Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Καφενείο - μετεκλογικών πολιτικών συζητήσεων
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 126

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/05/2015 :  14:03:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ξέρω και έναν καλό οφθαλμίατρο, ίσως σε βοηθήσει να διαβάζεις αυτά που γράφω. Για να τα καταλάβεις, όμως, δεν μπορώ να σου εγγυηθώ κάτι!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/05/2015 :  14:05:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πολύ χοντρικά, γιατί βιάζομαι, πάω να πιάσω τον Μάη, copy paste από πριν (να τα κάνω πιο μεγάλα τα γράμματα; Να σου δανείσω τα γυαλιά μου, έχω 2.25 μυωπία αλλά φοράω φακούς επαφής.)

1. Λούκα Κατσέλη: πρώην στενή συνεργάτιδα του Γιώργου Παπανδρέου, Υπουργός στην κυβέρνηση ΠΑΣΟΚ 2009-2011.
2. Παναγιώτης Κουρουμπλής: πρώην βουλευτής Αιτωλοακαρνανίας με το ΠΑΣΟΚ. Πρωτού ενσωματωθεί στον ΣΥΡΙΖΑ είχε φτιάξει τη δική του... "κεντροαριστερή" ομάδα με πρώην στελέχη του ΠΑΣΟΚ.
3. Αντώνης Κοτσακάς: πρώην υπουργός επί κυβερνήσεων Ανδρ. Παπανδρέου, διετέλεσε υφυπουργός Εργασίας το 1993-1994 και υπουργός Αιγαίου το διάστημα 1994-1996. Θεωρούνταν εκ των στενών συνεργατών του Άκη Τσοχατζόπουλου.

Σακοράφα, Τσουκαλάς, Μιχελογιαννάκης, θα βρω κι άλλους.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/05/2015 :  14:12:14  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Πρόσεχε όμως. Αυτό δεν αποτελεί πρόβλημα. Ίσως μια ένδειξη, αλλά ως εκεί.
Όταν μιλήσει η Κατσέλη, θα ακούσω αυτό που έχει να πει, και δεν θα το απορρίψω εκ προοιμίου, επειδή μιλάει ... αυτή.
Το ίδιο ακόμα και για τους ΧΑγίτες.
Αν δεν έχω να απαντήσω επί της ουσίας, τότε... ίσως πρέπει να το ψάξω και να αναθεωρήσω.

και btw τώρα που το θυμήθηκα.
Αμφισβητείς το άρθρο των FT και από άλλες πηγές (όπως Καθημερινή που είναι αντι-Συριζα αλλά δεν λέει αρλούμπες όπως το ΠΡΩΤΟΘΕΜΑ κτλ) γιατί ήταν ανώνυμη η πηγή...
(ήθελες υπευθυνη δήλωση με γνήσιο υπογραφής ε?)

Αλλά το άρθρο για τα 5δις προκαταβολή, του φυσικού αερίου το 2019, το είχες σιγουράκι ε?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/05/2015 :  18:31:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μάλλον εσύ χρειάζεσαι καλύτερο οφθαλμίατρο. Σου λέω πες μου 10 βουλευτές, μου λες 6 από τους οποίους οι μισοί είναι λάθος. Έχουμε και λέμε:
- Η Λούκα (Λουκία) Κατσέλη είναι πρόεδρος του κόμματος Κοινωνική Συμφωνία. Την απόσυρση όλων των υποψηφίων από τα ψηφοδέλτια του ΣΥΡΙΖΑ ανακοίνωσε η «Κοινωνική Συμφωνία» της Λούκας Κατσέλη (10 Ιανουαρίου)
- Στις Ευρωεκλογές του 2014 εξελέγη ευρωβουλευτής με το ίδιο κόμμα.Άντε αυτή να σου την μετρήσω αν και μετά ανεβαίνει ο αριθμός των μισών από 74 σε 77.
- Αντώνης Κοτσακάς. Δεν πρέπει να είναι βουλευτής. Αν ανήκει είναι μέλος του Σύριζα τότε ο αριθμός των μισών ανεβαίνει υπερβολικά. Δεν σε συμφέρει να τον βάλεις
Άρα μου είπες μόνο 4,5 ονόματα μέχρι τώρα.

Γιώργο αμφισβήτησα το άρθρο των ft εφόσον δεν αναφέρει ανώνυμες πηγές. Εσύ γιατί τους πιστεύεις;
Για το φυσικό αέριο δεν είπα ότι ισχύει. Σου απάντησα όμως σε κάτι που εσύ είχες απορία (γιατί να δώσουν 5δις αφού το έργο θα κοστίσει μόνο 3) ενώ η απάντηση βρισκόταν μέσα στο άρθρο που ανέβασες εσύ ο ίδιος (μισό βέβαια, γα να μη φαίνεται η απάντηση). Και το άρθρο για το αέριο ήταν από το site του ΣΚΑΙ



Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/05/2015 :  18:46:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ σου είπα ότι ο Μάνος ήταν υπουργός σε μία από τις κυβερνήσεις που μου μας έφεραν σε αυτά τα χάλια. Συμφωνείς; Μάλλον ναι, αφού το δέχτηκες. Η απάντησή σου ήταν "όπως και οι μισοί του σύριζα". Το ξέρω και το ξέρεις ότι δεν είναι οι μισοί. Ούτε καν το 1/3 ούτε το 1/5 και μάλλον ούτε και το 1/10. Ένταξει, πες έκανα λάθος, δεν είναι οι μισοί, είναι κάποιοι όμως. Πολλοί; Όπως το βλέπει ο καθένας το 1/10 (αν είναι τόσο). Αλλά μην προσπαθείτε να αποδείξετε το αναπόδεικτο.
Τώρα αν νομίζεις ότι οι περισσότεροι που ψήφισαν συριζα, ψήφιζαν πασοκ. Εγώ από γνωστούς και φίλους που ξέρω, οι περισσότεροι δεν ψήφιζαν καθόλου, καποιοι πασόκ και καποιοι άλλα κόμματα. Όπως και κάποιοι που ψήφιζαν πολλά χρόνια πασοκ, έγιναν ξαφνικά ΝΔ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/05/2015 :  19:08:55  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο Μάνος συγκεκριμένα ήταν υπουργός σε ΚΑΠΟΙΕΣ από τις κυβερνήσεις που προηγήθηκαν της σημερινής κατάστασης.
Αν μας έφερε ως εδώ ή όχι είναι μεγάλη ιστορία.
Αν θεωρείς ότι υπουργός του 1992 μας έφερε σχεδον 20 χρόνια μετά στην καταστροφή. Εξάλλου τα νούμερα τότε ήταν λίγο πολύ συμμαζεμένα
Εξάλλου η εξεταστική σας επιτροπή ξεκινάει από το 20010 και μετά... οπότε?


Έχω πει πολλές φορές την άποψή μου. Την καταστροφή την έκανε ο Καραμανλής jr. Τα χρόνια διακυβέρνησής του, ήταν το 95% της καταστροφής. Όσα έκαναν όλοι οι άλλοι 30 χρόνια πριν, ήταν πταίσμα.

Με 2 λόγια, δεν θεωρώ ότι μας έφερε σε αυτά τα χάλια. Κανείς πλην του του Καραμανλή Jr.
Ναι κανείς, ούτε ο ΆΚΗΣ, σίγουρα ούτε Ανδρέας (ξέρετε αν διαφωνώ με την πολιτική που έστησε, αλλά δεν μας χρεοκόπησε ίσως σαν νοοτροπίες που καλλιέργησε, ούτε ο Σημίτης. Για όσα παράνομα βέβαια έχουν γίνει ο καθένας να λογοδοτήσει, δεν λέω αυτό. Ευθύνη χρεοκοπίας δεν είχαν.
Γιατί ο Καραμανλής, ήξερε 4-5 χρόνια τι γίνεται, και αντί να πάρει στροφή από την ανάποδη, ΕΝ ΓΝΩΣΗ ΤΟΥ πλέον, ανέπτυσσε ακόμα περισσότερη ταχύτητα.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/05/2015 :  13:21:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ρε Νεκ, εδώ εσύ ακόμα πιστεύεις ότι ο Υποικ ΔΕΝ είπε ότι δεν θέλουμε τη δόση. Σου έδωσα τόσα λινξ και τόσα νούμερα και τόσα ονόματα και εξακολουθείς να μην πείθεσαι ότι σύριζα=πασοκ. ΚΑΙ στους ψηφοφόρους ΚΑΙ στα στελέχη. Πραγματικότητα είναι. Είδες τα αποτελέσματα εκλογών, εξακολουθείς να μην πείθεσαι. Θα σου βρω και άλλους και μετά θα κάνεις την πάπια, ως συνήθως!

Όταν δεν καταλαβαίνεις πχ ότι η Κατσέλη δεν είναι σύριζα τώρα, τι άλλο να πω;

(για τον Καραμανλή jr συμφωνούμε, βλέπεις όμως πόσο τον στηρίζει ο σύριζα. Ή ούτε αυτό μπορείς να δεις;;; )
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/05/2015 :  13:33:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κώστα επιμένεις για κάτι που δεν είπα ποτέ. Σου ζήτησα 10 ονόματα από τα 74 και μου είπε μόνο 4 και από αυτά μόνο 1 ήταν υπουργός. Για τους ψηφοφόρους δεν είπες τίποτα. Τίποτα δεν απέδειξες από αυτα που νομιζεις. Ουτε το 10%. Θα θα θα. Εδώ είμαστε. Επειδή επιμένεις όμως και δεν θέλεις να παραδεχτείς το λάθος το αλλάζω κι εγώ. ΘΕΛΩ ΝΑ 74 ΟΝΟΜΑΤΑ - ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ. ΤΟΥΣ ΜΙΣΟΥΣ ΑΚΡΙΒΩΣ. Θέλεις να μου βάλεις και στελέχη μέσα; Βάλε, αλλά θέλω ΤΑ ΜΙΣΑ στελέχη. 1000 στελέχη - 500 ονόματα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/05/2015 :  13:35:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θέλω να μου βρεις και πότε είπα ότι "ο Υποικ ΔΕΝ είπε ότι δεν θέλουμε τη δόση". Αυτο θα πρέπει να είναι εύκολο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/05/2015 :  16:04:30  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
ΝΕΚ σε μισή ώρα στο πάρκο. Θα στα αναλύσω όλα.
:P
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/05/2015 :  20:33:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Nek2000

Κώστα επιμένεις για κάτι που δεν είπα ποτέ. Σου ζήτησα 10 ονόματα από τα 74 και μου είπε μόνο 4 και από αυτά μόνο 1 ήταν υπουργός. Για τους ψηφοφόρους δεν είπες τίποτα. Τίποτα δεν απέδειξες από αυτα που νομιζεις. Ουτε το 10%. Θα θα θα. Εδώ είμαστε. Επειδή επιμένεις όμως και δεν θέλεις να παραδεχτείς το λάθος το αλλάζω κι εγώ. ΘΕΛΩ ΝΑ 74 ΟΝΟΜΑΤΑ - ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ. ΤΟΥΣ ΜΙΣΟΥΣ ΑΚΡΙΒΩΣ. Θέλεις να μου βάλεις και στελέχη μέσα; Βάλε, αλλά θέλω ΤΑ ΜΙΣΑ στελέχη. 1000 στελέχη - 500 ονόματα



Άντε, τρέχα με τον Γιώργο, θα στα αναλύσει!

Ξεκόλλα και δες τη μεγάλη εικόνα, μην κολλάς στους βουλευτές.
Ζήτησες και άλλα πριν, στα είπα, αλλά την πάπια και άλλαξες την ερώτηση. Τζάκρη και Παραστατίδη, τους μέτρησες; Τον Φωτόπουλο να τον βγάλουμε απ' έξω επειδή δεν ήταν βουλευτής; Τον Γλέζο, που το 1981 εξελέγη βουλευτής με το πασόκ, το 1984 ευρωβουλευτής, πάλι με το πασόκ, και το 1985 εξελέγη βουλευτής και πάλι με το πασόκ, να τον αφήσω; Στάθης Παναγούλης; Γιώργος Πάντζας, που πέρασε και από το δήκκι;

Γιάννης Πανούσης, από την επίσημη σελίδα του: Από το 1978 έως το 1983 ήμουν ΠΑΣΟΚ, ό,τι και αν αυτό σημαίνει.
http://giannispanousis.gr/personal/biography/

Κρίτων Αρσένης; Χρυσόγονος; Έχω χάσει τη μπάλα και το μέτρημα!

Παρθενογέννεση δεν υπάρχει. Ένα κόμμα του 3% όταν πάει στο 36% μέσα σε 3 χρόνια, έχει πάρει μαζικά ψηφοφόρους ΚΑΙ στελέχη από αλλού. Στη συγκεκριμένη περίπτωση, ο σύριζα από το πασόκ.

Όσο για τον ΥπΟικ, ψάξε μερικές σελίδες πριν, ίσως το βρεις εδώ: http://forum.runningnews.gr/topic.asp?TOPIC_ID=11952&whichpage=29
(προκάλεσες δις, έφαγες μεγαλειώδη τάπα και μετά το έπαιζες τρολ! )
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/05/2015 :  21:09:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σε ρωτάω κάτι συγκεκριμένο και μου απαντάς με γενικότητες όπως και στην ερώτηση για τους βοουλευτές. Και όλο αυτο ξεκίνησε από τον Μάνο. Εγώ το είπα στον Γιώργο γα να τον πειράξω, δεν ήταν όμως ψέμα αυτό που είπα. Μου απάντησε "όπως οι μισοί του σύριζα" το οποίο δεν ισχύει. Το έγραψα και πριν. Πες εννοούσα ότι είναι ένα μέρος, 5%, 10%, 20% και το λήγουμε το θέμα. Αλλιώς θέλω να μου πεις τα μισά ονόματα. Επιμένεις ότι μπορείς. Ε κάντο. Πες μου ονόματα, όλα μαζεμένα και όχι πάρε 5 και είναι και άλλοι και θα τους πω μετά.
Επιμένεις ακόμα για τη δόση και έχεις πολύ πλάκα. Και πιστευεις ακόμα ότι εφαγα τάπα επειδή δεν κατάλαβες ότι σε τρόλαρα από την αρχη και δεν το έπαιζα μετά. Σε προκαλώ να μου βάλεις το μήνυμα που γράφω ότι ο Βαρουφάκης δεν ζήτησε δόση
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

andrem
Senior Forum-Runner

482 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/05/2015 :  21:36:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Να πω κ εγω κατι για το εαν ο μισος συριζα ειναι το παλιο πασοκ.
Καταρχην ενα κομμα απο το 5% να παει στο 36% γινεται μονο με το να παρει ψηφοφορους απο οσους ηταν στην αποχη(στη θεση τους ισως πηγαν συντηρητικοι ψηφοφοροι που με τιποτα δεν θα ψηφιζαν συριζα) και ψηφοφορους απο ολα τα αλλα κομματα,τους περισσοτερους φυσικα απο το πασοκ, γιατι θα αισθανονταν πιο κοντα μιας κ "συνορευει"ο συριζα απο αριστερα του πασοκ.Το εαν οσοι ψηφοφοροι του πασοκ εφυγαν κ ψηφισαν συριζα ηταν το χειροτερο, το πιο σαπιο κομματι οσων ψηφιζαν πασοκ κ το καλο εμεινε να στηριζει τον Βενιζελο τον Λοβερδο τον Πρωτοπαπα κ τους αλλους που εκαναν το πατριωτικο τους καθηκον να εφαρμοσουν το μνημονιο παρεα με νοσταλγους της χουντας του Μεταξα κ των συνταγματαρχων, αυτο δεν μπορουμε να το μαθουμε ακομα κ αν ανατρεξουμε στη σελιδα 9 αλλου θρεντ.
Για τα στελεχη τωρα, εαν οι Σακοραφα,Κουρουπλης,Παντζας,Γλεζος,Χρυσογονος κ.λ.π.ηταν στα κυσεα με τις μιζες παρεα με τους μπλε στρατηγους, στα κοτερα του Κοκκαλη,στις βιλες των εφοπλιστων,εαν ειναι σαν κατι νεοφιλευθερους σοσιαΛηστες που ακομα κ εαν απο τοτε που ξεκινησαν την επαγγελματικη κ πολιτικη καριερα τους δεν ξοδευαν τιποτα για χαβιαρια για ρουχα για σπιτια κ εξοχικα κ τους παρειχε η εκκλησια τροφη κ στεγη κ ολα τα χρηματα απο τους μισθους τα εβαζαν στην τραπεζα κ παλι δεν φτανουν τα χρηματα που δηλωνουν στο ποθεν εσχες,ειλικρινα δεν το ξερω.
Για κατωτερα στελεχη,στην περιοχη μου απο οτι ξερω μιας κ δεν ζουμε στη Ν. Υορκη κ ολοι λιγο πολυ γνωριζομαστε, 9 στα 10 ειναι τα παλια του 5 %.
Φωτοπουλοι κ χειροτεροι απο αυτον σιγουρα θα τρουπωσαν(ευτυχως σαν τον Ριζο παρεμειναν στην δακε)αλλα ειναι λιγοι κατα τη γνωμη μου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/05/2015 :  22:15:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σας ξέφυγε μία "είδηδη"
Γιαννακόπουλος σήμερα για τον Σπανούλη που πανηγύρισε ένα τρίποντο σε στυλ "δεν ακούω":
"Κάνω έκκληση στον πρωθυπουργό της χώρας κύριο Τσίπρα και στον υφυπουργό κύριο Κοντονή, αυτόν το ελεεινός και τιποτένιο άνθρωπο να τον τιμωρήσουν παραδειγματικά"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/05/2015 :  20:03:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ωχου ρε Νεκ, έχω απαντήσει με τόσα ονόματα, εσύ όλο αλλάζεις τις ερωτήσεις. Φυσικά και δεν ισχύει "οι μισοί του σύριζα", διότι τα νούμερα δείχνουν ότι είναι τα 11/12 του σύριζα! (μασημένη τροφή: από 3 στο 36%!) Ο δε Andrem αγνοεί ότι τα ποσοστά αποχής παρέμειναν τα ίδια. Επίσης αγνοεί ότι οι νοσταλγοί της χούντας κυβερνούν, είναι οι φασίστες ανέλ.

Παιδιά, μην υπερασπίζετε τόσο πολύ τον σύριζα, να σας θυμίσω επίσης ότι είναι συγκυβέρνηση με τους ανέλ, αν δεν το προσέξατε! Ο καμμένος, όνομα και πράμα, είναι ό,τι πιο κοντά στην χρυσή αυγή εκτός χρυσής αυγής!!!

(είπε κι άλλα ο τράκης, αλλά δεν γράφονται!)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 126 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000