Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Saucony Fastwitch 6
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 10/07/2013 :  14:17:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μετά από δύο 10άρια:
Πολύ λίγες διαφορές από το 5.
Ελάχιστα πιο μαλακό παρότι η εταιρεία λέει πως η σόλα δεν έχει αλλάξει καθόλου. Πολύ μικρή υποστήριξη στην καμάρα, όπως και στο 5.
Αρκετά πιο ελαφρύ στα χαρτιά (195γρ.) αλλά στον δρόμο η διαφορά αυτή δεν γίνεται ιδιαίτερα αντιληπτή.
Μάλλον ελαφρώς πιο εύκαμπτο, ιδίως στο επάνω μέρος, του οποίου τα υλικά είναι λίγο πιο μαλακά και άνετα. Η εφαρμογή παραμένει η ίδια.
Εν ολίγοις, σε όσους άρεσε το 5 θα αρέσει και αυτό, ίσως και λίγο περισσότερο.

Γενικότερα και για όσους μπορεί να ενδιαφέρονται, το F6 είναι ένα παπούτσι πολύ ελαφρύ, με 4mm drop και πολύ μικρή στήριξη στην καμάρα (ο ουδέτερος δρομέας ίσως να μην το καταλάβει καν).
Αν και θεωρητικά ανήκει στην κατηγορία Racing flat, μπορεί σχετικά άνετα να χρησιμοποιηθεί και ως προπονητικό. Δεν είναι τόσο "ξερό" και άκαμπτο όσο άλλα της κατηγορίας (adios ή Ronin π.χ.), ούτε και η γραμμή του είναι τόσο στενή. Είναι άνετα σφιχτό σε φτέρνα και καμάρα ενώ στα δάχτυλα έχει αρκετό χώρο.
Προσωπικά, είναι ακριβώς αυτό που έψαχνα για γρήγορες προπονήσεις και αγώνες (όπως και το 5).

"My sport is your sport's punishment"

Laga
Elite Forum-Runner



1698 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/07/2013 :  15:19:51  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Laga Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Μαραθώνιο θα έτρεχες με αυτά Νίκο;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/07/2013 :  15:24:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ειναι stabilty Νικο?

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/07/2013 :  16:12:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σάββα, έχει πολύ μικρή υποστήριξη. Πιστεύω ότι άνετα το φοράει και neutral δρομέας.

Λάμπρο, εσύ άνετα! Χωράει το πρησμένο πόδι, είναι αρκετά μαλακό για την κατηγορία του και το ελάχιστο support που έχει, εσένα που πατάς εντελώς μπροστά, δεν θα σε ενοχλήσει.
Εγώ δεν νομίζω να το φορούσα σε μαραθώνιο, εκτός αν είχα εξοικειωθεί σε μεγάλο βαθμό έως τότε. Θα ήθελα πάντως...

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Laga
Elite Forum-Runner



1698 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/07/2013 :  17:11:48  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Laga Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Εχω χρησιμοποιήσει Ronin σε δυο μαραθώνιους και είχε πάει μια χαρά. Ουσιαστικά ρωτάω επειδή είμαι σε αναζήτηση καινούργιων παπουτσιών, αν και νομίζω πως στην παρούσα φάση καταλυτικό ρόλο θα παίξει και η τιμή...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/07/2013 :  18:33:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Λάμπρο, το F5 το βρίσκεις σε αρκετά χαμηλή τιμή κι είναι σχεδόν το ίδιο παπούτσι.
Μπροστά στο Ronin θα σου φαίνεται σα να πατάς σε στρώμα! Βέβαια, δεν ξέρω αν προτιμάς κάτι τέτοιο...

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ztakis
Newbie Forum Runner

Greece
37 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/07/2013 :  18:45:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το Brooks racer st 5 το έχει δοκιμάσει κανείς; Δείχνει παρόμοιο με το Fastwitch εκτός απο το drop βέβαια..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GEORGE KAR
Forum-Runner

63 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/07/2013 :  19:22:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΤΑ ΤΡΕΧΩ ΤΑΚΗ ΣΤΙΣ ΔΙΑΛΛΕΙΜΑΤΙΚΕΣ ,ΤΑ ΤΕΜΠΟ Κ ΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ.ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΠΠΟΥΤΣΙ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mashine
Advanced Forum-Runner

259 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/09/2014 :  13:35:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μήπως γνωρίζει κάποιος που μπορώ να τα δοκιμάσω;Τα περισσότερα καταστήματα έχουν kinvara,virrata.
Ευχαριστώ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000