Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Εκλογές 2015
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 86

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/01/2015 :  13:27:20  Εμφάνιση Προφίλ
Δεν χρειάστηκε ΚΑΝ να διαβάσω το ...πόρισμα, η υπόθεση ήταν εντελώς αστεία από την αρχή.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/01/2015 :  13:40:45  Εμφάνιση Προφίλ
Κώστα μη ρίχνεις άλλο το επίπεδο. Πόση ακόμη κολοτούμπα και τρελίτσα. "Μιλάτε για τον Χαϊκάλη και τον άλλον καραγκιοζάκο; Έλεος!"
Συ δεν ήσουν που έλεγες ότι δεν κρίνουμε πρόσωπα, αλλά λόγια-πράξεις? Οι λεγάμενοι και ΜΕ ΒΙΝΤΕΟ ΝΤΟΚΟΥΜΕΝΤΟ κατήγγειλαν συγκεκριμένα πράγματα. Και ψέματα ή φτιαχτά να είναι, η Δικαιοσύνη ΟΦΕΙΛΕΙ να τα ερευνήσει ΕΞΟΝΥΧΙΣΤΙΚΑ καθώς πρόκειται για μέγιστης σημασίας γεγονός που αφορά ΕΣΧΑΤΗ ΠΡΟΔΟΣΙΑ από τους δωροδοκούντες, και προσπάθεια αλλοίωσης του αποτελέσματος της εκλογής ΠτΔ.

Τρελίτσα η Δικαιοσύνη, τρελίτσα και εσύ. Και με σοβαρότατα επιχειρήματα για καραγκιοζάκους. Γράψε κι άλλα τέτοια όταν δεν έχες επιχειρήματα.

Εγώ πάντως περισσότερα δεν ασχολούμαι να σου γράψω, δεν έχεις τίποτα να ζηλέψεις από τα τρολ. Ο καθένας στο επίπεδο που επιλέγει.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/01/2015 :  13:43:14  Εμφάνιση Προφίλ
Ε, τι να κάνουμε, σε λίγο θα βελάζουμε ΜΠΕΕΕΕ, όπως λέει και ο υπέρτατος κριτής!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/01/2015 :  13:44:15  Εμφάνιση Προφίλ
Το φαντάζομαι ότι δεν χρειάστηκε...

Αυτές είναι ξεκάθαρα άλλωστε αποψεις που είτε οι φορείς τους πιστεύουν ότι οι ίδιοι είναι σέρλοκ και τα ξέρουν όλα οπότε δεν χρειάζονται οι εισαγγελεις και τα δικαστήρια είτε (ακόμα χειρότερα) μισούν σαν το διάβολο το λιβάνι οποιαδήποτε έρευνα μπορεί να ανατρέψει τις δογματικές τους απόψεις είτε και τα δυο (συνήθως).

Εγώ το διάβασα πάντως. Με ενδιέφερε η επίσημη άποψη της Ελληνικής Δικαιοσύνης.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/01/2015 :  13:51:06  Εμφάνιση Προφίλ
Κώστα μην μπερδεύεσαι...

Εγώ δεν είπα μπεεε σε σένα. Είπα μπεεε σε αυτούς που έχουν την άποψη σου.

Πως εσύ είπες αφελείς αυτούς που θα ψηφίσουν σύριζα (εγω μπορεί να ψηφίσω σύριζα). Ανήθικους τους έλληνες (εγώ είμαι έλληνας). Καμμένους αυτούς που συμμερίζονται την ανάγκη διερεύνησης των καταγγελιών χαικάλη (εγώ έχω αυτή την άποψη)



...ΚΑΙ ΚΟΙΤΑ ΜΙΑ ΠΛΑΚΑ! Οι δικοι σου χαρακτηρισμοί προηγούνται κάθε φορά των δικών μου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/01/2015 :  14:02:46  Εμφάνιση Προφίλ
Μίλησε για δογματικές απόψεις ο άνθρωπος που αποκαλεί νομιμοποιημένη χούντα την εκλεγμένη από τον ελληνικό λαό κυβέρνηση που απολαμβάνει την δεδηλωμένη της Βουλής. Ας μας κρίνουν οι αναγνώστες!

Μίλησα για αφελείς απόψεις, αν εσύ έχεις τη μύγα, οκ!

Κι εγώ είμαι έλληνας, άρα ο χαρακτηρισμός είναι για όλους, συνολικά και γενικά. (Άλλωστε εδώ συμφωνεί και ο Κώστας μαζί μου: Χαίρω πολύ Κώστα, το ξέρουμε ότι 7ψηφιος αριθμός Ελλήνων είναι "θεμελιωδώς ανήθικοι". ) Αν πάλι έχεις εσύ τη μύγα, οκ!

Μίλησα για τους καμμένους εννοώντας τους βουλευτές ανελ, όπως είναι προφανέστατο από τα συμφραζόμενα. Αν διαβάζεις αυτό που θέλεις να διαβάσεις και αν έχεις τη μύγα (τρις), πάλι οκ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/01/2015 :  14:22:22  Εμφάνιση Προφίλ
7ψήφιος Κώστα, όχι 8ψήφιος. Είναι πασιφανές ότι 7ψηφιος αριθμός με τον ένα ή τον άλλο τρόπο κάνετε ζημιά, ανέχεστε ή ψηφίζετε μαφίες. Άλλος από ραγιαδισμό, άλλος για ρουσφέτι, άλλος επειδή τρώει τη προπαγάνδα, άλλος επειδή φοβάται, οκ, άλλος γιατί τους πιστεύει.
Μη γενικεύεις αυτό που είπα για μερίδα Ελλήνων, ότι το λέω για όλους.
Έλεος δηλαδή.

Για εσένα, ας πούμε ότι καλώς τα λες για τον εαυτό σου. Κάτι θα ξέρεις περισσότερο. Γιατί να εξισώνεις όμως και ΟΛΟΥΣ τους άλλους Έλληνες?

-Στο θέμα "Μαφία" και σε δεκάδες άλλα θέματα σου έχουμε αποδείξει πως σε ΒΙΑΖΟΥΝ, τι είδους νόμιμη είναι η κυβέρνηση και αυτά που κάνει, κλπ κλπ κλπ. Άλλο αν εσύ όποτε έρχεσαι σε αδιέξοδο τη κάνεις γυριστή με επιχειρήματα τύπου καραγκιοζάκος.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/01/2015 :  14:26:56  Εμφάνιση Προφίλ
Όταν έχουμε ανεξάρτητη και διαφανή δικαιοσυνη που να ελέγχει τους άρχοντες και όχι να παναθηναικάκηδες που να παίρνουν εντολές απο αυτούς, όταν δεν έχουμε ντροπιαστικούς νόμους περι ευθύνης υπουργών, οταν δεν έχουμε το λύκο να φυλάει τα πρόβατα με εσωτερικές (απαλλακτικές ως επι το πλείστον) εξεταστικές επιτροπες πριν μπορέσει να πάει οποιαδήποτε υποθεση στη δικαιοσύνη όπου ο Βενιζέλος αποφασίζει για τον Βενιζέλο και ο Σαμαράς για τον Σαμαρα...

...όταν, τότε θα έχουμε σωστή δημοκρατία. Μέχρι τότε (ΕΓΩ ΤΟ ΛΕΩ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΓΙΑ ΤΟ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΠΟΛΥΤΕΥΜΑ) έχουμε κάτι άλλο ότι και και να μου λες εσύ...

Τώρα για το μύγα, αύτό το λέγαμε στο δημοτικό. Μεγαλώσαμε νομίζω. Είναι κατανοητό εάν με χαρακτηρίζεις αφελή ή όχι...

Και ούτε ξέρω -πραγματικά όμως- ότι είσαι Έλληνας ή και αυτό έχει σημασία τελικά εάν αισθανεσαι "έλληνας
. Μπορεί να μην αισθανέσαι βρε παιδί μου μέλος αυτής της βρωμερής ράτσας. Μπορεί να θεωρείς ότι εσύ είσαι διαφορετικός. Άλλωστε και εδω και σε άλλες σου τοποθετήσεις είπες "ο Νεοέλληνας είναι" ....Δεν είπες "Οι νεοέλληνες είμαστε"

Και τέλος για τους "καμμένους" και για τη σοβαρότητητα (ή αστειότητα) της καταγγελίας τους για την οποία ΔΕΝ χρειάζεται καμία έρευνα απο τη δικαιοσύνη (και "πολύ ασχολήθηκε" είπες ....τυπικά δεν ασχολήθηκε καθόλου είναι η αληθεια βέβαια) και τη μύγα μου ...πάλι ισχύει ότι και στους αφελείς. Αυτά τα λέγαμε πάλι στο δημοτικό. Είναι περισσότερο απο προφανής η άποψη σου για όποιον συμμερίζεται η και έστω συνδιαλέγεται απόψεις των ΑΝΕΛ. Μην κοροιδευόμαστε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/01/2015 :  14:29:43  Εμφάνιση Προφίλ
Ο τραγικός απολογισμός των μνημονιακών πολιτκών των συνεταίρων και "Σωτήρων" της ανθρωπιστικής κρίσης ΝΔ-ΠΑΣΟΚ αλλά και του πρώην συνεταίρου και νυν "Πόντιου Πιλάτου" ΔΗΜΑΡ.

1.000.000
άνθρωποι απολύθηκαν
190,5% αύξηση της ανεργίας
30% των επιχειρήσεων έκλεισαν
25% μείωση του ΑΕΠ
35,5% αύξηση του Δημοσίου χρέους
38% μείωση των μισθών
45% μείωση των συντάξεων
98,2 αύξηση ποσοστού φτώχειας
272,7% αύξηση του ποσοστού κατάθλιψης
42,8% αύξηση της παιδικής θνησιμότητας
2 άνθρωποι αυτοκτονούν κάθε μέρα

Υ.Γ Οι "Αρχιερείς" αυτής της κοινωνικής καταστροφής αυτό το ονόμασαν "Success story" !

Edited by - xipolitos on 08/01/2015 14:34:16
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/01/2015 :  14:33:51  Εμφάνιση Προφίλ
Απόψεις: Όλοι έχουμε από μία!

Δεν σε χαρατηρίζω αφελή. Αν θέλεις να αυτοπροσδιοριστείς, αναφαίρετο δικαίωμά σου!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/01/2015 :  18:13:05  Εμφάνιση Προφίλ
Εεε ρε πλάκες!! Και η πίτα ολόκληρη και ο σκύλος χορτάτος....
Έχετε να κόψετε φλέβες οι οπαδοί...
Ο Σταθάκης ποτέ δεν διαψεύστηκε και ας έλεγε πράγματα αντίθετα με τον Σερ Αλεξ.

«Όσοι απαρτίζουν το οικονομικό επιτελείο του ΣΥΡΙΖΑ είναι πιο ρεαλιστές από τις πιο ριζοσπαστικές συνιστώσες»
Διαβεβαιώσεις για την αποπληρωμή των ελληνικών ομολόγων παρείχε το οικονομικό επιτελείο του ΣΥΡΙΖΑ σε στελέχη κορυφαίων αμερικανικών hedge funds που ήρθαν στην Αθήνα.
Την είδηση αποκαλύπτει το CNBC, σε ειδικό δημοσίευμά του, υπό τον τίτλο "Can Wall Street save Greece?" (Mπορεί η Wall Street να σώσει την Ελλάδα;).
Ειδικότερα, το CNBC αποκάλυψε πως υπήρξε σειρά συναντήσεων στελεχών του ΣΥΡΙΖΑ με επικεφαλής αμερικανικών hedge funds.
«Όσοι απαρτίζουν το οικονομικό επιτελείο του ΣΥΡΙΖΑ είναι πιο ρεαλιστές από τις πιο ριζοσπαστικές συνιστώσες», επισημαίνει το CNBC.
Όπως αποκαλύπτει το πρακτορείο, τα στελέχη των hedge funds που συναντήθηκαν με τον ΣΥΡΙΖΑ έθεσαν δύο σοβαρά ερωτήματα στο κόμμα της αξιωματικής αντιπολίτευσης.
- Το πρώτο ερώτημα αφορά στο Grexit.
«Ο ΣΥΡΙΖΑ δεν θέλει να βγει η Ελλάδα από το ευρώ, ενώ δεν το θέλει και η Γερμανία, άρα υπάρχουν κίνητρα για να υπάρξει συμφωνία», αναφέρει το CNBC.
- To δεύτερο ερώτημα αφορά στο αν ο ΣΥΡΙΖΑ θα αποπληρώσει τα ομόλογα στα hedge funds.
«Το μεγαλύτερο μέρος του ελληνικού χρέους βρίσκεται στα χέρια του επίσημου τομέα.
Τα στελέχη του ΣΥΡΙΖΑ διαβεβαίωσαν ότι δεν επιθυμούν να προχωρήσουν σε αναδιάρθρωση του χρέους που βρίσκεται στα χέρια του ιδιωτικού τομέα.
Είναι διατεθειμένοι να πληρώσουν και το ΔΝΤ»
, σημειώνει το CNBC.
"Η Γερμανία εμφανίζεται πρόθυμη να προχωρήσει σε μείωση επιτοκίων και επιμήκυνση των δανείων προς την Ελλάδα, τη στιγμή που ο Αλέξης Τσίπρας επιθυμεί κανονική διαγραφή χρέους", καταλήγει το CNBC.

http://bankingnews.gr/%CF%84%CE%B5%CF%87%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%B1%CE%BD%CE%AC%CE%BB%CF%85%CF%83%CE%B7-%CE%B5%CE%BA%CE%B8%CE%AD%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82/item/176682-cnbc-m%CF%80%CE%BF%CF%81%CE%B5%CE%AF-%CE%B7-wall-street-%CE%BD%CE%B1-%CF%83%CF%8E%CF%83%CE%B5%CE%B9-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CE%B1-%CF%83%CF%85%CE%BD%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CF%83%CF%85%CF%81%CE%B9%CE%B6%CE%B1-%CE%BC%CE%B5-%CE%BA%CE%BF%CF%81%CF%85%CF%86%CE%B1%CE%AF%CE%B1-hedge-funds.html


Έξω το ΝΑΤΟ
Έξω η ΕΕ
Έξω το ΔΝΤ
Έξω η ΕΚΤ
Έξω όλοι!!!!
Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.

Edited by - gargadua on 08/01/2015 18:15:25
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/01/2015 :  19:20:14  Εμφάνιση Προφίλ
Μηπως είναι λίγο παραπληροφόρηση να κάνουμε όλο "ωωωωω και ωωωω ...τι ναι αυτά που είπε ο ένας και ο άλλος συριζαίος?"

Προσωπικά δεν βλέπω κάτι παράξενο σε αυτά τα -κακομεταφρασμένα μάλιστα- άρθρα. Κάποια στελέχη του Σύριζα (τα περισσότερα μάλιστα) αναφέρουν ότι σκοπός τους είναι να τηρήσουν δεσμεύσεις προς τον ιδιωτικό τομέα (και καλά θα κάνουν λέω εγώ) και να προχωρήσουν σε διαπραγματευση για το κούρεμα χρέους (με διαφορέτικούς λοιπόν όρους απο το προδοτικό PSI που μας κατάστρεψε). Ποια θα είναι τα όπλα τους στη διαπραγματευση μένει να φανεί όπως και το πόσο είναι ή δεν είναι εκτεθειμένοι κάποιοι συνεγκεριμένοι δανειστές μας και τι τους συμφέρει τελικά περισσότερο.

ΤΟ ΧΡΕΟΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΒΙΩΣΙΜΟ.

Τελεία και παύλα σε αυτό. Κατι θα πρέπει να γίνει ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ είτε το θέλαμε εμεις είτε όχι (και η αλήθεια είναι ότι με τις δηλώσεις Βενιζέλου για βιώσιμο χρέος ...δεν δείχναμε να το θέλουμε και πολύ)

Ταυτόχρονα σχεδόν σε κάθε άρθρο λένε ότι στόχος της νέας κυβέρνησης θα είναι μέτρα εναντια σε ολιγάρχες ενώ θα ελαφρώσουν τα βάρη για τον μέσο πολίτη και θα ακυρώσουν παράλογα μέτρα λιτότητας. Πχ. στον τομέα της αγοράς και της ανάπτυξης μπορεί -λέω εγώ τώρα- τα τέλη κυκλοφορίας να πέσουν στο μισό καθώς το μέτρο αποδείχθηκε παράλογο αλλά τα έσοδα να είναι τα ίδια καθώς η παράνοια του συγκεκριμένου μέτρου έχει φανεί στη πράξη όταν οι μισοί κατέθεσαν πινακίδες (βάλε βενζίνες / φπαδες / συνεργεία κλπ). Όπως και οι επιπτώσεις απο την υπερφορολόγηση των ελεύθερων επαγγελματιών για παράδειγμα που οδήγησε (και αυτή) στο γονάτισμα της αγοράς ή ακόμα και σε μεγαλύτερη αύξηση της φοροδιαφυγής.

Το αν θα τα καταφέρουν ή όχι είναι μια άλλη ιστορία. Όμως δεν καταλαβαίνω που μπερδευόμαστε στις δηλώσεις τους. Ξεκάθαρες μου φαίνονται. Ολοι ξέρουμε πάνω κάτω τι θα προσπαθήσει να κάνει ο Σύριζα. Επαναλαμβάνω είναι αμφίβολο τι θα πετύχει ίσως όμως έχει νόημα ακόμα και για τους "αντιφρονούντες" εδώ που φτάσαμε να το το δούν... Να φύγει τουλάχιστον απο τη μέση αυτό το σενάριο της εναλλακτικής πολιτικής (ή έστω της εναλλακτικής πρότασης για όσους ΔΕΝ πειθονται με τίποτα ότι θα αλλάξει κάτι στην άσκηση της διακυβέρνησης και όλα είναι κούφια λόγια)

Τώρα έαν ο Σταθάκης λέει χίλια πράγματα για το ότι το χρέος δεν είναι βιώσιμο και ΠΡΕΠΕΙ να γίνει βιώσιμο και που θα στοχεύσουν κλπ κλπ κλπ και το in.gr αποφασίζει να βάλει τίτλο "Ο ΣΥΡΙΖΑ θα τηρήσει τις δεσμεύσεις της Ελλάδας" και αυτό καταλαβαίνει μόνο ο κώστας, εκεί εγώ δεν έχω πολλά να πω. Επιτρέψτε μου ότι καταλαβαίνω κάτι διαφορετικό απο αυτό που είπε ο Σταθάκης (και για την οικονομια της συζήτησης είναι άσχετο εαν το πιστεύει ή όχι

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΑΣ ΜΙΛΗΣΕΙ ΧΩΡΙΣ ΕΙΡΩΝΕΙΕΣ ΚΑΙ ΑΦΟΡΙΣΜΟΥΣ ...ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ...ΚΑΙ ΑΣ ΠΕΙ ΤΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ

Με είρωνες, αλαζόνες, ξερόλες, μισάνθρωπους κλπ δεν έχει κανένα νόημα η όποια πολιτική κουβέντα. Πολιτισμένα να μιλήσουμε για τα πάντα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/01/2015 :  19:30:05  Εμφάνιση Προφίλ
Τώρα μάλιστα μόλις είδα ότι ο Σταθάκης διαψεύδει, καταθέτοντας μάλιστα την απομαγνητοφώνηση της συνέντευξης του, τις φερόμενες ως "δηλώσεις" του για "τήρηση των δεσμεύσεων του μνημονίου"

http://www.fpress.gr/politiki/item/26514-stathakis-den-eipa-pote-oti-tha-tirisoyme-tis-desmeyseis-toy-mnimonioy

Καταλαβαίνω ωστόσο τους σκοπούς που εξυπηρετεί η δημοσίευση τους μς αυτό τον τρόπο απο φιλοκυβερνητιά μέσα.

Edited by - sam on 08/01/2015 19:33:26
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/01/2015 :  19:35:26  Εμφάνιση Προφίλ
Και μάλιστα μετα απο όλη τη φασαρία η ελληνική DW που πήρε τη συνέντευξη έκανε και δήλωση επανόρθωσης:

http://www.dw.de/%CE%B5%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%BF%CF%81%CE%B8%CF%89%CF%83%CE%B7/a-18177460

"ΕΠΑΝΟΡΘΩΣΗ



Με αφορμή τη συνέντευξη του κ. Γιώργου Σταθάκη (ΣΥΡΙΖΑ) στην Deutsche Welle, θα θέλαμε να διευκρινίσουμε τα εξής:

Η συνέντευξη δόθηκε αρχικά στο γερμανικό πρόγραμμα της Deutsche Welle. Σε αυτήν ο κ. Σταθάκης παρουσιάζει αναλυτικά το οικονομικό πρόγραμμα του ΣΥΡΙΖΑ.
Ο αρχικός τίτλος και η εισαγωγή στην απόδοση της συνέντευξης στα ελληνικά («Ο ΣΥΡΙΖΑ θα τηρήσει τις δεσμεύσεις») δημιουργούσε τη λανθασμένη εντύπωση ότι αποτελεί ήδη ειλημμένη απόφαση η άνευ όρων τήρηση των δεσμεύσεων απέναντι στους δανειστές από μία κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ.
Κάτι τέτοιο δεν στοιχειοθετείται από το αναλυτικό κείμενο της συνέντευξης, αλλά ούτε και από το ίδιο το ρεπορτάζ μετά την ετεροβαρή εισαγωγή. Ως εκ τούτου προχωρήσαμε στη δέουσα διόρθωση.
Επίσης, προκειμένου να αποφευχθούν οι όποιες παρανοήσεις, ιδιαίτερα σε περίοδο κορύφωσης της προεκλογικής περιόδου στην Ελλάδα, παραθέτουμε το πλήρες, απομαγνητοφωνημένο κείμενο της συνέντευξης.

Η Ελληνική Σύνταξη της Deutsche Welle"

Αυτα λοιπόν ΓΙΑΤΙ δεν τα βλεπουμε και απλά πέφτουμε και εμείς θύματα της παραπληροφόρησης και της προπαγάνδας?

Edited by - sam on 08/01/2015 19:36:29
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/01/2015 :  20:26:03  Εμφάνιση Προφίλ
Οσο περνούν οι μέρες και πλησιάζει η ημέρα των εκλογών, τόσο τα συστημικά ΜΜΕ θα παίζουν το ρόλο της διασποράς ψευδών και διαστρεβλομένων ειδήσεων κάτι που στα "μαύρα" χρόνια που περάσαμε έκαναν πολύ καλά για να προστατέψουν τα συμφέροντα των εντολοδόχων αφεντικών τους. Η επερχόμενη ήττα του σάπιου και διεφθαρμένου συστήματος είναι πλέον προ των πυλών. Αυτό φυσικά το "αισθάνονται" και γι΄αυτό θα κάνουν τα πάντα. Ηδη έχουν αρχίσει να μας βομβαρδίζουν με στημένες δημοσκοπήσεις ότι δήθεν κλείνει η ψαλίδα, η οποία φυσικά μέρα με τη μέρα και παρά τον εκφοβισμό αμβλύνεται περισσότερο. Εξ ου και ο πρόσφατος νόμος που πέρασαν πριν το κλείσιμο της βουλής για παράταση των δημοσκοπήσεων εως και το τελευταίο βράδυ πριν την ημέρα της κάλπης. Το ότι θα ηττηθούν το διαπιστώνει κανείς ακόμα και απο την απόδοση των στοιχημάτων.
https://www.stoiximan.gr/league/Politics-PLTC/National-Elections-2015-Greece-183375o
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 86 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000