Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Παρέλαση ή όχι;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 11

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/11/2014 :  15:30:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

Εγώ θεωρώ πως η παρέλαση, και οι τουρκικοί τραμπουκισμοί σε αθώους ψαράδες που νιώθουν εγκαταλελειμένοι συνδέονται.


πώς συνδέονται;; (ειδικά οι μαθητικές)

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/11/2014 :  16:40:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ελα μωρέ, εννοεί τώρα τελευταία το σεισμογραφικό πλοίο που μπηκε στην ΑΟΖ της κύπρου. Αυτο έκαναν παλιότερα και με το σισμικ - αλλά τότε ήταν μια άλλη εποχή. Σήμερα για την κινησή τους αυτή οι τουρκοι πήραν μαυρο κατευθείαν από την ΕΕ επισημα! και μάλιστα ΚΑΙ απο τον υπάλληλο των εξωτερικών υποθέσεων της αμερικής. Οι τουρκοι ξαναεβγαλαν το πλοίο τους παρόλο αυτά αλλά στην ουσία θα κάνουν μια τρύπα στο νερό.

Δεν μπορούν πλέον να κάνουν αυτά που έκαναν παλιότερα. Επίσης έχουν διογκωμένα τα προβλήμτά γιατί τα έκαναν θάλασσα με τους τζιχαντιστές, που στο παρασκήνιο τους χρησιμεύουν σαν εργαλείο εξόντωσης των κουρδων. Τίποτα..οι τουρκοι σήμερα μιλώντας από άποψη διεθνούς πολιτικής είναι αποκλεισμένοι.

Τώρα οι παρελάσεις, οι ψαράδες και τα τζάμπο είναι άλλα λόγια να αγαπιομαστε. Τα ίδια και με τους σερβους,αλβανους... τρίχες. Αυτά είναι τζουφια πυροτεχνήματα.

Εδώ λοιπον με τους "πατριωτισμους" οι δικοί μας δεν θέλουν τίποτε άλλο παρά να κρυφτούν πίσω τους για την ασφυκτική πολιτική που ασκουν, η οποία τείνει να αποδειχθεί οτι είναι για μια ακόμα φορά αποτέλεσμα διαπλοκής. (επενδύσεις ξένων κτλ )

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff

Edited by - Fidelio on 01/11/2014 16:48:20
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/11/2014 :  17:51:59  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Πάντως στο μυαλό μου όταν μιλάμε για παρέλαση, δεν έχω ούτε είχα ποτέ τις μαθητικές.
Δεν ξέρω πως τα έχουμε μπερδέψει έτσι.
Για τις μαθητικές δεν έχω γνώμη.
Εκ πρώτης μου φαίνονται ανούσιες, εγώ μεγαλώνοντας κατάλαβα την αξία κάποιον πραγμάτων, 16 χρονών είμασταν όλοι μέσα στον χαβαλέ και στην βλακεία.
Μιλάω για τις στρατιωτικές.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/11/2014 :  23:28:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
https://www.marinetraffic.com/gr/ais/details/ships/271043480/vessel:BARBAROS_HAYREDDIN_PASA

Η Τουρκία μπορεί να έχει εσωτερικά προβλήματα όμως δεν παύει να είναι απειλή για την χώρα. Το ότι πλέον αμφισβητούνται ΕΠΙΣΗΜΑ τα 6 μίλια (βλέπε επεισόδιο Έβρου) και το ότι δεν έχει πάρει το πλοίο από την ΑΟΖ της Κύπρου κάτι λέει. Δεν ξέρω αν θα κάνει 1 τρύπα στο νερό, μπορεί όμως σίγουρα να μας γυρίσει 50 χρόνια πίσω ειδικά τώρα που είμαστε χωρίς φίλους και άφραγκοι.
Ειλικρινά πιστεύει κανείς ότι η Τουρκία θέλει να μπει στην ΕΕ;

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/11/2014 :  14:43:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
"....Οι RedHack προτίμησαν να σβήσουν τα χρέη των πολιτών στην Σόμα, που επλήγη από την μεγάλη τραγωδία στο ανθρακωρυχείο όπου βρήκαν τραγικό θάνατο 300 εργαζόμενοι και άλλες δύο περιοχές όπου υπάρχουν τεράστια περιβαλλοντικά ζητήματα...."

http://www.tribune.gr/world/news/article/90879/tourkia-chakers-esvisan-ta-chrei-ton-politon-stin-dei-vinteo.html

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 11 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000