Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Διατροφή
 Δρομείς και ...δρομείς...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

Spartiatis
Elite Forum-Runner

Greece


1605 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 07/07/2015 :  18:41:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επίσκεψη της σελίδας του Spartiatis.  Απάντηση σε αποστρόφους
Είχα καιρό τώρα στο μυαλό μου να γράψω ένα κείμενο για κάποιους-ες που το παίζουν δρομείς-ποδηλάτες-αθλητές με μόνο στόχο να διαφημίσουν την ΄΄πραμάτια'' τους. Αφορμή μου έδωσε όταν μετά από μήνες αντιγραφής της σελίδας μου, Δημητρας Γαια στο facebook επι μονίμου βάσεως, μπήκα σήμερα το πρωί σε μία ομάδα φίλων χορτοφαγίας αφού είμαι χορτοφάγος εδώ και χρόνια και μέσα σε λίγες ώρες είδα άσχετο άτομο με τη χορτοφαγία που έχει μαγαζί να έχει προσθέσει τον εαυτό του και να έχει βάλει στα σχόλια φωτογραφίες με διαφημίσεις!!! Ειλικρινά αυτό που γίνεται με ξεπερνά...καπνιστές δηλώνουν αθλητές, άσχετοι δηλώνουν μαραθωνοδρόμοι με καταπληκτικούς χρόνους για να πουλήσουν προιόντα!! Ποδηλάτες τρανοί με συμμετοχές σε σπαρτακιάδες...μόνο που το ψέμα έχει κοντά ποδάρια ειδικά στη συγχρονη εποχή όπου με ένα απλό googlaρισμα ξεσκεπάζονται όλοι κι όλα!! Ο φίλος λοιπον με τις 7 σπαρτακιάδες ποδηλάτης δεν υπάρχει πουθενά στις επίσημες λίστες ενώ ο φίλος Μαραθωνοδρόμος δεν έχει τερματίσει ποτέ! όταν τολμήσεις να τους το πεις καταμουτρα, ο μεν έτρεξε χωρις να δηλωθεί (7 φορές!!!)...κι ο δε ετρεχε για την πλάκα του...κι εκανε 3.27!!!!! Ασχολούμαι με τον αθλητισμό από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου, έτρεχα γιατί αυτό μου άρεσε από μικρό παιδί, έτρεχα στο στρατο, έτρεχα σαν φοιτητης, έτρεχα σαν οικογενειαρχης να προλάβω να βρω ώρες για να τερματισω ένα ironman.Επέλεξα τη δουλειά μου γιατι είναι τρόπος ζωής, οι παρέες μου είναι όλες μέσα από τον αθλητισμό, μου αρέσει να μαθαίνω στον κόσμο πόσα ωφέλη έχει ή άσκηση σε συνδυασμό με την υγιεινή διατροφή. Κάνω κάτι που αγαπώ και δεν το βλέπω σα δουλειά! Βλέπω όμως πόση κουτοπονηριά υπάρχει στον κόσμο και θλίβομαι, άσχετοι μπαίνουν στο προφιλ μου και προσπαθούν να κάνουν φίλους τους φίλους μου!! με σκοπό να πουλήσουν...μπαίνουν στα φορουμ που γράφω και κανουν διαφημίσεις!!! Πουλάνε από χαρτοπετσετες-πανες ακρατειας-μαγικα καθρεπτάκια μεχρι ταχινι κι εγω δε ξερω τι αλλο!!!Συγνωμη αν σας ζαλισα....ενας απλος δρομεας...

" Άδακρυς Μάχη "
1ος χρόνος της 103ης Ολυμπιάδας.

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/07/2015 :  20:47:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δυστυχώς η κουτοπονηριά εξακολουθεί να είναι χαρακτηριστικό γνώρισμα του Ελληνα.....

Το καλύτερο σου χαμόγελο να το φυλάς για κείνους που δέν το αξίζουν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/07/2015 :  21:13:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Spartiatis

...καπνιστές δηλώνουν αθλητές...






"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gSt
Forum-Runner

Greece
87 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/07/2015 :  08:25:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γενικα ένας κανονας που θα επρεπε να λειτουργει στα φορουμ θα ηταν αυτος της απαγορευσης της διαφημησης προιοντων και υπηρεσιων μεσα στο φορουμ απο μελη . Για να ειμαι σαφης δεν εχει να κανει με το αν το μελος ειναι καλος η κακος αθλητης η δημοφιλης η οχι στα αλλα μελη ... Υπαρχουν μπανερ για τις διαφημησεις ο καθε επαγγελματιας μπορει να διαφημηστει εκει Ως επαγγελματιας ... απο κει και περα αν το καθε μελος το κανει αυτο μεσα στο φορα με αμεσο η εμμεσο τροπο για μενα δεν επρεπε να επιτρεπεται και δυστηχως σε αυτο το φορουμ εχει γινει πολλες φορες και απο πολλους .

beyond this point everything will change
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MEDEON
Senior Forum-Runner

Greece


554 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/07/2015 :  09:03:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by echetlos

quote:
Originally posted by Spartiatis

...καπνιστές δηλώνουν αθλητές...






"My sport is your sport's punishment"



Δεν βλέπεις ότι τον πλήγωσες;




Καλά Χιλιόμετρα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Spartiatis
Elite Forum-Runner

Greece


1605 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/07/2015 :  09:35:07  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Spartiatis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by echetlos

quote:
Originally posted by Spartiatis

...καπνιστές δηλώνουν αθλητές...
χαχαχχαχαχχαχα Νίκο μου δεν εννοουσα εσενα!!! μιλουσα για καπνιστες του καναπε!!! και του φραπε !!!






"My sport is your sport's punishment"



" Άδακρυς Μάχη "
1ος χρόνος της 103ης Ολυμπιάδας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/07/2015 :  09:36:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κι απ' αυτά είμαι!
Πλάκα κάνω Δημήτρη, καλημέρα!

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000