Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Καταλήψεις - Παιδεία
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 20

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/11/2014 :  10:11:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
δεν χρησιμοποιησα τον ορο 'καμενοι'..συ ειπας...

αν νομιζεις παλι οτι υπαρχει ζυμωση τοιουτοτροπως, σεβαστο..ο καθενας εχει το δικαιωμα στην αποψη του...

χαιρομαι που σου αρεσε η διορθωση...

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/11/2014 :  12:51:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ναι, πιστεύω οτι ζυμώσεις υφίστανται. Επίσης πιστεύω πως υπό συνθήκες πρέπει να ξέρεις να αυτοσαρκαζεσαι. Δεν θεώρησα υπονοούμενα απο την μεριά σου σε καμία περίπτωση.

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/11/2014 :  13:52:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
χρηστο επ ουδενι δεν ηταν προσωπικη επιθεση προς οποιονδηποτε το πρωτο μου σχολιο..δεν το συνηθιζω..αλλα ενω ολοι ξερουμε -αν θες οι πιο παλιοι εδω μεσα- οτι ο χ εχει την ταδε αποψη/οπτικη κι ο ψ τη δεινα, παρατηρω μια στειρα κι αδιεξοδη αντιπαραθεση-'ανταλλαγη' αποψεων, την οποια κι επισημανα..αφου κανεις δεν θα αλλαξει αποψη, προς τι η νοοτροπια ρωμαϊκης αρενας; παντα φιλικα..

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/11/2014 :  14:56:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εννοείται, δεν το εξέλαβα ως επιθεση.
Επισης δεν θεωρώ οτι έχει προσβληθεί πραγματικά κανενας και το λέω για όσους εμπλεκονται στην συζήτηση. Λέμε κάποιες κουβεντες οκ , τέλος μετά.

Η ρωμαική αρρένα προκύπτει , τι να κάνουμε τώρα, όμως κανένας δεν το θέλει εξαρχής.

Και πραγματικά πιστεύω οτι καμπυλώνοντας ολιγον τους κανονισμους (και όχι τσαλαπαντώτας τους) σχηματίεται μια γκρίζα περιοχή στην συμβολή αποψεων. Στο μέλλον διαμορφώνεται κάτι καινουριο, μια μίξη.

Αμα ήταν ο καθένας να ταμποουρώνεται στην κοσμοθεωρία του και δεν αγγίζαμε ποτε ευαισθητες χορδές , τι νόημα θα είχε;

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/11/2014 :  16:27:46  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
https://www.youtube.com/watch?v=KKXF20kwkxQ

Κοιτάξτε τι θα πει δημοκρατία.

Τι άλλο να πούμε από εκεί κ πέρα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/11/2014 :  18:13:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εσύ αν ήσουν στην θέση του φορτσάκη , τι θα έκανες;

Εγώ πάντως θα πηγαινα σπιτι μου, ας αναλάβει άλλος. Την αστυνομία θα την έπερνα τηλεφωνο αν μου άδειζαν σκουπιδια στην αυλή μου ή το μαγαζί μου (ωπ ! συνειρμός), όχι αν είμαι ανικανος να εμπνεύσω σεβασμό στους φοιτητές μου. Διαφορετικά ανοίγω δικό μου πανεπιστημιο.

Αυτή είναι η παιδαγωγική προσέγγιση Deorum, γιατί μιλάμε για πανεπιστήμιο όχι για πολυεθνικη.





People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/11/2014 :  18:22:40  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Όπως νομίζεις,

Για μια ακόμα φορά, όπου μπάχαλο και χαρά, σιγοντάρετε από πίσω εμμέσα ή πιο αμέσα.

Δεν νομίζω ότι έχει νόημα να επιχειρηματολογω παρα πέρα. Σας αδειάζω την γωνιά να τα λέτε μεταξύ σας.

Ευτυχώς διαβάζοντας τα σχόλια κάτω από διάφορα ειδησεογραφικά site, δεν είμαι μόνος μου, και η συντριπτική πλειοψηφία θεωρεί τραμπούκους και φασίστες αυτούς τους φοιτητές.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/11/2014 :  18:42:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γιατι νομίζεις οτι χέρομαι στο μπάχαλο; Δεν σε καταλαβαίνω. Το τι τράβηξα εγώ για να τελειώσω τις σπουδές μου στο ελληνικό πανεπιστήμιο (μπου...λο) θα το θυμάμαι μέχρι να πεθάνω.

Γιατί δεν μπορείτε να σταθείτε στο φαινόμενο αληθινά. Δεν σε καταλαβαίνω.

Πάρε φορτσάκη την αντι-τρομοκρατική , βρες τους φοιτητές που πεταξαν σκουπιδια και βάλτους φυλακή, διπλα σε κελιά με τους φασιστες. Αυτό θα πει πρυτανης.

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff

Edited by - Fidelio on 24/11/2014 18:43:05
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/11/2014 :  19:06:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

Όπως νομίζεις,

Για μια ακόμα φορά, όπου μπάχαλο και χαρά, σιγοντάρετε από πίσω εμμέσα ή πιο αμέσα.

Δεν νομίζω ότι έχει νόημα να επιχειρηματολογω παρα πέρα. Σας αδειάζω την γωνιά να τα λέτε μεταξύ σας.

Ευτυχώς διαβάζοντας τα σχόλια κάτω από διάφορα ειδησεογραφικά site, δεν είμαι μόνος μου, και η συντριπτική πλειοψηφία θεωρεί τραμπούκους και φασίστες αυτούς τους φοιτητές.


Deorum είμαι βέβαιος ότι και μέσα στο φόρουμ η πλειοψηφία συμφωνεί με τις ιδέες σου.
Όπως έχω πει πολλές φορές υπάρχει ένα καλό και ένα κακό με την σιωπηρή πλειοψηφία, το κακό είναι ότι είναι σιωπηλή, το καλό είναι ότι είναι πλειοψηφία. Καμία φορά πρέπει και να το δείχνει βέβαια...
Αν ο Φορτσάκης πάει σπίτι του και δεν αλλάξει τίποτα, θα έχει απλώς νικήσει ο τσαμπουκάς και οι τραμπουκισμοί της μειοψηφίας.
Ο πρύτανης είναι για να διοικεί, αν δε μπορέσει τελικά, ας έρθει ένας άλλος που θα το κάνει και δεν θα είναι έρμαιο του κάθε φασίστα ψευτοδημοκράτη που ξέρει μόνο να φωνάζει συνθήματα σε ξύλινη γλώσσα, να κάνει ντου και να αδειάζει σκουπίδια στα γραφεία.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/11/2014 :  20:07:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και ποιος τσαμπουκάς πρέπει να περάσει , να νικήσει. Ο τραμπουκισμός της εξουσίας; Δεν γίνεται έτσι πανεπιστήμιο , όσοι πρωταγωνιστουν σε αυτή τη ιστορία πρέπει να κάτσουν κάτω να μιλήσουν. Εσεις τι προτείνετε , να κλέισουν τους φοιτητες φυλακη; Εγω σας είπα τι θα έκανα, και υποστηρίζω οτι είναι η μόνη προσέγγιση αν θες να το αντιμετωπήσεις παιδαγωγικά. Εσείς αν ησασταν ο πρυτανης τι θα κάνατε αν οι φοιτητές σας εριχναν σκουπιδια στο γραφείο ! Τόσο μεγάλο είναι το χάσμα μεταξύ τους, δεν το βλέπετε στα προσωπα τους; Οι καθηγητές είναι μακρυά απο τους φοιτητές απο χρόνια ....

Ο Φορτσάκης δέχτηκε να αναλάβει μια θέση, δεν μπορεί ο άνθρωπος να μιλήσει μαζί τους. Ας περάσει ο επόμενος ή ας κάτσει να τους μιλήσει. Μπορεί να γεφυρώσει το χάσμα; ΜΠΟΡΕΙ;

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff

Edited by - Fidelio on 24/11/2014 20:10:03
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/11/2014 :  20:20:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οι Φοιτητικοί Σύλλογοι του Πανεπιστημίου Αθηνών πραγματοποίησαν διαμαρτυρία στην Πρυτανεία με στόχο να επιδώσουν στον Θ. Φορτσάκη, ο οποίος απουσίαζε,
τα ψηφίσματά τους για την κατάσταση στο ΕΚΠΑ, τα σχέδια για την ηλεκτρονική ψηφοφορία και την παρουσία σεκιούριτι, την ώρα που οι αίθουσες είναι γεμάτες σκουπίδια.
Αυτήν την τραγική εικόνα των αιθουσών, που αρνείται να καταλάβει ο πρύτανης, «μετέφεραν» οι φοιτητές στο γραφείο του αδειάζοντας δύο σακούλες σκουπιδών.



Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/11/2014 :  20:27:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στο μεταξύ το βίντεο του deorum κατέβηκε.

Εδώ είναι ένα άλλο βίντεο από το ιδιο συμβάν πιο ολοκληρωμένο. Αμα προλάβετε μπορείτε να το δειτε...

http://youtu.be/VdYgMoucSOw

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff

Edited by - Fidelio on 24/11/2014 20:45:32
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/11/2014 :  20:49:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
αμαν...ρε σεις στο ιδιο λινκ έβαλαν άλλο βιντεο. Αυτό που παρέθεσα ήταν δύο λεπτων όχι ένα λεπτο που μου βγάζει τώρα.. χαχα τι γινεται;...

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff

Edited by - Fidelio on 24/11/2014 20:49:46
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/11/2014 :  21:19:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Λες νάναι δάκτυλος του πρύτανη, ή παρέμβαση εξωγήινων;
Μυστήρια πράγματα συμβαίνουν τελευταία...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/11/2014 :  21:24:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οχι , έπεσε κοψε - ράψε από το κανάλι που το ανέβασε. Εγώ πρόλαβα και είδα την έκδοση των 2 λεπτών. Αυτά που έλεγε ο τύπος με την κοτσίδα για τον φορτσάκη, την καριέρα του κτλ , σηκωναν μυνήσεις και στον ίδιο , και για το κανάλι και για εμάς εδώ πέρα που τα αναδημοσιεύουμε;

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff

Edited by - Fidelio on 24/11/2014 21:24:55
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 20 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000