Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Προταση για αντικραδασμικο και μαλακο παπουτσι
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 6

AMALIA
Mountain Runner

Greece


953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/06/2015 :  13:00:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by roumen

Πιστευω πως εκανα την καλυτεροτερη επιλογη ποτε αγοραζοντας τα
saucony zealot iso.
θα ξεκινησω λεγοντας οτι τα παπουτσια απλα ειναι γα.....τα!!!!!
Καταρχας η εφαρμογη με το ποδι ειναι αψογη σαν κουστουμι ραμενο απο ραφτη αποκλειστικα για εσενα.Η σολα γινετε ενα με το πελμα σου απο την φτερνα εως το μπικρο δαχτυλακι,δενει απολυτα επανω στο ποδι δεν νιωθεις καμια ενοχληση απο τα κορδονια και απο τα υπολοιπα μερη του παπουτσιου και καλη η γλωσσα του που γινεττε σαν καλτσακι.
Τωρα οσο αναφορα το πατημα του οτι και εαν γραψω για το παπουτσι θα ειναι λιγο και πιστευω πως θα το μειωσω.
Δεν νιωθεις απολυτως τιποτα νομιζεις πως τρεχεις επανω σε νερο.Απο θεμα κραδασμους το απολυτο μηδεν και καμια καταπωνηση η ενοχληση στο ισχιο(παθων μικρη χονδροπαθεια)αυτα δεν ειναι παπουτσια αλλα αποσβεστηρες!!!
Ακομη και μετα απο 10km δεν ενιωθα καν οτι φοραω παπουτσια,παναλαφρα!!!
Ανταποκρινεται απολυτα στο τρεξιμο σου γρηγορη επαναφορα και δεν σε κουραζει καθολου στο τρεξιμο με συγκριση με αλλα σε τετοιο τυπο παπουτσιου,με 4mm drop νομιζω οτι βοηθανε απολυτα τον καθε δρομεα.

Υ.Γ 1 Και απο εμφανηση σκιζουν,ουτε ο ιταλος τετοια σχεδιαση!!!

Υ.Γ 2 Να ευχαριστησω και δημοσιος ολους εσας που σταθηκατε και με βοηθησατε στην επιλογη και ενα ιδιετερο ευχαριστω στον Νικο που μας βοηθαει ολους μας αλλα και στην Αμαλια για την ευστοχη προταση της.

Με σεβασμο και εκτιμηση
Γιαννης






Ειδες τα ατιμα τι ξεκουραστα που είναι?

Εμενα αυτό ηταν που με κερδισε κυριως, χαμηλο βαρος, αντικραδασμικο, οση ωρα και να ετρεχα ηταν φρεσκαδουρα τα πελματα και καμια ενοχληση στα ισχυα.
Γι αυτό και σου τα προτεινα αμεσως, χαιρομαι που σε βολεψαν και πραγματικα θα τα ευχαριστηθείς παρα πολύ.

Καλοτρεχαλοτάξιδα ;)

------ Τρεχαλίσιους ------ Just Run ----------
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

harvest
Forum-Runner



109 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/06/2015 :  13:11:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πολύ κατατοπιστικές οι επισημάνσεις σας παιδιά.Τη γνώμη σας παρακαλώ.
Τρέχω με drop 8mm,είναι ασφαλής η μετάβαση σε 4mm drop?
Αντέχει το zealot τα 80 μου κιλά για 42 χιλιόμετρα?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

roumen
Forum-Runner

Greece
55 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/06/2015 :  13:17:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by harvest

Πολύ κατατοπιστικές οι επισημάνσεις σας παιδιά.Τη γνώμη σας παρακαλώ.
Τρέχω με drop 8mm,είναι ασφαλής η μετάβαση σε 4mm drop?
Αντέχει το zealot τα 80 μου κιλά για 42 χιλιόμετρα?



Ανετα,μην το σκεφτεσαι καθολου!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

unforgiven
Advanced Forum-Runner

Greece


339 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/08/2015 :  10:18:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έχοντας βαρύ πάτημα και μιας και τα Energy Boost φτάνουν αισίως τα 700χμ, είμαι στην αναζήτηση παπουτσιου, με κύριο κριτήριο να είναι όσο το δυνατόν πιο μαλακά. Οι επιδόσεις μου είναι αυτές αυτές ενός σαλιγκαριου, οπότε εύκολα τις θυσιαζω στο βωμό της άνεσης.
Σκεφτόμουν τα Nimbus 17. Στα Energy Boost φοράω 42. Το πόδι μου φαίνεται μα χωράει οριακά μέσα σε αυτά, μάλλον λόγω πολύ μαλακου υφασματος, αλλά δεν με ενόχλησε ποτέ. Πρόβαρα τα Nimbus χθες στο μοναδικό κατάστημα που τα βρήκα στα Β.π. Τα είχαν σε 42 και ενώ στο μήκος είναι οκ, στο μέσο του παπουτσιου ήταν εφαρμοστα στο πλάι. Η πωλητρια βέβαια είπε πως θα ανοίξουν και δεν υπήρχε σε 42.5 να το προβαρω.
Ποια η γνώμη σας; Να τα πάρω σε 42, μιας και δεν τα βρίσκω πουθενά online στην Ελλάδα λίγο πιο μεγάλα;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/08/2015 :  10:20:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by unforgiven

Έχοντας βαρύ πάτημα και μιας και τα Energy Boost φτάνουν αισίως τα 700χμ, είμαι στην αναζήτηση παπουτσιου, με κύριο κριτήριο να είναι όσο το δυνατόν πιο μαλακά. Οι επιδόσεις μου είναι αυτές αυτές ενός σαλιγκαριου, οπότε εύκολα τις θυσιαζω στο βωμό της άνεσης.
Σκεφτόμουν τα Nimbus 17. Στα Energy Boost φοράω 42. Το πόδι μου φαίνεται μα χωράει οριακά μέσα σε αυτά, μάλλον λόγω πολύ μαλακου υφασματος, αλλά δεν με ενόχλησε ποτέ. Πρόβαρα τα Nimbus χθες στο μοναδικό κατάστημα που τα βρήκα στα Β.π. Τα είχαν σε 42 και ενώ στο μήκος είναι οκ, στο μέσο του παπουτσιου ήταν εφαρμοστα στο πλάι. Η πωλητρια βέβαια είπε πως θα ανοίξουν και δεν υπήρχε σε 42.5 να το προβαρω.
Ποια η γνώμη σας; Να τα πάρω σε 42, μιας και δεν τα βρίσκω πουθενά online στην Ελλάδα λίγο πιο μεγάλα;


Όχι. Να τα πάρεις στο σωστό μέγεθος. Αν δηλαδή θες να βάλεις μια πιο χοντρή κάλτσα τι θα κάνεις;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Mikegr
Forum-Runner

173 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/08/2015 :  11:02:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by unforgiven

Έχοντας βαρύ πάτημα και μιας και τα Energy Boost φτάνουν αισίως τα 700χμ, είμαι στην αναζήτηση παπουτσιου, με κύριο κριτήριο να είναι όσο το δυνατόν πιο μαλακά. Οι επιδόσεις μου είναι αυτές αυτές ενός σαλιγκαριου, οπότε εύκολα τις θυσιαζω στο βωμό της άνεσης.
Σκεφτόμουν τα Nimbus 17. Στα Energy Boost φοράω 42. Το πόδι μου φαίνεται μα χωράει οριακά μέσα σε αυτά, μάλλον λόγω πολύ μαλακου υφασματος, αλλά δεν με ενόχλησε ποτέ. Πρόβαρα τα Nimbus χθες στο μοναδικό κατάστημα που τα βρήκα στα Β.π. Τα είχαν σε 42 και ενώ στο μήκος είναι οκ, στο μέσο του παπουτσιου ήταν εφαρμοστα στο πλάι. Η πωλητρια βέβαια είπε πως θα ανοίξουν και δεν υπήρχε σε 42.5 να το προβαρω.
Ποια η γνώμη σας; Να τα πάρω σε 42, μιας και δεν τα βρίσκω πουθενά online στην Ελλάδα λίγο πιο μεγάλα;


Και εγώ προτείνω να τα πάρεις στο σωστό μέγεθος...
Πάντως μια γρήγορη αναζήτηση δείχνει να υπάρχουν σε 42.5...τσέκαρε το
http://www.cosmossport.gr/cosmos/el/Product/110001124411646/asics-gel-nimbus-17-%CF%85%CF%80%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%BC%CE%B1-t507n-8501.html
http://www.zakcret.gr/eshop/RUNNING-ASICS-GEL-NIMBUS-17-T507N-Μαύρο-110339590200-18

Edited by - Mikegr on 06/08/2015 11:05:37
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SakisZ
Forum-Runner

Greece


57 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/08/2015 :  15:50:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ξέρει κανεις για καταστημα στην θεσσαλονικη με μεγαλη ποικιλία σε running παππουτσια ???
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vicky
Senior Forum-Runner



494 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/08/2015 :  16:11:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σου προτεινω να περασεις απο το mega outlet.Εχσι new balance σε πολυ καλη τιμη (το 890v3) στα 68 ευρω....μπορεις να ριξεις και μια ματια στην adidas στα outlet...Μεγαλυτερη ποικιλια στα intersport...
quote:
Originally posted by SakisZ

Ξέρει κανεις για καταστημα στην θεσσαλονικη με μεγαλη ποικιλία σε running παππουτσια ???

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SakisZ
Forum-Runner

Greece


57 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/08/2015 :  16:18:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Βασικά ενδιαφέρομαι για κάποια μοντέλα της mizuno και της la sportiva ...
Ξέρεις αν υπαρχει κάποιος αντιπρόσωπος ή καποιο κατάστημα που να έχει αυτες τις μάρκες ?
Ευχαριστώ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sak14
Advanced Forum-Runner

349 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/08/2015 :  16:57:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Mizuno εχει στη μητροπολεως μετα την αγ, Σοφιας σε στενο.και lasportiva στη καρολου ντηλ σε μαγαζι με ορειβατικα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/08/2015 :  16:58:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by unforgiven

Έχοντας βαρύ πάτημα και μιας και τα Energy Boost φτάνουν αισίως τα 700χμ, είμαι στην αναζήτηση παπουτσιου, με κύριο κριτήριο να είναι όσο το δυνατόν πιο μαλακά.



Hoka...

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SakisZ
Forum-Runner

Greece


57 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/08/2015 :  17:01:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστω πολυ
quote:
Originally posted by sak14

Mizuno εχει στη μητροπολεως μετα την αγ, Σοφιας σε στενο.και lasportiva στη καρολου ντηλ σε μαγαζι με ορειβατικα

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

unforgiven
Advanced Forum-Runner

Greece


339 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/09/2015 :  13:09:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by echetlos

quote:
Originally posted by unforgiven

Έχοντας βαρύ πάτημα και μιας και τα Energy Boost φτάνουν αισίως τα 700χμ, είμαι στην αναζήτηση παπουτσιου, με κύριο κριτήριο να είναι όσο το δυνατόν πιο μαλακά.



Hoka...

"My sport is your sport's punishment"


Να υποθέσω τα Clifton 2; Υπάρχουν στην Ελλάδα; Το New life δεν τα έχει
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/09/2015 :  15:41:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Από την στιγμή που δεν σε ενδιαφέρει το βάρος και ο όγκος, μπορείς να δεις και άλλα μοντέλα, ακόμη πιο μαλακά.
Π.χ. Stinson ή Bondi.
Δεν ξέρω μήπως το χαμηλό offset είναι θέμα, τουλάχιστον στην αρχή.

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vasilis dr
Senior Forum-Runner

Greece
1026 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/09/2015 :  16:13:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
HOKA που λέει παραπάνω ο Νίκος, HOKA και παλι HOKA, HOKA και με διαφορά για απορόφηση κραδασμών......για βαρύ πάτημα επιλέγουμε τα stinson ενώ για ελαφρύ τα clifton ( drop στα 6 και 5mm αντίστοιχα). Προσωπικά Θα μπορούσα να γράψω πολλά γι'αυτα τα πατούμενα που εδω και 3 μήνες έχουν αλλάξει την σχέση μου με το τρέξιμο αλλά δεν θα το κάνω για να μην παρεξηγηθω.
Σημ: να μην ξεχνάμε ποτέ το:"ότι ταιριάζει στον έναν δεν πάει να πει ότι θα ταιριάξει και στον άλλο"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 6 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000