Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Αγωνιστικος ημιμαραθωνιος Φεβρουαριου-Μαρτιου?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 3

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/12/2015 :  08:47:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spy

https://connect.garmin.com/modern/activity/720729708

...ημιμαραθωνιος Ναυπλιου!Ωραια πολη το Ναυπλιο ... αλλα οι αγωνες της πολης δεν με εντυπωσιασαν καθολου!.Δεν ημουν καλα ... και σκοπευα να τον τρεξω προπονητικα, αλλα στην πορεια αλλαξα γνωμη!Επιπεδη διαδρομη...αν εξαιρεσω τα πρωτα 7 χλμ που ειναι παραθαλασσια ...το τοπιο ειναι μαλλον ασχημο, για 5-6 χλμ μαλιστα η ασφαλτος ειχε μια περιεργη κλιση, που εγω προσωπικα τη βρηκα πολυ ενοχλητικη!Κοσμος ελαχιστος στη διαδρομη για ενθαρρυνση...μονο ο Νικος (@echetlos) 1500 μετρα πριν το τερμα να χειροκροτει μονος ολους τους δρομεις!Καπου στο 18ο χλμ με ειχε περασει κι ο @zoro ... και μου φωναζε "αυτος ηταν ο προπονητικος ρυθμος που ελεγες???"!Τα ποδια μου δεν ηταν σε καλη κατασταση...και δυο εβδομαδες αργοτερα ετρεξα στο μαραθωνιο Μεσσηνης...κι εκανα 3:42 ...αν και στοχευα σε μια επιδοση γυρω στο 3:35!
...Μαρια ψηφιζω Αγρινιο ...και οχι ολον τον αγωνα σε αγωνιστικο ρυθμο!Εσυ βεβαια εισαι πιο εμπειρη απο μενα...και θα κρινεις καλυτερα!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



Αγρίνιο = απαγορευτικό μετά την Ψάθα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/12/2015 :  09:06:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Aroulio

quote:
Originally posted by spy

https://connect.garmin.com/modern/activity/720729708

...ημιμαραθωνιος Ναυπλιου!Ωραια πολη το Ναυπλιο ... αλλα οι αγωνες της πολης δεν με εντυπωσιασαν καθολου!.Δεν ημουν καλα ... και σκοπευα να τον τρεξω προπονητικα, αλλα στην πορεια αλλαξα γνωμη!Επιπεδη διαδρομη...αν εξαιρεσω τα πρωτα 7 χλμ που ειναι παραθαλασσια ...το τοπιο ειναι μαλλον ασχημο, για 5-6 χλμ μαλιστα η ασφαλτος ειχε μια περιεργη κλιση, που εγω προσωπικα τη βρηκα πολυ ενοχλητικη!Κοσμος ελαχιστος στη διαδρομη για ενθαρρυνση...μονο ο Νικος (@echetlos) 1500 μετρα πριν το τερμα να χειροκροτει μονος ολους τους δρομεις!Καπου στο 18ο χλμ με ειχε περασει κι ο @zoro ... και μου φωναζε "αυτος ηταν ο προπονητικος ρυθμος που ελεγες???"!Τα ποδια μου δεν ηταν σε καλη κατασταση...και δυο εβδομαδες αργοτερα ετρεξα στο μαραθωνιο Μεσσηνης...κι εκανα 3:42 ...αν και στοχευα σε μια επιδοση γυρω στο 3:35!
...Μαρια ψηφιζω Αγρινιο ...και οχι ολον τον αγωνα σε αγωνιστικο ρυθμο!Εσυ βεβαια εισαι πιο εμπειρη απο μενα...και θα κρινεις καλυτερα!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



Αγρίνιο = απαγορευτικό μετά την Ψάθα



...μα θα τα καταφερω Αρη για τη Ψαθα???Ασε που η δικια σου περιγραφη, πριν μερικα χρονια, μου μετεδωσε "το μικροβιο" για τον συγκεκριμενο αγωνα!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/12/2015 :  09:12:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τελικά είναι γραφτό να μην τρέξω ποτέ στα Τρίκαλα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/12/2015 :  09:39:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dimitrissss

Τελικά είναι γραφτό να μην τρέξω ποτέ στα Τρίκαλα.



Aκριβως το ιδιο ειπα κι εγω μολις ειδα οτι αλλαξε η ημερομηνια. Καθε χρονο σκεφτομουν αυτο τον αγωνα και ποτε δεν πηγαινα. Το 13 ηταν παλι 2 εβδ πριν τη Θεσσαλονικη, τοτε ειχα τρεξει σε MP τον μητροπολιτικο ημι και 2 εβδ πριν αγωνιστικα τον ημι του Αιγιου (απ οπου εχω και το ρεκορ μου σε ημι). Το 14 που ημουν στην καλυτερη μου φορμα ever ετρεξα το 20αρι του ΣΔΥΑ 4 εβδ πριν τη Θεσσαλονικη οπου εκανα ενα ρεκορ που ακομα και τωρα δεν ειμαι σε θεση να ξανακανω και δυστυχως ειχα αποκλεισει τον ημι των Τρικαλων που ηταν 3 εβδ πριν, για να κανω 32αρι. Οποτε εχασα την ευκαιρια για ρεκορ σε ημι. Το 15 παλι τον απεκλεισα γιατι ειχα κανει ελαχιστη προετοιμασια οποτε δε θα μπορουσα να κανω κατι καλο σε ημι και για το 16 που το εια παρει αποφαση κι ελεγα τι ωραια που πεφτει και στο τριημερο της καθαρης Δευτερας να παμε και με τα παιδια να δουν ενα φιλο τους που μενει εκει, αλλαξανε την ημερομηνια.

_________________________________________________
Και μια ζωή δυο πόντους εξω απ' τη ζωή...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/12/2015 :  11:03:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spy

quote:
Originally posted by Aroulio

quote:
Originally posted by spy

https://connect.garmin.com/modern/activity/720729708

...ημιμαραθωνιος Ναυπλιου!Ωραια πολη το Ναυπλιο ... αλλα οι αγωνες της πολης δεν με εντυπωσιασαν καθολου!.Δεν ημουν καλα ... και σκοπευα να τον τρεξω προπονητικα, αλλα στην πορεια αλλαξα γνωμη!Επιπεδη διαδρομη...αν εξαιρεσω τα πρωτα 7 χλμ που ειναι παραθαλασσια ...το τοπιο ειναι μαλλον ασχημο, για 5-6 χλμ μαλιστα η ασφαλτος ειχε μια περιεργη κλιση, που εγω προσωπικα τη βρηκα πολυ ενοχλητικη!Κοσμος ελαχιστος στη διαδρομη για ενθαρρυνση...μονο ο Νικος (@echetlos) 1500 μετρα πριν το τερμα να χειροκροτει μονος ολους τους δρομεις!Καπου στο 18ο χλμ με ειχε περασει κι ο @zoro ... και μου φωναζε "αυτος ηταν ο προπονητικος ρυθμος που ελεγες???"!Τα ποδια μου δεν ηταν σε καλη κατασταση...και δυο εβδομαδες αργοτερα ετρεξα στο μαραθωνιο Μεσσηνης...κι εκανα 3:42 ...αν και στοχευα σε μια επιδοση γυρω στο 3:35!
...Μαρια ψηφιζω Αγρινιο ...και οχι ολον τον αγωνα σε αγωνιστικο ρυθμο!Εσυ βεβαια εισαι πιο εμπειρη απο μενα...και θα κρινεις καλυτερα!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



Αγρίνιο = απαγορευτικό μετά την Ψάθα



...μα θα τα καταφερω Αρη για τη Ψαθα???Ασε που η δικια σου περιγραφη, πριν μερικα χρονια, μου μετεδωσε "το μικροβιο" για τον συγκεκριμενο αγωνα!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



Ανοίχτηκε το topic της Ψάθας!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/12/2015 :  11:17:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Elda

Aκριβως το ιδιο ειπα κι εγω μολις ειδα οτι αλλαξε η ημερομηνια. Καθε χρονο σκεφτομουν αυτο τον αγωνα και ποτε δεν πηγαινα. Το 13 ηταν παλι 2 εβδ πριν τη Θεσσαλονικη, τοτε ειχα τρεξει σε MP τον μητροπολιτικο ημι και 2 εβδ πριν αγωνιστικα τον ημι του Αιγιου (απ οπου εχω και το ρεκορ μου σε ημι). Το 14 που ημουν στην καλυτερη μου φορμα ever ετρεξα το 20αρι του ΣΔΥΑ 4 εβδ πριν τη Θεσσαλονικη οπου εκανα ενα ρεκορ που ακομα και τωρα δεν ειμαι σε θεση να ξανακανω και δυστυχως ειχα αποκλεισει τον ημι των Τρικαλων που ηταν 3 εβδ πριν, για να κανω 32αρι. Οποτε εχασα την ευκαιρια για ρεκορ σε ημι. Το 15 παλι τον απεκλεισα γιατι ειχα κανει ελαχιστη προετοιμασια οποτε δε θα μπορουσα να κανω κατι καλο σε ημι και για το 16 που το εια παρει αποφαση κι ελεγα τι ωραια που πεφτει και στο τριημερο της καθαρης Δευτερας να παμε και με τα παιδια να δουν ενα φιλο τους που μενει εκει, αλλαξανε την ημερομηνια.

_________________________________________________
Και μια ζωή δυο πόντους εξω απ' τη ζωή...




Τι τραβάς κι εσύ...

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/12/2015 :  12:05:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by zoro

quote:
Originally posted by tzatzikis90

Δηλαδή εγώ που είχα πάρει απόφαση να πάω Τρίκαλα για το τελικό τεστ να το ξεχάσω; 3 εβδομάδες πριν είναι το ιδανικό;

Τάσος

know your limits. then destroy them.


να πας για να έχεις δικαιολογία μετά τον Μεγαλέκο

στα σοβαρά τώρα: επειδη εσυ και ο Σπύρος μέχρι και 1' πριν την έναρξη του ημί μπορεί να λέτε ότι θα πατε προπονητικά και μετά θα την κάνετε την μ@λ@κι@ σου συνιστω να κάτσεις στ'αυγα σου 2 βδομάδες πρίν
ειδικά εαν έρθει και ο "κρητικός" Θεσσαλονίκη..

επαε! Ας το κάνει αν δε του φτάνει η ήδη μεγάλη βελτίωση που έκανε στην απόσταση... Εκεί εναποθετω τις τελευταίες μου ελπίδες να τον βλέπω έστω με κυαλια στον Αλέκο! Αλλά είναι ικανός να το γονατισει και στους δυο αγώνες!

Knock knock knocking on suzi's door...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/12/2015 :  12:32:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σταμάτα βρε σατανά θα μας ματιαξεις! Μην ανεβούμε λίγο αμέσως να μας φάτε😛 πάντως ο ημι στο Δίον είναι πράγματι μια καλή λύση ακριβώς ένα μήνα πριν. Και αν δεν κάνω λάθος κοντά στη Βέροια είναι για το φίλο που ρωτάει.

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

el Cid
Advanced Forum-Runner

Greece


412 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/12/2015 :  13:29:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by tzatzikis90

Σταμάτα βρε σατανά θα μας ματιαξεις! Μην ανεβούμε λίγο αμέσως να μας φάτε😛 πάντως ο ημι στο Δίον είναι πράγματι μια καλή λύση ακριβώς ένα μήνα πριν. Και αν δεν κάνω λάθος κοντά στη Βέροια είναι για το φίλο που ρωτάει.

Τάσος

know your limits. then destroy them.


Στο Δίον tune up race/αγωνιστικά(αν και έχει 3 χλμ. ανηφορικά) και στη Καλαμπάκα σε MP, όπως προβλέπει το πρόγραμμα(ή στην Καβάλα για οικονομία)! Ενδιάμεσα έχει 30άρι, κάπως γρήγορο, αν θυμάμαι καλά...

__________________________
"practice makes perfect"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/12/2015 :  15:16:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Διαφωνώ... Στην περίπτωση του Τάσου ισχύει ΔΙΟΝ στα κόκκινα, Καλαμπάκα στα καφέ και Αλέκο ένα δευτερόλεπτο πίσω μας!

Knock knock knocking on suzi's door...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

galimanas
Forum-Runner

58 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/12/2015 :  18:37:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
o ημι Ναυπλιου τι λεει?καλη διαδρομη?σε σχεση με τα Τρικαλα?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/12/2015 :  19:40:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έτσι όπως είναι τελικά οι ημερομηνίες με βλέπω να τρέχω να παραλαμβάνω πάλι νούμερο από το Runner Store
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/12/2015 :  20:15:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by el Cid

quote:
Originally posted by tzatzikis90

Σταμάτα βρε σατανά θα μας ματιαξεις! Μην ανεβούμε λίγο αμέσως να μας φάτε😛 πάντως ο ημι στο Δίον είναι πράγματι μια καλή λύση ακριβώς ένα μήνα πριν. Και αν δεν κάνω λάθος κοντά στη Βέροια είναι για το φίλο που ρωτάει.

Τάσος

know your limits. then destroy them.


Στο Δίον tune up race/αγωνιστικά(αν και έχει 3 χλμ. ανηφορικά) και στη Καλαμπάκα σε MP, όπως προβλέπει το πρόγραμμα(ή στην Καβάλα για οικονομία)! Ενδιάμεσα έχει 30άρι, κάπως γρήγορο, αν θυμάμαι καλά...

__________________________
"practice makes perfect"



το 32ρι είναι Γιώργο! έχουμε ακόμα ως τότε, θα το δούμε. Πάντως το Δίον το έψησα αρκετά να μπει στο καλεντάρι. Καλογερίδη κάνε 3.20 να είμαι πίσω σου περισσότερο

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/12/2015 :  20:45:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...Τασο ...με στοιχειωδη συνεπεια ...εισαι για μεγαλα πραγματα!Αν το επιχειρησεις...καν'το σωστα!Μην κοροιδεψεις τον εαυτο σου ... και μετα ασ' τους να λενε!Οχι τιποτ'αλλο ... μας "βγηκε" και τ'ονομα! Τελευταιο τεστ για Μεγα Αλεκο τρεις εβδομαδες πριν!Φυσικα το μεγαλο (30 χλμ) θα πρεπει να το κανεις μια εβδομαδα νωριτερα ... και "φορτωσε" χλμ στη προετοιμασια ... τουλαχιστον 90 χλμ στη κορυφωση της!Αν εκανα εγω 3:24 ... καταλαβαινεις τι μπορει να κανεις εσυ ... αλλα θελει δουλεια!!!Αυτα ειχε να σε συμβουλεψει ενας "ξεροκεφαλος τρελος" ... που τρεχει ολους τους αγωνες σε αγωνιστικους ρυθμους!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/12/2015 :  21:42:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σπύρο καταρχάς σ ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια (για άλλη μια φορά!) αλλά μην υποτιμάς τόσο τον εαυτό σου. έχεις ανέβει απίστευτα και βγάζεις προπονήσεις που κουράζομαι και μόνο που τις διαβάζω, που να τις επιχειρούσα κιόλας! είσαι ο επόμενος "στόχος" μου (χωρίς ίχνος ανταγωνισμού προφανώς!) καθώς σε θαυμάζω σε πολλά πράγματα και φυσικά για τις επιδόσεις σου και θέλω να φτάσω στο επίπεδό σου. ως τότε τα αποτελέσματα μιλάνε: 3:24 vs 3:58! αν και όποτε σε φτάσω ξαναμιλάμε!

σχετικά με το πρόγραμμα που ακολουθούμε εγώ και ο Γιώργος (el cid) τώρα, μας δίνει 22ρια τέσσερις και δύο εβδομάδες πριν τον Αλέκο. ενδιάμεσα είναι το 30ρι. επομένως βολεύουν το Δίον (για αγωνιστικά) και η Καλαμπάκα (για προπονητικά). μένει να αποφασίσουμε ποιον/ποιους θα τιμήσουμε, καθώς δεν έχω πάει σε κανέναν τους ως τώρα!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 3 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000