεις μετά από 50χλμ, δείχνει λίγο πιο ανάλαφρο στην αίσθηση και γενικά δεν με προβλημάτισε σε τίποτα. Μόνο παράπονο ότι δείχνει πιο "φθηνό" από το Nirvana (διαφορετικό "επίπεδο" ύφασμα μπροστά και πάνω, αυτοκόλλητα λεπτά σήματα και όχι ραμμένα ανάγλυφα) και ελπίζω να αντέξουν όσο τα 2 ζευγάρια Nirvana τα οποία ήταν εξαιρετικά (μετά από σχεδόν 1200χλμ στο κάθε ένα, έδειχναν σαν καινούργια, σε αντίθεση με το Kayano το οποίο μετά από 300χλμ μου είχε κάνει μια τρυπάρα ΝΑ στην πίσω αριστερή φτέρνα). Επίσης και ο χρωματικός συνδυασμός δεν είναι και ο ομορφότερος (εάν σε νοιάζει αυτό) ... εγώ πάντως έτρεξα με πρασινομπλέ τον πρώτο Μαραθώνιο μου, με πρασινομπλέ θα τρέξω και τον δεύτερο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

takisp
Newbie Forum Runner



25 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/09/2014 :  13:11:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σας ευχαριστώ όλους!Κατέληξα στη "σιγουριά" των NIRVANA τελικά.Με τα BROOKS και τα KAYANO είχα κι εγώ θέμα με την ποιότητα υλικού από νωρίς(4 ζευγάρια σύνολο) και τα PARADOX,που τα είδα από κοντά και τα φόρεσα(χωρίς τρέξιμο)μου έδωσαν ακριβώς την ίδια αίσθηση όσον αφορά τα υλικά με σένα unhackable.Ελπίζω να αντέχουν τελικά και να μην έχει επιλέξει η mizuno να θυσιάσει την αντοχή και την ποιότητα του υλικού για την λίγο χαμηλότερη αρχική τιμή στα PARADOX και να ψάχνουμε απ΄του χρόνου σε άλλη εταιρία(η SAUCONY μου έμεινε για επόμενη δοκιμή και η ADIDAS απ΄τις δοκιμασμένες).Καλά τρεξίματα σε όλους!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

UnHaCkAbLe
Forum-Runner

151 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/09/2014 :  15:04:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Υπάρχουν ακόμα διαθέσιμα τα Nirvana? Εσύ από που τα αγόρασες?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

takisp
Newbie Forum Runner



25 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/09/2014 :  16:07:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η αδερφή μου είναι κάτοικος εξωτερικού και μου τα στέλνει. Ιντερνετικά δεν τα βρήκα κάπου σε συμφέρουσα τουλάχιστον τιμή. Στα καταστήματα της mizuno που ρώτησα, έχουν κάποια νούμερα στα 140€.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000