Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Αγωνιστικος ημιμαραθωνιος Φεβρουαριου-Μαρτιου?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 3

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 27/12/2015 :  13:04:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θελω να τρεξω εναν ημι για τεστ πριν το Μεγαλεκο. Ειχα σκεφτει τον ημι Καλαμπακα-Τρικαλα που ειχε προγραμματιστει για τις 13/3 (3 εβδ. πριν), αλλα πριν λιγες μερες ειδα οτι τον εβαλαν μια εβδομαδα αργοτερα, στις 20/3 και δε θελω να τρεξω αγωνιστικο ημι μολις 2 εβδομαδες πριν το μαραθωνιο. Οποτε παει αυτος.

Οι αλλες μου επιλογες ειναι ο ημι Ναυπλιου 6/3 που με βολευει χρονικα και ο ημι Αγρινιου 28/2, ενας αγωνας που εχω ακουσει πολυ καλα λογια και παντα ηθελα να τρεξω, αλλα δεν εχω ιδεα κατα ποσο προσφερεται για γρηγορο τρεξιμο, δεν εχω δει καθολου τη διαδρομη.

Οσοι εχετε τρεξει αυτους τους αγωνες τι προτεινετε? Αλλη ιδεα? (πλην του ΣΔΥΑ 20χλμ)

_________________________________________________
Και μια ζωή δυο πόντους εξω απ' τη ζωή...

geor
Forum-Runner

Greece
203 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/12/2015 :  13:35:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο ημιμαραθωνιος του Αγρινιου ειναι ομορφος αγωνας αλλα και πιο δυσκολος απο τον ημι στο Ναυπλιο.Σου στελνω και την διαδρομη απο το garmin αλλα μιας και τους εχω τρεξει και τους δυο ειναι αισθητα πιο δυσκολος και σιγουρα στο Ναυπλιο θα βγαλεις καλυτερο χρονο.
Το υπερ στο Αγρινιο ειναι οτι θα εχεις μια εβδομαδα περισσοτερη ξεκουραση.
https://connect.garmin.com/activity/708703142
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/12/2015 :  14:17:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αγρίνιο!
Είναι δυσκολότερος απο Ναύπλιο (δεν έχει όμως "ζίκ-ζάκ"), ιδανικότερος για Θεσσαλονίκη και η διοργάνωση εξίσου πολύ καλή.
Προσωπικά θα τον προτιμήσω για γερό τέστ πριν τον Μεγαλέκο.
Όποιος όμως θέλει ρεκόρ ημί καλύτερα Ναύπλιο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/12/2015 :  14:30:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δηλαδή εγώ που είχα πάρει απόφαση να πάω Τρίκαλα για το τελικό τεστ να το ξεχάσω; 3 εβδομάδες πριν είναι το ιδανικό;

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/12/2015 :  15:19:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by tzatzikis90

Δηλαδή εγώ που είχα πάρει απόφαση να πάω Τρίκαλα για το τελικό τεστ να το ξεχάσω; 3 εβδομάδες πριν είναι το ιδανικό;

Τάσος

know your limits. then destroy them.


να πας για να έχεις δικαιολογία μετά τον Μεγαλέκο

στα σοβαρά τώρα: επειδη εσυ και ο Σπύρος μέχρι και 1' πριν την έναρξη του ημί μπορεί να λέτε ότι θα πατε προπονητικά και μετά θα την κάνετε την μ@λ@κι@ σου συνιστω να κάτσεις στ'αυγα σου 2 βδομάδες πρίν
ειδικά εαν έρθει και ο "κρητικός" Θεσσαλονίκη..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

petransfhp
Advanced Forum-Runner

296 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/12/2015 :  15:24:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ωραία από ότι βλεπω λόγω Μ.Αλέξανδρου κάποιοι δεν θα πάνε Καλαμπάκα Τρίκαλα, άντε να αραιώνουμε λιγάκι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/12/2015 :  15:41:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
χαχα προσωπικά δεν έχω θέμα να πάω προπονητικά όποτε χρειάζεται Γιώργο. μου δίνει έξτρα κίνητρο και για το μεγάλο αγώνα άλλωστε, ότι και καλά δεν ξοδεύω δυνάμεις στους άλλους αγώνες! το θέμα είναι πως αν είναι να πάω Τρίκαλα για προπονητικά, το κάνω κι εδώ το LR και γλυτώνω τα έξοδα :P επομένως μόνο αν βρω παρέα ίσως πάω για βόλτα έτσι όπως τα λέτε..

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/12/2015 :  15:53:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ναύπλιο!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/12/2015 :  15:54:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by tzatzikis90

Δηλαδή εγώ που είχα πάρει απόφαση να πάω Τρίκαλα για το τελικό τεστ να το ξεχάσω; 3 εβδομάδες πριν είναι το ιδανικό;

Τάσος

know your limits. then destroy them.



Για μενα 4 ειναι το ιδανικο. Στις 3 κανω παντα το τελευταιο 32αρι, αλλα ειχα αποφασισει ν αλλαξω το προγαμμα μου και να παω Τρικαλα. Στις 2 εβδ. πριν το Μεγαλεκο, τα 2 τελευταια χρονια τρεχω προπονητικα τον ημι του Αιγιου.

_________________________________________________
Και μια ζωή δυο πόντους εξω απ' τη ζωή...

Edited by - Elda on 27/12/2015 16:02:31
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

galimanas
Forum-Runner

58 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/12/2015 :  18:45:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
δηλαδη να ξεχασω τα τρικαλα μιας και σκεφτομαι σοβαρα πρωτη μου φορα να τρεξω μαραθωνιο?περυσι τρικαλα ειχα παει καλα γυρω στο 1-38, και φετος ελεγα να το παω πιο σφαιρα..μαλλον να το ξεχασω?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/12/2015 :  19:32:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by galimanas

δηλαδη να ξεχασω τα τρικαλα μιας και σκεφτομαι σοβαρα πρωτη μου φορα να τρεξω μαραθωνιο?περυσι τρικαλα ειχα παει καλα γυρω στο 1-38, και φετος ελεγα να το παω πιο σφαιρα..μαλλον να το ξεχασω?



Η λογικη λεει στην περιοδο του ταπερινγκ να μην τρεξει κανεις αγωνιστικο ημι, μπορει να τον χρεωσει (εξτρα κουραση με αργη επαναφορα, πιθανο τραυματισμο κλπ), κατι που το εχω δει να συμβαινει αρκετες φορες. Απο εκει και περα ολα σχετικα ειναι, καποιος μπορει να καταφερει PB σε ημι και μετα και στο μαραθωνιο, αλλα εγω δε θα το ρισκαρα. Εγω ημι 2 εβδομαδες πριν, μονο σε Marathon pace.

_________________________________________________
Και μια ζωή δυο πόντους εξω απ' τη ζωή...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/12/2015 :  20:06:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ευχαριστούμε για τη βοήθεια Μαρία!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/12/2015 :  20:15:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
https://connect.garmin.com/modern/activity/720729708

...ημιμαραθωνιος Ναυπλιου!Ωραια πολη το Ναυπλιο ... αλλα οι αγωνες της πολης δεν με εντυπωσιασαν καθολου!.Δεν ημουν καλα ... και σκοπευα να τον τρεξω προπονητικα, αλλα στην πορεια αλλαξα γνωμη!Επιπεδη διαδρομη...αν εξαιρεσω τα πρωτα 7 χλμ που ειναι παραθαλασσια ...το τοπιο ειναι μαλλον ασχημο, για 5-6 χλμ μαλιστα η ασφαλτος ειχε μια περιεργη κλιση, που εγω προσωπικα τη βρηκα πολυ ενοχλητικη!Κοσμος ελαχιστος στη διαδρομη για ενθαρρυνση...μονο ο Νικος (@echetlos) 1500 μετρα πριν το τερμα να χειροκροτει μονος ολους τους δρομεις!Καπου στο 18ο χλμ με ειχε περασει κι ο @zoro ... και μου φωναζε "αυτος ηταν ο προπονητικος ρυθμος που ελεγες???"!Τα ποδια μου δεν ηταν σε καλη κατασταση...και δυο εβδομαδες αργοτερα ετρεξα στο μαραθωνιο Μεσσηνης...κι εκανα 3:42 ...αν και στοχευα σε μια επιδοση γυρω στο 3:35!
...Μαρια ψηφιζω Αγρινιο ...και οχι ολον τον αγωνα σε αγωνιστικο ρυθμο!Εσυ βεβαια εισαι πιο εμπειρη απο μενα...και θα κρινεις καλυτερα!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

foris
Advanced Forum-Runner



220 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/12/2015 :  21:19:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
http://www.runningnews.gr/item.php?id=22910
ΔΙΟΝ? Μακριά πέφτει?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/12/2015 :  21:54:41  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by zoro

Αγρίνιο!
Είναι δυσκολότερος απο Ναύπλιο (δεν έχει όμως "ζίκ-ζάκ"), ιδανικότερος για Θεσσαλονίκη και η διοργάνωση εξίσου πολύ καλή.
Προσωπικά θα τον προτιμήσω για γερό τέστ πριν τον Μεγαλέκο.
Όποιος όμως θέλει ρεκόρ ημί καλύτερα Ναύπλιο.



Αγρίνιο για μένα, ο καλύτερος ημί της περιόδου !
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dinosk
Newbie Forum Runner



7 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/12/2015 :  22:45:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Να προσθέσω και αυτόν. http://athlosroumelis.com/1%CE%BF%CF%82-%CE%B7%CE%BC%CE%B9%CE%BC%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%B8%CF%8E%CE%BD%CE%B9%CE%BF%CF%82-%CF%83%CF%80%CE%B5%CF%81%CF%87%CE%B5%CE%B9%CE%BF%CF%8D-%CE%B1%CE%B8%CE%B1%CE%BD%CE%AC%CF%83%CE%B9/ Γίνεται για πρώτη φορά φέτος.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 3 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000