Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 5ος Ημιμαραθώνιος Αιγιαλείας-27/03/2016
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 6

giakos
Senior Forum-Runner

Greece


448 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 18/01/2016 :  22:30:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Kαι επειδη η συνήθεια έγινε λατρεία και προλαβαίνοντας αλλά αντιγράφοντας άλλη μια φορά τον skoteino.....

Ο αγώνας που εν πολλοίς άλλαξε τον δρομικό χάρτη στην Ελλάδα.Ο αγώνας που έβαλε ψηλά τον πήχη στις παροχές και στην φιλοξενία των δρομέων ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ, ο αγώνας που σέβεται τον δρομέα και με το παραπάνω.

27/03/2016-5ος Ημιμαραθώνιος Αιγιαλείας.
Το νου σας διοτι αλλάζει η ώρα εκείνη την Κυριακή!!!
Για περισσότερες πληροφορίες:
http://www.runningnews.gr/item.php?id=24990

Δεν προλαβαίνω.......

Edited by - giakos on 19/01/2016 10:12:57

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/01/2016 :  22:50:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κανε το 15 16.


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/01/2016 :  00:07:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μεταφέρω λοιπόν τη συζήτηση εδώ.
Ναι το έχω διαβάσει, δηλαδή το έχω σε audio book στο mp3 και το άκουγα στις προπονήσεις.
Το συνηθίζω στις προπονήσεις να (διαβάζω) ακούω βιβλία, έτσι εκμεταλλεύομαι το χρόνο αλλά και βγαίνω "μορφωμένος"
Εχω "ακούσει" αρκετά βιβλία με αυτόν τον τρόπο όπως το "What I Talk about When I Talk about Running" του Haruki Murakami και διάφορα άλλα...
Είναι μια καλή και δημιουργική "παρέα" στο μοναχικό τρέξιμο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

prof
Advanced Forum-Runner

263 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/01/2016 :  01:14:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ακουγα και εγω βιβλια οταν οδηγουσα αλλα το σταματησα γιατι δεν μπορουσα να συγκεντρωθω στην οδηγηση
και στο βιβλιο. Το σκεφτομουν να το δοκιμασω στο τρεξιμο. Εχεις τιποτα να μας δωσεις η που μπορουμε να κατεβασουμε κυριως ελληνογλωσσα.
Πριν απο 10 χρονια κυκλοφορουσαν ελαχιστα ελληνογλωσσα τωρα δεν ξερω.
Ευχαριστω
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/01/2016 :  02:56:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εχω γύρω στα 30 audio books εκ των οποίων τα δύο αφορούν στο τρέξιμο, είναι όμως όλα στα Αγγλικά.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/01/2016 :  08:44:50  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Και φέτος μαζί μας, ο εν πολλοίς με μεράκι φτιαγμένος αγώνας...ΚΑΙ Ο ΕΝΑΣ ΕΚ ΤΩΝ 2 ΑΓΩΝΩΝ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΘΕΟΔΩΡΑΚΕΙΑ, ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΕΠΝΕΥΣΑΝ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΑ ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ!!!!

27 Μαρτίου φέτος!!!!!
Δωρεάν και με πάρα πολλές παροχές!!!

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/01/2016 :  08:59:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Eμεις οι της Θεσσαλονικης πώς θα τρεξουμε στον αγωνα???

Ειναι εντελως απαγορευτικο αραγε ενας ημι μια εβδομαδα πριν το μαραθωνιο (εντελως χαλαρα εννοειται) δεδομενου οτι θελω να κανω PB στη Θεσσαλονικη?

Ειναι ο συγκεκριμενος ημι, αλλιως δε θα το συζητουσα καν. Ενας αγωνας που τον τρεχω καθε χρονο, και τις 4 φορες που εχει γινει εχω παει και ειχα πει οτι οσο ημουν καλα θα τον ετρεχα. Να πεσει μια εβδιμαδα πριν το Μεγαλεκο δεν το περιμενα.

Τι προτεινετε?


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/01/2016 :  09:14:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αφού πας για pb στον Αλέκο θα χρειαστεί να θυσιασεις τον ημι. Αν έχει κάποια ενδιάμεση απόσταση που να ταίριαζει στο πρόγραμμα σου κάνε την. Φαντάζομαι θα έχεις 8-12 ρυθμό αγώνα. στη χειρότερη πήγαινε για τη συμμετοχή και γράψε τα χλμ του προγράμματος πειθαρχημενα και τέλος. Αν η διαδρομή είναι κυκλική, στη μέση της προπόνησης σου, τραβά στο πλάι, κάνε ανατροφή και αραξε στον τερματισμό. Αλλά στη θέση σου δε θα έβαζα τον εαυτό μου σε τέτοια ταλαιπωρία αφού την περίοδο της άνοιξης οι ιωσεις θεριζουν και μια εκδρομή με πούλμαν, ή λίγη καθυστέρηση στην αλλαγή ρουχισμού μετά την προπόνηση ίσως έχουν μεγάλο τίμημα για έναν αγώνα γούστου.

Knock knock knocking on suzi's door...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/01/2016 :  09:23:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παναγιωτη, δεν παμε με πουλμαν, παμε οικογενειακως με αυτοκινητο, εχει σπιτι η πεθερα μου σε χωριο κοντα στο Αιγιο και μενουμε εκει ολο το ΣΚ (ΠΣΚ εν προκειμενω μια κει ειναι τριημερο). Η συμμετοχη στον αγωνα αυτο, καθε αλλο παρα ταλαιπωρια ειναι, ειναι γλεντι, συν τα φαγητα της πεθερας η καλυτερη αποκατασταση.

Ρυθμο αγωνα δε θα εχω, μπορω να πειθαρχω σε αυτα, την πρωτη χρονια που εγινε δεν ετρεξα μαραθωνιο την ανοιξη, τη δευτερη ηταν 4 εβδ πριν οποτε το πηγα αγωνιστικα, και τις επομενες δυο που ηταν 2 εβδ πριν το πηγα σε MP πολυ πολυ ανετα.

Το να κανω τη διαδρομη κουτσουρεμενη δε μ ενδιαφερει, ετσι κι αλλιως δεν ειναι κυκλικη. Εμενα μονο τα χλμ με απασχολουν, τιποτε αλλο. Αν αντι 15-16 που κανω συνηθως κανω 21 θα ειναι μεγαλο μειον?


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/01/2016 :  09:24:23  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Elda τότε πέφτει παραδοσιακά κοντά στην επέτειο της 25ης Μαρτίου, λόγω της απελευθέρωσης του Αιγίου!

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/01/2016 :  09:32:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Elda

Παναγιωτη, δεν παμε με πουλμαν, παμε οικογενειακως με αυτοκινητο, εχει σπιτι η πεθερα μου σε χωριο κοντα στο Αιγιο και μενουμε εκει ολο το ΣΚ (ΠΣΚ εν προκειμενω μια κει ειναι τριημερο). Η συμμετοχη στον αγωνα αυτο, καθε αλλο παρα ταλαιπωρια ειναι, ειναι γλεντι, συν τα φαγητα της πεθερας η καλυτερη αποκατασταση.

Ρυθμο αγωνα δε θα εχω, μπορω να πειθαρχω σε αυτα, την πρωτη χρονια που εγινε δεν ετρεξα μαραθωνιο την ανοιξη, τη δευτερη ηταν 4 εβδ πριν οποτε το πηγα αγωνιστικα, και τις επομενες δυο που ηταν 2 εβδ πριν το πηγα σε MP πολυ πολυ ανετα.

Το να κανω τη διαδρομη κουτσουρεμενη δε μ ενδιαφερει, ετσι κι αλλιως δεν ειναι κυκλικη. Εμενα μονο τα χλμ με απασχολουν, τιποτε αλλο. Αν αντι 15-16 που κανω συνηθως κανω 21 θα ειναι μεγαλο μειον?




αν σου δίνει 15-16 το πρόγραμμα, πιθανότατα δε θα χρεωθεις αν πας σβηστη και ρικαβερατη τα τελευταία 5. Αρκετουτσικα πάντως τα 15-16 μια βδομάδα πριν. Άλλο πρόγραμμα όμως, άλλες και οι απαιτήσεις του προφανώς!

Knock knock knocking on suzi's door...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/01/2016 :  09:34:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by SKOTEINOS

Elda τότε πέφτει παραδοσιακά κοντά στην επέτειο της 25ης Μαρτίου, λόγω της απελευθέρωσης του Αιγίου!

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015



23/3/1821 ηταν η απελευθερωση, οποτε ημερολογιακα πιο κοντα θα ηταν στις 20/3 παρα στις 27. Παντα γινοταν την προτελευταια Κυριακη του Μαρτιου (18/3/12, 24/3/13, 23/3/14, 22/3/15) με αποτελεσμα να ειναι και 2 εβδ πριν τη Θεσσαλονικη, πρωτη φορα προγραμματιστηκε για την τελευταια Κυριακη.



Edited by - Elda on 19/01/2016 09:40:01
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giakos
Senior Forum-Runner

Greece


448 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/01/2016 :  09:52:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Elda καλημέρα,εγώ σου προτείνω να κάτσεις ήσυχη και να μην τρέξεις....αφου έχεις προετειμαστεί για Θεσσαλονίκη και μαλιστα για PB είναι κρίμα....και η διαδρομή οπως γνωρίζεις δεν ειναι ευκολη.....
Μπορείς όμως να μεριμνησεις να ερθεις στον τερματισμό με ταπερακι από την πεθερα για να "γνωριστουμε" βρε παιδι μου[:D


Δεν προλαβαίνω.......
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/01/2016 :  10:04:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ρε συ Μαρία, είσαι δρομέας πειθαρχημένη και πλέον, έμπειρη.
Από μόνη σου έπρεπε να ξέρεις ποιο είναι το σωστό.
Δεν χωράει καν συζήτηση...

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/01/2016 :  10:16:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by echetlos

Ρε συ Μαρία, είσαι δρομέας πειθαρχημένη και πλέον, έμπειρη.
Από μόνη σου έπρεπε να ξέρεις ποιο είναι το σωστό.
Δεν χωράει καν συζήτηση...

"My sport is your sport's punishment"



E, θεωρητικα το ξερω, αλλα αυτος ο ημι ειναι η εξαιρεση ρε γμτ. Ειμαι συναισθηματικα δεμενη με τον αγωνα. Ηταν ο πρωτος ημι που ετρεξα, ειναι στα μερη του συζυγου, τον τρεχω καθε χρονο και για μενα ειναι ο ωραιοτερος και καλυτερος ημι απ οσους εχω τρεξει. Το ειχα σιγουρο οτι θα τον ετρεχα και φετος, πού να φανταστω οτι θα τον εβαζαν στις 27?


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotfireman
Forum-Runner

Greece


160 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/01/2016 :  10:50:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κι εγώ περίμενα πως και πως αυτόν τον αγώνα μιας και περνάει από την Τέμενη όπου κάνω διακοπές από το '87, εκεί γνώρισα και την γυναίκα μου και στην διαδρομή του αγώνα έκανα τις προπονήσεις μου πέρυσι το καλοκαίρι,αλλά είχα κι εγώ στόχο να τρέξω τον Μεγαλέκο.

Πέρυσι δεν έτρεξα γιατί δεν μπορούσα ακόμη να κάνω ημι, αλλά φέτος ήθελα να τον κάνω μιας και έχω ακούσει τόσα καλά λόγια για αυτή την διοργάνωση και ήθελα να είναι εκεί ο πρώτος μου ημι.

Μπορεί να προτιμήσω να τρέξω τελικά στο Αίγιο και να κάνω άλλον μαραθώνιο αργότερα και όχι την Θεσ/νίκη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 6 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000