Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 33ος Αυθεντικός Μαραθώνιος Αθήνας 2015
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 82

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/11/2015 :  21:50:23  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Elda

quote:
Originally posted by MasBass

Που να ταν και με λοταρια ο αγωνας και ν αφηνες απ εξω αλλους που θα το ετρεχαν κανονικα, εκει θα τους παιρναμε με τα μπουκαλια.



Με το χρονο αυτο παντως εχουν πιασει και το οριο για τη Βοστωνη (ενταξει, δε θα ξερουν τι ειναι αυτο, αλλα λεμε τωρα...)

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις






Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MasBass
Advanced Forum-Runner

Greece


389 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/11/2015 :  22:11:11  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Elda

quote:
Originally posted by MasBass

Που να ταν και με λοταρια ο αγωνας και ν αφηνες απ εξω αλλους που θα το ετρεχαν κανονικα, εκει θα τους παιρναμε με τα μπουκαλια.



Με το χρονο αυτο παντως εχουν πιασει και το οριο για τη Βοστωνη (ενταξει, δε θα ξερουν τι ειναι αυτο, αλλα λεμε τωρα...)



καλά, κι εκεί είναι πεδίον δόξης λαμπρόν να μας κάνουν περήφανους -αν και δυστυχώς τις πρόλαβαν απ το 1980: https://en.wikipedia.org/wiki/Rosie_Ruiz

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

VTRunner
Advanced Forum-Runner

Greece
254 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/11/2015 :  22:11:42  Εμφάνιση Προφίλ
Καλησπέρα σε όλους.

Πολλά συγχαρητήρια σε όλους που βρέθηκαν στην εκκίνηση για αρχή και πολλά συγχαρητήρια σε όσους έτρεξαν τον αγώνα καταφέρνωντας ή όχι τον στόχο τους όποιος κι αν ήταν αυτός.
Περνώντας στο δικό μου αγώνα αρχικά πίστευα ότι δεν πέτυχα τον στόχο μου αλλά διαβάζοντας τις εμπειρίες των υπόλοιπων παιδιών πιστεύω ότι τελικά τον πέτυχα γιατί ότι τελικά είχε το κορμί να δώσει το έδωσε.
Η προετοιμασία για μια επίδοση μεταξύ 3.30 και 3.45 δεν βγήκε όπως θα ήθελα. Αρκετές χαμένες προπονήσεις λόγω μετακόμισης και διαφόρων υποχρεώσεων στοιχίσανε κυρίως στην αντοχή για τα 42.
Ξεκίνησα σχετικά συνετά και ίσως ένα κλικ πιο γρήγορα απ'ότι έπρεπε αλλά μέχρι το 10 έιχα φέρει το ρυθμό κοντά στο 5:15 που ήταν το επιθυμητό και συνέχισα ρίχνοντας λίγο ρυθμό στις ανηφόρες οι οποίες βγήκαν αρκετά άνετα μπορω να πω. Απο την κατηφόρα μετά το Σταυρό αρχίσανε τα θέματα όπου εμφανίστηκε πάλι ένας πόνος στο ύψος των νεφρών και έριξα ρυθμό για αρχή αφού έβλεπα ότι απο δυνάμεις δεν είχα ιδιαίτερο θέμα. Μετα την πλατεία της Αγ.Παρασκεύης οι γάμπες άρχισαν να σφίγγουν υπερβολικά (είχα ξεχάσει να πάρω τα saltstick μαζί μου κάτι που τελικά μου στοίχισε τα τελευταία 7 χιλιόμετρα). Ο πόνος γίνεται πολύ έντονος κι αποφασίζω να περπατήσω κι όποια κομμάτια μπορώ να τρέχω. Δυστυχώς οι γάμπες έχουν γίνει πέτρα και σε αρκετά σημεία αναγκάζομαι ακόμα και να σταματήσω για να ηρεμήσει λίγο ο πόνος. Από εθνική άμυνα και μετά σχεδον μόνο περπατάω και καταφέρνω να "τρέξω" απο το πολεμικό μουσείο και μετά μόνο και να τερματίσω τελικά σε 4.22 αντί για 3.50 που υπολόγιζα βάσει των περασμάτων μου.
Δεν με χάλασε τόσο το ότι δεν έκανα την επίδοση που ήθελα όσο το ότι δεν προετοιμάστηκα σωστά είτε προπονητικά είτε στα απαραίτητα του αγώνα(saltstick). Η είσοδος στο στάδιο άλλη μια φορά δεν μου προκάλεσε συγκίνηση αλλά αυτό που όντως μου άρεσε ήταν το να κάτσω για λίγο να παρακολουθώ αυτούς που τερμάτιζαν και στους περισσότερους φαινότανε το αίσθημα της ολοκλήρωσης. Αυτό ήταν πολύ πιο συγκινητικό για να μην πω για τον αγώνα κάποιων με πολύ περισσότερα προβλήματα απο εμένα.
Τελικά αυτό που μετράει είναι να κάνεις τη διαδρομή και να τη διαχειριστείς για να πάρεις το καλύτερο που μπορείς.
Πολλά μπράβο και στους υποστηρικτές και εμψυχωτές που δίνανε φτέρα σε κάποιους.
Ένα μπράβο στο μπρο που έσπασε επιτέλους το 4ωρο (ένα όμως για να μην παίρνει πολύ θάρρος )
Για τους υπόλοιπους και υπόλοιπες με τις φανταστικές επιδόσεις και τα τρελά negative split νομίζω ότι και πολλά είπαμε.

Καλά να είμαστε να βγάζουμε κανένα γούστο και να το ευχαριστιόμαστε παίδες.

Καλό βράδυ και του χρόνου να είμαστε καλά να γράφουμε εμπειρίες.

Υ.Γ. Ενα μεγάλο ευχαριστώ στους εθελοντές οι οποίοι ήταν τρομεροί σε όλα τα σημεία.

Μιχάλης-VTRunner
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

notaSOL
Advanced Forum-Runner

257 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/11/2015 :  23:29:49  Εμφάνιση Προφίλ
https://www.youtube.com/watch?v=b81a39Q43PY
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SIT
Newbie Forum Runner

36 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/11/2015 :  23:39:44  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by ANASTASIOS

quote:
Originally posted by stratos_al

quote:
Originally posted by valerie

η μεγαλύτερη έμπνευση και συγκινητική εικόνα του Μαραθωνίου ήταν ένα ζευγάρι (νομίζω Έλληνες) υπόδειγμα αγάπης, αφοσίωσης και ομαδικότητας σε όλους τους "μαραθώνιους" της ζωής: εκείνη τυφλή να μάχεται. εκείνος, κρατοντας της το χέρι να της δείχνει τον δρόμο. και οι δυο τους ήρωες και αξιοθαύμαστοι.




Αν λέμε τους ίδιους ΝΑΙ ήταν Έλληνες. Με προσπέρασαν στις ανηφόρες και ο σύζυγος της έλεγε "ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ, ΛΙΓΟ ΕΜΕΙΝΕ ΤΙΣ ΦΑΓΑΜΕ ΤΙΣ ΑΝΗΦΟΡΕΣ, ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ"... μεγάλοι σε ηλικία.

ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΜΠΡΑΒΟ...


Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.




Τί λέτε τώρα

Γηράσκω αεί διδασκόμενος






Να το ζευγάρι! Τους φωτογράφησα στην πλατεία Αγ. Παρασκευής. Όταν τους χειροκροτούσαμε και τους ενθαρρύναμε ο άνδρας έδειχνε τη γυναίκα με χειρονομία που ήθελε να πεί ότι τα μπράβο ανήκουν σε εκείνη. Απ΄ότι είδα είναι ο τρίτος της μαραθώνιος. Μέχρι και αγώνες βουνού κάνει! Ένα μεγάλο μπράβο.
Περυσι ο πρώτος μου κλασικός. Φέτος εκτός και είπα να ενθαρρύνω σε ένα δύσκολο σημείο (και με ελάχιστο κόσμο) στο 33ο χλμ. Το ευχαριστήθηκα. Θαύμασα όλες τις "φυλές" των δρομέων. Και του χρόνου σε όλους.

Edited by - SIT on 12/11/2015 00:29:00
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mitsubae
Forum-Runner

Greece


61 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/11/2015 :  23:47:56  Εμφάνιση Προφίλ
Respect...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2015 :  08:39:34  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Kika

quote:
Originally posted by Aroulio

Η ατάκα του αγώνα:
το θέλω και θα γίνει!!

ΥΓ συγχαρητήρια





Aroulio σε ευχαριστώ προσωπικά πολύ
είμαι εντελώς πρωτάρα στο τρέξιμο και δεν έχω γνωστούς να συζητάω.. ότι μαθαίνω είναι από εδώ-σαν ερέθισμα- και μετά ψάχνω στο ίντερνετ.
οπότε αυτό που μου είπες ότι μπορώ να τον βγάλω έστω και με περπάτημα σήμαινε πολλά για μένα, και το βιντεάκι φυσικά.
μεγάλη η συνδρομή σου στον τερματισμό μου, έκανες καλή πράξη και εύχομαι να σου επιστρέψει πολλαπλάσια




Να 'σαι καλά Kika.
Και γω χτες-προχτές στη θέση σου ήμουν. Κι από τότε το διάβασμα που έχω ρίξει είναι περισσότερο από το τρέξιμό μου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2015 :  09:32:00  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Elda

quote:
Originally posted by MasBass

Που να ταν και με λοταρια ο αγωνας και ν αφηνες απ εξω αλλους που θα το ετρεχαν κανονικα, εκει θα τους παιρναμε με τα μπουκαλια.



Με το χρονο αυτο παντως εχουν πιασει και το οριο για τη Βοστωνη (ενταξει, δε θα ξερουν τι ειναι αυτο, αλλα λεμε τωρα...)

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις





Θα μπορούσε, να τους στείλεις μήνυμα και καλά ως ΣΕΓΑΣ ότι έπιασαν τα όρια για το Πανελλήνιο πρωτάθλημα κι ότι υποχρεωτικά ΠΡΕΠΕΙ να κατέβουν στο Χ δοκιμαστικό πχ Ημιμαραθώνιο.

Ή να τους καλέσεις ως μαραθώνιος Βοστώνης να εκπροσωπήσουν την Ελλάδα.

Άυτό όμως που πραγματικάτους αξίζει, είναι να αποδείξεις την απάτη του στο λογαριασμό τους στο facebook και να τσαλακώσεις το εγώ και το εύθραυστο image τους μπροστά σε όλους τους αυλικούς τους.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giorgosdelta
Master Forum-Runner

Greece


4808 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2015 :  09:38:00  Εμφάνιση Προφίλ
Ο αναμάρτητος υμών πρώτος τον λίθον βαλέτω. Αμήν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2015 :  09:54:53  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by SIT




Να το ζευγάρι! Τους φωτογράφησα στην πλατεία Αγ. Παρασκευής. Όταν τους χειροκροτούσαμε και τους ενθαρρύναμε ο άνδρας έδειχνε τη γυναίκα με χειρονομία που ήθελε να πεί ότι τα μπράβο ανήκουν σε εκείνη. Απ΄ότι είδα είναι ο τρίτος της μαραθώνιος. Μέχρι και αγώνες βουνού κάνει! Ένα μεγάλο μπράβο.

Η φωτογραφία μιλάει από μόνη της! Τα λόγια θα μικρύνουν το μεγαλείο αυτών των ανθρώπων...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MasBass
Advanced Forum-Runner

Greece


389 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2015 :  10:11:04  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Aroulio
Άυτό όμως που πραγματικάτους αξίζει, είναι να αποδείξεις την απάτη του στο λογαριασμό τους στο facebook και να τσαλακώσεις το εγώ και το εύθραυστο image τους μπροστά σε όλους τους αυλικούς τους.



πέραν της πλάκας θέλει προσοχή η διάσταση που παίρνει ένα κράξιμο γιατί για ψιλοπράγματα τα social media γίνονται όχλος και άνθρωποι έχουν χάσει τις δουλειές τους, καταστρέφεται η ζωή τους για μια σαχλαμάρα. Άλλο η καμεραγούμαν στην Ουγγαρία που έβαζε τρικλοποδιές σε πατέρα πρόσφυγα με παιδί στα χέρια του κι άλλο κάποιος που κάνει οτι τερμάτισε μαραθώνιο. Ξεφτίλα και ντροπή μεν, γελάμε εδώ που τους πήραμε πρέφα αλλά μέχρι εκεί πιστεύω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratos_al
Elite Forum-Runner

Greece


1776 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2015 :  10:17:58  Εμφάνιση Προφίλ


Να το ζευγάρι! Τους φωτογράφησα στην πλατεία Αγ. Παρασκευής. Όταν τους χειροκροτούσαμε και τους ενθαρρύναμε ο άνδρας έδειχνε τη γυναίκα με χειρονομία που ήθελε να πεί ότι τα μπράβο ανήκουν σε εκείνη. Απ΄ότι είδα είναι ο τρίτος της μαραθώνιος. Μέχρι και αγώνες βουνού κάνει! Ένα μεγάλο μπράβο.
Περυσι ο πρώτος μου κλασικός. Φέτος εκτός και είπα να ενθαρρύνω σε ένα δύσκολο σημείο (και με ελάχιστο κόσμο) στο 33ο χλμ. Το ευχαριστήθηκα. Θαύμασα όλες τις "φυλές" των δρομέων. Και του χρόνου σε όλους.
[/quote]


Βαθιά υπόκλιση....

Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2015 :  10:33:00  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by MasBass

quote:
Originally posted by Aroulio
Άυτό όμως που πραγματικάτους αξίζει, είναι να αποδείξεις την απάτη του στο λογαριασμό τους στο facebook και να τσαλακώσεις το εγώ και το εύθραυστο image τους μπροστά σε όλους τους αυλικούς τους.



πέραν της πλάκας θέλει προσοχή η διάσταση που παίρνει ένα κράξιμο γιατί για ψιλοπράγματα τα social media γίνονται όχλος και άνθρωποι έχουν χάσει τις δουλειές τους, καταστρέφεται η ζωή τους για μια σαχλαμάρα. Άλλο η καμεραγούμαν στην Ουγγαρία που έβαζε τρικλοποδιές σε πατέρα πρόσφυγα με παιδί στα χέρια του κι άλλο κάποιος που κάνει οτι τερμάτισε μαραθώνιο. Ξεφτίλα και ντροπή μεν, γελάμε εδώ που τους πήραμε πρέφα αλλά μέχρι εκεί πιστεύω.



Ε ναι εννοειται, χαβαλε κανουμε, το τι κανει ο καθενας στην προσωπικη του ζωη και το τι παραμυθι πουλαει για ν ανεβει στην εκτιμηση των αλλων, δικο του προβλημα. Αλλα κι αυτες τρομαρα τους τα θελαν και τα παθαν, τη χοντρυναν την απατη τους μα 24η-25η γυναικα??? Μολις στη δευτερη σελιδα αποτελεσματων των γυναικων ηταν, αποκλειεται να περνουσαν απαρατηρητες απο πληθος δρομεων. Να καναν τουλαχιστον κανα 5ωρο δε θ ασχολιοταν κανεις.

Πλακα πλακα, κοιτωντας λιγο τις γυναικες ειδα κι αλλη μια που ειχε κανει ακριβως το ιδιο, λιγο πιο αργα σε χρονο. Ειδα USA υπηκοοτητα, α σκεφτηκα δεν ειμαστε μονο εμεις λοιπον, μετα ειδα οτι το ονομα της ηταν ελληνικο χαχαχαχαχαχα!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

PEPE
Forum-Runner

Greece
98 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2015 :  10:33:58  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by MasBass

quote:
Originally posted by Aroulio
Άυτό όμως που πραγματικάτους αξίζει, είναι να αποδείξεις την απάτη του στο λογαριασμό τους στο facebook και να τσαλακώσεις το εγώ και το εύθραυστο image τους μπροστά σε όλους τους αυλικούς τους.



πέραν της πλάκας θέλει προσοχή η διάσταση που παίρνει ένα κράξιμο γιατί για ψιλοπράγματα τα social media γίνονται όχλος και άνθρωποι έχουν χάσει τις δουλειές τους, καταστρέφεται η ζωή τους για μια σαχλαμάρα. Άλλο η καμεραγούμαν στην Ουγγαρία που έβαζε τρικλοποδιές σε πατέρα πρόσφυγα με παιδί στα χέρια του κι άλλο κάποιος που κάνει οτι τερμάτισε μαραθώνιο. Ξεφτίλα και ντροπή μεν, γελάμε εδώ που τους πήραμε πρέφα αλλά μέχρι εκεί πιστεύω.


+1000000
Σκεφτείτε και τα φαινόμενα βίας (λεκτικής και όχι μόνο) που βιώνουμε από το 2010...

«Αν θέλεις να τρέξεις, τρέξε ένα μίλι. Αν θέλεις να ζήσεις μια εμπειρία, τρέξε έναν μαραθώνιο».
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2015 :  10:40:10  Εμφάνιση Προφίλ
Το link από το FB κανονικά πρέπει να σβηστεί...

Edit: και για να μην πει κανείς ότι το παίζω υπεράνω ή δεν ξέρω κι εγώ τι, στο ίδιο ατόπημα είχα υποπέσει προ καιρού με την φωτο τύπου που φορούσε ανάποδα το singlet σε αγώνα του ΣΔΥΑ (ήταν πολύ πιο αστείο απ' όσο ακούγεται). Και παρ' όλο που εκεί ήταν χάριν αστεισμού και μόνο, μετά από μερικά λεπτά την έσβησα...

"My sport is your sport's punishment"

Edited by - echetlos on 12/11/2015 10:48:16
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 82 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000