Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Ποιός θα μας προστατεύσει απο την αστυνομία;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 32

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2014 :  11:05:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Diamantis

Πριν 10 χρόνια
δεν είχες smartphone
ούτε forum στο runningnews.gr να λες τις απόψεις σου.

Αυτό είναι τεχνολογική εξέλιξη,
κι όχι ευημερία Κωνσταντίνε.
Αυτονόητο και γεγονός συνάμα.

Οι αριθμοί μετράνε δείκτες, μαθηματικά μοντέλα και matrix.
Δεν μετράνε ευτυχία, ευημερία, ικανοποίηση κι ελευθερία.




Δεν διάβασες καλά: http://www.businessinsider.com/the-world-is-becoming-a-better-place-2014-10

Take violent war deaths, for example.
Even one violent war death is too many.
But, happily, on average, the number of violent war deaths worldwide is declining.

And poverty. Poverty is improving. There are still billions of depressingly poor people, of course. But the percent of the world's population living in extreme poverty continues to decline.

And life expectancies are going through the roof!

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2014 :  11:26:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by foris

quote:
Originally posted by Rigelian

Συμφωνώ με τους δύο παραπάνω φίλους. Γιατί σπεύδουμε να βγάλουμε συμεράσματα;


Παρακαλώ να μην με συμπεριαμβάνεις σε αυτούς που έβγαλαν συμπεράσματα.

Συμπεράσματα βγάζω μόνο για κάποιους που προσπαθούν με κάθε τρόπο να μας περάσουν την άποψή τους και μας βομβαρδίζουν καθημερινά με μονομερή και ως επί το πλείστον χαμηλής νοημοσύνης άρθρα,βιντεάκια καθώς και άλλο υλικό. Και παρεμβαίνω με σχόλια μόνο και μόνο για να μην νομίζουν πως έχουν και ρεύμα.

Συμφωνώ 100% με τον wolf.Απλώς δεν έχω την όρεξη να απαντήσω με επιχειρήματα σε ανθρώπους που δεν υπάρχει λόγος να το κάνω.





Σωστός!
Ο καθένας κάνει την προπαγάνδα του όπως ξέρει και μπορεί...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2014 :  11:35:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αυτό τι είδους προπαγάνδα είναι ;....



Επελεξα μια φωτογραφία έτσι τυχαία. Ξέρετε πόσες ακόμα υπάρχουν;...

Φωτογράφος που τρώει , παραλίο, γκλομπ στο κεφάλι, στην πλάτη, στον εξοπλισμο του , δεν ξέρω...

Ρε σεις, οκ μια ερώτηση. Εχετε κατέβει ποτέ σε πορεία;;; Φυσικά βλέπουμε βία να ασκειται απο παντου. Αλλά πραγματικά αναρωτιέμαι , εχετε κατέβει ποτε;....

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff

Edited by - Fidelio on 19/11/2014 11:38:01
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2014 :  11:39:19  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ έχω κατέβει, εσύ έχεις κατέβει?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2014 :  11:39:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Quiz: τώρα που το παρατήρησα. Αυτό το μπουκαλάκι πισω απο τον ματατζή απο που το πηρε; χαχαχα...

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2014 :  11:40:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γιατί να κατεβούμε σε πορεία; Για να κλείσουμε δρόμους και να ταλαιπωρήσουμε συμπολίτες μας; Για να γίνουμε μια μάζα στην προπαγάνδα της αριστεράς;

(Η μόνη πορεία που έχω κατέβει στη ζωή μου ήταν το 1985, για το Πολυτεχνείο. Σιχάθηκα που είδα τόσους ανθρώπους-ρομπότ με παρωπίδες και δεν ξαναπήγα ποτέ...)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2014 :  11:40:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Deorum έχεις κατέβει ,οκ το δέχομαι , αλλά μάλλον την κοπάνησες όταν άρχιζαν τα σκουρα... :p

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff

Edited by - Fidelio on 19/11/2014 11:41:23
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

B.A.M.
Forum-Runner

Greece


189 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2014 :  11:41:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εσύ FIDELIO έχεις κατέβει??
Και αν ναι, πόσο μπροστά έχεις βρεθεί για να δεις τι ακριβώς γίνεται??
Γιατί αν είσαι σχετικά πίσω, το σπασμένο τηλέφωνο μεταδίδει κάπως διαφορετικά τα γεγονότα της πρώτης γραμμής.
Επίσης στην πλατεία των Εξαρχείων έχεις βρεθεί ποτέ κατά τη διάρκεια γεγονότων??

BAM
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2014 :  11:45:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θελετε να μας τρελάνετε ετσι; Καλως, κατάλαβα.

Εγώ αγαπητοί δεχομαι οτι ασκείται βία απο ΠΑΝΤΟΥ αναίτια. ΕΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙΤΕ ΑΥΤΟ αφου κατεβένετε στις πορείες;...

όχι μόνο εχω βρεθεί μπροστά. Τότε επι γρηγορόπουλου , απο τα χειρότερα riots σε αυτήν την χώρα ήμουνα αθηνα, μέσα στο μάτι... Τότε δεν μπορουσες να προβλέψεις τι θα γίνει και που. Και είδα πως όταν εμπλεκεσαι με τα πιτουρα σε τρώνε οι κότες, τό ιδιο ισχύει και για τους ματατζήδες το ίδιο και για τους βάνδαλους...

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff

Edited by - Fidelio on 19/11/2014 11:47:37
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2014 :  11:54:18  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Fidelio, ακουστε και οι υπόλοιποι όσοι δεν με ξέρετε. Για να μην νομίζετε ότι φύτρωσα.
Μένω στην πλ. Βικτωρίας, ακριβώς δίπλα (απέναντι τετράγωνο) με την βίλα Αμαλίας, την περίφημη. Έχω πάει και εκεί για μπύρα.
Σχολείο πήγαινα πρωί απόγευμα στην πλ. Βάθης, όποιος ξέρει κατά που πέφτει (κάτω από την Ομόνοια).
Φροντιστήριο βράδια στην Κάνιγγος.
Το πολυτεχνείο, ΌΛΛΛΑΑΑ τα χρόνια που στην 17η Νοεμβρίου ήταν χώρος πολεμικών συγκρούσεων (ξέρετε τότε που βγαίναν τα σπάγαν, ξανα-μπαίναν μεσα κρυβόντουσαν και λέγαν... αααα έχουμε άσυλο), είναι 200 μέτρα από μένα. Τα έβλεπα συνήθως από πολύ κοντά. όχι από την τηλεόραση.
Τα Εξάρχεια ήταν ένα από τα μέρη που αλλωνίζαμε κάποτε. Τώρα σπανίως πηγαίνω προς τα εκεί.

Επίσης ήμουν και είμαι αρκετά αρκετά ροκάς μεταλλάς, και μια περίοδο στο λύκειο, ήμουν με κολλητά τζιν, κτλ. Έχει και αυτό την σημασία του.*
Βέβαια ποτέ δεν κατάλαβα γιατί αν είσαι μεταλλάς πρέπει αν βρίζεις ταυτόχρονα και να μισείς την αστυνομία. Κάπου εκεί κατάλαβα ότι κάτι δεν πάει καλά, στην αρχή (14χρονών έτσι) λες, κάποιο δίκιο θα έχουν, μετά καταλαβαίνεις πως το πράγμα έχει θρησκευτική δογματοσύνη, τελικά είναι αυτοσκοπός, όχι κριτική προς βελτίωση.

Οι πορείες τώρα, είναι σαν ένα χωράφι με ξερά χόρτα. Δεν θέλει πολύ. 2-3 να πετάξουν την σπίθα, και μετά ο κόσμος θα αρχίσει να ωρύεται με την πρώτη κίνηση της αστυνομίας. Μετά το ένα φέρνει το άλλο. Στους 5000 αστυνομικούς και 30.000 διαδηλωτές κάποιος θα πάθει κάτι, και θα πέσουν οι υπόλοιποι 30.000 να πουν "αφήστε το παιδί" δεν έκανε τίποτα.
Δεν λέω ότι οι αστυνομικοί είναι όλοι εντάξει στην δουλειά τους. Αλλά ανάμεσα σε αυτό το χάος και την υστερία οι μεν, δεν με πείθουν, γιατί ήταν και είναι πάντα εγκάθετοι.


Με είχαν σταματήσει για έλεγχο μερικές φορές. "Ασφάλεια, την ταυτότητα σας παρακαλώ" (όσο ας πούμε μπορεί να περιμένα (άλλες εποχες, δεν είχαμε και κινητά) καμιά ώρα στην γωνία ενός δρόμου, ένα στημένο ραντεβού... Έδειχνα την ταυτότητα μου ευγενικά, και ίσως το πάσο μου σαν φοιτητής, και μου έλεγαν ευχαριστώ και έφευγαν. Πως εμένα δεν μου έτυχε ποτέ κάτι αναίτιο, ήμουν τυχερός? Μπορεί... Οι άλλοι όλοι πάντως είχαν 100 προσωπικές ιστορίες ο καθένας να διηγηθούν, περίεργο πράγμα

Edited by - Deorum on 19/11/2014 11:57:53
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2014 :  11:56:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οι αλήτες Ματατζήδες μπάτσοι και λοιποί, και σε κλέβουνε και σε δέρνουνε! Κακοποιούν τους απλούς πολίτες και προστατεύουν τα "μεγάλα αφεντικά" παράσιτα τραπεζίτες, βιομήχανους, μαυραγορίτες. Στους αδύναμους πουλάνε τσαμπουκά, και στα αφεντικά τους είναι "κότες". Αυτή είναι η σάπια ιδεολογία του φασισμού. Το ζήσαμε στην κατοχή, στη χούντα, το ζούμε και σήμερα στην δεύτερη κατοχή και τη δεύτερη χούντα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2014 :  12:01:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ε αυτό λέω τόση ώρα ! Γίατι είναι δύσκολο για έναν ματατζή να κλέψει ένα μπουκάλι; Τι είναι οι ματατζήδες οι άγιοι των εξαρχείων, προστάτες της δημοκρατίας;

Και στην θεσσαλονικη προχθες στην τσιμισκή το ίδιο έργο. Εκει που η πορεία εξελισόταν ομαλά , ξαφνικά εμφανήστηκαν τα ματ και έγιναν μικροεπισόδεια μεν αλλά επισόδεια.

Ο ματατζής , όπως και ο κάγκουρας με την μαντήλα στην μουρη, είναι το ιδιο προκλητικός και συνηπεύθυνος. Ενιοτε προβαίνει σε βία απέναντι σε δημοσιογράφους, γκόμενες, και σε ξένους φοιτητές ..κτλ κτλ

Το ξέρετε οτι γίνονται προσαγωγές γιατι ΕΤΣΙ. Χωρις λόγο και "προληπτικά"; Αυτό είναι τακτική που κρατα επισης απο χουντας μεριά. Ετσι δημιουργουν πανικό στον κόσμο και τον στέλουν ...σπιτι τους, στο καναπε και τα μπαλακόνια τους..

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff

Edited by - Fidelio on 19/11/2014 12:02:08
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2014 :  12:11:39  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Γιατί είναι δυσκολο σε κάποιον αναρχικό να φωνάξει, δεν πουλάω νερά σε μπάτσους? Τι είναι ο αναρχικός ο άγιος των εξαρχείων, προστάτης της δημοκρατίας?
(ή δεν είχαν 30λεπτά οι αστυνομικοί , ή δεν ξέραν πως σε αυτά τα μέρη, με 100 περίοικους που όλοι έχουν τα κινητά σηκωμένα, θα γινόταν θέμα?).

Προσαγωγές, έτσι...
Μπορεί και να γίνονται.
Μπορεί και όχι.
Σπίτι και στα μπαλκονάκια των στέλνουν οι αναρχικοί και ακρο-αριστεροί που αμαυρώνουν τις πορείες. Όλοι οι άλλοι, που θέλουν ειρηνικά να διαδηλώσουν αποθαρύνονται. Αλλά είναι προβοκάτορες μπάτσοι που κάνουν τα επισόδια, (νομίζω το πιστεύει το 90% των ελλήνων αυτό, μαζί με το 70% που πιστεύει ότι οι δίδυμοι πύργοι ήταν προσχεδιασμένοι, και το 35% που δεν πιστεύει στα εμβόλια, και το 45% που πιστεύει στους αερο-ψεκασμούς).
Με τις υγείες μας σύντροφοι
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2014 :  12:15:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οκ, κρίνει οτι ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ να δώσει μπουκάλι. ΤΕΛΟΣ , δικό του είναι το περίπτερο ας του κάνει μήνυση

Το όργανο όμως της ΤΑΞΗΣ τι έκανε; Το πειρε με το ζόρι , και αμα θέλει ας πει και τίποτα παραπάνω. Ετσι και αλλιως αναμπουμπουλα έχει δεν θα γίνει τίποτα. Κρατάει και γκλομπ και έχει και κρανος (δεν φαίνεται η μουρη του).

Και στο κατω -κάτω. ΓΙΑΤΙ αναμέσα σε τόσο εξοπλισμο, χημικα, καπνογονα, γκλομπ, ασπιδες, επικαλαμίδες, κρανος κτλ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΔΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΑΓΟΥΡΙ ΜΕ ΝΕΡΟ; Τι στο διάλο πολεμιστές πόλεων είναι; Προστάτες... :p

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

B.A.M.
Forum-Runner

Greece


189 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2014 :  12:18:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Xipolite το εζησες στην κατοχή και τη χούντα;;;
Πόσο χρονών είσαι;;; :-)

BAM
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 32 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000