Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 33ος Αυθεντικός Μαραθώνιος Αθήνας 2015
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 82

Gabri
Forum-Runner

94 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2015 :  10:42:39  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by sam

Λοιπόν να δώσω και εγώ τα συγχαρίκια μου σε όλους σας τώρα που ηρεμούν λίγο τα πνεύματα...

Ειδικά σε όσους το δοκίμασαν για πρώτη φορά, στους οποίους και εύχομαι το ταξίδι που τους περιμένει από ΕΔΩ και πέρα να είναι ακόμα πιο μεγάλο και εξίσου πλούσιο σε συγκινήσεις (σα τη πρώτη συγκίνηση θα νιώσετε ότι δύσκολα θα ξαναζήσετε ...αλλά -και εάν το αγαπήσετε πραγματικά- ΘΑ ξαναζήσετε, σας το υπογράφω)

Και μια μικρή συμβουλή, εάν επιτρέπεται, από έναν μέτριο δρομέα της σειράς που έφτασε ωστόσο με σταθερά -θέλει να πιστεύει- βήματα προχθές στους 30 μαραθωνίους και υπερμαραθωνίους σε δρόμο και βουνό, με "επιδόσεις" για όλα τα γούστα (για το μέτριο επίπεδο του πάντα) σε κάτι λιγότερα από 9 χρόνια (τους μέτρησα εχθές και δεν το πίστευα) και που όσο και να ναι κάτι θα του μεινε μέσα απο όλο αυτό...:

Προσοχή στον υπέρμετρο ενθουσιασμό και στην αναγωγή όλων σε ένα "άθλο" που οφείλουμε πάντα να υπερνικάμε (είτε αυτό λέγεται επίδοση, είτε τερματισμός, είτε όλο και μεγαλύτερη δυσκολία κλπ)!

Είμαστε σχεδόν όλοι όσοι γράφουμε εδώ και τρέχουμε εκεί έξω χομπίστες ...Και οι γρήγοροι και οι αργοί και όλοι... Τίποτα περισσότερο και τίποτα λιγότερο (όσο και εάν μας γοητεύει κάποιες στιγμές το να φαντασιωνόμαστε το αντίθετο). Και ΝΑΙ, σχεδόν όλα μπορούμε να τα καταφέρουμε (δεν είναι και τίποτα τρομερό ότι κάνουμε είναι η αντικειμενική αλήθεια) αλλά αυτό είμαστε υποχρεωμένοι στον εαυτό μας να γίνεται πάντα με την απαραίτητη σύνεση και προσοχή.

Γιατί είναι πραγματικά κρίμα, εάν κάποιος δεν αισθανθεί πραγματικά καλά σε κάποιο σημείο, να δεκτεί να παίξει και τη ζωή του ακόμα κορόνα γράμματα για πείσματα και λίγα λεπτά κέρδος σε μια έτσι και αλλιώς ασήμαντη λεπτομέρεια της προσπάθεια του (και αυτό πάει και στα φαρμάκια που αποφασίζουν να βάλουν κάποιοι χομπίστες μέσα τους). Αυτά που έχουμε να χάσουμε δεν είναι απλά πολλά ...είναι τα πάντα και δεν συγκρίνονται φυσικά με 5 και 10 λεπτα και 20 λεπτά ικανοποίησης της ματαιοδοξίας μας.

Ειδικά στον μαραθώνιο που μπορεί να ακούγεται λιγότερο επικίνδυνος από έναν αγώνα π.χ. 100-160 χιλιομέτρων αλλά δεν είναι καθόλου έτσι και θα σας το πούνε αυτό και οι πιο έμπειροι από μένα. Το αντίθετο θα έλεγα.

Όχι φυσικά να μην κυνηγάτε στόχους και χρόνους (όποιος θέλει φυσικά) και τερματισμούς πάντα βέβαια (σας το λέω εγώ που μία εγκατάλειψη που έχω σε -"αμέτρητους" μαζί με τους μικρούς- αγώνες τη θυμάμαι ακόμα με οργή).

Άλλα αυτό το "να ακούμε το σώμα μας" (και ειδικά τη καρδιά μας ακόμα περισσότερο) να μην το κουβαλάμε μαζί μας μόνο ως ένα ωραίο σλόγκαν καθε φορά που ξεκινάμε. Και ενώ ευτυχώς εκεί όσο περνάει ο καιρός και γίνεσαι πιο "έμπειρος", τόσο καλύτερα μπορείς να ξεχωρίζεις τα σημαντικά μηνύματα από τα ασήμαντα που σου παίζει έτσι και αλλιώς το μυαλό σου ...είναι πάντα δικό σου θέμα εάν αποφασίζεις εσύ να τα πάρεις τα μεν και τα δε στα σοβαρά ή όχι)

Οπότε ακόμα και να πάρεις το μετρό, που λέει ο λόγος, για να καταφέρεις να μπείς "νικητής" στο στάδιο (εάν αυτό σε νοιάζει τελικά) , καλύτερο μπορεί να είναι ως απόφαση απο τις εναλλακτικές που έχεις σε κάποιες περιπτώσεις...



τα ειπες ολα μεσα σε 10 αραδες...+10000
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2015 :  10:43:02  Εμφάνιση Προφίλ
τι να πούμε γι αυτούς τους ανθρώπους..

δέος για το ζευγάρι και πολλούς άλλους για το μεγαλείο ψυχής, αηδία για τους/τις "κατά συνθήκη elite".. δεν μπορώ να διανοηθώ πως θα κλέψω οπουδήποτε και μετά θα μπορέσω να κοιμηθώ το βράδυ. και τουλάχιστον αφού την κάνεις την εξυπνάδα, βγες πρώτος/η να γίνει σωστά! τι μισοδουλειές είναι αυτές!?

τέλος πάντων, τα συγχαρητήριά μου και στους υπόλοιπους από εδώ μέσα! μπαίνω κάθε τόσο στο συγκεκριμένο νήμα ελπίζοντας να απολαύσω και μια καινούρια ιστορία σας!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MasBass
Advanced Forum-Runner

Greece


389 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2015 :  10:43:03  Εμφάνιση Προφίλ
ασε που δε ξερεις τι μπορει να παιζεται απο πισω, δεν ειναι απαραιτητο να γινεται για φιγουρα, μπορει καποιος να το κανει για συγγενη του ή επειδη πεφτει καταπιεση απο οικογενεια κλπ. Φέτος είχε βγει κι ένα βιβλίο ( http://www.sheknows.com/entertainment/articles/1079746/jon-ronson-reveals-how-social-media-shaming-erases-individuality ) που ερευνούσε ακριβώς αυτό: άτομα που είπαν ή έκαναν μια σαχλαμάρα κι όταν έγιναν θέμα online ξαφνικά τους την έπεσαν τόσο πολύ που άλλαξαν δουλειά ή και άλλαξαν πόλη. Οπότε μη το χοντραίνουμε, δε σκότωσαν και κανένα (κι οτι δεν περιμεναν πιο πισω να βγουν πχ 4:30 που ειναι παρα πολυ καλος χρονος για πρωτη φορά αλλά 3:30 δείχνει πόσο λίγο το σκέφτηκαν).
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2015 :  10:45:41  Εμφάνιση Προφίλ
Τι προβλέπεται από τον κανονισμό γι αυτούς που κλέβουν στον αγώνα; Ό,τι προβλέπεται να εφαρμοστεί. Μπορούμε να στείλουμε email στην διοργάνωση ότι οι Α Β και Γ φαίνονται έτσι κι έτσι, έκαναν αυτά και αυτά, παρακαλoύμε προβείτε στα δέοντα.

Ας μην ξεχνάμε ότι δεν κάνουν κάτι ποινικά κολάσιμο. Συμφωνώ με MasBass και Elda.

Τα υπόλοιπα είναι (διαδυκτιακό) λυντσάρισμα και συμπεριφορές όχλου...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2015 :  10:47:18  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by sam

Λοιπόν να δώσω και εγώ τα συγχαρίκια μου σε όλους σας τώρα που ηρεμούν λίγο τα πνεύματα...

Ειδικά σε όσους το δοκίμασαν για πρώτη φορά, στους οποίους και εύχομαι το ταξίδι που τους περιμένει από ΕΔΩ και πέρα να είναι ακόμα πιο μεγάλο και εξίσου πλούσιο σε συγκινήσεις (σα τη πρώτη συγκίνηση θα νιώσετε ότι δύσκολα θα ξαναζήσετε ...αλλά -και εάν το αγαπήσετε πραγματικά- ΘΑ ξαναζήσετε, σας το υπογράφω)

Και μια μικρή συμβουλή, εάν επιτρέπεται, από έναν μέτριο δρομέα της σειράς που έφτασε ωστόσο με σταθερά -θέλει να πιστεύει- βήματα προχθές στους 30 μαραθωνίους και υπερμαραθωνίους σε δρόμο και βουνό, με "επιδόσεις" για όλα τα γούστα (για το μέτριο επίπεδο του πάντα) σε κάτι λιγότερα από 9 χρόνια (τους μέτρησα εχθές και δεν το πίστευα) και που όσο και να ναι κάτι θα του μεινε μέσα απο όλο αυτό...:

Προσοχή στον υπέρμετρο ενθουσιασμό και στην αναγωγή όλων σε ένα "άθλο" που οφείλουμε πάντα να υπερνικάμε (είτε αυτό λέγεται επίδοση, είτε τερματισμός, είτε όλο και μεγαλύτερη δυσκολία κλπ)!

Είμαστε σχεδόν όλοι όσοι γράφουμε εδώ και τρέχουμε εκεί έξω χομπίστες ...Και οι γρήγοροι και οι αργοί και όλοι... Τίποτα περισσότερο και τίποτα λιγότερο (όσο και εάν μας γοητεύει κάποιες στιγμές το να φαντασιωνόμαστε το αντίθετο). Και ΝΑΙ, σχεδόν όλα μπορούμε να τα καταφέρουμε (δεν είναι και τίποτα τρομερό ότι κάνουμε είναι η αντικειμενική αλήθεια) αλλά αυτό είμαστε υποχρεωμένοι στον εαυτό μας να γίνεται πάντα με την απαραίτητη σύνεση και προσοχή.

Γιατί είναι πραγματικά κρίμα, εάν κάποιος δεν αισθανθεί πραγματικά καλά σε κάποιο σημείο, να δεκτεί να παίξει και τη ζωή του ακόμα κορόνα γράμματα για πείσματα και λίγα λεπτά κέρδος σε μια έτσι και αλλιώς ασήμαντη λεπτομέρεια της προσπάθεια του (και αυτό πάει και στα φαρμάκια που αποφασίζουν να βάλουν κάποιοι χομπίστες μέσα τους). Αυτά που έχουμε να χάσουμε δεν είναι απλά πολλά ...είναι τα πάντα και δεν συγκρίνονται φυσικά με 5 και 10 λεπτα και 20 λεπτά ικανοποίησης της ματαιοδοξίας μας.

Ειδικά στον μαραθώνιο που μπορεί να ακούγεται λιγότερο επικίνδυνος από έναν αγώνα π.χ. 100-160 χιλιομέτρων αλλά δεν είναι καθόλου έτσι και θα σας το πούνε αυτό και οι πιο έμπειροι από μένα. Το αντίθετο θα έλεγα.

Όχι φυσικά να μην κυνηγάτε στόχους και χρόνους (όποιος θέλει φυσικά) και τερματισμούς πάντα βέβαια (σας το λέω εγώ που μία εγκατάλειψη που έχω σε -"αμέτρητους" μαζί με τους μικρούς- αγώνες τη θυμάμαι ακόμα με οργή).

Άλλα αυτό το "να ακούμε το σώμα μας" (και ειδικά τη καρδιά μας ακόμα περισσότερο) να μην το κουβαλάμε μαζί μας μόνο ως ένα ωραίο σλόγκαν καθε φορά που ξεκινάμε. Και ενώ ευτυχώς εκεί όσο περνάει ο καιρός και γίνεσαι πιο "έμπειρος", τόσο καλύτερα μπορείς να ξεχωρίζεις τα σημαντικά μηνύματα από τα ασήμαντα που σου παίζει έτσι και αλλιώς το μυαλό σου ...είναι πάντα δικό σου θέμα εάν αποφασίζεις εσύ να τα πάρεις τα μεν και τα δε στα σοβαρά ή όχι)

Οπότε ακόμα και να πάρεις το μετρό, που λέει ο λόγος, για να καταφέρεις να μπείς "νικητής" στο στάδιο (εάν αυτό σε νοιάζει τελικά) , καλύτερο μπορεί να είναι ως απόφαση απο τις εναλλακτικές που έχεις σε κάποιες περιπτώσεις...



Εδώ συμφωνώ με τον Sam!

Edited by - Rigelian on 12/11/2015 10:49:36
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2015 :  10:49:00  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by echetlos

Το link από το FB κανονικά πρέπει να σβηστεί...

"My sport is your sport's punishment"



Πολύ σωστά.

Είναι απαράδεκτη η δημόσια διαπόμπευση, επιστρέφουμε στις εποχές του νόμου 4000; Ή μήπως να τις κουρέψουμε να να τις περιφέρουμε πάνω σε ένα άλογο;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2015 :  10:51:59  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Rigelian

quote:
Originally posted by sam

Λοιπόν να δώσω και εγώ τα συγχαρίκια μου σε όλους σας τώρα που ηρεμούν λίγο τα πνεύματα...

Ειδικά σε όσους το δοκίμασαν για πρώτη φορά, στους οποίους και εύχομαι το ταξίδι που τους περιμένει από ΕΔΩ και πέρα να είναι ακόμα πιο μεγάλο και εξίσου πλούσιο σε συγκινήσεις (σα τη πρώτη συγκίνηση θα νιώσετε ότι δύσκολα θα ξαναζήσετε ...αλλά -και εάν το αγαπήσετε πραγματικά- ΘΑ ξαναζήσετε, σας το υπογράφω)

Και μια μικρή συμβουλή, εάν επιτρέπεται, από έναν μέτριο δρομέα της σειράς που έφτασε ωστόσο με σταθερά -θέλει να πιστεύει- βήματα προχθές στους 30 μαραθωνίους και υπερμαραθωνίους σε δρόμο και βουνό, με "επιδόσεις" για όλα τα γούστα (για το μέτριο επίπεδο του πάντα) σε κάτι λιγότερα από 9 χρόνια (τους μέτρησα εχθές και δεν το πίστευα) και που όσο και να ναι κάτι θα του μεινε μέσα απο όλο αυτό...:

Προσοχή στον υπέρμετρο ενθουσιασμό και στην αναγωγή όλων σε ένα "άθλο" που οφείλουμε πάντα να υπερνικάμε (είτε αυτό λέγεται επίδοση, είτε τερματισμός, είτε όλο και μεγαλύτερη δυσκολία κλπ)!

Είμαστε σχεδόν όλοι όσοι γράφουμε εδώ και τρέχουμε εκεί έξω χομπίστες ...Και οι γρήγοροι και οι αργοί και όλοι... Τίποτα περισσότερο και τίποτα λιγότερο (όσο και εάν μας γοητεύει κάποιες στιγμές το να φαντασιωνόμαστε το αντίθετο). Και ΝΑΙ, σχεδόν όλα μπορούμε να τα καταφέρουμε (δεν είναι και τίποτα τρομερό ότι κάνουμε είναι η αντικειμενική αλήθεια) αλλά αυτό είμαστε υποχρεωμένοι στον εαυτό μας να γίνεται πάντα με την απαραίτητη σύνεση και προσοχή.

Γιατί είναι πραγματικά κρίμα, εάν κάποιος δεν αισθανθεί πραγματικά καλά σε κάποιο σημείο, να δεκτεί να παίξει και τη ζωή του ακόμα κορόνα γράμματα για πείσματα και λίγα λεπτά κέρδος σε μια έτσι και αλλιώς ασήμαντη λεπτομέρεια της προσπάθεια του (και αυτό πάει και στα φαρμάκια που αποφασίζουν να βάλουν κάποιοι χομπίστες μέσα τους). Αυτά που έχουμε να χάσουμε δεν είναι απλά πολλά ...είναι τα πάντα και δεν συγκρίνονται φυσικά με 5 και 10 λεπτα και 20 λεπτά ικανοποίησης της ματαιοδοξίας μας.

Ειδικά στον μαραθώνιο που μπορεί να ακούγεται λιγότερο επικίνδυνος από έναν αγώνα π.χ. 100-160 χιλιομέτρων αλλά δεν είναι καθόλου έτσι και θα σας το πούνε αυτό και οι πιο έμπειροι από μένα. Το αντίθετο θα έλεγα.

Όχι φυσικά να μην κυνηγάτε στόχους και χρόνους (όποιος θέλει φυσικά) και τερματισμούς πάντα βέβαια (σας το λέω εγώ που μία εγκατάλειψη που έχω σε -"αμέτρητους" μαζί με τους μικρούς- αγώνες τη θυμάμαι ακόμα με οργή).

Άλλα αυτό το "να ακούμε το σώμα μας" (και ειδικά τη καρδιά μας ακόμα περισσότερο) να μην το κουβαλάμε μαζί μας μόνο ως ένα ωραίο σλόγκαν καθε φορά που ξεκινάμε. Και ενώ ευτυχώς εκεί όσο περνάει ο καιρός και γίνεσαι πιο "έμπειρος", τόσο καλύτερα μπορείς να ξεχωρίζεις τα σημαντικά μηνύματα από τα ασήμαντα που σου παίζει έτσι και αλλιώς το μυαλό σου ...είναι πάντα δικό σου θέμα εάν αποφασίζεις εσύ να τα πάρεις τα μεν και τα δε στα σοβαρά ή όχι)

Οπότε ακόμα και να πάρεις το μετρό, που λέει ο λόγος, για να καταφέρεις να μπείς "νικητής" στο στάδιο (εάν αυτό σε νοιάζει τελικά) , καλύτερο μπορεί να είναι ως απόφαση απο τις εναλλακτικές που έχεις σε κάποιες περιπτώσεις...



Εδώ συμφωνώ με τον Sam!




Aρχίζω να ανησυχώ πολύ

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2015 :  10:52:48  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by echetlos

Το link από το FB κανονικά πρέπει να σβηστεί...

Edit: και για να μην πει κανείς ότι το παίζω υπεράνω ή δεν ξέρω κι εγώ τι, στο ίδιο ατόπημα είχα υποπέσει προ καιρού με την φωτο τύπου που φορούσε ανάποδα το singlet σε αγώνα του ΣΔΥΑ (ήταν πολύ πιο αστείο απ' όσο ακούγεται). Και παρ' όλο που εκεί ήταν χάριν αστεισμού και μόνο, μετά από μερικά λεπτά την έσβησα...

"My sport is your sport's punishment"



Δεν ειναι το ιδιο ομως. Αλλο να κοροιδευεις δημοσια εναν ανθρωπο για την εμφανιση του (ακομα κι αν τα θελει ο κ@λος του), κι αλλο για μια αποδεδειγμενη απατη που εκανε. Για το λινκ συμφωνω κι εγω.

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2015 :  10:56:13  Εμφάνιση Προφίλ
Για να πω και την κακιουλα μου παντως, του Φουκοσιμα μια χαρα του τα χωνατε και μια χαρα τον διαπομπευατε, μεχρι και το επαγγελμα του γραφατε, στις κοπελιτσες εδω μου γινατε πιο ευθικτοι μερικοι μερικοι!!!

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2015 :  10:57:51  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Elda

Για να πω και την κακιουλα μου παντως, του Φουκοσιμα μια χαρα του τα χωνατε και μια χαρα τον διαπομπευατε, μεχρι και το επαγγελμα του γραφατε, στις κοπελιτσες εδω μου γινατε πιο ευθικτοι μερικοι μερικοι!!!

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις





Κακώς κι εκεί και σε κάθε περίπτωση!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2015 :  11:00:22  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Elda

Για να πω και την κακιουλα μου παντως, του Φουκοσιμα μια χαρα του τα χωνατε και μια χαρα τον διαπομπευατε, μεχρι και το επαγγελμα του γραφατε, στις κοπελιτσες εδω μου γινατε πιο ευθικτοι μερικοι μερικοι!!!

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις





εε με το δίκιο τους οι άνθρωποι Μαρία (κι εγώ μέσα, κι εγώ!)!



Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2015 :  11:04:54  Εμφάνιση Προφίλ
Μαρία, γι' αυτό ακριβώς την είχα κατεβάσει αμέσως. Κι είχα νιώσει και πολύ άσχημα μάλιστα...
Εν προκειμένω, για το link μίλησα κι εγώ, δεν είπα ότι δεν πρέπει να τις κατακρίνουμε.
Και για τον Φουκοσίμα το ίδιο ισχύει φυσικά, αν κι εκεί δε νομίζω ότι είχαν βγάλει φωτο του χωρίς τη νιτσεράδα.
Άλλα τώρα τα σχόλια περί Μυκόνου, σούσι και τα συναφή...

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MasBass
Advanced Forum-Runner

Greece


389 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2015 :  11:06:33  Εμφάνιση Προφίλ
χαχαχα, δεν την ξερω τη φαση με τον Φουκοσιμα (ειχα καιρο να μπω κι εχω χασει επεισοδια) αλλά τωρα που το παιξαμε ευθικτοι, πολιτισμενοι κλπ παω διπλα facebook να τους τη πεσω οτι κοιταχτε κοριτσια σας εσωσα :-)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2015 :  11:16:26  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by MasBass

χαχαχα, δεν την ξερω τη φαση με τον Φουκοσιμα (ειχα καιρο να μπω κι εχω χασει επεισοδια) αλλά τωρα που το παιξαμε ευθικτοι, πολιτισμενοι κλπ παω διπλα facebook να τους τη πεσω οτι κοιταχτε κοριτσια σας εσωσα :-)



Παλια ιστορια. Ενας που το 2011 εβγαλε τον περισσοτερο Μεγαλεκο με ποδηλατο (περασε πανω απο το μοναδικο ενδιαμεσο ταπητα κουκουλωμενος με μακρυ αδιαβροχο με το ποδηλατο ταχα φωτογραφιζοντας αθλητες).

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2015 :  11:24:25  Εμφάνιση Προφίλ
Εεεε.... είναι ωραίο να νιώθεις υπερασπιστής του ασθενές φύλου

Για τον φουκοσίμα χεστήκαμε


Τώρα επειδή ακούω και κάποιες υπερβολές (κατε εμε πάντα) για την ευαισθησία κτλ κτλ... παρόλο που εγώ δεν το συνεχίζω δεν μπορώ να μην σχολιάσω κάποια πράγματα.


Καταρχάς εχει αλλάξει ο κόσμος και αλοίμονο σε όποιον κρύβεται πίσω απο το δάκτυλο του (εκτός εάν τον κάνει όποτε βολεύει τις απόψεις του)

ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΠΡΟΦΙΛ ΣΤΟ FACEBOOK ΕΧΕΙ ΑΠΟΔΕΚΤΕΙ (ΤΟ ΞΕΡΕΙ Η ΔΕΝ ΤΟΝ ΞΕΡΕΙ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΒΟΥΡΛΟ) ΟΤΙ ΕΚΤΙΘΕΤΑΙ ΚΑΙ ΒΓΑΖΕΙ ΣΤΗ ΦΟΡΑ ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑΣΟΥΝ....ΕΙΔΙΚΑ ΤΑ ΨΩΝΙΑ...

Τα λινκς στα faceboοκ δεν είναι προσωπικά δεδομέμα...

ΝΑ το ξαναπω? ....ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ!!! Είναι ΔΗΜΟΣΙΑ. Οποιος θέλει να τα κρατήσει προσωπικά έχει τη δυνατότητα να κλειδώσει και να σβήσει τα accounts του.

Την "ευαισθησία" και τα "μη μου άπτου" καλό είναι να τα σκέφτεται ο καθένας πριν αποφασίσει να ποστάρει φωτογραφίες απο την μύκονο και το κώλο του σε αγνώστους κατα βάση (αυτός αποφασίζει) για να πάρει likes

Θα περιμένει να πάρει και τα ανάλογα σχόλια εάν λέει ψέμματα / λαλακίες και δεν ξέρω εγώ τι... Απόφαση του είναι και θα έχει τη κριτική όπως κριτικάρεται κάθε δημόσιο πρόσωπο.

Δεν μιλάμε για μπουλινγ όπου θες να πληγώσεις κάποιον επίτηδες μειώνοντας τον με προσωπικές επιθέσεις και άσχετα σχόλια....

Αλλά εάν ποστάρεις π.χ. φωτογραφίες απο το "τερματισμό" σου στη ΚΜΑ για να σου πουν μπράβο και καποιοι ("πικρόψυχοι" άνθρωποι) αποφασήσουν να σου θυμίζουν στο φατσοβιβλίο σου την απάτη σου ...κλείστο το μαμημένο. Τι νόμιζες ότι μόνο για να σου κάνουν likes υπάρχει η δυνατότητα να σχολιάσει κάποιος τα κατορθώματα σου?


Αυτά για να καταλάβουμε ότι όλοι είμαστε ενήλικες (30 χρονών γαιδούρες είναι τα "κοριτσάκια" όπως είπε και κάποιος άλλος εδώ) και θα πρέπει να μάθουμε κάποια πράγματα και με το δύσκολο τρόπο εάν δεν έχουμε το απαραίτητο μυαλό να τα αντιληφθούμε μόνοι μας....

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 82 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000