Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 4ος Συμβολικος Αγώνας Νικόλαου Νίντου
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 27/11/2015 :  14:58:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Tην Παραμονή Χριστουγέννων - Πέμπτη 24/12/2015, θα γίνει ο 4ος Συμβολικός Αγώνας στη μνήμη του Νικόλαου Νίντου.
Αγαπητοί συνάδελφοι – δρομείς.
Με αίσθημα τιμής και συγκίνησης σας προσκαλούμε στο καθήκον μας, απέναντι στον ΄΄ΑΙΩΝΙΟ ΔΡΟΜΕΑ-Νίκο Νίντο΄΄ και για αυτό προκηρύσσουμε τον ΄΄4ο Συμβολικό Αγώνα Μνήμης του Νίκου Νίντου΄΄
Η διαδρομή του αγώνα –ίδια με την περσινή- θα είναι 10 χλμ., όσα και τα χλμ. του τελευταίου αγώνα του Νίκου. Θα γίνει εντός της Πανεπιστημιούπολης, περιοχή όπου προπονούνταν ο Νίκος. Ο αγώνας θα είναι συμβολικός και μπορούν να συμμετάσχουν όλοι όσοι το επιθυμούν σε όλη τη διαδρομή των 10 χλμ. ή σε μέρος αυτής. Δεν θα γίνει χρονομέτρηση του αγώνα, δεν θα δοθούν μετάλλια ούτε θα βγει κάποια κατάταξη.
Σκοπός του εν λόγω αγώνα είναι να τιμήσουμε τη μνήμη του αξέχαστου φίλου μας αλλά και να ευαισθητοποιήσουμε τη δρομική κοινότητα ώστε να κάνει συχνά ιατρικές εξετάσεις.
Παράλληλα καλούμε τους δρομείς και τους δρομικούς συλλόγους ανά την Ελλάδα να οργανώσουν τις αντίστοιχες ομάδες, προκειμένου να διεξάγουν την ίδια μέρα και ώρα, τον αντίστοιχο συμβολικό αγώνα των 10 χλμ. Όπως και πέρσι δρομείς από όλη την Ελλάδα αλλά και το εξωτερικό θα ήταν χαρά μας να οργανώσουν αντίστοιχους δρομικούς αγώνες στη μνήμη του Νίκου. Παρακαλούμε να έρθουν σε επικοινωνία μαζί μας στο 6909389162(Γορανίτης Παύλος), ώστε να ενημερώσετε για τις αντίστοιχες ομάδες και να ανακοινωθούν. Ήδη οργανώνεται ο αντίστοιχος αγώνας στην Λάρισα, με υπεύθυνο τον κο Απόστολο Γουλά(τηλ. 6938551124) για την πόλη της Λάρισας και αναμένουμε αντίστοιχες συμμετοχές κι από αλλά μέρη.

Έναρξη του αγώνα: 10 πμ.

Αφετηρία του αγώνα: Στο στάδιο της Πανεπιστημιούπολης – στο πλάι του σταδίου, είσοδος από Ούλωφ Πάλμε.

Παροχές: Θα υπάρχουν μπουκάλια με νερό στην αφετηρία-τερματισμό.
Συμμετοχές-πληροφορίες: Δεν θα κρατήσουμε πριν τον αγώνα συμμετοχές. Θα κρατήσουμε τα ονόματα μόνο, όσων έρθουν στην εκκίνηση του αγώνα στην Πανεπιστημιούπολη, και θα ανακοινωθούν μετά τον αγώνα. Για οποιεσδήποτε πληροφορίες μπορείτε να τηλεφωνήσετε στο 6936853165 (Γορανίτης Παύλος) ή στο αντίστοιχο νήμα που θα ανοίξει στο forum του www.runningnews.gr
Στον αγώνα θα παρευρίσκονται μέλη της οικογένειας του κυρ Νίκου, τα οποία θα μας βοηθήσουν και στα όποια οργανωτικά.
ΒΡΑΒΕΙΟ ΗΘΟΥΣ ΄΄ΝΙΚΟΣ ΝΙΝΤΟΣ΄΄
Από το 2013 είχαμε καθιερώσει το Βραβείο Ήθους ΄΄ΝΙΚΟΣ ΝΙΝΤΟΣ΄΄που απονέμεται σε έναν άντρα και σε μία γυναίκα που έχουν συμβάλλει με την ανιδιοτέλειά τους, στην ανάπτυξη και γιγάντωση του δρομικού κινήματος. Έτσι και φέτος η Οργανωτική Επιτροπή θα απονείμει τα εν λόγω βραβεία σε 2 δρομείς – έναν άντρα και μία γυναίκα, που θα επιλέξει!
Ελπίζουμε και επιθυμούμε να έρθετε όσοι μπορείτε περισσότεροι για να τιμήσουμε τη μνήμη ενός πρωτίστως αξέχαστου ανθρώπου και μετά δρομέα.

Ευχαριστούμε πολύ!
Δημήτριος Π. Κουκουλάρης
Ιορδάνης Σαριόγλου
Παύλος Γορανίτης


http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...

Edited by - dpkouk on 18/12/2015 12:56:08

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2015 :  15:34:52  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Πιστοί στο ραντεβού μας, κάθε τέτοια εποχή....για τον ΄΄Αιώνιο Δρομέα΄΄!

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Despixi
Advanced Forum-Runner

Greece


284 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2015 :  22:25:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ραντεβού τότε παίδες!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Spartiatis
Elite Forum-Runner

Greece


1605 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2015 :  23:10:49  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Spartiatis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Δε θα ξεχάσω τον πρώτο αγώνα, έριχνε καρέκλες έφτασα αφού είχαν ξεκινήσει όλοι κι έτρεξα με τον κολλητό μου. Στον τερματισμό θυμάμαι την έκπληξη του Παύλου όταν μας είδε. Είχαν αρχίσει και μάζευαν τα πράγματα. Ελπίζω να έρθω και φέτος.

" Άδακρυς Μάχη "
1ος χρόνος της 103ης Ολυμπιάδας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/12/2015 :  10:32:56  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Μην ξεχνάμε ότι αυτή την Πέμπτη έχουμε το καθιερωμένο ραντεβού μας...με τον ΑΙΩΝΙΟ ΔΡΟΜΕΑ

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ellezag
Newbie Forum Runner

11 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/12/2015 :  13:33:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μακάρι να διαψευθώ, αλλά νομίζω ότι λόγω του ότι είναι εργάσιμη μέρα, ίσως να έχει πολύ μικρότερη συμμετοχή φέτος και είναι κρίμα. Οι περισσότεροι θα έχουμε ημιαργία στο σχόλασμα όμως, το πρωί δεν υπάρχει δυνατότητα να μην πάμε δουλειά. Εύχομαι καλό αγώνα, λυπάμαι που δεν θα μπορώ να είμαι φέτος εκεί για τον Νίκο μας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/12/2015 :  14:16:44  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Δυστυχώς δεν μας έβγαινε άλλη ημερομηνία, λόγω του ότι έπεφτε πάνω σε τριήμερο να γινόταν Σάββατο ή Κυριακή, και θα λείπαμε κάποιοι από εμάς!
Έτσι επιλέξαμε να γίνει την Παραμονή των Χριστουγέννων και όσοι μπορέσουν!

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/12/2015 :  20:23:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
μακαρι ναχαμε αλλη ημερομηνια, μα ειναι μετα 3ημερα...οσοι μπορεσουν, χαρα μας..

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/12/2015 :  23:09:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

Θα τρεξω εδω στο χωριο μου ,19 χιλ. την ιδια ωρα με εσας...σαν τωρα μου ειναι οι εικονες απο το παστα παρτυ που γνωριστηκαμε και μιλουσαμε σαν να ειχαμε γνωριστει απο χρονια πριν...Αλησμονητος....

Παναγιωτης.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/12/2015 :  08:46:01  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Etien


Θα τρεξω εδω στο χωριο μου ,19 χιλ. την ιδια ωρα με εσας...σαν τωρα μου ειναι οι εικονες απο το παστα παρτυ που γνωριστηκαμε και μιλουσαμε σαν να ειχαμε γνωριστει απο χρονια πριν...Αλησμονητος....

Παναγιωτης.






ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/12/2015 :  14:42:13  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ήμασταν εκεί-τουλάχιστον όσοι θέλουμε ακόμα να τον θυμόμαστε...

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/12/2015 :  15:41:43  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Το δελτίο τύπου του αγώνα:

http://www.runningnews.gr/item.php?id=24760


Πάντως εγώ το παράπονό μου θα το πώ:
ΔΕΝ ΠΑΡΑΒΡΕΘΗΚΕ ΟΥΔΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΕΔΡΕΙΟ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ, ΌΠΟΥ ΑΝΗΚΕ Ο ΚΥΡ-ΝΙΚΟΣ!ΟΥΔΕΙΣ!Έτσι για το γαμώτο!
Όπως βλέπετε δεν χρειάζεται να αναφερθώ σε ποιον σύλλογο άνηκε, για να μην θεωρηθεί ότι κάνω πόλεμο!Αλλά δεν είναι δυνατόν ένας να μην ήταν......
τέλος πάντων....ψιλά γράμματα είναι αυτά!

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/12/2015 :  15:55:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
12:10 Βοηθητικό καυτανζογλείου 50' συνεχόμενο τρέξιμο στην μνήμη του !!! για να μην τον ξεχνάμε !!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/12/2015 :  16:25:34  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by SKOTEINOS

Ήμασταν εκεί-τουλάχιστον όσοι θέλουμε ακόμα να τον θυμόμαστε...

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015



Εντελώς φιλικά (αν και δεν νομίζω ότι χρειάζομαι disclaimer για να στην πω!) νομίζω γίνεσαι κακός.
Το να θυμάσαι κάποιον δεν νομίζω ότι έχει να κάνει με καμία είδους δημόσια εκδήλωση.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vasilis dr
Senior Forum-Runner

Greece
1026 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/12/2015 :  17:48:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στην Λάρισα όπως κάθε χρόνο από το 2012 έτσι και φέτος συγκεντρώθηκαν σχεδόν 40 Δρομείς και τίμησαν τον εκλιπόντα τρέχοντας 10χλμ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/12/2015 :  09:30:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ευχαριστουμε απο καρδιας τους φιλους που ηταν και φετος...ναμαστε καλα και του χρονου..καλη χρονια σε ολους...

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000