Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Ερωτήματα & Προβληματισμοί
 Επίδοση σε σχολικό αγωνα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

Spartiatis
Elite Forum-Runner

Greece


1605 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 28/03/2015 :  17:44:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επίσκεψη της σελίδας του Spartiatis.  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπερα σε αγωνες σχολείων Τρίτη δημοτικού, η ανίψια μου έκανε 3:06 τα 600μετρα. Ξέρει κάποιος σε αυτές τις ηλικίες αν ειναι καλός χρόνος;

" Άδακρυς Μάχη "
1ος χρόνος της 103ης Ολυμπιάδας.

giorgos1965
Senior Forum-Runner

579 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/03/2015 :  19:02:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για το στίβο είναι πολύ μικρή για να ασχολειστε με τις επιδόσεις του παιδιού.Σε αυτή την ηλικία ο στίβος για τα παιδιά πρεπει να είναι υπό τη μορφή παιχνιδιού κατα την άποψη μου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/03/2015 :  19:36:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σε αυτήν την ηλικία οι επιδόσεις είναι σχετικές !!! και ανάλογη με την σωματική ανάπτυξη που έχει!!! οπότε δεν μπορείς να βγάλεις εύκολα άκρη !! σε αυτήν την ηλικία τα απασχολούν με αγωνίσματα που είναι περισσότερο σαν παιχνίδια (kids athletics)γιατί αργότερα παρουσιάζεται κορεσμός στο παιδί, όταν θα έρθει σε ηλικία να αρχίσει να φορτώνει προπόνηση στο να πετύχει επιδώσεις !!!

quote:
Originally posted by Spartiatis

Καλησπερα σε αγωνες σχολείων Τρίτη δημοτικού, η ανίψια μου έκανε 3:06 τα 600μετρα. Ξέρει κάποιος σε αυτές τις ηλικίες αν ειναι καλός χρόνος;

" Άδακρυς Μάχη "
1ος χρόνος της 103ης Ολυμπιάδας.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

notaSOL
Advanced Forum-Runner

257 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/03/2015 :  20:32:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
http://www.exrx.net/Testing/YouthNorms.html
http://www.sportspa.com.ba/images/june2010/full/rad5.pdf
http://age-records.125mb.com/
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Spartiatis
Elite Forum-Runner

Greece


1605 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/03/2015 :  20:39:16  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Spartiatis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστω για τις απαντήσεις, απλά ήθελα να δω αν εχει ταλέντο, κλίση στο τρέξιμο γιατι την εχουν ζητήσει σε προ αγωνιστική ομάδα κολύμβησης και σε ομάδα συγχρονισμένης κολύμβησης, για να πω μία γνώμη στην αδερφή μου.

" Άδακρυς Μάχη "
1ος χρόνος της 103ης Ολυμπιάδας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/03/2015 :  20:58:52  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Τα ρεκόρ που παρατίθενται δεν λένε και πολλά, αν δεν προπονείται η ανιψιά και απλά είδε φως και μπήκε (ενώ τα ρεκόρ που παρατίθενται σίγουρα είναι από παιδιά που έχουν δουλέψει πολύ σκληρά).
Δεν βγαίνουν έτσι συμπεράσματα, αν δεν ξέρεις που έχει ήδη φτάσει ο άλλος ή αν είναι 100% αδούλευτος.

Πάντως και πάλι, υπάρχει πολύ μεγάλη διαφορά, και σαν πρώτη σκέψη δεν βλέπω κάτι το ξεχωριστό, χωρίς βέβαια να είμαι και ειδικός.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/03/2015 :  21:32:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Βλέποντας τα ρεκόρ. Μπορεί ένα παιδί (κορίτσι) 5 ετών να τρέξει μαραθώνιο; Σε 4:56. Και στα 6 του έκανε 4 ώρες. 3 ώρες στα 8 στα αγόρια

Edited by - Nek2000 on 28/03/2015 21:33:43
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000