Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 33ος Αυθεντικός Μαραθώνιος Αθήνας 2015
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 82

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2015 :  12:38:00  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by valerie

quote:
Originally posted by stratos_al

quote:
Originally posted by valerie

η μεγαλύτερη έμπνευση και συγκινητική εικόνα του Μαραθωνίου ήταν ένα ζευγάρι (νομίζω Έλληνες) υπόδειγμα αγάπης, αφοσίωσης και ομαδικότητας σε όλους τους "μαραθώνιους" της ζωής: εκείνη τυφλή να μάχεται. εκείνος, κρατοντας της το χέρι να της δείχνει τον δρόμο. και οι δυο τους ήρωες και αξιοθαύμαστοι.




Αν λέμε τους ίδιους ΝΑΙ ήταν Έλληνες. Με προσπέρασαν στις ανηφόρες και ο σύζυγος της έλεγε "ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ, ΛΙΓΟ ΕΜΕΙΝΕ ΤΙΣ ΦΑΓΑΜΕ ΤΙΣ ΑΝΗΦΟΡΕΣ, ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ"... μεγάλοι σε ηλικία.

ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΜΠΡΑΒΟ...


Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.



βρήκα φωτογραφία τους! αυτή η εικόνα θα μου μείνει πάνω απ'όλες εκείνης της ημέρας !!

https://www.facebook.com/arkastru/photos/a.855979037748092.1073741828.852378394774823/1080755025270491/?type=3&theater






Nομίζω δέν υπάρχουν λόγια............

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2015 :  13:00:26  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by stratos_al

quote:
Originally posted by sigi

Διαβάζω και ξανά διαβάζω το post του Στράτου και μένω άφωνος!!!
Χίλια ΜΠΡΑΒΟ για τον αγώνα που έδωσες και για την φοβέρη ψυχή που έβγαλες παρά τα προβλήματα που αντιμετώπισες!!!
Εξάλλου ο φακός αποτυπώνει όλη την προσπάθεια που κατέβαλες να τερματίσεις στο Στάδιο σαν 'Ηρωας!!!
Μπράβο και στο Γιώργο(Deorum) για τις καταπληκτικές φωτό!!

Υ.Γ τελικά είμαι σε δίλημμα για το ποιος είναι ο νικητής του φετινού Μαραθωνίου spy ή stratos al ....

Τα παιδιά δίνουν χρώμα στην ζωή..



Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.
Αν και στο αγώνισμα αυτό δεν υπάρχουν νικητές και νικημένοι, θεωρώ ότι είναι ο Σπύρος μιας και έκανε ΣΩΣΤΗ ΠΕΙΘΑΡΧΗΜΕΝΗ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ και ξεπέρασε τα όριά του. Επίσης ο Σπύρος συνέβαλε ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ στη οποιαδήποτε δική μου προσπάθεια με τα λόγια του λίγους μήνες πριν στον ΗΜΙ της Ελευσίνας, παροτρύνοντάς με να συνεχίσω.

Σπύρο χαίρομαι που έχουμε γνωριστεί μέσα από το φορούμ γιατί έμαθα πόσο μαχητής είσαι και το αποδεικνύεις αγώνα με αγώνα. Ο μαραθώνιος για μένα έχει μια άλλη σημασία πέρα του αγώνα. Κι εσύ (όπως και πολλοί άλλοι στο φόρουμ) απέδειξες μεγαλείο σε όλους τους τομείς του ΥΠΕΡΟΧΟΥ ΑΥΤΟΥ ΤΑΞΙΔΙΟΥ.

ΚΑΛΑ ΤΑΞΙΔΙΑ να συνεχίσεις να έχεις φίλε Σπύρο γιατί είμαι σίγουρος ότι ταξιδεύεις ΟΜΟΡΦΑ τη ζωή σου γενικότερα.

Υποκλίνομαι....

Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.



...Στρατο ευχαριστω πολυ-πολυ!!! Η μεγαλυτερη νικη ... ειναι τα ομορφα λογια, που εγραψες για μενα!Να ξερεις οτι τα αισθηματα ειναι αμοιβαια ... κι ευχομαι πραγματικα οι οποιες δυσκολιες να ειναι προσωρινες ... και γρηγορα να ξεπερασθουν!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sigi
Senior Forum-Runner



925 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2015 :  13:27:23  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by valerie

quote:
Originally posted by stratos_al

quote:
Originally posted by valerie

η μεγαλύτερη έμπνευση και συγκινητική εικόνα του Μαραθωνίου ήταν ένα ζευγάρι (νομίζω Έλληνες) υπόδειγμα αγάπης, αφοσίωσης και ομαδικότητας σε όλους τους "μαραθώνιους" της ζωής: εκείνη τυφλή να μάχεται. εκείνος, κρατοντας της το χέρι να της δείχνει τον δρόμο. και οι δυο τους ήρωες και αξιοθαύμαστοι.




Αν λέμε τους ίδιους ΝΑΙ ήταν Έλληνες. Με προσπέρασαν στις ανηφόρες και ο σύζυγος της έλεγε "ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ, ΛΙΓΟ ΕΜΕΙΝΕ ΤΙΣ ΦΑΓΑΜΕ ΤΙΣ ΑΝΗΦΟΡΕΣ, ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ"... μεγάλοι σε ηλικία.

ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΜΠΡΑΒΟ...


Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.



βρήκα φωτογραφία τους! αυτή η εικόνα θα μου μείνει πάνω απ'όλες εκείνης της ημέρας !!

https://www.facebook.com/arkastru/photos/a.855979037748092.1073741828.852378394774823/1080755025270491/?type=3&theater



Ανατριχίλα!!Μαθήματα ζωής!!!

Τα παιδιά δίνουν χρώμα στην ζωή..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

PATENTAS
Elite Forum-Runner

Greece
1494 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2015 :  13:39:37  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by stratos_al

Θα σας κουράσω με τα χίλια μύρια προβλήματα μου την φετεινή χρονιά, αλλά θα το τολμήσω γιατί αυτόν τον τερματισμό τον χάρηκα περισσότερο μιας και ήταν το τελευταίο πράγμα φέτος που με "κράτησε" στη ζωή.

Τον Μάϊο μετά από αγώνες κωπηλασίας και προετοιμασίας για ένα Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Βετεράνων "έμεινα" από κήλες μεσοσπονδυλίων (3 κήλες), με μετατοπίσεις, ελαφρά κατάγματα και εντελώς μαγκωμένο ισχιακό νεύρο καθότι από την μία κήλη είχα φράξει εντελώς ο σωλήνας διέλευσης των νεύρων. Έμεινα για 2 μήνες χωρίς αριστερό πόδι (καμία συναίσθηση και επαφή μαζί του από ένα διαρκές μούδιασμα) πόνους πολλούς, ενέσεις, φυσιοθεραπείες και μια διάγνωση που μου έκοψε τα πόδια.... ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ...

Μέχρι το χειρουργείο ΤΕΡΜΑ Η ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ, ΤΕΡΜΑ ΤΟ ΠΟΔΗΛΑΤΟ, ΤΕΡΜΑ ΟΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ.... ΚΟΙΝΩΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ .... ΤΕΡΜΑ Η ΖΩΗ.

Με το δημοψήφισμα του καλοκαιριού... τέρμα και η εργασία στην οικογένειά μου μιας και εγώ και η σύζυγος βρεθήκαμε άνεργοι. Εκείνη ακριβώς τη στιγμή έκανα και την εγγραφή μου στον Μαραθώνιο. Το κουπί δεν έπαιζε να το ξαναπιάσω στα χέρια μου αν δεν χειρουργηθώ και για να χειρουργηθώ πρέπει να ξαναπιάσω δουλειά....

Ξεκίνησα πολύ επιφυλακτικά προπόνηση τέλος Ιουλίου υπό τις κραυγές οικογένειας και γιατρών. Με το καθισιό από τη μέση είχα πάρει κιλά που έλεγα ότι θα φύγουν με τα Long runs. Αντίθετα μετά από κάθε Long run ήμουν βαρύτερος. Με τον καρδιολόγο που με παρακολουθεί ετησίως για το γενικό μου τσεκ απ αναρρωτηθήκαμε γιατί δεν χάνω βάρος και για το γεγονός ότι χοληστερίνη και τριγλικερίδα βρέθηκαν εκτός και της επιστημονικής φαντασίας. Θυροειδής λοιπόν, ΥΠΟ μάλιστα και έτσι μιας και δεν έχει ρυθμιστεί ακόμα μου φόρτωσε με όλη την προετοιμασία 13 ολόκληρα κιλά....

Χάπια πρωί μεσημέρι βράδυ για θυροειδή και χοληστερίνη και λιποδιαλιτικά που δεν έκαναν τίποτα μέχρι τον αγώνα.

Η προπόνηση βγήκε σε όλο το πρόγραμμά της με όλα τα χιλιόμετρα, τις εντάσεις και τις απαιτήσεις.

Αποτέλεσμα να στηθώ με χαρά στον Μαραθώνα και να πάω καλά και συνετά μέχρι τον Ημί. Δεν είχα στόχο για χρόνο, με τα προβλήματα που αντιμετώπιζα και τα πολλά περιττά κιλά που είχα σε σχέση με πέρσυ (πέρσυ ήμουν 74 και φέτος στήθηκα στην αφετηρία 89 )μου έλεγαν απλά να τερματίσω για να αποδείξω στον εαυτό μου ότι δεν ήμουν "ΚΛΙΝΙΚΑ ΝΕΚΡΟΣ" είχα ζωή και έπρεπε να παλέψω για αυτήν όπως παλεύεις για τον Μαραθώνιο να φτάσεις στο Στάδιο.

Στο 26 χιλιόμετρο και ενώ σκεφτόμουν " ALEX PACK σε πέρασα, οπότε πέρασαν τα προβλήματα...." ήρθε η ΦΑΠΑ που δεν ήταν του Echetlos...
Η μέση μου "κλέιδωσε" όπως τον Μάιο... πόδια νεκρά από τον αφαλό και κάτω... παραπάταγα και πόναγα.... δεν ένοιωθα τα άκρα μου καθόλου....

ξάπλωσα στο πεζοδρόμιο και τεντώθηκα... κάτι γίνεται σκέφτηκα.... μέχρι το μετρό στο νομισματοκοπείο να πας και τέρμα... φεύγεις για το σπίτι (γνωρίζω ότι η σκούπα σε φτάνει Στάδιο αργά...)

Το έκοψα με το πόδι - περπατώντας όπως μπορούσα. Έφτασα στο ΜΕΤΡΟ αλλά δεν μου πήγαινε να παραδώσω νούμερο και να κατέβω τις σκάλες. Τα πόδια μου αν και ΝΕΚΡΑ με κράταγαν στην ΜΠΛΕ ΓΡΑΜΜΗ....

Συνέχισα σχεδόν τρεκλίζοντας να περπατάω όσο μπορούσα να περπατάω σε μια άδεια πλέον ΑΘήνα...

Ο Πήλικας είχα φύγει από τη Φειδιπίδου και πλέον κουτρουβάλιαζα να φτάσω στο Στάδιο...
Λίγο πριν την Ηρώδου με πήρε η γυναίκα μου τηλέφωνο και μου είπε ότι με περίμενε να με δει για να πάει να τρέξει τα απογευματινά 5χλμ...είδα ότι δεν θα προλάβαινε και άρχισα να τρέχω υποτυπωδώς να την προλάβω για να μη χάσει τον αγώνα της και την ευκαιρία να μπει στο Στάδιο τρέχοντας. Είδα μόνο τον Σκοτεινό ο οποίος με εμψύχωσε για το τελευταίο χιλιόμετρο και πήρα την κατηφόρα....

Εκεί στο τέρμα της Η. Αττικού περίμενε η σύζυγος με μια παρέα φίλων που με έκαναν να δακρύσω από τις επεφημίες και πω μέσα μου ... "ΡΕ Μ@Λ@ΚΑ ΖΕΙΣ...."

Μπήκα στο Στάδιο (άδειο πλέον) και τερμάτισα με τους γονείς μου να τρέχουν παράλληλα με εμένα και να κλαίνε. Στον τερματισμό ξέσπασα...

Χρόνος 6.25'.04'' ο χειρότερος ever ... όμως για μένα ήταν ο καλύτερος τερματισμός... το πάλεψα μέχρι εκεί που δεν πήγαινε... το ταξίδι το ολοκλήρωσα και πλέον σήμερα είμαι πιο αισιόδοξος για το μέλλον.

Δεν έχω πάρει σε κανέναν αγώνα μου (είτε κωπηλασίας είτε τρεξίματος) DNS or DNF... Δεν έχω σκοπό να το κάνω για τη ζωή μου.

Τελευταίος ΟΡΙΣΤΙΚΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ για εμένα... το 5 στα 5 πραγματοποιήθηκε και συνεχίζω ακάθεκτος τον μαραθώνιο της ζωής.

Ελπίζω να όταν επισκευαστεί η σπονδυλική στήλη να ξαναμπω στο τρυπάκι ΝΕΝΙΚΗΚΑΜΕΝ... μέχρι τότε θαυμαστής των μαραθονοδρόμων και λάτρης τον ανθρώπων με θέληση και ψυχική δύναμη.


Σπύρο πολλά συγχαρητήρια για το ΡΕΚΟΡ σου και τον ΑΓΩΝΑ που έκανες όλον αυτόν τον καιρό (όχι μόνο χθες).

Συγχαρητήρια πολλά και στην Αιμιλία για τον πρώτο της τερματισμό. Βρεθήκαμε κάπου μετά το πεντάγωνο την ώρα που τρέκλιζα και χάρηκα πολύ που έκανε κι εκείνη το ταξίδι της....


Πολλά συγχαρητήρια σε όλους σας παιδιά. Του χρόνου θα βρω ένα σημείο κλειδί για την παρότρυνσή σας γιατί φαντάζομαι ο Πήλικας έχει μέσο για τη Φειδιπίδου και αν πάω εκεί να στηθώ θα βάλει μπράβους να με σουτάρουν....

Απολαύστε την επόμενη μέρα....

Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.




Φίλε STRATOS, απέδειξες σε όλους μας το μεγαλείο της ψυχής σου.
Σου εύχομαι ολόψυχα να συνεχίσεις να δίνεις τους αγώνες σου και να μην σε πτοεί τίποτα στην ζωή. RESPECT
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2015 :  14:58:17  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Nek2000

2ος μαραθώνιος για εμένα με 4:04 στον προηγούμενο. Φέτος ξεκίνησα με στόχο το 3:40. Ξεκίνησα όμως πιο γρήγορα και τα πρώτα 15 τα πήγα με ρυθμό 5:00 (πέρασμα ημί 1:46). Στις ανηφόρες σταμάτησ ανα κοιτάω το ρολόι και πήγαινα όπως το αισθανόμουν. Έχασα χρόνο αλλά βγήκαν πολύ εύκολα. Αφού έφτασα στην Παλλήνη και δεν είχα καταλάβει ότι είχα περάσει το alex pak. Από το 34 και μετά όμως ξέμεινα από δυνάμεις, δεν μπόρεσα να ανοιξω. Τελικός χρόνος 3:37:41. Απόλυτα ευχαριστημένος

ΥΓ: Ο Σπύρος με πέρασε κάπου στο 7ο ενώ πρέπει να ήταν ένα μπλοκ πιο πίσω και μου είπε "μη με ακολουθήσεις γιατί δεν τα πάω καλά σε αγώνες"



Συγχαρητήρια! Πάλι καλά που σου βγήκε ο αγώνας στο τέλος, γιατί τα λάθη με τα πιο γρήγορα περάσματα στο πρώτο μισό, πληρώνονται ακριβά!

#2 Τουλάχιστον ο Σπύρος έχει αυτογνωσία :Ρ :Ρ :Ρ

@ALEXANDRA: κρατάω από σένα το:

«Έκανα τον χειρότερο χρόνο που έχω κάνει ποτέ και δεν τον διασκέδασα τον μαραθώνιο. Αλλά δεν πήγε χαμένη η προσπάθεια με το να μη συμμετάσχω.»
Καλή ξεκούραση τώρα!


Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2015 :  15:00:12  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by zoro

Επιτέλους έτρεξε χωρίς κολάν και με άσπρο κοντομάνικο και έγινε SUZIPA!!



Πές τα βρε Γιώργο! Μάλιστα την επόμενη φορά θα πρέπει να εμφανιστεί με ακόμα πιο αγωνιστική εμφάνιση: με σούπερ singlet!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2015 :  15:08:48  Εμφάνιση Προφίλ
@stratos_al --> Δεν νομίζω ότι μπορώ να πω, σχολιάσω κάτι απλά μένω άφωνος ΜΠΡΑΒΟ, ΜΠΡΑΒΟ... ΜΠΡΑΒΟ!!!!

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2015 :  15:18:02  Εμφάνιση Προφίλ
Μπράβο ρε Σωτήρη!
Όλο στο τσακ σού ξέφευγε το 3:30, επιτέλους ήρθε, στην κλασσικη μάλιστα!
Βάλε μπρος για κάτι ανοιξιατικο φλατ, είσαι για πολύ πιο κάτω, όπως κι ο Αργύρης...

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2015 :  15:54:43  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by echetlos

Μπράβο ρε Σωτήρη!
Όλο στο τσακ σού ξέφευγε το 3:30, επιτέλους ήρθε, στην κλασσικη μάλιστα!
Βάλε μπρος για κάτι ανοιξιατικο φλατ, είσαι για πολύ πιο κάτω, όπως κι ο Αργύρης...

"My sport is your sport's punishment"

...Σ ευχαριστώ Νικόλα μου!!ε!κάτι σχεδιάζουμε...

''Run Smart..Run For Life''
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sonik
Forum-Runner

Greece
121 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2015 :  16:45:20  Εμφάνιση Προφίλ
Πριν απ' όλα συγχαρητήρια σε όλους, θα σταθώ όμως στο συγκλονιστικό αγώνα του Στράτου. Στράτο όσα μπράβο και να πούμε είναι λίγα. "ΡΕ Μ@Λ@ΚΑ ΖΕΙΣ....".
Είχα δει ότι είμαστε στο ίδιο block και ήθελα να σου μιλήσω αλλά μπήκα λίγο καθυστερημένα και γινόταν χαμός πλέον.
Στα δικά μου είχα ακολουθήσει πρόγραμμα για 3:30, το οποίο μεταφράζεται σε 3:40+ στην κλασσική. Την τελευταία βδομάδα ωστόσο ήμουν κάπως και είπα να πάω χαλαρά στην αρχή και να μην την πατήσω όπως τις προηγούμενες δύο. Το endomondo όμως δεν συνεργάστηκε και πολύ καλά και έχανε τους δορυφόρους κάθε τόσο με αποτέλεσμα να πάω πιο αργά από το σχέδιο τα χιλιόμετρα 5-15. Επιτάχυνα λίγο μετά κάνοντας πιο γρήγορα το 25-30 απ' όλα τα προηγούμενα και στο Σταυρό ένιωθα σχετικά καλά και επιτάχυνα λίγο αν και τα πόδια είχαν αρχίσει να κουράζονται. Πάντως επιβίωσα μέχρι τέλους, δεν περπάτησα καθόλου και έπεσα κάτω από 5λεπτά/χλμ στο φινάλε, αν και ζορίστηκα δεόντως. Σχεδόν 3:49 τελικός χρόνος, μια χαρά.
Αν το δω θετικά βελτιώθηκα κατά πάνω από 30λεπτά από πέρσι, δεν περπάτησα καθόλου, δεν είχα καμία ενόχληση στη διαδρομή, έγινε negative split κατά 2λεπτά σχεδόν, από τροφοδοσία 1 τζελάκι και 2 κομμάτια μπανάνα, λίγο ισοτονικό και νεράκι μόνο. Αν το δω αρνητικά έτρεξα πιο αργά από τα LR που έκανα, δεν εκτίμησα καλά το ρυθμό στην αρχή και ψιλοπόνεσα στην κατηφόρα. Α, και ακόμη δυσκολεύομαι λίγο στις σκάλες στο κατέβασμα, αλλά είναι ένα παράσημο και αυτό.

..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

costastsico
Forum-Runner

Greece
193 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2015 :  17:03:01  Εμφάνιση Προφίλ
Πολλα συγχαρητήρια σε όλους σας κι απο μένα ! Θα γράψω για τα δικά μου μόλις βρω λιγο χρόνο απ την δουλειά μου την οποία άφησα λιγο πίσω λόγω Ψινάκη !
Το ηθικό δίδαγμα του ΑΜΑ είναι οτι ο αγωνας τελικα ξεκινάει στο 26 και οχι στο 32 και οτι στο 39 υπαρχει σταθμος υποστήριξης μονο για μέλη του φόρουμ ( echetlos energy boost )...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SirCharles
Newbie Forum Runner

Morocco
11 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2015 :  17:22:28  Εμφάνιση Προφίλ
Καλησπέρα κ συγχαρητήρια σε όλους.Πρώτη μου φορά εδώ.Μια ζωή δερνόμουν με αθλήματα με όνειρο μια μέρα τον τερματισμό στον Μαραθώνιο.Πέρσι στα 31 μου, ένιωσα οτι ήρθε η ώρα,ακολούθησα το πρόγραμμα μου κ με 4.30 τερμάτισα με την είσοδο στο στάδιο να είναι πιο ωραία απ'ότι φανταζόμουν. 2ος Μαραθώνιος φέτος σε 4:08 απολαμβάνοντας κ φέτος την διαδρομή.Ο ήλιος αμείλικτος αλλά χωρίς αυτόν δεν θα υπήρχαμε οπότε δε γκρινιάζουμε χεχε. Στο Ζάππειο,έπιασα κουβέντα με μια κοπέλα από Θεσσαλονίκη,έναν Γάλλο,μια Αγγλίδα. Κοινό σε όλους τα συγχαρητήρια χωρίς να ρωτήσουμε τον χρόνο ο ένας του άλλου. Απλά κουβέντα για την διαδρομή κ χαμόγελα. Φεύγοντας για το σπίτι σκέφτηκα πως ακόμα υπάρχουν δρομείς που μάχονται να τερματίσουν. Βγήκα απτο μετρό στο μέγαρο μουσικής κ με λίγο φωνή,λίγο χειροκρότημα στήριξα τα παιδιά που κατέβαιναν.. Σίγουρα τα πιο αυθεντικά ευχαριστώ που έχω ακούσει..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Ξανθό Άλογο
Advanced Forum-Runner

Greece
250 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2015 :  19:04:25  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by stratos_al

quote:
Originally posted by Ξανθό Άλογο

3η φορα σερι στην Κλασσικη διαδρομη με στοχο να κανω οτιδηποτε λιγοτερο απο το περσινο μου 3:19'. Ξεκίνησα με ενα ρυθμό στο 04:30'' με τον οποιο ενιωθα πολυ ανετα και συνεχισα ετσι. Στις ανηφορες συνειδητα επεφτα στο 04:45'' με 04:50'' ξεροντας πως οτι χασω θα το κερδισω στα τελευταια 11 χιλομετρα αν ειμαι οκ. Αντιθετα στις κατηφορες πηγαινα τελειως ελευθερα κατι το οποιο μου εβγαινε σε γρηγορο ρυθμο (το ρολοι εγραψε ακομα και 04:15'') Φτανοντας λοιπον στο 31ο ειχα δυναμεις να δωσω και σιγα σιγα ανεβαζα ταχυτητα. Μεχρι τον τερματισμο ειχα ισσοροπησει απο 04:28'' εως 04:32''. Τα συναισθηματα του τερματισμου μεσα στο σταδιο δεν περιγραφονται οπως λεω καθε φορα. Φετος ειδικα για μενα ο τερματισμος ηταν ακομα πιο συγκινητικος καθοτι τερματισα αγκαλια με την κορουλα μου κατι το οποιο ειναι πραγματικα ανεκτιμητο. Συνολικος χρονος 03:13' και φυσικα ειμαι πολυ ικανοποιημενος εχοντας κατεβασει το προσωπικο μου ρεκορ 6 λεπτα! Συγχαρητηρια σε ολους τους δρομεις που αγωνιστηκαν!




Φαντάζομαι το όνομά σου δεν είναι τυχαίο...
Κάλπαζες....
Πολλά συγχαρητήρια.

Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.



Σε ευχαριστω πολυ Στρατο!! Πολλα μπραβο και σε σενα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mitsubae
Forum-Runner

Greece


61 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2015 :  19:38:25  Εμφάνιση Προφίλ
Πώπω κάτι χρόνοι, παναγία μου.....τι να γράψω εγώ ο άμπαλος....

Δημήτρης εδώ, 1.87 ύψος και 94 κιλά μούσχαρος!
Δεύτερος μαραθώνιος, μετά το 5:40 του περσινού ΑΜΑ.
Η προετοιμασία πολύ καλύτερη από πέρυσι, χωρίς καμία διαλειματική ούτε tempo, αλλά με πολύ καλά LR
παρέα με μεγάλο μπλέ στο Ναύπλιο και Μιχάλη (sim) στο Χαλάνδρι.
Δεν μου έβγαινε το πρόγραμμα τις καθημερινές δυστυχώς λόγω δουλειάς και παιδιών για πολλά πολλά οπότε αρκέστηκα
σε κάποια πενταροδεκάρια σκόρπια...συνολικά χιλιόμετρα από αρχές Αυγούστου περίπου 250...
Όλα τα LR βγαίνανε στο 6:40 οπότε έβαλα τρείς στόχους για φέτος:
α. τερματισμός
β. χρόνος 4:59:59
γ. να μπορώ να περπατάω σαν άνθρωπος την επόμενη μέρα.

Ο αγώνας ξεκίνησε καλά παρέα με έναν Πολωνό φίλο που είχα να τον δώ 4 χρόνια, πήγαμε χέρι χέρι μέχρι το 21
οπου εκεί τον άφησα λίγο πίσω γιατί τον πόνεσε το πόδι του.
Οι ανηφόρες βγήκαν συμπαθητικά με ελάχιστο (σε σχέση με πέρυσι) περπάτημα και στο 32 είχα απίστευτες δυνάμεις.
Το πήγα χαλαρά μέχρι το 33 και άρχισα να ανοίγω.
Στο 34 κράμπα στην αριστερή γάμπα, καπάκια στη δεξιά. Μλκ λέω, τί έγινε τώρα?
Πρώτη φορά με πιάνει κάτι τέτοιο, με αποτέλεσμα να μην ξέρω πώς να το διαχειριστώ.
Σταμάτησα και έκανα κάποιες διατάσεις και ξανασυνέχισα.
Το πανηγύρι πήγε έτσι μέχρι το 40, όπου κατάλαβα πως δεν παίζει να πιάσω τον β στόχο.
Φόρεσα λοιπόν το καλύτερό μου χαμόγελο, και κατηφόρησα προς τον τερματισμό.
5:04 ο χρόνος μου για φέτος.
Στα θετικά το γεγονός οτι τερμάτισα για δεύτερη φορά και πως πραγματικά (πέρα από τις κράμπες οι οποίες μέχρι το βράδυ
είχαν υποχωρήσει) τερμάτησα ατσαλάκωτος, μέχρι που έτρεξα τη Δευτέρα το βράδυ 5 στροφές στο γήπεδο Χαλανδρίου για ξεμούδιασμα...
Στα αρνητικά: δεν τον ευχαριστήθηκα όπως πέρσι τον αγώνα. Μάλλον η πρώτη φορά είναι η πιό γλυκιά...
Επίσης νιώθω τσαντισμένος με τον εαυτό μου διότι μου φαίνεται πως δεν προσπάθησα αρκετά...μάλλον μπήκε σε προτεραιότητα
η οικογένεια, τα παιδιά μου και η δουλειά των επόμενων ημερών γιαυτό και δεν τα έδωσα όλα.
Τέλος πάντων, όλα καλά.
Πρώτα ο θεός του χρόνου θα το σπάσω το 5ωρο!!!
Χίλια αυχαριστώ στον Μιχάλη (sim) το συνοδοιπόρο στα LR. Είσαι δάσκαλος για μένα, να το ξέρεις.
Χίλια ευχαριστώ στον μεγάλο μπλέ για τα καντήλια και τα νυχτερινά τρεξίματα στο γήπεδο του Ναυπλίου.
Χίλια ευχαριστώ σε όλους όσους στάθηκαν στην άκρη της διαδρομής για να μας χειροκροτήσουν...μόνο τον echetlo κατάλαβα από εδώ μέσα...
Χίλια μπράβο σε όλα τα παιδιά για τους ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΥΣ χρόνους (big blue,gtsig,nestoras,spy,winarg,etien, sim κλπ κλπ)

Πάμε για ημί Ναυπλίου τώρα....

Edited by - mitsubae on 10/11/2015 19:39:38
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NIKOSD
Forum-Runner

Greece
61 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2015 :  21:16:56  Εμφάνιση Προφίλ
Προς echetlos.
Αν και νομίζω ότι το φαντάζεσαι και μόνος σου, το φιλικό χτύπημα στην πλάτη , στην ανηφορίτσα της Φειδιππίδου, ήταν αυτό που μου έδωσε ενέργεια για τα τελευταία 3 περίπου χιλιόμετρα. Σε ευχαριστώ πολύ, και δημοσίως. Κάπου θα ξαναβρεθούμε και θα τα πούμε και από κοντά.

ΚΟΝΞ-ΟΜ-ΠΑΞ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 82 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000