Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 33ος Αυθεντικός Μαραθώνιος Αθήνας 2015
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 82

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/11/2015 :  14:28:45  Εμφάνιση Προφίλ
Ζαχαρία, ήσουν το πιο δυνατό Hi-5 που μου έκαναν!
Συγχαρητήρια, φίλε!


"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/11/2015 :  15:11:51  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by echetlos

Μπράβο Μαράκι, πολλά μπράβο!
Πολύς κόσμος νομίζει ότι ο <4h δρομέας μπορεί απροπόνητος να βγάλει εύκολα την διαδρομή στο 4:30 αλλά δεν είναι έτσι. Πόσω μάλλον αν μιλάμε για κλασσική...
Πάντως στην Φειδιππίδου δεν φαινόσουν ταλαιπωρημένη όπως λες.
Και πάλι συγχαρητήρια!



Να σαι καλα Νικο! Μεχρι το 39 αντεχα κουτσα στραβα ειναι η αληθεια, μετα ειδα το Σκοτεινο στο 40 με αποτελεσμα να κανω τα τελευταια 2.2 με 7:15 pace!!χαχα (για να παρεις μια ιδεα το 40 με 6:47, 41 με 7:49, 42 με 7:08, 530m με το ρολοι μου με 6:56-strong finish! )

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/11/2015 :  16:04:46  Εμφάνιση Προφίλ
Στράτο πολλα΄συγχαρητήρια....! Δεν είμαι σίγουρη ότι ήταν σωστό αυτό που έκανες, αλλά μπορώ απόλυτα να το καταλάβω. Βασικά κι εγώ μάλλον το ίδιο θα έκανα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

big-blue
Senior Forum-Runner

Greece
821 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/11/2015 :  16:19:57  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by stratos_al

quote:
Originally posted by big-blue

Στράτο συγχαρητήρια και κουράγιο. Οι περισσότεροι περνάμε τα ζόρια μας και το αγώνισμα αυτό μας βοηθά να τα ξεπερνάμε...
(Τόσο το επώνυμο όσο και το όνομά σου μου λέει Μυτιλήνη, δίκιο έχω; )

Mitsubae είσαι για κάτω των 5 ωρών. Συγχαρητήρια για τον τερματισμό και πάμε γι άλλα!

Νίκο γάλακτος τρώω, όχι προβατίνες:) Βέβαια φέτος πήγε το μοσχάρι σύννεφο. Πρόλαβα τον Αλέξη:)



Ναι Μυτιλήνη και χθες γιόρταζα λόγω του Ταξιάρχη.

Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.


Είχαμε έναν Χατζηχριστοφα στο Πανεπιστήμιο, έκανα 5 χρόνια στη Μυτιλήνη...
Άσχετο: αν βρεις άκρη με τη μέση να μας το πεις. Με 3 κήλες, 3 στενώσεις κ 2 υπερτροφιες έτρεξα...Με ταλαιπωρησαν 3-4 μήνες αυτά τα κερατα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NESTORAS1980
Advanced Forum-Runner

274 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/11/2015 :  16:30:50  Εμφάνιση Προφίλ
εγώ σε αναγνώρισα και κοιταχτήκαμε περνώντας μπροιστά σου, είχες ρίξει και σύρμα ότι θα είσαι εκεί και σε είχα δει σε φωτο παλιότερα. Μου φώναξες πάντως και ας μή με ήξερες!
quote:
Originally posted by echetlos

Νέστορα, δεν γνωριζόμαστε, ούτε και φυσιογνωμικά σε ξέρω.
Αλλιώς, όταν θα πέρναγες μπροστά μου, υπολογίζοντας ότι είσαι στην κόψη του ξυραφιού για το 3ωρο (έχω αποκτήσει κι αυτή την ικανότητα για χάρη σας, ως supporter), θα σου έκανα τον λάγο!
Όσο θα άντεχα βέβαια...

"My sport is your sport's punishment"



SWIM BIKE RUN
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mashine
Advanced Forum-Runner

259 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/11/2015 :  16:31:42  Εμφάνιση Προφίλ
@gtsig Συγχαρητήρια Γιώργο! Ανετα ο επόμενος φλατ <2:40!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mashine
Advanced Forum-Runner

259 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/11/2015 :  16:34:52  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by NESTORAS1980

εγώ σε αναγνώρισα και κοιταχτήκαμε περνώντας μπροιστά σου, είχες ρίξει και σύρμα ότι θα είσαι εκεί και σε είχα δει σε φωτο παλιότερα. Μου φώναξες πάντως και ας μή με ήξερες!
quote:
Originally posted by echetlos

Νέστορα, δεν γνωριζόμαστε, ούτε και φυσιογνωμικά σε ξέρω.
Αλλιώς, όταν θα πέρναγες μπροστά μου, υπολογίζοντας ότι είσαι στην κόψη του ξυραφιού για το 3ωρο (έχω αποκτήσει κι αυτή την ικανότητα για χάρη σας, ως supporter), θα σου έκανα τον λάγο!
Όσο θα άντεχα βέβαια...

"My sport is your sport's punishment"



SWIM BIKE RUN



@echetlos :και εγώ στην tv την ώρα που περνούσε η γιαπωνέζα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/11/2015 :  16:44:48  Εμφάνιση Προφίλ
Έπαθες ότι και οι περισσότεροι Elda !!!
Συγχαρητήρια !!
quote:
Originally posted by Elda

Καταρχην συγχαρητηρια σε ολους οσους το παλεψαν χθες ειτε τους βγηκε ειτε οχι.

Σπυρο, εκπληκτικος, εμεινα αφωνη με το χρονο σου. Πιο πολυ κι απο τον ιδιο το χρονο σου θαυμαζω την ικανοτητα που εχες να εκμεταλλευεσαι πληρως τις δυναμεις σου, ουτε να τις υπερεκτιμας οπως οι περισσοτεροι αλλα ουτε και να τις υποτιμας κι αυτο φαινεται σε ολους τους αγωνες σου.

Στρατο, πολλα μπραβο κι απο μενα. Σαφως και ρισκαρες την υγεια σου με τη συμμετοχη σου και την επιμονη σου να τερματισεις, αλλα καταλαβαινω πολυ καλα γιατι το εκανες. Γιατι υγεια δεν ειναι μονο η σωματικη, ειναι και η ψυχικη, η οποια πολλες φορες ειναι πιο δυσκολο να τη διατηρησει κανεις. Ευχομαι ολα να σου πανε καλυτερα απο εδω και περα.

Στα δικα μου.. 4:21:40

38 δευτερα πιο αργα απο προπερσι. Ετσι κι αλλιως δεν πηγαινα για χρονο, αλλα πιστευα οτι μπορουσα να κανω ενα 4:10-4:15. Πηγα πολυ ανετα το πρωτο μισο σε 2:07:03 και θεωρουσα πως μπορουσα να κανω 1-2 λεπτα negative split. Αλλα ενω ειχα καλο ρυθμο κι οι ανηφορες εβγαιναν χωρις να το καταλαβαινω (προσωπικα δε μ επηρεασαν καθολου οι καιρικες συνθηκες, ιδρωσα ελαχιστα και ημουν μια χαρα ενυδατωμενη και πληρης ενργειακα), αρχισε σιγα σιγα να με ποναει ο δεξιος τετρακεφαλος ολο και περισσοτερο, αλλα ελεγχομενα.

Μολις ομως ξεκινησε ο κατηφορος, κι ενω πηγα προσεκτικα στην αρχη, μετα κλειδωσε και δεν μπορουσα να λυγισω το ποδι, το πηγαινα σαν ξυλινο, υπεφερα σε καθε βημα, ολο και πιο πολυ, πρωτη φορα σε αγωνα εκλαιγα απο πονο (αλλα το κλαμα μου χαλαγε την αναπνοη οποτε το κοψα κι αυτο, ταλαιπωρια σκετη ημουν). Στα 3 τελευταια χλμ, πηγαινα με τα χερια, κατι μεταξυ βαδην και τρεξιματος! :P

Τωρα ειμαι αρκετα καλυτερα, δεν ξερω τι επαθα, δεν ξερω αν εφταιγε η μη ενδυναμωση (δεν ηταν πονος κουρασης, ηταν τραβηγμα, τραυματισμος, θλαση, whatever), οι ελαχιστες ανηφορες που ειχα τρεξει στην προετοιμασια ή ηταν κατι τυχαιο που θα μπορουσε να συμβει ετσι κι αλλιως (το αλλο ποδι ας πουμε γιατι ειναι σα να μην ετρεξε?)

Περα απο τον πονο, η ολη φαση δε με χαλασε ιδιαιτερα μια και δεν πηγαινα για χρονο, αλλα οσο να ναι σπαστηκα που ενω σε ολα τ αλλα ημουν μια χαρα, για μια ακομη φορα δεν μπορουσα ν απολαυσω τρεξιμο στην κατηφορα.

Ηθικο διδαγμα: εμψυχωτης στην Αθηνα, δρομεας στη Θεσσαλονικη.

Επισης να ευχαριστησω ιδιαιτερα τον Εχετλο, Μαρμιτα μετα συζυγου και Σισση στο 39, το να ξερω οτι θα σας βρω εκει μου εδινε δυναμη να παω οσο πιο γρηγορα μπορουσα.



_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις



Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/11/2015 :  16:50:25  Εμφάνιση Προφίλ
πολύ ωραίες και συγκινητικές οι περιγραφές σας!

πότε είπαμε είναι ο επόμενος!? να κλείσω εισιτήρια από τώρα ρε παιδί μου!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/11/2015 :  17:00:17  Εμφάνιση Προφίλ
@tzatzikis- λίγο καθυστερημένα, σε ευχαριστώ για την απάντησή σου για το πως παρακολουθούμε τοςυ δρομείς ηλεκτρονικά.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/11/2015 :  17:05:42  Εμφάνιση Προφίλ
Του χρόνου τέτοιο καιρό !!!
μπορείς να νιώσεις τον μύθο !!!Τάσο !!
quote:
Originally posted by tzatzikis90

πολύ ωραίες και συγκινητικές οι περιγραφές σας!

πότε είπαμε είναι ο επόμενος!? να κλείσω εισιτήρια από τώρα ρε παιδί μου!

Τάσος

know your limits. then destroy them.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

jenny
Forum-Runner

130 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/11/2015 :  17:06:06  Εμφάνιση Προφίλ
μηπως εχει καποιος το βιντεο που ο παναγοπουλος φοραει το μεταλλιο στον τελευταιο δρομεα μαραθωνιου?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalomaraki
Forum-Runner

Greece


132 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/11/2015 :  17:06:15  Εμφάνιση Προφίλ
Πολλά μπράβο σε όλους σας! Ο κάθε ένας είχε τους δικούς του στόχους αλλά και τους δικούς του "δαίμονες" να νικήσει τόσο χθες αλλά και σε όλη τη διάρκεια της προετοιμασίας και κάποιοι ειναι πραγματικά αξιοθαύμαστοι! Διαβάζω τις περιγραφές σας και χαίρομαι για τα κατορθώματα σας και θαυμάζω το κουράγιο και το πείσμα σας.
Όσο για το δικό μου αγώνα... Στόχος εξετελέσθη. Πρώτος μαραθώνιος με στόχο 4:30, κατάφερα το 4:26:31 (2:14:41 και 2:11:50). Χάρηκα πολυ τον αγώνα, ανταπέδωσα πολλα χαμόγελα και χειροκροτήματα και έφτασα στον τερματισμό χωρις να περπατήσω καθόλου και ατσαλάκωτη. Ξεκίνησα συγκρατημένα, ήρεμα στις ανηφόρες που δε με κατέβαλαν και έτσι έφτασα στην Αγια Παρασκευή έχοντας πολλές δυνάμεις... έτοιμη να ξεκινήσω τον Μαραθώνιο! Κάπου στο 38ο είπα άντε να τελειώνουμε σιγά-σιγά, άνοιξα και αλλο και τσουπ... εφτασαααα!
Σήμερα σκέφτομαι... Θα μπορούσα να το είχα ζορίσει παραπάνω για καλύτερο χρόνο? πιστεύω πως ναι. Θα μπορούσα να είχα γυρίσει σπίτι με τραυματισμό ή να ξέμενα μετα τα 32? Πολυ πιθανό! Νομίζω πως για πρωτάρα, σοφά έπραξα και έτσι σήμερα νοιωθω χαρούμενη και αρκετά υπερήφανη για τον εαυτό μου, άντε και λιγο πιασμένη!
Μπράβο λοιπόν σε όλους και του χρόνου με υγεία και νέους στόχους!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/11/2015 :  18:02:51  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by kalomaraki

Πολλά μπράβο σε όλους σας! Ο κάθε ένας είχε τους δικούς του στόχους αλλά και τους δικούς του "δαίμονες" να νικήσει τόσο χθες αλλά και σε όλη τη διάρκεια της προετοιμασίας και κάποιοι ειναι πραγματικά αξιοθαύμαστοι! Διαβάζω τις περιγραφές σας και χαίρομαι για τα κατορθώματα σας και θαυμάζω το κουράγιο και το πείσμα σας.
Όσο για το δικό μου αγώνα... Στόχος εξετελέσθη. Πρώτος μαραθώνιος με στόχο 4:30, κατάφερα το 4:26:31 (2:14:41 και 2:11:50). Χάρηκα πολυ τον αγώνα, ανταπέδωσα πολλα χαμόγελα και χειροκροτήματα και έφτασα στον τερματισμό χωρις να περπατήσω καθόλου και ατσαλάκωτη. Ξεκίνησα συγκρατημένα, ήρεμα στις ανηφόρες που δε με κατέβαλαν και έτσι έφτασα στην Αγια Παρασκευή έχοντας πολλές δυνάμεις... έτοιμη να ξεκινήσω τον Μαραθώνιο! Κάπου στο 38ο είπα άντε να τελειώνουμε σιγά-σιγά, άνοιξα και αλλο και τσουπ... εφτασαααα!
Σήμερα σκέφτομαι... Θα μπορούσα να το είχα ζορίσει παραπάνω για καλύτερο χρόνο? πιστεύω πως ναι. Θα μπορούσα να είχα γυρίσει σπίτι με τραυματισμό ή να ξέμενα μετα τα 32? Πολυ πιθανό! Νομίζω πως για πρωτάρα, σοφά έπραξα και έτσι σήμερα νοιωθω χαρούμενη και αρκετά υπερήφανη για τον εαυτό μου, άντε και λιγο πιασμένη!
Μπράβο λοιπόν σε όλους και του χρόνου με υγεία και νέους στόχους!



Τουαλέττα πήγες στον Μαραθώνα; Μαζί δεν το συζητούσαμε;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

hsigma
Newbie Forum Runner



4 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/11/2015 :  18:22:55  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by giorgos277

...
Τελικος απολογισμος.
Μου αρεσε παρα πολυ,δε το ευχαριστηθηκα οσο θα ηθελα,προσδοκουσα να τρεξω αξιοπρεπως ολη τη διαδρομη και οχι αυτο που εγινε.Θα ξαναπροσπαθησω.
...



Νομίζω πως αυτή η φράση εκφράζει ακριβώς αυτό που αισθάνομαι κι εγώ.. Τα τελευταία χιλιόμετρα μετά το Σταυρό επιβεβαίωσαν τη φήμη τους, ήταν όντως μαρτυρικά και δεν απόλαυσα όσο ήθελα τα τελευταία μέτρα πριν τον τερματισμό.

Πρώτος Μαραθώνιος και για εμένα, με 3μιση μήνες προετοιμασία, ευελπιστούσα κάτι πιο κοντά στις 4.30' βάσει ρυθμού στα long-run και λοιπής προετοιμασίας, αλλά τελικά τερμάτισα στις 5 ώρες.
Σημασία μάλλον έχει ότι κατάφερα να τερματίσω αρτιμελής (και ψόφιος φυσικά).
Καλά να είμαι, και λέω να ξανακάνω την απόπειρα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 82 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000