Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Ποιός θα μας προστατέψει ...από τα τεράστια post
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/02/2016 :  21:24:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Bloom μιλάς για χιλιάδες κόσμου και για πανελλήνιο κίνημα ενώ εγώ βλέπω πως στο φόρουμ γράφουμε 20-30 άτομα το πολύ σε καθημερινή βάση. οι υπόλοιπες "χιλιάδες" που (λες πως) παρακολουθούν δε γράφουν ποτέ παρά μόνο αν θέλουν να πουλήσουν κάτι ή όταν τραυματιστούν ή δε βρίσκουν κάτι και ξέρουν πως μόνο εδώ θα το βρουν. νομίζω λοιπόν πως όλοι αυτοί μπορούν να υπομείνουν και κάποια παρεϊστικα σχόλια που είναι απόλυτα λογικό πως θα κάνουμε αφού αυτός είναι ο μοναδικός τρόπος επικοινωνίας μας με πολλούς από εδώ. η πλειοψηφία άλλωστε (αν όχι όλοι) είναι σοβαρή εκεί που χρειάζεται και χαβαλεδιάζει σε νήματα που επιτρέπουν κάτι τέτοιο. δεν καταλαβαίνω λοιπόν το λόγο που ταράζεσαι. αν δε σου αρέσει κάποιο νήμα, μπορείς πολύ απλά να σταματήσεις να το παρακολουθείς. κάτι αντίστοιχο έκανα εγώ με αυτά που σχετίζονται με πολιτικά θέματα.

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Bloom
Senior Forum-Runner

Greece
659 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/02/2016 :  09:23:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δε μπορώ να πω πως έχεις άδικο για τον κόσμο που μπαίνει στο φόρουμ (και γίνεται και μέλος) για να ανεβάσει μια αγγελία, όμως ούτε τα ενεργά μέλη του φόρουμ είναι μόνο 30, ούτε και να ήταν έτσι δικαιολογείται η χωριατιά και η έλλειψη τρόπων. Κάποιοι εδώ μέσα είναι φίλοι κολλητοί. Φαίνεται από όσα λένε μεταξύ τους. Συναντιούνται και εκτός φόρουμ συνέχεια, καθημερινά. Ε, αν θέλουν να πουν τα αστειάκια τους και την ψιλοκουβέντα τους, γιατί δε το κάνουν στο facebook;

Επαναλαμβάνω, λες και δεν καταλαβαινόμαστε, δεν είναι λογική "αν δε σου αρέσει κάποιο νήμα, μπορείς πολύ απλά να σταματήσεις να το παρακολουθείς". Το σωστό είναι το αντίστροφο: "αν το θέμα συζήτησης δεν είναι η παρεούλα σου, ΜΗΝ ΤΟ ΜΑΓΑΡΙΖΕΙΣ, ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΟΡΕΞΗ ΣΟΥ, ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ".
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/02/2016 :  12:14:43  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by tzatzikis90

Bloom μιλάς για χιλιάδες κόσμου και για πανελλήνιο κίνημα ενώ εγώ βλέπω πως στο φόρουμ γράφουμε 20-30 άτομα το πολύ σε καθημερινή βάση. οι υπόλοιπες "χιλιάδες" που (λες πως) παρακολουθούν δε γράφουν ποτέ παρά μόνο αν θέλουν να πουλήσουν κάτι ή όταν τραυματιστούν ή δε βρίσκουν κάτι και ξέρουν πως μόνο εδώ θα το βρουν. νομίζω λοιπόν πως όλοι αυτοί μπορούν να υπομείνουν και κάποια παρεϊστικα σχόλια που είναι απόλυτα λογικό πως θα κάνουμε αφού αυτός είναι ο μοναδικός τρόπος επικοινωνίας μας με πολλούς από εδώ. η πλειοψηφία άλλωστε (αν όχι όλοι) είναι σοβαρή εκεί που χρειάζεται και χαβαλεδιάζει σε νήματα που επιτρέπουν κάτι τέτοιο. δεν καταλαβαίνω λοιπόν το λόγο που ταράζεσαι. αν δε σου αρέσει κάποιο νήμα, μπορείς πολύ απλά να σταματήσεις να το παρακολουθείς. κάτι αντίστοιχο έκανα εγώ με αυτά που σχετίζονται με πολιτικά θέματα.

Τάσος

know your limits. then destroy them.




ή για να τους προτείνει κανά πατούμενο ο Ακατανόμαστος!

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/02/2016 :  14:16:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Bloom

Δε μπορώ να πω πως έχεις άδικο για τον κόσμο που μπαίνει στο φόρουμ (και γίνεται και μέλος) για να ανεβάσει μια αγγελία, όμως ούτε τα ενεργά μέλη του φόρουμ είναι μόνο 30, ούτε και να ήταν έτσι δικαιολογείται η χωριατιά και η έλλειψη τρόπων. Κάποιοι εδώ μέσα είναι φίλοι κολλητοί. Φαίνεται από όσα λένε μεταξύ τους. Συναντιούνται και εκτός φόρουμ συνέχεια, καθημερινά. Ε, αν θέλουν να πουν τα αστειάκια τους και την ψιλοκουβέντα τους, γιατί δε το κάνουν στο facebook;

Επαναλαμβάνω, λες και δεν καταλαβαινόμαστε, δεν είναι λογική "αν δε σου αρέσει κάποιο νήμα, μπορείς πολύ απλά να σταματήσεις να το παρακολουθείς". Το σωστό είναι το αντίστροφο: "αν το θέμα συζήτησης δεν είναι η παρεούλα σου, ΜΗΝ ΤΟ ΜΑΓΑΡΙΖΕΙΣ, ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΟΡΕΞΗ ΣΟΥ, ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ".




Kαι όμως.Αυτή ακριβώς είναι η λογική.

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/02/2016 :  18:08:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Bloom, σαν τους γεροβασιλοβερναρδάκηδες κι εσύ, θεωρείς την ελευθερία της έκφρασης πρόβλημα;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Bloom
Senior Forum-Runner

Greece
659 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/02/2016 :  20:26:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αυτο καταλαβες εσυ; Οτι αν ο αλλος δεν εχει τροπους σε μια συζητηση και του το πουμε τοτε εχουμε θιξει την ελευθερια εκφρασης του;

Οτι εχω γραψει ειναι εκει και αν θελεις το διαβαζεις. Βεβαια, ο καθενας εχει δικαιωμα να προτιμα να κανει τον εξυπνακια (μπραβο και για την πολυσυλλαβη λεξη, πολυ αριστοφανικο, εχεις επιπεδο, μπραβο ειλικρινα) και να δειχνει ετσι μικροπρεπεια.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Papatak
Advanced Forum-Runner

241 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/02/2016 :  21:17:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ηρεμείστε.....

Τα πόδια στον ώμο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

prof
Advanced Forum-Runner

263 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/02/2016 :  21:59:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καταρχην πρεπει να σχολιαζουμε την πραξη και οχι τον ανθρωπο.Υπαρχουν δυο αποψεις.
Εγω να ρωτησω το φορουμ τωρα λειτουργει με αυτον τον τροπο η απο τοτε που ανοιξε;
Σε αυτο ας απαντησουν οι παλιοτεροι...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

prof
Advanced Forum-Runner

263 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/02/2016 :  22:30:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ρωτησα.. Ας απαντησω..
Απο τις πρωτες αναρτησεις,το φορουμ φαινεται να εχει στυλ παρειστικο....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/02/2016 :  22:33:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έτσι ακριβώς, Μανώλη...

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/02/2016 :  23:38:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by prof

Ρωτησα.. Ας απαντησω..
Απο τις πρωτες αναρτησεις,το φορουμ φαινεται να εχει στυλ παρειστικο....



θεός

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/02/2016 :  00:02:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
απο την ταπεινη μου μερια μπορω να πω οτι στα ιατρικα κ συμβουλευτικα θρεντ υπαρχει στη συντριπτικη πλειοψηφια σεβασμος στην απορια/αναγκη του αλλου και χρησιμες απαντησεις...σε θρεντ τυπου 'πολιτικο καφενειο' υπαρχουν και εμμονες και μακροσκελη ποστ κι αντιπαραθεσεις κλπ.. . ναι, εχουν υπαρξει κι ακροτητες, αηθεις συμπεριφορες οι οποιες απομονωθηκαν απο την πλειονοτητα, γενικα ο,τι σε ενα καφενειο οπως εξυπνα ελεχθη..

απο κει και περα υπαρχει κι η παρεϊστικη διαθεση, εδω μεσα εχουν φτιαχτει μεχρι και σχεσεις ζωης..προσωπικα ο,τι κι οποιος/α δεν μου αρεσει τα προσπερναω και κραταω οσους κι οσα προσωπικα κρινω οτι μου κανουν..ολα χρειαζονται με ηθος και μετρο..

@προφ, εεεγραψες

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/02/2016 :  19:53:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Bloom

Αυτο καταλαβες εσυ; Οτι αν ο αλλος δεν εχει τροπους σε μια συζητηση και του το πουμε τοτε εχουμε θιξει την ελευθερια εκφρασης του;

Οτι εχω γραψει ειναι εκει και αν θελεις το διαβαζεις. Βεβαια, ο καθενας εχει δικαιωμα να προτιμα να κανει τον εξυπνακια (μπραβο και για την πολυσυλλαβη λεξη, πολυ αριστοφανικο, εχεις επιπεδο, μπραβο ειλικρινα) και να δειχνει ετσι μικροπρεπεια.





Βρε Bloom, κάνουμε μια πολύ χαλαρή κουβέντα με πλακίτσα και πειραγματάκια, γι αυτό και οι χαμογελαστές φατσούλες. Μου γράφεις να σε διαβάσω αλλά εσύ δεν με διαβάζεις όταν έγραψα: "Οι καλοί τρόποι και η τήρηση των κανονισμών είναι εκ των ων ουκ άνευ."

Αυτά που περιγράφεις δεν έχουν να κάνουν με τρόπους. Είναι αγνός, όμορφος χαβαλές μεταξύ γνωστών που συμβαίνει παντού, σε κάθε φόρουμ. Θυμίζω και τα παλαιότερα "ξεφύγατε" καθώς και άλλες πολύ όμορφες στιγμές εδώ. Η διαχείριση αφήνει μεγάλη ελευθερία και πολύ καλά κάνει!

Ναι, θα βρεθούμε, θα μιλήσουμε από κοντά, στο τηλ, στο fb, στο φόρουμ, έτσι είναι, μια χαρά είναι!

Στο πλαίσιο της πλάκας και μόνο, παίρνω το θάρρος να σου πω ότι ενίοτε ακούγεσαι σαν ένας παράξενος ηλικιωμένος που κάνει παρατηρήσεις σε παιδάκια που παίζουν κι εκείνα, για να τον εκνευρίσουν κι άλλο, συνεχίζουν ακριβώς τις ίδιες συμπεριφορές!

Πάντα με πολύ καλή και πλακατζίδικη διάθεση, χωρίς καμία παρεξήγηση ελπίζω!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/02/2016 :  21:26:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

quote:
Originally posted by Bloom

Αυτο καταλαβες εσυ; Οτι αν ο αλλος δεν εχει τροπους σε μια συζητηση και του το πουμε τοτε εχουμε θιξει την ελευθερια εκφρασης του;

Οτι εχω γραψει ειναι εκει και αν θελεις το διαβαζεις. Βεβαια, ο καθενας εχει δικαιωμα να προτιμα να κανει τον εξυπνακια (μπραβο και για την πολυσυλλαβη λεξη, πολυ αριστοφανικο, εχεις επιπεδο, μπραβο ειλικρινα) και να δειχνει ετσι μικροπρεπεια.





Βρε Bloom, κάνουμε μια πολύ χαλαρή κουβέντα με πλακίτσα και πειραγματάκια, γι αυτό και οι χαμογελαστές φατσούλες. Μου γράφεις να σε διαβάσω αλλά εσύ δεν με διαβάζεις όταν έγραψα: "Οι καλοί τρόποι και η τήρηση των κανονισμών είναι εκ των ων ουκ άνευ."

Αυτά που περιγράφεις δεν έχουν να κάνουν με τρόπους. Είναι αγνός, όμορφος χαβαλές μεταξύ γνωστών που συμβαίνει παντού, σε κάθε φόρουμ. Θυμίζω και τα παλαιότερα "ξεφύγατε" καθώς και άλλες πολύ όμορφες στιγμές εδώ. Η διαχείριση αφήνει μεγάλη ελευθερία και πολύ καλά κάνει!

Ναι, θα βρεθούμε, θα μιλήσουμε από κοντά, στο τηλ, στο fb, στο φόρουμ, έτσι είναι, μια χαρά είναι!

Στο πλαίσιο της πλάκας και μόνο, παίρνω το θάρρος να σου πω ότι ενίοτε ακούγεσαι σαν ένας παράξενος ηλικιωμένος που κάνει παρατηρήσεις σε παιδάκια που παίζουν κι εκείνα, για να τον εκνευρίσουν κι άλλο, συνεχίζουν ακριβώς τις ίδιες συμπεριφορές!

Πάντα με πολύ καλή και πλακατζίδικη διάθεση, χωρίς καμία παρεξήγηση ελπίζω!




Σωστά τα γράφεις Κώστα..
Φίλε bloom, το γέλιο και τα αστεία λείπουν απο την ζωή μας.ΑΣ ΜΗΝ ΛΕΙΠΟΥΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.
Πάντα φιλικά....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000