Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Στα Ίχνη της Ιεράς Οδού-12/9/2015
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 7

evol
Forum-Runner

Greece


54 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/09/2015 :  14:25:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα βγει λίστα με τις συμμετοχες? 1000 φανταζουν πολλοι!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/09/2015 :  14:36:26  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα βγουν!
Και αν δεν έκλειναν θα ξεπέρναγαν τις 1.500!

Μετά τον Ημί της Αθήνας,πρόκειται για τον πιο γνήσιο ΑΘΗΝΑΪΚΟ αγώνα που υπάρχει αυτή την στιγμή, αν συμπεριλάβω μέσα και τον Γύρο Δάφνης Υμηττού και τον Γύρο του Λυκαβητού!

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/09/2015 :  10:17:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by SKOTEINOS

Θα βγουν!
Και αν δεν έκλειναν θα ξεπέρναγαν τις 1.500!

Μετά τον Ημί της Αθήνας,πρόκειται για τον πιο γνήσιο ΑΘΗΝΑΪΚΟ αγώνα που υπάρχει αυτή την στιγμή, αν συμπεριλάβω μέσα και τον Γύρο Δάφνης Υμηττού και τον Γύρο του Λυκαβητού!

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015




Στον 2ο,να υποθέσω πως θα τις ξεπεράσουν



Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

running_grandpa
Newbie Forum Runner

Greece


27 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/09/2015 :  10:52:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έχει λάβει κανείς e-mail επιβεβαίωσης; Σήμερα το πρωί, ακολουθώντας το link που μου έστειλαν στο αρχικό e-mail όταν έκανα εγγραφή, είδα ότι μου έχουν δώσει BIB αριθμό αλλά το status είναι ακόμα "pending verification". Είναι κανείς στην ίδια κατάσταση;
Ευχαριστώ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Runner 3
Forum-Runner

Greece
88 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/09/2015 :  02:09:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Λεωφορεία θα υπάρχουν για να μας γυρίσουν πίσω...? Γιατί και σε έναν άλλο αγώνα είχα τρέξει πρόσφατα που μίλαγαν για λεωφορεία και λεωφορεία δεν υπήρχαν και μας έλεγαν να πάμε με τα πόδια... Ας ελπίσω πως δεν θα υπάρχει πρόβλημα και ότι θα υπάρχουν...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mcqueen
Forum-Runner

Greece
187 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/09/2015 :  08:55:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στο site του αγώνα γράφει για λεωφορεία που θα μας μεταφέρουν στο σταθμό του μετρό αγία μαρίνα.ξερει κανείς πόσο μακριά ειναι ο σταθμός από τον τερματισμό;

to dare is to do
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sega
Forum-Runner



173 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/09/2015 :  09:23:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ελευσίνα-στάση μετρό Αγία Μαρίνα περίπου 14,5 χλμ.
Καλημέρα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mcqueen
Forum-Runner

Greece
187 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/09/2015 :  14:17:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sega

Ελευσίνα-στάση μετρό Αγία Μαρίνα περίπου 14,5 χλμ.
Καλημέρα!

ωχχ,μεγάλη απόσταση για αποθεραπεία!!θα περιμένουμε τα λεωφορεία.ευχαριστω!

to dare is to do
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Runner 3
Forum-Runner

Greece
88 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/09/2015 :  21:15:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τι να πω για αυτόν τον αγώνα...? Τι να πω...? Ότι δεν υπήρχε ΚΑΜΙΑ χιλιομετρική σήμανση σε ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΤΗΝ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΤΩΝ 21ΧΛΜ...??? Ότι ρωτάγαμε μεταξύ μας οι δρομείς σε πιο χλμ είμαστε...??? Ότι σε 2 σημεία της διαδρομής δεν υπήρχε ανεφοδιασμός...??? Ότι στον τερματισμό δεν είχε νερά...??? Τι να πω... Το καυσαέριο που φάγαμε σε όλη τη διαδρομή στην εθνική όδο με μηδέν φύλαξη...??? Κριμα μακράν απο τους χειρότερους αγώνες που έχω συμμετάσχει, πολύ κακή διοργάνωση... Πάρα πολυ κακή διοργάνωση....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

PEPE
Forum-Runner

Greece
98 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/09/2015 :  21:42:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Την ψυλλιάστηκα τη δουλειά και δεν κατέβηκα. Ακατάλληλη ώρα με αυτή τη θερμοκρασία και υγρασία, μεσα στα καυσαέρια οπως λέει ο φίλος πιο πάνω και σε μια λωρίδα της εθνικής. Οπως έγραφε πρόσφατα ένας αρθρογράφος στο site: " προέχει η υγεία και η ασφάλεια του συμμετέχοντα".

«Αν θέλεις να τρέξεις, τρέξε ένα μίλι. Αν θέλεις να ζήσεις μια εμπειρία, τρέξε έναν μαραθώνιο».
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratos_al
Elite Forum-Runner

Greece


1776 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/09/2015 :  21:50:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδιά είναι αλήθεια αυτά που λέτε. Δεν θα διαφωνίσω σε τίποτα. Το μόνο που θα ήθελα να πω είναι ότι το γνωρίζαμε για το θέμα με τα αυτοκίνητα (εδώ τρώνε καυσαέριο οι Σπαρταθλητές). Η μόνη δικαιολογία που δίνω στους διοργανωτές είναι ότι ήταν ο 1ος που διοργανώθηκε και πρέπει να προσέξουν τον 2ο σαν τα μάτια τους. Μην ξεχνάτε ότι ούτε στον 1ο Ημιμαραθώνιο του Μαραθώνα είχε νερά, με καύσωνα κι ας είχαν κλείσει τους δρόμους. Εκεί έπεσε και ένα κάρο χρήμα για την διοργάνωση και για μας κόστιζε και ακριβά.
Για τη χιλιομετρική σήμανση νομίζω ότι είναι αδιάφορη. Όλοι έχουμε κινητά, ρολόγια κτλ για να ξέρουμε που βρισκόμαστε. Δεν χάθηκε εκεί το μετάλιο και η πρώτη θέση δηλαδή....

Κατά τα άλλα για πρώτη διοργάνωση είχε θεματάκια που καλό είναι να τα πάρουν σοβαρά στη 2η.
Το συγκινητικό ήταν ότι έστω για 20 χλμ τρέχαμε στα χνάρια των Σπαρταθλητών και εμένα μου ανέβασε μια πολύ κακή ψυχολογία που έχω τελευταία με τα θέματά μου (αγωνιστικά και επαγγελματικά).
Πολύς ο κόσμος από το φόρουμ για την έναρξη της νέας σεζόν χάρηκα που είδα όλα τα παιδιά ξανά μαζεμένα στους δρόμους και με στόχους. Με κινητοποιήσατε λίγο.
Και εις ανώτερα, καλό μαραθώνιο να έχουμε και ραντεβού στα Ιωάννινα σε όσους πάνε.

Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ptrspar
Forum-Runner

Afghanistan


140 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/09/2015 :  21:50:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ απορώ πραγματικά με αυτόν τον αγώνα;
Για πιό λόγο; Κ είχε κ 1000 συμμετοχές;
Πω πω...είμαστε σε απόγνωση τελικά
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

catch-me-if-you-can
Forum-Runner

60 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/09/2015 :  21:55:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κι εγώ απογοητευμένος γύρισα. Και τον περίμενα πώς και πώς αυτόν τον αγώνα. Ειδικά το ότι δεν είχε νερό στον τερματισμό ήταν πολύ χοντρό..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Runner 3
Forum-Runner

Greece
88 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/09/2015 :  22:13:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το θέμα με την χιλιομετρική ένδειξη είναι πολύ σημαντικό για μένα προσωπικά και για πολλούς πιστευω και απο πλευράς ψυχολογίας του δρομέα , πόσο μάλλον αν είσαι νέος στο χώρο του δρομικού κινήματος, είναι διαφορετικά αν έχεις μπροστά σου την ένδειξη ότι περνάνε τα χλμ και έχεις να κυνηγάς και κάτι νοητικά ,γιατι σήμερα ήταν 21 χλμ και όχι 5 και 10 και πολλοί δεν έχουν ρολόγια τέτοιας τεχνολογίας, τουλάχιστον εγώ όσους ρώταγα στο περίπου το υπολόγιζαν... Κρίμα πραγματικά, για να γίνει Διεθνής ο αγώνας αυτός όπως άκουσα θέλει πολύ δουλειά ακόμα...Κρίμα και πάλι κρίμα για τον αγώνα αυτόν...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/09/2015 :  22:17:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...ζορικος αγωνας, χωρις χιλιομετρικη σημανση, οπως πολυ σωστα επισημαινεται πιο πανω, και χωρις τροφοδοσια μεταξυ του 3ου και του 9ου χλμ, αλλα και ελλειψη νερων στον τερματισμο για οσους ετερματισαν πιο αργα ... σε μια ενδιαφερουσα διαδρομη με σημαντικη ανηφορα και εν συνεχεια αποτομη κατηφορα, με πολυ ομορφο μεταλλιο για οσους ολοκληρωσαν τον αγωνα ... και πολλους φιλους γνωστους που χαρηκα που τους ξανασυναντησα μετα απο καιρο ... πιστευω οτι ο αγωνας μπορει να καθιερωθει στο μελλον, εφοσον διορθωθουν διαφορες μικρο-ατελειες (ζεστα νερα στουςωσταθμους ανεφοδιασμου) ως ενας απο τους σημαντικοτερους αγωνες εντος λεκανοπεδιου! Προσωπικα θα ηθελα να ευχαριστησω ολους τους εθελοντες, οι οποιο κατεβαλαν μεγαλη προσπαθεια για να ανταποκριθουν με επιτυχια στις υποχρεωσεις τους, αλλα και τους διοργανωτες του αγωνα, οι οποιοι με φιλοτιμο προσπαθησαν τα μεγιστα για να ανταποκριθουν στις απαιτησεις του αγωνα!Ειμαι βεβαιος οτι απο του χρονου κιολας οι οποιες φετεινες ατελειες θα εχουν διορθωθει.Στα συν της οργανωσης η εντονη παρουσια της τροχαιας, που εδινε προτεραιοτητα παντα στους δρομεις.
Οσον αφορα στα του αγωνα...για αλλη μια φορα τον ετρεξα στα κοκκινα, τερματιζοντας σε 1:34:51 (ανεπισημος χρονος), καλυπτοντας αποσταση βασει του garmin 20,64 χλμ ... επιδοση για την οποια ειμαι ευχαριστημενος!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 7 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000