Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 spetses mini marathon
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 8

zakis
Forum-Runner

149 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/10/2015 :  15:32:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μια χαρά καιρό θα μας κάνει!
http://www.meteo.gr/meteoplus/cf.cfm?city_id=134
09:00, 21°C, 93%, 4 Μπφ NA, 24 Km/h, ΒΡΟΧΗ

Αυτό το 93% υγρασία πως θα το χωνέψουμε;

Πάμε για ένα υγρό long run στην όμορφη φύση των Σπετσών.

Καλό τερματισμό σε όσους τρέξουμε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/10/2015 :  12:41:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν τον εχω τρεξει ποτε, εκανα ομως περσι τη διαδρομη με ποδηλατο στο Σπέτσαθλο, μου φανηκε ιδιαιτερα απαιτητική και πιστευω οτι δε εχει και πολύ σχεση με αυτη του μαραθωνιου, ειναι αρκετα δυσκολοτερη. Αγωνιστικα θα χρεωσει, προπονητικα σιγουρα υπαρχουν και καλυτερες επιλογες, παρειστικα η τελος παντων λογω ατμοσφαιρας, φυσης κλπ, σηκώνω τα χερια, και επειδη στη τελικη τρεχουμε για το κεφι μας, γιατι να μη παμε και στις Σπετσες που ισως το ευχαριστηθούμε διπλά.
Καλο σας αγωνα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

LEON T
Senior Forum-Runner

Greece


550 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/10/2015 :  12:53:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ηδη ειμαστε στο νησι κι εχουν αρχισει οι βολτες.....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

krevith
Advanced Forum-Runner

Greece


247 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/10/2015 :  14:44:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλά.... Θα γελασουν και τα σκυλιά αύριο...
Βρέχει συνέχεια.....
Δεν θέλω να φανταστώ τι μας περιμένει...

Άσχετο.... Είδα λίγο απο τα 5κ κολύμβηση...
Παιδια είναι απίστευτα δύσκολο...
Δεν ξέρω απο κούραση αλλά απο ψυχολογία...
Είσαι μόνος σου στην μέση του πουθενα.. Μπρρρρ. Αγριευτηκα....
Άξιοι οι κολυμβητές και ψυχαρες....


too old to rock'n roll too young to die
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sportbillygr
Forum-Runner

Greece
84 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/10/2015 :  19:52:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by krevith

Καλά.... Θα γελασουν και τα σκυλιά αύριο...
Βρέχει συνέχεια.....
Δεν θέλω να φανταστώ τι μας περιμένει...

Άσχετο.... Είδα λίγο απο τα 5κ κολύμβηση...
Παιδια είναι απίστευτα δύσκολο...
Δεν ξέρω απο κούραση αλλά απο ψυχολογία...
Είσαι μόνος σου στην μέση του πουθενα.. Μπρρρρ. Αγριευτηκα....
Άξιοι οι κολυμβητές και ψυχαρες....


too old to rock'n roll too young to die



Τελικά καλύτερα να έβρεχε σήμερα!! Ο συνδυασμος καυτού ηλίου κ υγρασίας με τσάκισε!! Ούτε τον Αύγουστο δε δυσκολεύτηκα τόσο σε τρέξιμο!!
Το αποτέλεσμα τελικά 2:29:07 πολυ κακό αφού στο μεγαλύτερο μέρος της διαδρομής ο ρυθμός μου ήταν κάτω από 5:30... Η απόσταση πόση ακριβώς είναι γιατί το ρολόι μου πέταγε αετό σήμερα... (Όπως κ εχθές στο 10αρι)
By the way ο κουμπάρος μου έκανε 5km κολύμπι + 10km running + 25km running!!! Ποσό respect?


"πείσμα - πείσμα"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

krevith
Advanced Forum-Runner

Greece


247 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/10/2015 :  20:33:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μόλις γύρισα από Σπέτσες....
Πολύ έντονο ΠΣΚ από όλες τις απόψεις..
Είμαι ψόφιος [τρέξιμο, οδήγηση, κ.λ.π....]
Η διαδρομή ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΗ !!!
Σε γενικές γραμμές έκανα κάτι μεταξύ race και LR
Στα ανηφορικά κομμάτια τους περνάγαμε όλους, στα κατηφορικά μας περνάγανε όλοι..
Χρεώθηκα / κουράστηκα πάρα πολύ..
Τώρα πήρα mesulid / Norgesic...

Επίσημο χρόνο δεν ξέρω...
Το ρολοι έγραψε 2.29:32, 25.43Κ, 504m υψομετρική, αλλά ξέχασα να το πατήσω στον τερματισμό και λογικά θα είμαι κανα λεπτάκι πιο γρήγορος...

Ισως επανέλθω αύριο να δώσω περισσότερες πληροφορίες..

too old to rock'n roll too young to die
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sportbillygr
Forum-Runner

Greece
84 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/10/2015 :  20:38:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by krevith

Μόλις γύρισα από Σπέτσες....
Πολύ έντονο ΠΣΚ από όλες τις απόψεις..
Είμαι ψόφιος [τρέξιμο, οδήγηση, κ.λ.π....]
Η διαδρομή ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΗ !!!
Σε γενικές γραμμές έκανα κάτι μεταξύ race και LR
Στα ανηφορικά κομμάτια τους περνάγαμε όλους, στα κατηφορικά μας περνάγανε όλοι..
Χρεώθηκα / κουράστηκα πάρα πολύ..
Τώρα πήρα mesulid / Norgesic...

Επίσημο χρόνο δεν ξέρω...
Το ρολοι έγραψε 2.29:32, 25.43Κ, 504m υψομετρική, αλλά ξέχασα να το πατήσω στον τερματισμό και λογικά θα είμαι κανα λεπτάκι πιο γρήγορος...

Ισως επανέλθω αύριο να δώσω περισσότερες πληροφορίες..

too old to rock'n roll too young to die



+1


"πείσμα - πείσμα"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dim stam
Forum-Runner

Greece


90 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/10/2015 :  20:38:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν και ο καιρός μας τα χάλασε ωραία τοπία στη διαδρομή άψογη διοργάνωση κατά την άποψή μου πολύ ωραίο αθλητικό κλίμα στο νησί και αν η διαδρομή είναι αρκετά δύσκολη και απαιτητική αποζημιωνεσαι στο τελευταίο χιλιομετρο πριν τον τερματισμό οπου σε καταχειροκροτουν ολοι εθελοντές (άψογοι σε όλα ευχαριστούμε πολύ για όλα) οι ντόπιοι θαμώνες απο τις καφετέριες.

dim stam
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/10/2015 :  21:14:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΕΣΚΑΣΑ απο την ζέστη! Έριξα το περπάτημα της ζωής μου. Σε όλες τις ανηφόρες μετά το 8οχλμ περπάτησα. Δεν άφησα καμια παραπονεμένη. Απλά δεν πήγαινε στις ανηφόρες. Δεν ξέρω γιατί ούτε και πως εξηγείται. Στο ίσιωμα και στις κατηφόρες πήγαινα μια χαρά. Έφτασα στο σημείο να λέω τι τον θες τον μαραθώνιο! Έκανα 10' παραπάνω απο πέρσυ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/10/2015 :  21:24:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν και δεν έτρεξα λόγο τραυματισμού και για τον αγώνα δεν μπορώ να πώ και πολλά, εντούτοις πήγα καθώς είχαν ήδη προπληρωθεί όλα τα έξοδα σχεδόν. Θα ήθελα να σταθώ σε δυο πράγματα
- Τους απαράδεκτους "θαλάσσιους ταξιτζίδες" οι οποίοι γ@μιολ@#@$ την Κυριακή αντί να βοηθήσουν τον κόσμο να αποχωρήσει από το νησί όταν είχε δημιουργηθεί μια ατελείωτη ουρά ανθρώπων που περίμεναν να φύγουν πήγαιναν πιο δίπλα και με διπλοταρίφες και καλά έπερναν κάποιους οι οποίοι είχαν κλείσει ραντεβού με τα ταξί τους από την προηγούμενη. Λόγο καιρού υπήρχε σοβαρό ενδεχόμενο το μόνο μέσο αναχώρησησς από το νησί να ήταν τα κωλ@#@ ταξί τους. Φυσικά στην προβλήτα έγινε ένα πανηγυράκι, πάλι καλά ήρθε η "παντόφλα" και αποσυμφορύθηκε η κατάσταση.
- Η πλατεία Ποσειδωνίου είχε γίνει ένα απέραντο σκουπιδαριό καθώς δεν ύπηρχαν αρκετοί κάδοι και αυτοί που υπήρχαν ήταν γεμάτοι και δεν τους άδειαζαν όπως θα έπρεπε με αποτέλεσμα και εγώ δεν ξέρω πόσα μπουκάλια πλαστικά και άλλα σκουπίδια να βρεθούν στην θάλασσα. Πολύ ωραία εικόνα
- Γνωστός μου που έτρεξε τον αγώνα νέρο πρώτη φορά βρήκε στο 10χλμ καθώς στους προηγούμενους σταθμούς τα νερά είχαν τελειώσει
- Στους παιδικούς αγώνες το Σάββατο τα παιδάκια ένω είχαν πει ότι τελικά οι αγώνες θα ξεκίναγαν στις 4.00 τελικά εμένα ξεκίνησαν με αρκετή ώρα καθυστέρηση και με χρονικά διαστήματα ψιλόβροχου και αρκετού αέρα .... έλεος άρρωστα θα τα έχουμε

Κατά τα άλλα καλά!!!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

krevith
Advanced Forum-Runner

Greece


247 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/10/2015 :  21:31:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by geopa

Αν και δεν έτρεξα λόγο τραυματισμού και για τον αγώνα δεν μπορώ να πώ και πολλά, εντούτοις πήγα καθώς είχαν ήδη προπληρωθεί όλα τα έξοδα σχεδόν. Θα ήθελα να σταθώ σε δυο πράγματα
- Τους απαράδεκτους "θαλάσσιους ταξιτζίδες" οι οποίοι γ@μιολ@#@$ την Κυριακή αντί να βοηθήσουν τον κόσμο να αποχωρήσει από το νησί όταν είχε δημιουργηθεί μια ατελείωτη ουρά ανθρώπων που περίμεναν να φύγουν πήγαιναν πιο δίπλα και με διπλοταρίφες και καλά έπερναν κάποιους οι οποίοι είχαν κλείσει ραντεβού με τα ταξί τους από την προηγούμενη. Λόγο καιρού υπήρχε σοβαρό ενδεχόμενο το μόνο μέσο αναχώρησησς από το νησί να ήταν τα κωλ@#@ ταξί τους. Φυσικά στην προβλήτα έγινε ένα πανηγυράκι, πάλι καλά ήρθε η "παντόφλα" και αποσυμφορύθηκε η κατάσταση.
- Η πλατεία Ποσειδωνίου είχε γίνει ένα απέραντο σκουπιδαριό καθώς δεν ύπηρχαν αρκετοί κάδοι και αυτοί που υπήρχαν ήταν γεμάτοι και δεν τους άδειαζαν όπως θα έπρεπε με αποτέλεσμα και εγώ δεν ξέρω πόσα μπουκάλια πλαστικά και άλλα σκουπίδια να βρεθούν στην θάλασσα. Πολύ ωραία εικόνα
- Γνωστός μου που έτρεξε τον αγώνα νέρο πρώτη φορά βρήκε στο 10χλμ καθώς στους προηγούμενους σταθμούς τα νερά είχαν τελειώσει
- Στους παιδικούς αγώνες το Σάββατο τα παιδάκια ένω είχαν πει ότι τελικά οι αγώνες θα ξεκίναγαν στις 4.00 τελικά εμένα ξεκίνησαν με αρκετή ώρα καθυστέρηση και με χρονικά διαστήματα ψιλόβροχου και αρκετού αέρα .... έλεος άρρωστα θα τα έχουμε

Κατά τα άλλα καλά!!!!!!




+1000 στις παρατηρήσεις σου...

Εγώ φίλε, στα πρώτα 10-12Κ έπαιρνα από κάτω από τον δρόμο τα "ανοιχτά" νερά που είχαν αφήσει/πετάξει οι προπορευόμενοι!!!!

too old to rock'n roll too young to die

Edited by - krevith on 11/10/2015 21:31:50
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

LEON T
Senior Forum-Runner

Greece


550 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/10/2015 :  22:33:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κι εγω απο κατω πηρα νερο και powerade αφου μεχρι το 12 δεν υπηρχε τιποτα!!!!αν ειναι δυνατον για αγωνα με 20€ συμμετοχη...,
Η διαδρομη ωραια αλλα δυσκολη με πολυ ζεστη και υγρασιαααααα
Τελικο 2:54.....να δουμε τι θα γινει στη κλασσικη
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sportbillygr
Forum-Runner

Greece
84 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/10/2015 :  22:38:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by LEON T

Κι εγω απο κατω πηρα νερο και powerade αφου μεχρι το 12 δεν υπηρχε τιποτα!!!!αν ειναι δυνατον για αγωνα με 20€ συμμετοχη...,
Η διαδρομη ωραια αλλα δυσκολη με πολυ ζεστη και υγρασιαααααα
Τελικο 2:54.....να δουμε τι θα γινει στη κλασσικη



Η αλήθεια είναι ότι αγχώθηκα λίγο εν' όψη κλασικής ...

Τελικά μήπως περισσότερο από την προετοιμασία στον ΚΜΑ παίζει ρόλο ο καιρός;

Για τα υπόλοιπα προβλήματα που αναφέρατε εγώ δεν είχα κάποιο θέμα μιας κ ξεκίνησα σχετικά μπροστά, αλλά βλέπω στο Facebook απαράδεκτες εικόνες από τα σκουπίδια της διοργάνωσης ... Πολυ ακριβός αγώνας για τέτοια προβλήματα...

"πείσμα - πείσμα"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

LEON T
Senior Forum-Runner

Greece


550 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/10/2015 :  22:46:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οσο το θυμαμαι οτι περναμε απο κατω....οσοι το καναμε πανω απο 2:30 μεχρι το 12 τιποτα!!!!μετα το 12 μας τα διναν μαζεμενα!!!

Edited by - LEON T on 11/10/2015 22:48:08
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

cardiorun
Forum-Runner

Greece
115 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2015 :  08:25:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πήραμε μέρος με τη σύζυγοι μου στα 25 km,εγώ είχα ξανατρέξει το 2012.Ξέραμε την δυσκολία της διαδρομής με τις ανηφοροκατηφόρες αλλά και τη ζέστη και υγρασία !Οι καιρικές συνθήκες χθες ήταν πολύ δύσκολες ,εγώ σε κάθε σταθμό έκανα ...ντουζ,χύνοντας το μισό μπουκαλάκι πάνω μου!Ευτυχώς ήμουνα από τους ´´τυχερούς´´ που είχα νερό και ισοτονικά παντού (έκανα 2.26),αλλά η σύζυγος ταλαιπωρήθηκε αφάνταστα καθώς μέχρι το 12 km δεν είχε νερό και ισοτονικά !Απλως απαράδεκτο στη διαχείρηση νερών και ισοτονικών: Θα μπορούσαν να είχαν σε ποτηράκια νερό και ισοτονικά ,τουλάχιστον στους πρώτους σταθμούς και για να φτάσουν για όλους αλλά και για την αποφυγή σπατάλης :παρά πολλά μπουκάλια νερού και ισοτονικών ιδιαίτερα στην αρχή πετάχθηκαν σχεδόν γεμάτα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 8 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000