Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 παπούτσι Saucony
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

xito
Newbie Forum Runner

12 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 14/02/2015 :  10:51:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σκέφτομαι να αγοράσω το Saucony Echelon 3. Δεν έχω αγοράσει ξανά παπούτσι απο αυτή την εταιρία και θα ήθελα τη γνώμη σας.Ειμαι 81 κιλά και τρέχω συνήθως σε κάθε προπόνηση 1,5 με 2 ώρες. Εννοώ ότι με ενδιαφέρει κυρίως η προστασία απο το παπούτσι και όχι η ταχύτητα. Στα asics φοράω 45 νούμερο και στα salomon 45 1/3 .Αν έχει κάποιος άποψη και για το νούμερο θα βοηθήσει.Τα βρήκα στο sportsshoes στα 54 ευρώ.

ousake
Forum-Runner

86 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/02/2015 :  13:37:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα
Δεν γνωρίζω για το συγκεκριμένο μοντέλο της saucony, και επίσης οι αντιστοιχίες που σου γράφω είναι από γυναικεία νούμερα, αλλά ίσως βοηθήσουν:

σε saucony triumph 11 φοράω europe 38/uk5

σε asics nimbus 15 (made in china) φοράω 38
σε salomon xt hornet 38 2/3

πάντως προσωπικά θα έψαχνα πληροφορίες για την εφαρμογή του συγκεκριμένου μοντέλου, καθώς μπορεί να απέχει από άλλα της εταιρείας.

Επίσης, δεν ξέρω αν είναι γενικά χαρακτηριστικό της εταιρείας, γιατί δεν έχω φορέσει άλλο μοντέλο της, πάντως τα triumph 11 μού φάνηκαν ότι έχουν αρκετά φαρδιά γραμμή, δηλαδή δεν αγκαλιάζουν το πόδι όπως τα energy boost ή τα salomon. Έτσι, εγώ που έχω στενό πόδι γενικά, δεν τρελάθηκα με την εφαρμογή. Για κάποιον ωστόσο με πιο φαρδύ πόδι μπορεί να είναι πλεονέκτημα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xito
Newbie Forum Runner

12 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/02/2015 :  19:32:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ για την απάντηση.
Παράγγειλα το παπούτσι γιατί ήταν το τελευταίο κομμάτι.
Δοκίμασα ένα 45 παπούτσι της εταιρείας και μου φάνηκε στενό. Πιστεύω ότι και εγώ έχω στενό πόδι. Ίσως κάποια μοντέλα να έχουν 2 φόρμες (2Ε και 4Ε ή κάτι τέτοιο). Το αγόρασα για να ξεκουράσω το stinson Hoka με το οποίο έτρεχα τελευταία τα ασφάλτινα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xito
Newbie Forum Runner

12 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/02/2015 :  09:01:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τελικά μου έστειλσν μήνυμα ότι δεν υπάρχει το echelon 3 στο νούμερο 45. Δεν είμαι σίγουρος για το αν μου ταιριάζει το 46 το οποίο υπάρχει. Σε κάποιο ελληνικό σάιτ προτείνουν να αγοράζεις saucony 1 νούμερο μεγαλύτερο. Αν κάποιος έχει εμπειρία ας βοηθήσει.
Ευχαριστώ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/02/2015 :  10:15:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σε asics φοράω 44.5, σε Saucony 45.

Μου κάνει και το 44.5 στο Saucony (το πρώτο μου ζευγάρι 44.5 ήτανε και έβγαλε 900+ χλμ), αλλά είναι λίγο οριακά, ειδικά στην κατηφόρα. Σε μεγαλύτερα του ημί δεν τα έχω φορέσει ποτέ για αυτόν τον λόγο.

Το 45 κάθεται ΠΟΛΥ καλύτερα!

________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000