Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Εκλογές 2015
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 86

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/01/2015 :  13:58:33  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by KostasPVol

Αλεξάνδρα το μη ταϊζες τους κλέφτες είναι μονόδρομος. Αν κάποιος έχει να επιλέξει να πληρώσει τους σφουγγοκωλάριους της τρόικας και να αφήσει νηστικό το παιδί του, ή να "παρανομήσει" για να πάρει γάλα στο παιδί του που εξαιτίας των σφουγγοκωλάριων δεν έχει, ΦΥΣΙΚΑ πρέπει να κάνει το δεύτερο.

Εξάλλου εγώ πχ θα προτιμούσα τα λεφτά ενός υπερτιμημένου εισητηρίου να τα πετάξω στη θάλασσα, ή να τα μαζέψω για να τα γλεντήσω στα μπουζούκια (τα απεχθάνομαι αλλά το λέω ως παράδειγμα), παρά να τροφοδοτώ το σύστημα της εύκολης λύσης των αυξήσεων για να μπαλώνει τις καταστροφές που κάνει, στη συγκεκριμένη περίπτωση στα ΜΜΜ.

Για τη δε ομολογία ενοχής κρατικού λειτουργού (Πάγκαλου), που δεν διώχθηκε αλλά ορίστηκε αντιπρόεδρος, δεν λες τίποτα.



Κώστα απλά με αφορμή αυτο που είπε η Queen ότι ο Πάγκαλςο λέει πολλά σωστά, αναφέρθηκα στην επική του φράση. Απο κει και πέρα, εννοείται ότι όχι μόνο ο Πάγκαλος αλλά οι περισσότεροι από αυτούς έπρεπε να είναι μέσα.

Σχετικά με την 1η σου παράγραφο, αναφέρομαι στην προ-τρόικας εποχή, Ας πούμε στην δεκαετία του 90. Που ως μαθητές μπαίναμε στο λεωφορείο και ρείχναμε φραγκοδίγραφκα στο κουτί (ναι, τότε δεν υπήρχε το σύστημα του να χτυπάς εισιτήριο).
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/01/2015 :  14:05:48  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by sam




EDIT: Αλεξάνδρα κάνεις λάθος. ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΠΑ ΑΥΤΟ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΟ ΧΑΡΒΑΡΝΤ. Είπα ότο ΕΣΕΙΣ μιλάτε έτσι, με αφορισμούς και ειρωνίες (και ρατσιστικά εάν το θες ...ΣΥ ΕΙΠΑΣ)




Για να είμαι ειλικρινής δν έχω διαβάσει τα σεντόνια εδώ μέσα. Οπότε, σε όποιον αναφέρεται έτσι στα Χάρβαρντ και στην....πριγκιπική καταγωγή κάποιου όπως αναφέρθηκες παραπάνω, ε, το ίδιο έχω να πω: δεν γίνεται κουβέντα έτσι...

Το να τελειώνει κάποιος το Χάρβαρντ δε σημαίνει ότι είναι καλός επαγγελματίας. Το να τελειώνει κάποιος την Κολοπετινίτσα, δεν σημαίνει ότι δεν είναι καλός επαγγελματίας.Αλλά το να τελειώνει κάποπιος το Χάρβαρντ σημαίνει ότι έχει διδαχθεί μεθόδους (σε κάποια επαγγέλματα, π.χ ιατρική) που είναι 10 χρόνια μπροστά από την ελλαδίτσα μας. Τώρα για την πολιτική....το μόνο που σημαίνει είναι ότι αυτός του Χάρβαρντ έβαλε τον ποπό του κάτω να διαβάσει. Και για να σε προλάβω, όχι όλοι ίσως. Ενδεχμένως κάποιοι να περνάνε με δωρεές και όχι με διάβασμα.
Και δε μπαίνουν όλοι "όπως ξέρουμε". Εντάξει, θέλω να πιστεύω ότι δεν είσαι απόλυτος σε αυτό (δεν έχω διαβάσει και τα σεντόνια σου).
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/01/2015 :  14:07:53  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by sam

Όσο για το χάρβαρντ και τη κωλοπετινίτσα και τα αμερικάνικα κολέγια και τα ρουμανικά κάτεργα δεν μου λένε και πολλά πράγματα ειλικρινά πέρα απο το ότι δίνουν την ευκαιρία για καλή μόρφωση (άλλο εάν ο άλλος την αξίζει). Αλλιώς εκτιμώ λοιπόν εγώ το επίπεδο κάποιου και όχι απο τα @ρχίδια που γεννήθηκε (γιατί αλλιώς μπάινει στο χαρβαρντ ο καθένας και το ξέρουμε)

Επαγγελματίας πολιτικός του χάρβαρντ έίναι άλλωστε και ο γαπ (και άλλοι) που δεν τον λες και ξεφτέρι (και αυτό φάνηκε στο πως τον κάναν μία απο χόρτα οι περισσότερο καπάτσοι όταν χρειάστηκε). Η δε Μέρκελ σπούδασε ταπεινή φυσική ως γνωστόν σε (πολυ καλό φυσικά) πανεπιστήμιο της ανατολικής γερμανίας.



Δεν συνέκρινα το Χάρβαρντ με άλλα πανεπιστήμια (άλλωστε όπως λες "δίνουν την ευκαιρία για καλή μόρφωση") αλλά με την μη φοίτηση, ειδικά όταν μπορεί κάποιος να το κάνει.

(αν ήθελε ο Τσίπρας, με τα λεφτά και τις διασυνδέσεις του μπαμπά, θα μπορούσε να σπουδάσει σε όποιο πανεπιστήμιο επιθυμούσε)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Queen
Senior Forum-Runner



647 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/01/2015 :  14:09:05  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by zoro

πάντα μου άρεσε το 7.......
όσο για την τρίτη θέση όλο το σύστημα έχει πέσει στο ποτάμι για να μην είναι η χ.α
ρίξτε και κανένα προγνωστικό
όλες οι δημοσκοπήσεις τον "κινηματοδρομέα" τον έχουν εκτός
προσωπικά νομίζω θα μπεί έστω και οριακά



Τι εννοείς 7; (7 κόμματα;). Ως προς την πρώτη θέση θεωρώ ότι θα βγει ο Σαμαράς. Δε θα εξηγήσω γιατί, αλλά θα περιμένω να δώ αν αυτό που σκέφτομαι είναι το σωστό (Να εξηγήσω ότι δεν έχω κάποια προδιάθεση προς κάποιο κόμμα. Θεωρώ ότι όλα είναι απαράδεκτα).

___________________
Citius Altius Fortius!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/01/2015 :  14:11:39  Εμφάνιση Προφίλ
Δεν έγραψα ΟΛΟΙ όπως ξέρουμε....έγραψα αλλιώς ο καθένας και ξέρω ακριβώς τι γράφω. Δεν διαβάζεις Αλεξάνδρα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/01/2015 :  14:17:04  Εμφάνιση Προφίλ
http://www.mathetonsyriza.com/

Κάργα μονόπλευρο, αλλά έχει ενδιαφέρον στην περίπτωση της Ραχήλ Μακρή.

Επίσης συμφωνώ με την παραίτηση βουλευτή από την έδρα του αν φύγει από το κόμμα, είτε μόνος του είτε αν τον διαγράψουν, εφ' όσον έχουμε το συγκεκριμένο εκλογικό σύστημα. Για κάθε κόμμα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/01/2015 :  14:25:24  Εμφάνιση Προφίλ
Και κάτι ενδιαφέρον για το Ποτάμι: http://www.tovima.gr/opinions/article/?aid=666450
Αντίστοιχο για τον σύριζα θα μπορούσε να υπάρξει, αλλά δεν βλέπω τον ΔΟΛ να θέλει να το κάνει!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/01/2015 :  14:27:45  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Queen

quote:
Originally posted by zoro

πάντα μου άρεσε το 7.......
όσο για την τρίτη θέση όλο το σύστημα έχει πέσει στο ποτάμι για να μην είναι η χ.α
ρίξτε και κανένα προγνωστικό
όλες οι δημοσκοπήσεις τον "κινηματοδρομέα" τον έχουν εκτός
προσωπικά νομίζω θα μπεί έστω και οριακά



Τι εννοείς 7; (7 κόμματα;). Ως προς την πρώτη θέση θεωρώ ότι θα βγει ο Σαμαράς. Δε θα εξηγήσω γιατί, αλλά θα περιμένω να δώ αν αυτό που σκέφτομαι είναι το σωστό (Να εξηγήσω ότι δεν έχω κάποια προδιάθεση προς κάποιο κόμμα. Θεωρώ ότι όλα είναι απαράδεκτα).

___________________
Citius Altius Fortius!


7 μονάδες μπροστά απο τον Αντωνάκη ο Αλέξης,
όσο για μόνο την πρωτιά ένα στοιχηματάκι το βάζουμε.....
το 5 οι ξένοι το έχουν δεδομένο (διαφορά)
εξ'ού και οι "κωλοτούμπες" των εθνικών εργολάβων..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/01/2015 :  14:30:38  Εμφάνιση Προφίλ
βέβαια εάν μπεί και το δρομικό κίνημα στην βουλή 7 θα είναι....
πόσο μου αρέσει το.......7!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/01/2015 :  14:31:45  Εμφάνιση Προφίλ
ΘΥΡΑ 7
ΘΡΥΛΕ ΘΕΕ ΜΟΥ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΕ ΜΟΥ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Queen
Senior Forum-Runner



647 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/01/2015 :  14:32:30  Εμφάνιση Προφίλ
Ως προς τις δημοσκοπήσεις, κρατώ μικρό καλάθι. Θα πρέπει το δείγμα να είναι αρκετά μεγάλο και αντιπροσωπευτικό, κάτι το οποίο είναι πολύ δύσκολο να το πετύχεις. Ποιοι ξένοι (δημοσκοπήσεις ξένων οίκων; ποιων;)

___________________
Citius Altius Fortius!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/01/2015 :  14:35:42  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by ALEXANDRA


Σχετικά με την 1η σου παράγραφο, αναφέρομαι στην προ-τρόικας εποχή, Ας πούμε στην δεκαετία του 90. Που ως μαθητές μπαίναμε στο λεωφορείο και ρείχναμε φραγκοδίγραφκα στο κουτί (ναι, τότε δεν υπήρχε το σύστημα του να χτυπάς εισιτήριο).

Μόνο που τέτοια επιχειρήματα ή και άλλα συναφή για πιο σημαντικά πράγματα, δεν έχουν καμμία σχέση ούτε άμεση ούτε έμμεση για τη ληστεία που γίνεται στους Έλληνες και στην Ελλάδα.

Ο Πάγκαλος χρησιμοποιεί αυτά τα επιχειρήματα ως παπαγαλάκι για να δικαιολογεί τη ληστεία και τον βιασμό, και να δημιουργεί ενοχές στο θύμα. Αλλά ακόμη και έτσι, σε κράτος με ανεξάρτητη Δικαιοσύνη, θα είχε κληθεί σε απολογία μια και ομολόγησε ότι έφαγε ενώ είναι κρατικός λειτουργός, και μάλιστα σε ανώτατο αξίωμα. Ψιλά γράμματα βέβαια για όπου υπάρχει δημοκρατία μόνο στα λόγια.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/01/2015 :  14:47:14  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Queen

Ως προς τις δημοσκοπήσεις, κρατώ μικρό καλάθι. Θα πρέπει το δείγμα να είναι αρκετά μεγάλο και αντιπροσωπευτικό, κάτι το οποίο είναι πολύ δύσκολο να το πετύχεις. Ποιοι ξένοι (δημοσκοπήσεις ξένων οίκων; ποιων;)

___________________
Citius Altius Fortius!


έλα τώρα, άκου ποιών ξένων....
μα των αγορών φυσικά!!
(+ του ξένου τύπου)

στις ηλικίες έως 30 ο Αντωνάκης δεν τραβάει το μωρό μου,
αντίθετα το....μωρό σαρώνει (πάντα συγκριτικά μεταξύ τους)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/01/2015 :  14:49:49  Εμφάνιση Προφίλ
τελικά όλα για το μητσοτακέϊκο γίνονται
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/01/2015 :  14:51:58  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by sam

Δεν έγραψα ΟΛΟΙ όπως ξέρουμε....έγραψα αλλιώς ο καθένας και ξέρω ακριβώς τι γράφω. Δεν διαβάζεις Αλεξάνδρα




Δεκτόν!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 86 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000