Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 2ο Attica Run & Fun
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 20/02/2015 :  17:47:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για το περσινό event υπήρξαν κάποια δυσμενή σχόλια, τα οποία είχαν να κάνουν με την οργάνωση των αγώνων.

Έτυχε και γνώρισα τον άνθρωπο που ανέλαβε φέτος το τεχνικό κομμάτι, αυτό που ουσιαστικά καθορίζει αν τελικά ο αγώνας ήταν επιτυχημένος ή όχι.
Πρόκειται για πρώην αθλητή και νυν προπονητή του χώρου αλλά το κυριότερο, για άνθρωπο που γνωρίζει πώς σχεδιάζεται ένας αγώνας και τι ακριβώς πρέπει να "εισπράξει" ο δρομέας.
Ήταν επί πολλά χρόνια στην σχεδίαση και την εκτέλεση του ΚΜΑ (στον δρόμο, όχι σε γραφεία), οργάνωσε όλα τα We Run Athens της Nike αλλά και διαφόρους άλλους αγώνες.

Θα μου πείτε, γιατί άνοιξα θρεντ για κάτι τέτοιο...
Απλά, μου έκαναν ιδιαίτερη εντύπωση οι γνώσεις, ο τρόπος σκέψης του, η προσέγγισή του από την πλευρά του δρομέα, όπως και η ανησυχία του για τις περσινές εντυπώσεις, ασχέτως του ότι δεν είχε καμμία συμμετοχή ο ίδιος.
Τυχαία τον γνώρισα και το πιθανότερο είναι να μην τον ξαναδώ ποτέ, οπότε καλή τη πίστη, ας μην θεωρηθεί ότι προμοτάρω την εκδήλωση.
Άλλωστε, δεν είναι αυτός ο διοργανωτής.


"My sport is your sport's punishment"

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/03/2015 :  00:42:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Την Κυριακή πήγε κανείς στον αγώνα που έγινε στη Γλυφάδα; Έχω την εντύπωση από gps που είδα και από μέτρηση σε χάρτη ότι η διαδρομή δεν ήταν 10 χιλιόμετρα αλλά αρκετά μέτρα μικρότερος (περίπου 9800). Μπορεί να το επιβεβαιώσει κάποιος που έτρεξε και μέτρησε την απόσταση;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Otiak
Forum-Runner

Greece


77 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/03/2015 :  08:04:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πρώτη συμμετοχή μου στη συγκεκριμένη σειρά αγώνων: θυμόμουν κι εγώ κάποια αρνητικά σχόλια για την περυσινή διοργάνωση, αλλά δεν παρατήρησα τίποτε το αρνητικό προσωπικά. Όσο για τη διαδρομή, το Garmin έγραψε ακριβώς 9.700m και σίγουρα δεν ισχύει σε καμία περίπτωση η ανακοίνωση των διοργανωτών την Κυριακή, ότι η κάθε μία από τις 2 στροφές (για το "10άρι") ήταν 4.950m, απλώς η συγκεκριμένη διαδρομή δεν είναι τεχνικά εύκολο να "μακρύνει", καθώς θα έπρεπε να γίνεται αναστροφή επάνω στη δεξιά λωρίδα της παραλιακής, κάτι δυνητικά επικίνδυνο. Δεν είναι τυχαίο ότι και το τελευταίο Nike Run στη Γλυφάδα, έγινε ακριβώς επάνω στην ίδια διαδρομή ("PB" τότε, "PB" και τώρα...! )

--------------------------

Ό,τι ανεβαίνει, κατεβαίνει!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikosgalan
Forum-Runner

51 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/03/2015 :  10:00:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
σχετικα με τα δυσμενη σχολια για τις περσινες σειρες...
Συμμετειχα περσι σε 2 απο αυτες και μπορω να επιβεβαιωσω οτι Α) οι διαδρομες ειχαν αποκλεισεις ακομα και >500μ απο τα 10χλμ και Β) η φυλαξη των δρομων ηταν ελλειπεστατη. Μεγαλο μερος τον αγωνων το καναμε με αυτοκινητα στα 2 μετρα πισω μας να κορναρουν για να περασουν. Κατα τ αλλα οι αγωνες μου φανηκαν αξιολογοι.
Φετος δεν θα κατεβω σε καποιον αγωνα γιατι για καποιο λογο επελεξαν να κανουν ολους ανεξαιρετως τους αγωνες στη νοτια Αθηνα, οποτε δεν θα εχω γνωμη

Edited by - nikosgalan on 18/03/2015 10:03:30
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

running_grandpa
Newbie Forum Runner

Greece


27 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/05/2015 :  11:53:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γνωρίζει κάποιος λεπτομέρειες για τον αγώνα που θα γίνει στον Άλιμο 24/5; Εννοώ για τη διαδρομή, υψομετρικές, τοποθεσία, με βάση την εμπειρία από πέρυσι; Ψάχνω για 10αρι χωρίς ανηφορο-κατηφόρες μπας και ανέβω ψυχολογικά μετά το στραπάτσο του ημί Αθήνας...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/05/2015 :  13:14:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν είναι η ίδια διαδρομή με πέρυσι τότε έχει αρκετές ανηφόρες και ήταν 10600. Θα το κοιτάξω και θα σου πω αργότερα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000