Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 spetses mini marathon
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 8

Zinia Sanoudou
Forum-Runner

Greece


121 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2015 :  09:05:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο αγωνας αυτος θέλει πολύ προσεκτική διαχείριση. Ποσο μάλλον φέτος που ειχε πιο πολύ ζέστη και υγρασια. Εγω τον ετρεξα για δευτερη φορά και τον ευχαριστήθηκα πολύ καθως εκανα πολύ προσεκτικη διαχείριση και τροφοδοσία. Ο αγωνας πάντως απο οργανωτικής απόψεως ειχε φέτος καποια θέματα προς βελτιωση(νερά, καθυστερήσεις στους παιδικούς και στις απονομές)αλλα το προβλημα ήταν στο νησι οπου δεν υπήρχε πουθενά επαγγελματισμος. Ολοι ταλαιπωρηθηκαν στα εστιατορια, στα ξενοδοχεια και φυσικά στην αναχώρηση απ το νησι. Η μόνη που εσωσε την παρτίδα ηταν η Κυρια Μαρίνα που μιλουσε ακατάπαυστα στο μικροφωνο και γενικά τα έκανε ολα μονη της. Επισης θα σταθω και στις χορηγιες. Δεν νομιζω οτι ειναι πρέπον προκειμένου να εχουμε κάποιους χορηγους παραπάνω να βάζουμε την coca cola χορηγό .Ας τα προσέξουν ολα αυτά οι διοργανωτές. Παντως το μπράβο πρέπει να το πούμε και σε διοργανωτές και σε συμμετέχοντες !

Τρέχω γιατί υπάρχω- υπάρχω για να τρέχω
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2015 :  09:45:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ που τόν είχα κάνει το 2013, θυμάμαι ότι ανεβοκατεβαίνανε μηχανάκια και μας μοίραζαν νερά ακόμα κι ανάμεσα από τους σταθμούς :-(
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2015 :  10:45:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εν τω μεταξύ δεν έχουν βγει ακόμη τα αποτελέσματα στο 25αρι...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2015 :  10:56:40  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Zinia Sanoudou

Ο αγωνας αυτος θέλει πολύ προσεκτική διαχείριση. Ποσο μάλλον φέτος που ειχε πιο πολύ ζέστη και υγρασια. Εγω τον ετρεξα για δευτερη φορά και τον ευχαριστήθηκα πολύ καθως εκανα πολύ προσεκτικη διαχείριση και τροφοδοσία. Ο αγωνας πάντως απο οργανωτικής απόψεως ειχε φέτος καποια θέματα προς βελτιωση(νερά, καθυστερήσεις στους παιδικούς και στις απονομές)αλλα το προβλημα ήταν στο νησι οπου δεν υπήρχε πουθενά επαγγελματισμος. Ολοι ταλαιπωρηθηκαν στα εστιατορια, στα ξενοδοχεια και φυσικά στην αναχώρηση απ το νησι. Η μόνη που εσωσε την παρτίδα ηταν η Κυρια Μαρίνα που μιλουσε ακατάπαυστα στο μικροφωνο και γενικά τα έκανε ολα μονη της. Επισης θα σταθω και στις χορηγιες. Δεν νομιζω οτι ειναι πρέπον προκειμένου να εχουμε κάποιους χορηγους παραπάνω να βάζουμε την coca cola χορηγό .Ας τα προσέξουν ολα αυτά οι διοργανωτές. Παντως το μπράβο πρέπει να το πούμε και σε διοργανωτές και σε συμμετέχοντες !

Τρέχω γιατί υπάρχω- υπάρχω για να τρέχω




E Ναι, η coca cola χορηγός, απαραδεκτο, που ακούστηκε, θέλουν πολύ προσοχή αυτά, δεν παίζουμε.

Επί του θέματος πάντως, τι γίνεται (χωρίς να θέλω να δικαιολογήσω την διοργάνωση)

σε αγώνες που βγάζει πολύ ζέστη, οι δρομείς, ειδικά οι πιο μεσαίοι και μετά, χύνουν πάνω τους όλα τα μπουκάλια με το νερό, δεν τα πίνουν! Σας το λέω μετά από ... 10δες χιλιάδες φωτογραφίες που τους έχω συλλάβει όλους.
Τα μπουκάλια με το νερό είναι για να τα πίνουμε, όχι για να τα χύνουμε.
Αυτό προκαλεί απίστευτη σπατάλη, και οι τελευταίοι συνήθως ξεμένουν. Εκεί την πατάνε ακόμα και αγώνες που έχουν κάνει πολύ "large" πρόβλεψη τροφοδοσίας και λίγα σχετικά άτομα. Και όμως ξεμένουν.
Οπότε ποτηράκια αντί για μπουκαλάκια, και μην σας πω να έχουν ένα λάστιχο να τρέχει για ... δρόσισμα σε μερικούς σταθμούς.

Μην απογοητεύεστε για τον ΚΜΑ όσοι απογοητεύεστε, είναι πολύ δύσκολος αγώνας, δεν τον έχω κάνει προσωπικά έχω χαζέψει όμως γραφήματα garmin φίλων και γνωστών και τα έχουμε κουβεντιάσει.

Edited by - Deorum on 12/10/2015 11:00:27
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NESTORAS1980
Advanced Forum-Runner

274 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2015 :  11:01:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
οι Σπέτσες τελικά είναι πολύ καλή διοργάνωση.. για τουρισμό, γιατί αν τρέχεις και μάλιστα στο 25άρι τα πράγματα είναι δύσκολα. Μπορεί να μην είχα προσωπικά θέμα έλειψης νερού στους σταθμούς καθώς ήμουν στο πρώτο γκρουπ τερματισμών, αλλά είχα θέμα έλλειψης επάρκειας σταθμών, καθώς ήταν τοποθετημένοι ανά 4χμ. και σε συνδυασμό με την αφόρητη ζέστηυγρασία που χτες το τερμάτισε, κάνουν τη διαδρομή μέχρι τον επόμενο σταθμό ατέλειωτη. Και φαντάζομαι πόσο πιο δύσκολο θα είναι για τους πιο ΄΄αργούς'' δρομείς του 6' ή 7'/χμ. που σημαίνει να τρέχουν με 25-27c σε 70-90% υγρασία για μισή ώρα μέχρι τον επόμενο σταθμό. ήταν τόσο δύκολα χτες, που σκεφτόμουν ήδη από το 5ο-6ο χμ. να εγκαταλείψω, στις πρώτες δυνατές ανηφόρες. Πώς κατάφερα και έφτασα στο 17οχμ που στην ουσία τελειώνουν οι ανηφόρες δεν το κατάλαβα, οπότε από εκεί και μετά ήξερα ότι τα πράγματα γίνονται πιο εύκολα και πιθανότατα θα τερματίσω, κάτι που έγινε ένα λεπτό πιο αργά από πέρσι, 1,49' ακριβώς. Να πώ εδώ ότι η διαδρομή είναι πανεόμορφη και η υποδοχή λίγο πριν τον τερματισμό από τον κόσμο συγκλονιστική.

SWIM BIKE RUN

Edited by - NESTORAS1980 on 12/10/2015 11:11:40
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

krevith
Advanced Forum-Runner

Greece


247 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2015 :  11:09:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Εν τω μεταξύ δεν έχουν βγει ακόμη τα αποτελέσματα στο 25αρι...



Έχω κανει ένσταση και ελέγχουν το φωτο φινισ για την πρώτη θέση...

too old to rock'n roll too young to die
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

krevith
Advanced Forum-Runner

Greece


247 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2015 :  11:19:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Εν τω μεταξύ δεν έχουν βγει ακόμη τα αποτελέσματα στο 25αρι...



Έχω κανει ένσταση και ελέγχουν το φωτο φινισ για την πρώτη θέση...

too old to rock'n roll too young to die
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

LEON T
Senior Forum-Runner

Greece


550 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2015 :  11:37:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Βλεπω και στα κυρια θεματα της σελιδας αναφορα στην ελλειψη νερων...πραγματικα γινοταν χαμος για εμας που πηγαιναμε με ρυθμο πανω απο 6:00!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zakis
Forum-Runner

149 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2015 :  12:12:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συμφωνώ σε όλα με τους προλαλήσαντες. @sportbillygr respect για το 3Χ3. Θα έχει και ειδική κατάταξη για όσους έκαναν αυτόν τον άθλο.

Στα δικά μου: Είχα στόχο να το πάω προπονητικά και να τερματίσω στις 2.30 με 2.35. Καμία σχέση! Φόρτωσα με την ζέστη και την υγρασία, οι παλμοί κάρφωσαν σε επίπεδα τέμπο και δεν έπεφταν. Στα 8Κ στο τέλος της πρώτης επίπονης ανηφόρας πήρα το πρώτο τζελάκι λίγο πριν τον σταθμό τροφοδοσίας για να διαπιστώσω ότι τους είχαν τελειώσει τα νερά. Κατέβρισα τους εθελοντές (οι οποίοι φυσικά δεν έφεραν καμία ευθύνη και το έχω μετανιώσει τώρα) και τελικά ήπια νερό από ένα πεταμένο μπουκάλι όπως ο LEON και ο krevith. Από εκεί και πέρα άλλαξα στόχους και ρυθμούς με ελπίδα να πέσουν οι παλμοί αλλά φευ. Τελικός χρόνος 2.40.47 (βελτίωση 6 λεπτών σε σχέση με 2014), μ.ο παλμών 159, απόσταση βάσει garmin fr220 25.49 km, 419 m υψομετρική.

Αυτό που υπερευχαριστήθηκα ήταν ο κολυμβητικός αγώνας του Σαββάτου μιας και για μένα ήταν ο πρώτος αγώνας και η πρώτη φορά που κολυμπούσα τέτοια απόσταση. Έκανα τα 3 χλμ σε 1.15.26 και ανακάλυψα μια καινούργια αγάπη.

Συγχαρητήρια σε όλους τους τερματίσαντες και του χρόνου να είμαστε καλά να το ξανακάνουμε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2015 :  12:29:14  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Zakis, συγχαρητήρια.
Πάντως με 3χλμ κολύμπι ΣΑΒ απόγευμα πολύ αμφιβάλλω αν έχει προλάβει κάποιο σώμα (εκτός από τους ελιτ ή τους τριαθλητές ή όσους έχουν γερή επαφή με το κολύμπι) να επανέλθει για να κάνει σωστά τον αγώνα.
Θέλω να πω στην δυσκολία έπαιξε και αυτό σημαντικό ρόλο γιατί ήσουν, θεωρώ, χρεωμένος.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sportbillygr
Forum-Runner

Greece
84 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2015 :  13:05:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ξέρει κανείς στους τελευταίους σταθμούς το 'αλάτι' που δίναν σε τι μορφή ήταν;


"πείσμα - πείσμα"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2015 :  13:38:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χάρτινα φακελάκια του 1 γραμμαρίου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2015 :  13:45:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

Zakis, συγχαρητήρια.
Πάντως με 3χλμ κολύμπι ΣΑΒ απόγευμα πολύ αμφιβάλλω αν έχει προλάβει κάποιο σώμα (εκτός από τους ελιτ ή τους τριαθλητές ή όσους έχουν γερή επαφή με το κολύμπι) να επανέλθει για να κάνει σωστά τον αγώνα.
Θέλω να πω στην δυσκολία έπαιξε και αυτό σημαντικό ρόλο γιατί ήσουν, θεωρώ, χρεωμένος.




Δεν ξερω για τα 25χλμ, αλλα εγω το 2012 που ειχα κανει τα 5χλμ κολυμπι,
την αλλη μερα που πηγα το 5αρι ολα μεσα, εκανα ανελπιστα καλο χρονο για το τοτε τρεξιματικο μου επιπεδο, μαλιστα τα ποδια μου ηταν φρεσκοτατα.
Οπως και πιο παλια εχει τυχει να κανω Σαββατο 3χλμ κολυμπι και την επομενη να εχω κανει 10χλμ αγωνιστικο 10αρι, παλι με πολυ καλο αποτελεσμα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2015 :  13:51:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δημοσιεύθηκε - 12/10/2015 : 13:38:09 Εμφάνιση Προφίλ Στείλτου Email Απάντηση σε αποστρόφους

Χάρτινα φακελάκια του 1 γραμμαρίου.

-----------------------

Για γράψε λίγο για την εμπειρία σου, πως πήγε? Όλα οκ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikosgalan
Forum-Runner

51 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2015 :  15:24:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγκλημα με τα νερα για τη διοργανωση...εγκλημα με τη μεταφορα στην Κοστα απ το δημο...
Παρεπιπτοντως αποδειξη πληρωμης πηρε κανεις;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 8 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000