Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Συναντήσεις - Προπονήσεις
 Street Running
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 4

Diamantis
Lost Poet of Forum

Greece


1847 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/05/2007 :  19:55:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για απόψε έχει street + trail running από Κορωπί προς Αεροδρόμιο Σπάτων με επιστροφή. Εκκίνηση κατά τις 21:00μ.μ.
12χλμ @ 04,35-04,40.
Δεν έχω αποφασίσει ακόμα τι θα φορέσω (πάντως όχι ... μπουστάκι).

Υ.Γ. Σιγά - σιγά, μην σπρώχνεστε όλοι μαζί. Θα μοιραστούμε σε 5-6 γκρουπάκια για να βολευτούμε όλοι!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS
Great Master of Literature



1704 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/05/2007 :  21:54:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ξεκινησε η φορμουλα ενα των δρομων,ακου 4,30 ποιος εισαι αγορι μου ο χαμος?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/05/2007 :  22:44:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν εξαιρέσει κανείς την πολλή υγρασία, ήταν πολύ όμορφο βραδυ για τρέξιμο. Δεδομένης της Παρασκευής ως ημέρα ανάπαυσης πριν το long του Σαββάτου, τρέξαμε λίγο πιο έντονα απόψε. Ωραίος ο φίλος με το άσπρο μπλουζάκι και το μαυρο κολάν, παρά τα κιλά του, ανέβαινε το Verde ...σφαίρα!
Και τώρα ...Αριστείδης!
Καλό βράδυ και καλή τύχη σ οτι κάνετε αυριο.-

CARPE VIAM

Carpe viam
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/06/2007 :  21:11:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πέμπτη βραδυ 21.30 κλειστό Παπάγου (στιβος 200αρης) 7Κ @ 05.30 min/kh

Carpe viam
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Trihakis Giorgos
Forum-Runner

Greece
78 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/06/2007 :  00:23:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Επειδή τρέχω συνέχεια σε πάρκο στο χώμα έχω διαπιστώσει ότι σε αγώνες σε άσφαλτο αντιμετωπίζω σοβαρό προβλημα μετά από κάποια χιλιόμετρα γεγονός που έχει αρνητική επίπτωση στην αποδοσή μου.
Ετσι πήρα απόφαση να βάλω στο προπονητικό μου πρόγραμμα μιά φορά τη βδομάδα άσφαλτο.
Το επιχείρησα την Δευτέρα στις 9.00 το βράδυ ακολουθώντας την διαδρομή Δαμάρεως από Φορμίωνος, βγήκα μέσω της Φιλολάου στη Ηλιουπόλεως στον Αγ.Δημήτριο, μπήκα Βουλιαγμένης, μετά στο ύψος του γκολφ έκανα αριστερά στην Ανδρέα Παπανδρέου, βγήκα Κυπρου στην Αργυρούπολη,ξανά Βουλιαγμένης και από τον ίδιο δρόμο στο σπίτι.

Μέτρησα την διαδρομή από το earth google και την βρήκα 22700.
Είναι γεγονός ότι μετά τα 20 λεπτά τσίμπησα για τα καλά τον ρυθμό κι είδα και έπαθα να τερματίσω.

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ
Όποιος στην Ελλάδα τολμάει κάτι τέτοιο βάζει υποψηφιότητα για δωμάτιο στο ΚΑΤ.Ο κίνδυνος από τα διερχόμενα αυτοκίνητα που παραβιάζουν φανάρια στους κάθετους δρόμους,καβαλάνε πεζοδρόμια κλπ
είναι αρκετά αυξημένος.
Ξεκινάει κανείς ήρεμος και μόλις επιστρέψει θέλει μια χούφτα lexotanil για να ηρεμίσει,μιας και η συμπεριφορά τόσο των οδηγών όσο και των διερχομένων είναι όχι επιεικώς απαράδεκτη αλλά αηδιαστική.
Δεν μπορώ να θυμηθώ πόσες φορές-να ήταν πενήντα,ογδόντα-λίγες θα πω-
άκουσα από τον κάθε ηλίθιο και πανηλίθιο βλακώδη σχόλια και ειρωνείες.
Αφήστε το χειρότερο.Κάποιοι μόλις με πλησίαζαν πάταγαν το κλάξον έτσι για να με τρομάξουν και γελούσαν για το κατορθωμά τους.Αυτό έγινε άπειρες φορές και είναι γεγονός ότι μου έσπασε για τα καλά τα νεύρα.Να φανταστείτε ότι κάθε βράδυ πέφτω μετά την μία σαν ξερός για ύπνο, ενώ εκείνο το βράδυ από την υπερένταση δεν μπόρεσα να κλείσω μάτι.
Καλό το street rυnning αλλά σε μεγάλα πεζοδρόμια έτσι ώστε να είσαι λίγο μακριά από τους ψυχανώμαλους που δεν θα πάψουν ποτέ να θεωρούνε
τους δρομείς για "νούμερα","ψώνια" κλπ.Και μάλλον σε άλλη χώρα μακριά από το Ελλαδιστάν.
Τετρακόσια χρόνια ήταν αυτά ρε παιδιά. πως να το κάνουμε.

TRIHAKIS
GEORGE
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/06/2007 :  00:32:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φίλε Γιώργο, δεν έχεις άδικο. Εμεις που τρέχουμε Παπάγου-Χολαργό-Αγία, όσο ναναι διατρέχουμε μικρότερο κίνδυνο, λόγω ρυμοτομίας κυρίως. Θα το σκεφτόμουν σοβαρά να το δοκίμαζα στο Παγκράτι.
Απ΄την άλλη, και ας μην παρεξηγηθώ, στο Βόρεια Προάστεια, ο κόσμος ειναι διαφορετικά διακείμενος τα τελευταια χρόνια προς τουε δρομεις. Ίσως επειδή ασχολειται με το αθλητισμό και τη γυμναστική περισσότερο, ίσως και επειδή ειναι θέμα διαφορετικής παιδείας. Οχι πως και δω δεν υπάρχουν οι μαλάκες. Απλά, εδώ ειναι λιγότεροι.
Απο και κει και πέρα σημασία εχει πως τους αντιμετωπίζεις και συ ο ίδιος. Αλλά αυτά σ άλλο κεφάλαιο, κάποια άλλη βραδυά.
Καλή σου νύχτα, καλή ξεκούραση, καλή επιτυχία σ οτι κι αν κάνες αυριο.

Carpe viam
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/06/2007 :  00:35:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΚΑι κατι ακόμη. Ήταν κάποιο απ τα παιδιά που μας διαβάζουν, στο στιβο του Παπάγου απόψε, που έγινε η φάση με την "κυρία" και το κωλόσκυλο?

Carpe viam
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

JOHAN
Senior Forum-Runner

539 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/06/2007 :  00:41:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Kαλησπερα Γιωργο..
εαν θελεις ασφαλτο ανηφορησε προς την παν/λη...
εχει 400ρη γηπεδο ολο ασφαλτο,και αν βαριεσαι τα γυρω-γυρω
εχει πολλες διαδρομες προς τις ποιο πανω σχολες...
ειμαι εκει καθημερινα σχεδον μετα τις 8 μμ
ελπιζω να με θυμασαι απο τις παλιες μας-καλες-εποχες

Φτασε στα ορια σου....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Trihakis Giorgos
Forum-Runner

Greece
78 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/06/2007 :  01:00:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Να είσαι καλά φίλε μου Γιάννη.Τρέχω στο δασάκι απέναντι από την εστία και βλέπω και τον αδερφό σου και τα λέμε καμμιά φορά.Θα περάσω και από κει να δω λίγο την κατάσταση, να δω και σας. Ο Πειραικος πέθανε,όμως εμείς οι"γέροι" επιμένουμε να ¨"τραγουδάμε" ακόμα.

TRIHAKIS
GEORGE
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

elton
The Shrink

Greece


1407 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/06/2007 :  09:16:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γιωργο,μονο που διαβασα για τη διαδρομη που ετρεξες,μου σηκωθηκε η τριχα καγκελο!Το οτι εισαι σωος και αβλαβης ειναι θαυμα.Εμεις που ειμαστε αποκεντρωμενοι εδω και χρονια ειμαστε και λιγο αποστειρωμενοι απο τετοιες καταστασεις,αφου πολλες φορες παρακαλαμε να εχει και λιγο κινηση για να αποφευγουμε τις πολυ στενες επαφες με τα συμπαθη τετραποδα που ξεδινουν κυνηγοντας μας!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/06/2007 :  09:43:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ειναι οντως δυσκολο το τρεξιμο στην πολη.Εγω οταν θελω να τρεξω στον δρομο χτυπαω τηλ στον Σακλα και αρχιζουμε απο το σπιτι μου στα Πετραλωνα ανηφοριζουμε την Τρωων που ειναι πεζοδρομος βγαινοντας στο Θησειο διασχιζοντας την Αποστολου Παυλου και κατοπιν πιανουμε την Αεροπαγειτου περνωντας κατω απο τη Ακροπολη με στοχο το Ζαπειο και τον Εθνικο κηπο που συνεχιζουμε το τρεξιμο μεσα.
Αφου κανουμε μερικες στροφες μεσα φευγουμε και κανουμε την ιδια ακριβως διαδρομη αναποδα και αφου διασχισουμε εκ νεου την Αεροπαγειτου
μπαινουμε μεσα στο λοφο Φιλοππαπου οπου συνεχιζουμε για λιγο εκει προτου καταληξουμε ξανα στο σπιτι μου.
Κατοπιν μπορει να παιξει και κρασομεζεδοκατασταση σε Ταβερνακι της περιοχης μου.
Εντυπωσεις.
1)Ωραια διαδρομη με ποιλικια εδαφων(ασφαλτο,χωμα,ανηφορες)
2)Πολυ λιγα αυτοκινητα (Αμαλιας) πολλα γκομενακια(Θησειο,Ακροπολη)
3)Καθολου αρνητικα σχολια μιας και πολλοι κανουν ειτε ποδηλατο ειτε και τρεξιμο και αν συναντησεις τουριστες σε επιβραβευουν κιολας.
4)Γενικα πολυ ωραια φαση που συνδυαζει χαλαρη προπονηση με βολτα
σε ενα απο τα λιγα ωραια μερη του κεντρου.
Οποιος ενδιαφερεται δηλωνει συμμετοχη για εξορμηση προσεχως.
(Να περασει το ποδι μου με το καλο).
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/06/2007 :  09:48:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by elton

Γιωργο,μονο που διαβασα για τη διαδρομη που ετρεξες,μου σηκωθηκε η τριχα καγκελο!Το οτι εισαι σωος και αβλαβης ειναι θαυμα.Εμεις που ειμαστε αποκεντρωμενοι εδω και χρονια ειμαστε και λιγο αποστειρωμενοι απο τετοιες καταστασεις,αφου πολλες φορες παρακαλαμε να εχει και λιγο κινηση για να αποφευγουμε τις πολυ στενες επαφες με τα συμπαθη τετραποδα που ξεδινουν κυνηγοντας μας!

τι θέλει να πει ο ποιητής? Γιώργο ειναι καιρός να γίνεις και συ "αστός δρομέας". Η αστική τάξη, πάντα μεγαλόθυμη σε περιμένει να ενταχθείς στις τάξεις της. ΟΧΙ στη μιζέρια των δρόμων του λούμπεν Παγκρατίου. ΝΑΙ στους δρόμους του πολιτισμού και της προόδου, του πλούτου και της μεγαλοπρέπειας. Έλα και συ μαζί μας, να τρέξεις ανάμεσα σε Mercedes σε SAAB σε Cherokee. Φτάνει πια το κορνάρισμα απο φιατάκια. Σπάσε τα δεσμά που σε ενώνουν με τα γεμάτα πινακίδες και λακούβες πεζοδρόμια και έλα κοντά μας στις αζαλέες και τις ροδοδάφνες.
Εδώ, και τα σκατά του σκύλου....πως να το κάνουμε, τα πατάς και λες: ειμαι άρχοντας!!!!!

Carpe viam

Edited by - nikats on 08/06/2007 09:50:02
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

elton
The Shrink

Greece


1407 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/06/2007 :  10:01:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σε μεγαλη φορμα σημερα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/06/2007 :  10:11:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Savvas

2)Πολυ λιγα αυτοκινητα (Αμαλιας) πολλα γκομενακια(Θησειο,Ακροπολη)
3)Καθολου αρνητικα σχολια μιας και πολλοι κανουν ειτε ποδηλατο ειτε και τρεξιμο και αν συναντησεις τουριστες σε επιβραβευουν κιολας.
4)Οποιος ενδιαφερεται δηλωνει συμμετοχη για εξορμηση προσεχως.
(Να περασει το ποδι μου με το καλο).



Θετικό στοιχείο το 2) (τα λίγα αυτοκίνητα εννοώ. Αλήθεια.)!
το 3) πάει στον φίλο μου τον Γιώργο Τ.
Για το 4) ειμαι ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ μέσα. Και όσο για το πόδι...έλα τη Δευτέρα, έχει..φάρμακο!

Carpe viam
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/06/2007 :  10:12:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by elton

Σε μεγαλη φορμα σημερα...



"δουλειά δεν είχε ο διάολος..... (μόνο πληρωμές! στο γραφείο).

Carpe viam
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 4 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000