Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 33ος Αυθεντικός Μαραθώνιος Αθήνας 2015
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 82

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2015 :  21:19:16  Εμφάνιση Προφίλ
Να ΄σαι καλά ρε Νικόλα!
Εύχομαι στον επόμενο αγώνα να μην το χρειαστείς!
Καλή ξεκούραση.

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

krevith
Advanced Forum-Runner

Greece


247 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2015 :  21:19:19  Εμφάνιση Προφίλ
Λοιπόν άντε και εγώ αν και δεν τα πολύ γουστάρω αυτά....

Μετά από ένα αρκετά επιτυχημένο ΗΜΙ Αθήνας τον Μάιο [χρόνος 01:52.40], είχα κάποιο σοβαρό οικογενειακό πρόβλημα και για δύο περίπου μήνες [Μάιο – Ιούνιο] δεν έκανα ούτε ένα τρέξιμο.
Εγγραφή και πληρωμή στον ΑΜΑ έκανα τον Ιούνιο με πιθανότητες συμμετοχής 50-50.
Τελικά η απόφαση για οριστική συμμετοχή στον ΑΜΑ ελήφθη στα μέσα Ιουλίου, οπότε και άρχισα την «προετοιμασία».

Πέρασε από το μυαλό μου η σκέψη να βρω έναν προπονητή.....
Η σκέψη αυτή κράτησε περίπου 15 sec…
Πέταξα όλα τα «έτοιμα προγράμματα» που είχαν πέσει στα χέρια μου από διάφορους φίλους, γνωστούς, internet, κ.λ.π [Τα έχω ακόμα στην τουαλέτα και τα «μελετούσα» όταν έπρεπε.....]
Επίσης «πέταξα» και τον παλμογράφο που χρησιμοποιούσα μέχρι τότε...
Καμία διαλειμματική προπόνηση, γιατί και δεν τις γουστάρω και γιατί έκρινα ότι θα μου «προσέφεραν» λιγότερα από το συνεχόμενο τρέξιμο.

Η «απόφαση» ήταν απλή... Ελεύθερο τρέξιμο διάρκειας περίπου μιας ώρας για 10-12 χλμ, σε ρυθμό ανάλογα της διάθεσης που είχα κάθε φορά. Η διαδρομή που με «έχτισε» δρομικά ήταν ΣΕΦ – Φλοίσβος – ΣΕΦ, την οποία πιστεύω ότι αν μου δέσεις τα μάτια την τρέχω άνετα.... και αποφεύγω και τις πέτρες...
Τα χιλιόμετρα της προετοιμασίας χοντρικά ήταν :
Ιούλιος 120
Αύγουστος 235
Σεπτέμβριος 240
Οκτώβριος 260
ΣΥΝΟΛΟ 855
Η συχνότητα των προπονήσεων ήταν 4-5 φορές εβδομαδιαία ΜΟΝΟ απογευματινές και βραδινές ώρες. Η σημαντικότερη δυσκολία που αντιμετώπισα ήταν η απίστευτη υγρασία που επικρατούσε σχεδόν καθημερινά όλους αυτούς τους μήνες και δυστυχώς το βράδυ γινόταν αφόρητη.....
Επίσης κουράστηκα ψυχολογικά πολύ τις τελευταίες δύο εβδομάδας της προετοιμασίας
Από LR έκανα λίγα νομίζω [εκ των υστέρων]. 1x32, 1x25 [Σπέτσες], 3x24.

Στα του αγώνα τώρα....
Πολύ διαβασμένος για την διαδρομή αλλά όπως γνωρίζετε άλλο η θεωρία, άλλο η πράξη...
Την προηγούμενη μέρα ούτε δευτερόλεπτο ύπνου, αν και τελικά δεν νομίζω να με επηρέασε...
Ξεκάθαρο πλάνο για negative split με στόχο 4:10.00 [περίπου pace 6:00 min/km]
Εκκίνηση από το 5ο μπλοκ....
Με προσπερνάγανε άπειροι..... εγώ σταθερά... pace 6:00, και τα μυαλά στα κάγκελα!!!!!!
Πέρασμα 1ου ΗΜΙ σε 2:05.17 [5:56], θέση κάπου 5.700....
Και ενώ άρχιζαν οι ανηφόρες, τότε εγώ άρχισα να ανεβάζω σιγά – σιγά την ένταση και να κατεβάζω τον ρυθμό!!!! Βγήκα από το 32αρι σε 3:08.30 με απίστευτες δυνάμεις, και εκεί έκανα το μοναδικό μικρό λάθος... Σκέφτηκα ότι για sub4 έπρεπε να κάνω τα τελευταία 10Κ σε 51.30 [pace 5:10]... ΜΕΓΑΛΗ ΜΑΛΑΚΙΑ!!! Το προσπάθησα για 3 χιλιόμετρα [33-34-35] και ΑΜΕΣΩΣ τα αποτελέσματα φάνηκαν...
Μέση, κοιλιακοί, ισχία, τετρακέφαλοι, δικέφαλοι, γάμπες, κοινώς ότι υπάρχει πόναγε.... ΕΥΤΥΧΩΣ κατάλαβα ότι δεν γίνεται το sub4, και συνέχισα [και τελείωσα] σε ρυθμό 5:30 περίπου τα τελευταία επτά χιλιόμετρα αλλά με πολλούς πόνους..
Τελικός χρόνος 4:04.43, με δεύτερο ΗΜΙ σε 1:59.27 και θέση 3460 !!!!!

Τροφοδοσία : 4gel, 8salt,
ΣΥΜΒΟΥΛΗ : ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ καπέλλο και ειδικά γυαλιά...

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΠΡΩΤΑΡΗ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ
Η κλασσική διαδρομή ΔΕΝ είναι δύσκολη... Δύσκολη π.χ. είναι η διαδρομή των Σπετσών.
Η κλασσική διαδρομή ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΥΛΗ !!!!!!

Κάτι σαν την «μαύρη χήρα».... Σε «προκαλεί» στα πρώτα χιλιόμετρα [0-20] και σου λέει.. «Έλα βρε τρέξε, μην φοβάσαι, εύκολο είναι», και μετά ΜΠΑΜ, σε σκοτώνει..., και δεν κατάλαβες από που σου ήρθε....

Κυριάκος [krevith]

Υ.Σ.

Το forum αποτέλεσε τον «virtual προπονητή» μου και τεχνικά αλλά και ψυχολογικά...
Special thanks to :
1. echetlos, για τις πολύτιμες συμβουλές του σε πολλούς τομείς.
2. spy, γιατί τον παρακολουθούσα «δρομικά» και έπαιρνα κουράγιο.
3. tzatzikis90 & jeremyalfisti, γιατί τους γουστάρω για τον αυθορμητισμό τους.
4. trexantiris, γιατί «ρουφούσα» κάθε του ποστάρισμα.
5. bigblue, γιατί τον θεωρώ [χωρίς να τον γνωρίζω] τον πιο «συγκροτημένο» δρομέα, και χωρίς να το ξέρει με βοήθησε πολύ στα πρώτα μου δρομικά βήματα όταν έκανα τις «μαλακίες μου».
6. Aroulio, γιατί φαίνεται και γαμώ τα παιδιά, ακούει ροκιές και ψιλοταιριάζουνε τα χνώτα μας!!!!
7. Deorum, Η φωνή της λογικής. Συμφωνώ με τα λεγόμενα του [δρομικά και μη] 100%.

Και για να μην νομίζετε ότι είμαι κανένας σοβαρός θα κλείσω με ένα highlight !!!!
Μισή ντροπή δική μου και μισή δική σας.....
Στο 17ο χλμ, «κατούρησα on the fly», μην με ρωτήσετε πως, είναι σχετικά δύσκολο, και θέλει υπομονή!!!!


too old to rock'n roll too young to die
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratos_al
Elite Forum-Runner

Greece


1776 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2015 :  21:30:43  Εμφάνιση Προφίλ
Για όσους είμασταν στο 6ο μπλοκ

https://www.youtube.com/watch?v=FjOiCjtOHEA



Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mitsubae
Forum-Runner

Greece


61 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2015 :  21:41:09  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by krevith


5. bigblue, γιατί τον θεωρώ [χωρίς να τον γνωρίζω] τον πιο «συγκροτημένο» δρομέα, και χωρίς να το ξέρει με βοήθησε πολύ στα πρώτα μου δρομικά βήματα όταν έκανα τις «μαλακίες μου».



Και πού να τον γνωρίσεις τον παλιομαλάκα....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasVer
Senior Forum-Runner

Greece


549 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2015 :  22:55:57  Εμφάνιση Προφίλ
Το σιτε του ΑΜΑ εχει πεσει;εδω και 2 μερες δεν μπορω να μπωνα δω τα αποτελεσματα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

costastsico
Forum-Runner

Greece
193 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2015 :  23:32:33  Εμφάνιση Προφίλ
Μια χαρά δουλεύει . Εγω απ κινητό τα βλέπω μια χαρά .
Υ.Γ . Τι λέτε το τσίμπησε το τρένο ο 4858;;;;; Σε πια στάση να κατέβηκε άραγε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/11/2015 :  00:40:08  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by costastsico

Μια χαρά δουλεύει . Εγω απ κινητό τα βλέπω μια χαρά .
Υ.Γ . Τι λέτε το τσίμπησε το τρένο ο 4858;;;;; Σε πια στάση να κατέβηκε άραγε




Χαχαχαχαχα!!! Αυτο κι αν ειναι negative split!!!

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/11/2015 :  01:06:11  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by costastsico

Μια χαρά δουλεύει . Εγω απ κινητό τα βλέπω μια χαρά .
Υ.Γ . Τι λέτε το τσίμπησε το τρένο ο 4858;;;;; Σε πια στάση να κατέβηκε άραγε



Ο 1911 το έκανε λίγο καλύτερα. Αυτούς τους ακυρώνουν κάποια στιγμή; Θα ανέβουμε κι άλλο στην κατάταξη δηλαδή;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

big-blue
Senior Forum-Runner

Greece
821 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/11/2015 :  02:32:32  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Elda

quote:
Originally posted by costastsico

Μια χαρά δουλεύει . Εγω απ κινητό τα βλέπω μια χαρά .
Υ.Γ . Τι λέτε το τσίμπησε το τρένο ο 4858;;;;; Σε πια στάση να κατέβηκε άραγε




Χαχαχαχαχα!!! Αυτο κι αν ειναι negative split!!!

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις




Δεν ντρέπονται λίγο;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

big-blue
Senior Forum-Runner

Greece
821 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/11/2015 :  02:42:39  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by krevith

Λοιπόν άντε και εγώ αν και δεν τα πολύ γουστάρω αυτά....

Μετά από ένα αρκετά επιτυχημένο ΗΜΙ Αθήνας τον Μάιο [χρόνος 01:52.40], είχα κάποιο σοβαρό οικογενειακό πρόβλημα και για δύο περίπου μήνες [Μάιο – Ιούνιο] δεν έκανα ούτε ένα τρέξιμο.
Εγγραφή και πληρωμή στον ΑΜΑ έκανα τον Ιούνιο με πιθανότητες συμμετοχής 50-50.
Τελικά η απόφαση για οριστική συμμετοχή στον ΑΜΑ ελήφθη στα μέσα Ιουλίου, οπότε και άρχισα την «προετοιμασία».

Πέρασε από το μυαλό μου η σκέψη να βρω έναν προπονητή.....
Η σκέψη αυτή κράτησε περίπου 15 sec…
Πέταξα όλα τα «έτοιμα προγράμματα» που είχαν πέσει στα χέρια μου από διάφορους φίλους, γνωστούς, internet, κ.λ.π [Τα έχω ακόμα στην τουαλέτα και τα «μελετούσα» όταν έπρεπε.....]
Επίσης «πέταξα» και τον παλμογράφο που χρησιμοποιούσα μέχρι τότε...
Καμία διαλειμματική προπόνηση, γιατί και δεν τις γουστάρω και γιατί έκρινα ότι θα μου «προσέφεραν» λιγότερα από το συνεχόμενο τρέξιμο.

Η «απόφαση» ήταν απλή... Ελεύθερο τρέξιμο διάρκειας περίπου μιας ώρας για 10-12 χλμ, σε ρυθμό ανάλογα της διάθεσης που είχα κάθε φορά. Η διαδρομή που με «έχτισε» δρομικά ήταν ΣΕΦ – Φλοίσβος – ΣΕΦ, την οποία πιστεύω ότι αν μου δέσεις τα μάτια την τρέχω άνετα.... και αποφεύγω και τις πέτρες...
Τα χιλιόμετρα της προετοιμασίας χοντρικά ήταν :
Ιούλιος 120
Αύγουστος 235
Σεπτέμβριος 240
Οκτώβριος 260
ΣΥΝΟΛΟ 855
Η συχνότητα των προπονήσεων ήταν 4-5 φορές εβδομαδιαία ΜΟΝΟ απογευματινές και βραδινές ώρες. Η σημαντικότερη δυσκολία που αντιμετώπισα ήταν η απίστευτη υγρασία που επικρατούσε σχεδόν καθημερινά όλους αυτούς τους μήνες και δυστυχώς το βράδυ γινόταν αφόρητη.....
Επίσης κουράστηκα ψυχολογικά πολύ τις τελευταίες δύο εβδομάδας της προετοιμασίας
Από LR έκανα λίγα νομίζω [εκ των υστέρων]. 1x32, 1x25 [Σπέτσες], 3x24.

Στα του αγώνα τώρα....
Πολύ διαβασμένος για την διαδρομή αλλά όπως γνωρίζετε άλλο η θεωρία, άλλο η πράξη...
Την προηγούμενη μέρα ούτε δευτερόλεπτο ύπνου, αν και τελικά δεν νομίζω να με επηρέασε...
Ξεκάθαρο πλάνο για negative split με στόχο 4:10.00 [περίπου pace 6:00 min/km]
Εκκίνηση από το 5ο μπλοκ....
Με προσπερνάγανε άπειροι..... εγώ σταθερά... pace 6:00, και τα μυαλά στα κάγκελα!!!!!!
Πέρασμα 1ου ΗΜΙ σε 2:05.17 [5:56], θέση κάπου 5.700....
Και ενώ άρχιζαν οι ανηφόρες, τότε εγώ άρχισα να ανεβάζω σιγά – σιγά την ένταση και να κατεβάζω τον ρυθμό!!!! Βγήκα από το 32αρι σε 3:08.30 με απίστευτες δυνάμεις, και εκεί έκανα το μοναδικό μικρό λάθος... Σκέφτηκα ότι για sub4 έπρεπε να κάνω τα τελευταία 10Κ σε 51.30 [pace 5:10]... ΜΕΓΑΛΗ ΜΑΛΑΚΙΑ!!! Το προσπάθησα για 3 χιλιόμετρα [33-34-35] και ΑΜΕΣΩΣ τα αποτελέσματα φάνηκαν...
Μέση, κοιλιακοί, ισχία, τετρακέφαλοι, δικέφαλοι, γάμπες, κοινώς ότι υπάρχει πόναγε.... ΕΥΤΥΧΩΣ κατάλαβα ότι δεν γίνεται το sub4, και συνέχισα [και τελείωσα] σε ρυθμό 5:30 περίπου τα τελευταία επτά χιλιόμετρα αλλά με πολλούς πόνους..
Τελικός χρόνος 4:04.43, με δεύτερο ΗΜΙ σε 1:59.27 και θέση 3460 !!!!!

Τροφοδοσία : 4gel, 8salt,
ΣΥΜΒΟΥΛΗ : ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ καπέλλο και ειδικά γυαλιά...

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΠΡΩΤΑΡΗ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ
Η κλασσική διαδρομή ΔΕΝ είναι δύσκολη... Δύσκολη π.χ. είναι η διαδρομή των Σπετσών.
Η κλασσική διαδρομή ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΥΛΗ !!!!!!

Κάτι σαν την «μαύρη χήρα».... Σε «προκαλεί» στα πρώτα χιλιόμετρα [0-20] και σου λέει.. «Έλα βρε τρέξε, μην φοβάσαι, εύκολο είναι», και μετά ΜΠΑΜ, σε σκοτώνει..., και δεν κατάλαβες από που σου ήρθε....

Κυριάκος [krevith]

Υ.Σ.

Το forum αποτέλεσε τον «virtual προπονητή» μου και τεχνικά αλλά και ψυχολογικά...
Special thanks to :
1. echetlos, για τις πολύτιμες συμβουλές του σε πολλούς τομείς.
2. spy, γιατί τον παρακολουθούσα «δρομικά» και έπαιρνα κουράγιο.
3. tzatzikis90 & jeremyalfisti, γιατί τους γουστάρω για τον αυθορμητισμό τους.
4. trexantiris, γιατί «ρουφούσα» κάθε του ποστάρισμα.
5. bigblue, γιατί τον θεωρώ [χωρίς να τον γνωρίζω] τον πιο «συγκροτημένο» δρομέα, και χωρίς να το ξέρει με βοήθησε πολύ στα πρώτα μου δρομικά βήματα όταν έκανα τις «μαλακίες μου».
6. Aroulio, γιατί φαίνεται και γαμώ τα παιδιά, ακούει ροκιές και ψιλοταιριάζουνε τα χνώτα μας!!!!
7. Deorum, Η φωνή της λογικής. Συμφωνώ με τα λεγόμενα του [δρομικά και μη] 100%.

Και για να μην νομίζετε ότι είμαι κανένας σοβαρός θα κλείσω με ένα highlight !!!!
Μισή ντροπή δική μου και μισή δική σας.....
Στο 17ο χλμ, «κατούρησα on the fly», μην με ρωτήσετε πως, είναι σχετικά δύσκολο, και θέλει υπομονή!!!!


too old to rock'n roll too young to die


Ευχαριστώ για το ευχαριστώ, κ μένα το φόρουμ μου άνοιξε τα ματια!
Εισαι θεούλης κ μουρλοκομείο ταυτόχρονα! Μέχρι το 32 που σε διάβαζα λέω: ώπα, έβαλε μυαλό! Μετά άρχισες τα δικά σου:) ευτυχώς δε σου στοίχισαν! Τα 10 λεπτά κάτω, ειδικά στην κλασική, δεν ειναι μια απόφαση που βγαίνει, εκτος αν το αρχικό σου πλάνο ηταν λανθασμένο.
Θεωρώ, χωρις να θυμάμαι ακριβώς τις προπονήσεις σου, πως πέρασες αργά τον ημί. Θα τα δεις του χρόνου αυτά.
Του χρόνου είσαι για 3:55 αν πας μυαλωμένα. Έχω έτοιμο πλάνο;)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

big-blue
Senior Forum-Runner

Greece
821 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/11/2015 :  02:47:57  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by mitsubae

Πώπω κάτι χρόνοι, παναγία μου.....τι να γράψω εγώ ο άμπαλος....

Δημήτρης εδώ, 1.87 ύψος και 94 κιλά μούσχαρος!
Δεύτερος μαραθώνιος, μετά το 5:40 του περσινού ΑΜΑ.
Η προετοιμασία πολύ καλύτερη από πέρυσι, χωρίς καμία διαλειματική ούτε tempo, αλλά με πολύ καλά LR
παρέα με μεγάλο μπλέ στο Ναύπλιο και Μιχάλη (sim) στο Χαλάνδρι.
Δεν μου έβγαινε το πρόγραμμα τις καθημερινές δυστυχώς λόγω δουλειάς και παιδιών για πολλά πολλά οπότε αρκέστηκα
σε κάποια πενταροδεκάρια σκόρπια...συνολικά χιλιόμετρα από αρχές Αυγούστου περίπου 250...
Όλα τα LR βγαίνανε στο 6:40 οπότε έβαλα τρείς στόχους για φέτος:
α. τερματισμός
β. χρόνος 4:59:59
γ. να μπορώ να περπατάω σαν άνθρωπος την επόμενη μέρα.

Ο αγώνας ξεκίνησε καλά παρέα με έναν Πολωνό φίλο που είχα να τον δώ 4 χρόνια, πήγαμε χέρι χέρι μέχρι το 21
οπου εκεί τον άφησα λίγο πίσω γιατί τον πόνεσε το πόδι του.
Οι ανηφόρες βγήκαν συμπαθητικά με ελάχιστο (σε σχέση με πέρυσι) περπάτημα και στο 32 είχα απίστευτες δυνάμεις.
Το πήγα χαλαρά μέχρι το 33 και άρχισα να ανοίγω.
Στο 34 κράμπα στην αριστερή γάμπα, καπάκια στη δεξιά. Μλκ λέω, τί έγινε τώρα?
Πρώτη φορά με πιάνει κάτι τέτοιο, με αποτέλεσμα να μην ξέρω πώς να το διαχειριστώ.
Σταμάτησα και έκανα κάποιες διατάσεις και ξανασυνέχισα.
Το πανηγύρι πήγε έτσι μέχρι το 40, όπου κατάλαβα πως δεν παίζει να πιάσω τον β στόχο.
Φόρεσα λοιπόν το καλύτερό μου χαμόγελο, και κατηφόρησα προς τον τερματισμό.
5:04 ο χρόνος μου για φέτος.
Στα θετικά το γεγονός οτι τερμάτισα για δεύτερη φορά και πως πραγματικά (πέρα από τις κράμπες οι οποίες μέχρι το βράδυ
είχαν υποχωρήσει) τερμάτησα ατσαλάκωτος, μέχρι που έτρεξα τη Δευτέρα το βράδυ 5 στροφές στο γήπεδο Χαλανδρίου για ξεμούδιασμα...
Στα αρνητικά: δεν τον ευχαριστήθηκα όπως πέρσι τον αγώνα. Μάλλον η πρώτη φορά είναι η πιό γλυκιά...
Επίσης νιώθω τσαντισμένος με τον εαυτό μου διότι μου φαίνεται πως δεν προσπάθησα αρκετά...μάλλον μπήκε σε προτεραιότητα
η οικογένεια, τα παιδιά μου και η δουλειά των επόμενων ημερών γιαυτό και δεν τα έδωσα όλα.
Τέλος πάντων, όλα καλά.
Πρώτα ο θεός του χρόνου θα το σπάσω το 5ωρο!!!
Χίλια αυχαριστώ στον Μιχάλη (sim) το συνοδοιπόρο στα LR. Είσαι δάσκαλος για μένα, να το ξέρεις.
Χίλια ευχαριστώ στον μεγάλο μπλέ για τα καντήλια και τα νυχτερινά τρεξίματα στο γήπεδο του Ναυπλίου.
Χίλια ευχαριστώ σε όλους όσους στάθηκαν στην άκρη της διαδρομής για να μας χειροκροτήσουν...μόνο τον echetlo κατάλαβα από εδώ μέσα...
Χίλια μπράβο σε όλα τα παιδιά για τους ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΥΣ χρόνους (big blue,gtsig,nestoras,spy,winarg,etien, sim κλπ κλπ)

Πάμε για ημί Ναυπλίου τώρα....


Μητσάρα είσαι για αρκετά παρακάτω. Ωστόσο ο τερματισμός μετράει, η εμπειρία προστίθεται κ μπράβο. Με στοιχειώδη προπόνηση, όχι μισάωρο κ μπάνιο στην αρβανιτιά:), το 4:30 το έχεις όπως είσαι!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/11/2015 :  09:13:49  Εμφάνιση Προφίλ
@ alcool
Για τη διαφορά καθαρού και μεικτού χρόνου τι λες?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

alcool
Forum-Runner

Greece


99 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/11/2015 :  09:19:54  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Aroulio

@ alcool
Για τη διαφορά καθαρού και μεικτού χρόνου τι λες?



ποιου; ποιων; των αδερφών που έσπασαν τα χρονόμετρα και τα βλακόμετρα;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

weatherman
Forum-Runner



94 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/11/2015 :  09:24:01  Εμφάνιση Προφίλ
Κατά την άποψή μου ΔΕΝ υπάρχει αθλητής που να κάνει καθαρό 3:25 στην κλασσική διαδρομή και να τερματίζει τόσο φρέσκος και χαμογελαστός. Επιπλέον, ΔΕΝ υπάρχουν φωτογραφίες από το σημείο του ημιμαραθωνίου. Δείτε το marathon-photos. Προσωπικά έκανα τον ίδιο καθαρό χρόνο και τερμάτισα χωρίς διάθεση για χαμόγελα και με τάση για εμετό. Άρα κάτι κάνω λάθος.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/11/2015 :  09:35:54  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα
Μην το λες, δεν ξέρεις που και τι είναι ο καθένας.

Αν είσαι δρομέας του 2.50 τερματίζεις σε 3.25 χαλαρά, και μετά πας όπως είσαι στην δουλειά σου (όκ λιγο υπερβολικός είμαι, αλλά το νόημα είναι πως γίνεται).

Ασχετο για τις κοπέλες, δεν διαβασα καν τι γράψατε γιατι βιαζομαι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 82 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000