Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 11ος Μαραθώνιος "Μέγας Αλέξανδρος" 03.04.2016
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 80

Trexalitsa78
Senior Forum-Runner

Greece


560 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2016 :  22:13:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπράβο Σωτήρη!! Δικαιώθηκες και ανταμοίφθηκες!! Η σωστή προετοιμασία και η σκληρή προπόνηση απέδωσαν καρπούς. Συγχαρητήρια και πάντα επιτυχίες. Καλή αποκατάσταση τώρα και να σαι καλά να συνεχίσεις να κάνεις την τρέλλα σου !!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2016 :  22:48:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...συγχαρητηρια σε ολους τους μαραθωνοδρομους για τον αγωνα τους !Παρακολουθησα μαζι με την κορη μου την υπερπροσπαθεια τους για 3 περιπου ωρες και ειλικρινα αρκετες φορες δακρυσα απο συγκινηση για τις στιγμες που μας χαρισαν στον τερματισμο τους!Φυσικα, εκπληκτικος ο Νικος (tazi), ακμαιος, ανετος και χαμογελαστος κατα το τελευταιο χλμ κυριολεκτικα "χοροπηδουσε" απο τη χαρα για την επιτευξη του στοχου του...η Αννουλα (anna_ves) συγκλονιστικη για αλλη μια φορα με επιδοση 3:15 (νομιζω πρωτη Ελληνιδα τερματισασα) ... ο Αργυρης εξαιρετικος στο 3:16, ο Σωτηρης στο 3:21, ο @zoro εγγυηση, νομιζω στο 3:24, ο Τασος (tzatzikis) στο 3:27, o Xρηστος (@xipolitakos) 3:39,η Μαρια (elda) PB , με λαγο τον Μανωλη, στο 3:57 ... αλλα κι ολοι, μα ολοι ανεξαιρετως (και ζητω συγγνωμη που ξεχνω πολλους τωρα), αξιεπαινοι και αξιοθαυμαστοι για τη δυναμη θελησης που επεδειξαν στην προσπαθεια επιτευξης των στοχων τους!Σημερα ειλικρινα ζηλεψα, που δεν ετρεχα μαραθωνιο, παρα το γεγονος οτι η συμμετοχη μου στο ταπεινο 10ρακι σημαδευτηκε με προσωπικο ρεκορ στα 43'20"...αν και ξεκινησα απο το τελος του 2ου μπλογκ ... αφου τα συναισθηματα που σε κυριευουν παρακολουθωντας και μονο εναν τετοιον αγωνα δε νομιζω οτι συγκρινονται με οτιδηποτε αλλο στους αγωνες δρομου αλλων αποστασεεων!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Spartiatis
Elite Forum-Runner

Greece


1605 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2016 :  23:05:51  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Spartiatis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπράβο σε όλους κι όλες! Περιμένω αναλυτικές περιγραφές απο κοντά για τους γνωστούς υπόπτους!! 1700+ οι συμμετοχές, δεν είναι λίγες για μία πόλη σαν τη Θεσσαλονίκη με τόσο κόσμο συν τους γύρω νόμους;!

" Άδακρυς Μάχη "
1ος χρόνος της 103ης Ολυμπιάδας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/04/2016 :  00:39:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Να'μαι και εγώ μόλις γύρισα Θήβα, μόλις έφαγα και είπα να δω τι κάνετε και να σας πω και τα δικά μου. Λοιπόν σύμφωνα με το ρολόι μου έκανα 3:35:40. Αν ποτέ βγάλουν και επίσημα αποτελέσματα ποιος ξέρει.
Η αλήθεια είναι ότι είχα κάνει πρόγραμμα για 3:30 αν και θεωρούσα ότι δε μπορώ να τρέξω 42,195 με μέσο όρο 5:00 το χιλιόμετρο. Το τριήμερα είχε τα καλά και τα κακά του. Στα καλά συγκαταλέγονται η ωραία Θεσσαλονίκη, τα παιδιά από το φόρουμ που γνώρισα, ειδικά με τον trexantiri ταξιδεύαμε συμπτωματικά με τα ίδια τρένα κιόλας και στο πήγαινε και στο έλα. Φοβόμουν τα διάφορα πονάκια αλλά την Παρασκευή το απόγευμα μου ήρθε μια κατραπακιά από τη μέση. Πιάστηκε από την ορθοστασία στην έκθεση (συνηθισμένο αυτό, αλλά το πιάσιμο εξελίχθηκε μάλλον σε σπασμό με αποτέλεσμα Παρασκευή που είχα σκοπό να κοιμηθώ πολύ να ξυπνήσω στις 2 και μετά να ξανακοιμηθώ 4 με 6. Σάββατο πρωί συνδύασα τουρισμό στη Θεσσαλονίκη με αναζήτηση κρύων εμπλάστρων στα φαρμακεία. Σάββατο βράδυ έπεσα για ύπνο στις 10:30 για να σηκωθώ στις 4 αλλά με την παρουσία σχολικής εκδρομή στο ξενοδοχείο αυτό κατέστη αδύνατο από τις 2 και μετά. Συνολικά πρέπει να κοιμήθηκα και τα 2 βράδια το πολύ 9 ώρες.

Πάμε στον αγώνα τώρα. Στο ξεκίνημα αισθανόμουν καλά αλλά δε μπορούσα να πέσω κάτω από 5:16-5:17 με εξαίρεση κάποια χιλιόμετρα και τα έριχνα όλα στην κακιά υγρασία. Πρώτο δεκάρι 52:15. Ημί στο 1:49 πίστευα ότι θα κάνω γύρω στο 3:40. Αρχίζω να κάνω κάτι χιλιόμετρα κάτω από το 5:00 αλλά στο 25 γυρνάει έντονος κόντρα άνεμος γεγονός που ήταν εντελώς εκνευριστικό. Μετά έρχεται και εκείνη η ανηφόρα στη Χαλκηδόνα και αρχίζω να φωνάζω αν αυτό είναι φλατ εγώ είμαι ο Πάπας Φραγκίσκος! Φτάνουμε στα κρίσιμα 28-32, όλες οι ιστορίες για τοίχο που έχω ακούσει συνήθως σε αυτά τα χιλιόμετρα αναφέρονται. Στάση για πότισμα στο 30. Σκεφτόμουν ότι θα μπορούσα να μη σταματήσω και καθόλου αλλά τελικά το αποφάσισα. Φτάνουμε στο 32ο σε 2:45:00. Από δω και εξής χρειαζόμουν PB σε δεκάρι κάτι το οποίο φυσικά ήταν αδύνατο. Ωστόσο άρχισα να κατεβάσω γύρω στο 4:50 ή και πιο κάτω με γρηγορότερο χιλιόμετρο το 42ο με 4:26.
Συνολικά 3:35:40 με μέσο καρδιακό στους 155 παλμούς (85%) με τα τελευταία χιλιόμετρα να είναι πιο ψηλά.
Τροφοδοσία νερό λίγο ή περισσότερο σε όλους του σταθμούς, saltistick λιγότερα από όσα είχα ετοιμάσει και ZipVit ανά 7,5 χιλιόμετρα συν 1 τελευταίο με καφεΐνη στο 35.
Εντυπώσεις από τον αγώνα. Ο αγώνας είναι γρήγορος η τροφοδοσία επαρκής και πυκνή. Στα πλην, η άσφαλτος σε κάποια σημεία είναι πραγματικά πολύ κακή. Επίσης οι περιοχές που περνάει είναι αραιοκατοικημένες, είτε δεν ενδεικνύονται για να βγει κόσμος. Στο 35 αφού δεν ακούγονταν ούτε μουσική, ούτε τίποτα να με κάνει να ξεχάσω την κούραση άρχισα να τραγουδάω το Thunderstruck μόνος μου. Αλλά και πάλι όταν μπήκαμε στη Λεωφόρο Νίκης περίμενα περισσότερο κόσμο. Το χειρότερο για μένα δεν ήταν το μπλουζάκι, αλλά η μικρή τσάντα. Εκτός του ότι ήταν μικρή σχιζόταν κιόλας προσπαθώντας να χωρέσεις τα πράγματά σου. Ευτυχώς ο άνθρωπος της DHL είχε ταινία και την κόλλησα.
Συγχαρητήρια σε όλους που στάθηκαν στην αφετηρία και αναμετρήθηκαν με το θηρίο. Προσωπικά θα ήθελα κάτι λίγο καλύτερο αλλά δε μπορούσα να δώσω κάτι άλλο. Από ένα σημείο και μετά πήγα στο όριο μου. Να'μαστε καλά με υγεία και ελπίζω να τα ξαναπούμε από κοντά!

No pain, no gain!

Edited by - dimitrissss on 04/04/2016 08:08:34
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

el Cid
Advanced Forum-Runner

Greece


412 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/04/2016 :  07:36:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα! Συγχαρητήρια σε όλους και καλή αποκατάσταση εύχομαι!
3:48:08 με το δικό μου ρολόι, 16 λεπτά γρηγορότερα από πέρυσι, αν και η προετοιμασία μου έδινε ελπίδες για κάτι καλύτερο. Τερμάτισα εξαντλημένος νοιώθωντας χειρότερα απ' ότι στον ΑΜΑ.
Πάνο, ευχαριστώ για την παρέα και το boost που μου έδινες!
ΥΓ. Χάρηκα γι αυτούς που γνώρισα στο πάστα πάρτι - αυτούς που συστήθηκαν τέλος πάντων- ελπίζω να ξαναβρεθούμε!


__________________________
"practice makes perfect"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/04/2016 :  09:18:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγχαρητήρια σε όλους είτε πετύχετε χρονικό στόχο είτε έναν περηφανο τερματισμό! Πολλά προβλήματα τελευταίας στιγμής δε με άφησαν να κάνω έναν δυνατό αγώνα βάσει προπόνησης. Είμαι ικανοποιημενος που βελτιωθηκα από περισυ και σε επερχόμενο σεντόνι θα δώσω και πλήρη αναφορά. Γιώργο σου έδωσα μπουστ σε χλμ που δεν το είχες ανάγκη, αλλά εσύ μου έδωσες εν άγνοια σου από το 26 μέχρι το 35 περίπου που σε είχα μπροστά μου και με κρατουσες στον αγώνα. Κάναμε πολλά λάθη, περισσοτερα εγώ, σε τακτική. Τερμάτισα ολοκληρωτικά ερειπιο αφού ήμουν αδειος από πάρα πολύ νωρίς. Έδωσα το 101% αλλά με λάθος τρόπο και στοίχισε χρονικά και ενεργειακά. Αλλά περπάτησα τα τελευταία μέτρα με τον Γιώργο μου και δεν υπάρχει μεγαλύτερη ικανοποίηση από αυτό. Περίσυ στο καρότσι, φέτος περπατώντας του χρόνου τρέχοντας πρώτα ο Θεός! 3.49.08 κατά 9' pb.

Myasics.com πασα-tempo run!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

than
Senior Forum-Runner

Greece
474 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/04/2016 :  09:45:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kalogeridis

Συγχαρητήρια σε όλους είτε πετύχετε χρονικό στόχο είτε έναν περηφανο τερματισμό! Πολλά προβλήματα τελευταίας στιγμής δε με άφησαν να κάνω έναν δυνατό αγώνα βάσει προπόνησης. Είμαι ικανοποιημενος που βελτιωθηκα από περισυ και σε επερχόμενο σεντόνι θα δώσω και πλήρη αναφορά. Γιώργο σου έδωσα μπουστ σε χλμ που δεν το είχες ανάγκη, αλλά εσύ μου έδωσες εν άγνοια σου από το 26 μέχρι το 35 περίπου που σε είχα μπροστά μου και με κρατουσες στον αγώνα. Κάναμε πολλά λάθη, περισσοτερα εγώ, σε τακτική. Τερμάτισα ολοκληρωτικά ερειπιο αφού ήμουν αδειος από πάρα πολύ νωρίς. Έδωσα το 101% αλλά με λάθος τρόπο και στοίχισε χρονικά και ενεργειακά. Αλλά περπάτησα τα τελευταία μέτρα με τον Γιώργο μου και δεν υπάρχει μεγαλύτερη ικανοποίηση από αυτό. Περίσυ στο καρότσι, φέτος περπατώντας του χρόνου τρέχοντας πρώτα ο Θεός! 3.49.08 κατά 9' pb.

Myasics.com πασα-tempo run!



Αυτό ισοδυναμεί με χίλια ρεκόρ φίλε! Μπράβο!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/04/2016 :  09:50:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγχαρητήρια παίδες!
Απ' ό,τι έχω ακούσει και διαβάσει, όλοι κάνατε ΡΒ!
Ταζάρτες, oldman, winarg, μεγάλες επιδόσεις!

"My sport is your sport's punishment"

Edited by - echetlos on 04/04/2016 09:51:17
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/04/2016 :  09:55:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ώπα, την Άννα ξέχασα...
Σίφουνας και πάλι στην πατρίδα της!!!!!!!!

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/04/2016 :  09:57:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγχαρητήρια βλέπω πάρα πολύ καλούς χρόνους!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

LEON T
Senior Forum-Runner

Greece


550 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/04/2016 :  10:06:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπραβο σε ολους παιδια,βλεπω τρομερους χρονους!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vasilis dr
Senior Forum-Runner

Greece
1026 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/04/2016 :  10:21:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τα ανεπίσημα αποτελέσματα: http://www.atgm.gr/index.php/el/%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%84%CE%B5%CE%BB%CE%B5%CF%83%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/04/2016 :  10:48:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by vasilis dr

Τα ανεπίσημα αποτελέσματα: http://www.atgm.gr/index.php/el/%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%84%CE%B5%CE%BB%CE%B5%CF%83%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1



Τη μια το βγάζουν σε excel την άλλη σε pdf, που θα πάει θα το οριστικοποιήσουν

No pain, no gain!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Peter L
Senior Forum-Runner

696 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/04/2016 :  11:57:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
7ος μαραθώνιος και 4ος συνεχόμενος στην Θεσσαλονίκη .
Στα αγωνιστικά, είχα στόχο κάτω από 3.20 και όνειρο κάτω από 3,18 .

Το πρωί ένοιωθα καλά και αφού χάθηκα με το τρένο των 3,20(zoro,tzatziki,sotos,Αργύρη ,Παναγιώτη)είπα να κάνω έναν μοναχικό αγώνα και όπου με βγάλει.Μέχρι το 9ο ήμουν εντός στόχου (4.40 ρυθμό)αλλά αλλά από εκει και έπειτα θόλωσα ,ρισκαρα,υπερεκτίμησα της δυνάμεις μου και ακολούθησαν 14 καταστροφικά χιλιόμετρα.Ο ρυθμός σταδιακά έφτασε μέχρι το 4.25 και με πέρασμα ήμι 1.37.08 ήρθε το πρώτο μπλακ αουτ 24.
Κατάλαβα αμέσως ότι ο αγώνας θα είναι βασανιστικός και έπρεπε να διαχειριστώ τα επόμενα δύσκολα 18 χιλιόμετρα.Στο 27 περπάτησα για πρώτη φορά 15 δεύτερα για να ξεθολώσω ,πήρα μπρος σιγά σιγά και έφτασα στον επιθυμητό ρυθμό 4.40 αλλά ήξερα ότι δεν μπορούσα να τον κρατήσω πολύ.
Η τροφοδοσιά μου ήταν μέχρι εκείνη την στιγμή 3.5 τζελ ,4 saltstick ,μισή μπανανα και ισοτονικο οπου έβρισκα .Δεν μπορούσα να παρω άλλο τζελ μέχρι τέλους ,μόνο λίγο νερό και ισοτονικό που ένιωθα ότι μου έδινε ενέργεια.

Για πρώτη φορά σε αγώνα δεν είχα διαθεση να μιλήσω σε συναθλητή ,σε θεατή ακόμη και στους εθελοντές ελάχιστες φορές βρήκα το κουράγιο να ψελλίσω ένα ευχαριστώ.
Κάπου στο 28 νομίζω επιασα την ξανθιά κοπέλα ,νομίζω ότι είναι η anna ves αν το γράφω σωστά και με τράβηξε με τον σταθερό ρυθμό της μέχρι το 30. Εκεί περπάτησα βάση πλάνου άλλα 15 δεύτερα γιατί άρχισα να θολώνω επικίνδυνα και με λίγο ισοτονικό και την βοήθεια 2 δρομέων από ομάδα που τους υποστήριζε ποδηλάτης μπόρεσα να επανέλθω για 3 χιλ. στο 4.45 και ένα από αυτά στο 4.35.Οι υπολογισμοί άλλαζαν κάθε χιλιόμετρο ,τώρα άρχισα να πιστεύω ότι δεν θα χάσω εντελώς τον αγώνα και αν αντέξω με περάσματα κάτω από 5 μπορεί να έρθει και να σπάσει το ρεκορ από την Πόλη(3.19)Κάπου στο 35 νομίζω ότι η κοπέλα έχασε ρυθμό και την πλησιασα και πήγα κοντά της άλλα 2 χιλιόμετρα ώσπου έκανα την 3η στάση για περπάτημα 15-20 δευτερολέπτων.Το μαρτύριο με τις πινακίδες που δεν έρχονται άρχισε να γίνεται έντονο,ήθελα πάρα πολύ τα σφουγγάρια ήταν το μόνο μου παράπονο από την διοργάνωση όλα τα κακός κείμενα τα φρόντισα μόνος.
38-42 δυστυχώς τα 4 από τα 5 χιλιόμετρα πήγαν στο 5+ ,η ευθεία ήταν ατελείωτη ,τα πόδια πολύ βαριά και χωρίς ψυχικά αποθέματα για μια τελευταία αλλάγη για έναν χρόνο κάτω από 3.20 .Μετα βιας το 42ο βγήκε στο 4.53 όταν στην Πόλη τερματισα με 4.20 ρυθμό.
Το ρολόι έγραψε 3.20.18 ρεκόρ διαδρομής από 3.22 πέρσι και αμέσως ένιωσα μια απίστευτη ζάλη.Προσπάθησα να καθίσω και να ενυδατωθώ δεν είχα κουράγιο να πάω να πάρω τα πράγματα μου.
Η γυναίκα μου με είδε στην τηλεόραση όπως και ένας φίλος το πρώτο πράγμα που μου είπαν ήταν ότι ήμουν πολύ καταβεβλημένος.Στην γυναίκα μου δεν μπορούσα να μιλήσω και βρήκα μια δικαιολογία και τις το έκλεισα.
Είδα τον Αργύρη που είχε τερματίσει πριν από μένα και σε λίγο τον Σωτήρη. Βγήκαμε 2 φώτο και σε 20 λεπτά άρχισα νιώθω μια χαρά.

Το καλύτερο κομμάτι του αγώνα είναι η αγωνία πως πήγαν οι φίλοι και αν έχουν τερματίσει όλοι. Ήμασταν μια μεγάλη παρέα των Λύκων για πάνω από 2 ώρες και περιμέναμε να τελειώσει και ο τελευταίος. Τώρα ήταν η ευκαιρία να δω δρομείς από Κομοτηνή και την πατρίδα μου τον Εβρο που τους βλέπω 2-3 φορές τον χρόνο.

Τα μη αγωνιστικά, ο αγώνας προσφέρεται για μια απίστευτη βόλτα στην Θεσσαλονίκη καφέδες φαγητό και η μοναδική ευκαιρία να τους δεις όλους.
Τι να πρωτοθυμηθώ ,συνάντηση για φωτογραφίες με τα παιδιά των Λύκων στο Λευκό Πύργο,με τους φίλους από Ορεστιάδα το pasta party και όσους γνώρισα το σάββατο βράδυ.Οι απουσίες πολλές ,κίτρινη κάρτα στον Καλογερίδη και την κυριακή αποβολή και πέναλτι.Καλογερίδη ακούμε και Καλογερίδη δεν βλέπουμε.Ο Γιώργος (el cid ),spy με αφοπλίζει η φυσικότητα που βλέπεις τα πράγματα ,Σωτήρης,Αργύρης,Μαρία και πολύ άλλοι αλλά όταν είναι τόσα πολλά άτομα είναι δύσκολο να τους δεις όλους.
Ο tzatzikis είναι μια κατηγορία μόνος του,Τασο εμείς θα τα λέμε σχεδον κάθε μέρα και ελπίζω να σε δω το καλοκαίρι στο Τυχερό.

Η έκθεση φέτος ήταν πάρα πολύ καλή σε σχέση με άλλες χρονιές ,βέβαια εγώ δεν ήθελα να ψωνίσω κάτι και δεν βρήκα κάτι αρνητικό.

Η διοργάνωσή στα στάνταρ των προηγούμενων χρόνων το μόνο μου παράπονο ήταν τα σφουγγάρια που τα είχα ανάγκη,τροφοδοσία άψογη και οι εθελοντές ακόμη καλύτεροι.Ελπίζω να βγουν και τα αποτελέσματα να δούμε και καμιά φωτογραφία τις επόμενες μέρες.

Θέλω να ευχαριστήσω για μια φορά ακόμη των Σπουδαίο Δημήτρη Κεχαγιόγλου για την φανταστική ομάδα που έχει κάνει και την μαεστρία με την οποία μας κατευθύνει παρόλο που πολύ δεν είμαστε κοντά του.

Τέλος ένα ευχαριστώ στην γυναίκα μου και τα παιδιά μου που νοιώθουν την ανάγκη μου για για το τρέξιμο και μου συμπαραστέκονται κάθε μέρα.Τα παιδιά μου μου έφτιαξαν ια φανταστική υποδοχή χθες το βράδυ , η μεγάλη είχε μια πολύ μεγάλη ζωγραφιά με κολαζ στην εξώπορτα και οι μικρή μια κάτρα με λίγα λουλούδια και μια καραμέλα.
ΈΧΩ ξεχάσει πάρα πολλά ,είμαι ακόμη μπερδεμένος ,καλή ξεκούραση σε όσους τρέξαν και το φάρμακό μας είναι ένα τρεξιμο τρεξιμο τρεξιμο.

υ.γ Η ζωή είναι μικρή και μια ,ας την χαρούμε όπως μας αξίζει.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/04/2016 :  12:15:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by than

quote:
Originally posted by sotos-marathon

Για μένα ήταν ο 7ος Μαραθώνιος από το 2012 που ξεκίνησα το τρέξιμο και έκανα τον πρώτο μου Μαραθώνιο.
Σήμερα μόλις ξυπνησα στις 4.40 κατάλαβα αμέσως ότι είμαι σε καλή κατάσταση και ξεκούραστος οπότε αυτό που έπρεπε να κάνω ήταν σωστή διαχείριση των δυνάμεων μου κατά την διάρκεια του αγώνα..
Ξεκίνησα μαζί με τον Αργυρη με τον οποίο εχαμε πει ότι όποιος αισθάνεται καλά μπορεί να ανοίξει τον ρυθμό και να φύγει.. Έτσι και έγινε ..περίπου στο 5-6χλμ τον έβλεπα καλά οπότε του λέω φύγε είσαι σούπερ κοπάνα την...
Εγώ στο μυαλό μου είχα να κρατήσω ένα τέμπο στο 4.50-4.45 όπου έτσι και έγινε.. Περναω 1.41' τον ημι και συνεχίζω να προσπαθώ να κρατήσω το 4.45 όχι πιο αργά μέχρι να φτάσω στο 30χλμ ώστε μετά ανάλογα ν με το πώς θα αισθάνομαι να κατεβασω κι άλλο τον ρυθμό.
Φτάνοντας στο 30χλμ πραγματικά είναι καλά και αρχίζω να το τσιμπαω σιγά σιγά...4.43-4.40...
Στο 35χλμ βρίσκω μία μαγική δύναμη μέσα μου κ βγαίνουν τα εξής περάσματα: 35χλμ:4.39 36χλμ: 4.38 37χλμ: 4.31 38χλμ:4.32 39χλμ:4.20 40χλμ:4.34 41χλμ:4.25 42χλμ:4.16!!!
Τελικός χρόνος: 3:21':30" !!!ατομικό ρεκόρ με 8'.30" κάτω!!!Όσο για τον Αργυρη καταπληκτικός κάτω από 3.20 τον ξέρω τον χρόνο του αλλά αφήνω εκείνον να το γράψει να το ευχαριστήθει!!!
Θέλω να σας ευχαριστήσω όλους μεσα από το forum για την θετική ενέργεια που μας στελνατε αλλά και τις ευχές σας!
Ιδιαίτερα τον sigi kspy που εχθες το βράδυ αλλά και σήμερα το πρωί μου έλεγαν ότι είμαι Τούμπανο και όλα θα πάνε καλά!
Τον Μανώλη trexantiri που με τις συμβουλές του καί τίς γνώσεις του με έκανε να μην παθω ξανά αφυδάτωση όπως σε άλλους αγώνες!
Μα πιο πολύ τον προπονητήου τον Δημήτρη Θεοδωριδη όπου με την σωστή καθοδήγηση και προπόνηση μέσα σε 3 χρόνια από τερματοφύλακα με έχει κάνει δρομέα επιπέδου του 3.20'εεε του 3.21' ήθελα να πω..
Αλλά και την ΓΥΝΑΊΚΑ μου που με φροντίζει και με στηρίζει για να κάνω την τρέλα μου!!!αυτό είναι κλεμμένο το παραδέχονται!
Σας ευχαριστώ πολύ sotos-marathon.

''Run smart..Run For Life''



Μπράβο Σώτο!
Τα τελευταία χλμ πρεπει να ήταν κ@Υλ@, με ρυθμό κοντά στο 4:30 κ τον τερματισμό να πλησιάζει, μπράβο, πολλά μπράβο!

...πραγματικα είναι ο όπως τα λες Θανο! Σας ευχαριστω πολύ για τα καλα σας λογια Νικο,Λεωνιδα Ιωαννα!!!!

''Run smart..Run For Life''
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 80 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000