Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 5ος Ημιμαραθώνιος Αιγιαλείας-27/03/2016
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 6

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/01/2016 :  11:11:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...Μαρια ... ο "τρελλος και ξεροκεφαλος" θα σου δωσει τη λυση!!!Αφου θα κανεις, που θα κανεις, 15 χλμ LR ... 6 χλμ επιπλεον δεν ειναι τιποτα για το χιλιομετρικο ογκο που εσυ ακολουθεις στις προετοιμασιες σου...τουλαχιστον αν κρινω απ'αυτον του 2014!Φανταζομαι θα τρεξεις στη Θεσ/νικη σε ρυθμο 5:30/χλμ ...οποτε στο Αιγιο θα πας με 6+ / χλμ ... εκτος απο το ενα μερος του, που το αφηνω στη κριση σου, που μπορει να το τρεξεις σε ρυθμο μαραθωνιου η και πιο γρηγορα ακομα!Ετσι θα χαρεις τον αγωνα, συμμετεχοντας σ'αυτον ... και φυσικα την επομενη Κυριακη θα κανεις κι ενα ωραιο 3:50-3:45 ... κι ολα θα ειναι ωραια!!!Περσι δυο εβδομαδες πριν τη Μεσσηνη ετρεξα αγωνιστικα ημι στο Ναυπλιο σε 1:43...και στη Μεσσηνη εκανα νεο ρεκορ 3:42...ασχετα αν προσδοκουσα ακομα λιγο καλυτερα...κι ολα αυτα, αν και ετρεχα με θεματακια και στους δυο αγωνες!Να τρεξεις λοιπον ...και να τους χαρεις και τους δυο αγωνες!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/01/2016 :  11:57:49  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Μην τον τρέξεις για να μην παρασυρθείς.


Κάνε εξαίρεση φέτος για να δεις πως θα δουλέψει και αυτό πριν το Μαραθώνιο.
Τουλάχιστον δεν θα πεις πήγα ημί και ίσως έκανα κάτι καλύτερο στον Μαραθώνιο αν δεν πήγαινα.

Focus on main taget.
Ο δικηγόρος του Σκοτεινού... όχι του Παύλου


___________________
Run Natural... run Bare
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/01/2016 :  12:04:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Elda συμφωνώ με τον Χρήστο (συγνώμη Σπύρο...)
ΑΝ έχεις αγώνα στόχο την Θεσσαλονίκη, είναι σφάλμα να τρέξεις ημί μια εβδομάδα πριν (ακόμα και προπονητικά...)
Όπως λέει και ο κ. Δούσης "Θα σπαταλήσεις ενέργεια και δε θα την έχεις τότε που θα τη χρειαστείς"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/01/2016 :  12:08:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τώρα είδα πως στις 27/3 είναι και ο Ταύγετος.Αντε να δούμε πού θα κάτσει η μπίλια...

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/01/2016 :  13:48:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spy

...Μαρια ... ο "τρελλος και ξεροκεφαλος" θα σου δωσει τη λυση!!!Αφου θα κανεις, που θα κανεις, 15 χλμ LR ... 6 χλμ επιπλεον δεν ειναι τιποτα για το χιλιομετρικο ογκο που εσυ ακολουθεις στις προετοιμασιες σου...τουλαχιστον αν κρινω απ'αυτον του 2014!Φανταζομαι θα τρεξεις στη Θεσ/νικη σε ρυθμο 5:30/χλμ ...οποτε στο Αιγιο θα πας με 6+ / χλμ ... εκτος απο το ενα μερος του, που το αφηνω στη κριση σου, που μπορει να το τρεξεις σε ρυθμο μαραθωνιου η και πιο γρηγορα ακομα!Ετσι θα χαρεις τον αγωνα, συμμετεχοντας σ'αυτον ... και φυσικα την επομενη Κυριακη θα κανεις κι ενα ωραιο 3:50-3:45 ... κι ολα θα ειναι ωραια!!!Περσι δυο εβδομαδες πριν τη Μεσσηνη ετρεξα αγωνιστικα ημι στο Ναυπλιο σε 1:43...και στη Μεσσηνη εκανα νεο ρεκορ 3:42...ασχετα αν προσδοκουσα ακομα λιγο καλυτερα...κι ολα αυτα, αν και ετρεχα με θεματακια και στους δυο αγωνες!Να τρεξεις λοιπον ...και να τους χαρεις και τους δυο αγωνες!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



Χαχα ναι, ημουν σιγουρη για τη δικη σου απαντηση!!! Οντως ο χλμ ογκος που κανω τωρα ειναι ακομα μεγαλυτερος απο την προετοιμασια της Θεσσαλονικης του 14. Το Δεκεμβριο τον εκλεισα με 293χλμ και ο Ιανουαριος θα κυμανθει κοντα στα 340. Συν λιγο ποδηλατο μια φορα την εβδομαδα. Δε θ αποφασισω κατι τωρα, ειναι πολυ νωρις, θα το βαλω στην ακρη προς το παρον και βλεπουμε.

Ευχαριστω ολες για τις απαντησεις σας!!!

Κατα τ αλλα οποιος δεν εχει παει και δεν εχει αλλο αγωνα εκεινη τη μερα, να προσπαθησει να παει. Αγωνας που εστω μια φορα αξιζει να τον τρεξει κανεις!


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Trexalitsa78
Senior Forum-Runner

Greece


560 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/01/2016 :  15:05:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Elda

quote:
Originally posted by spy

...Μαρια ... ο "τρελλος και ξεροκεφαλος" θα σου δωσει τη λυση!!!Αφου θα κανεις, που θα κανεις, 15 χλμ LR ... 6 χλμ επιπλεον δεν ειναι τιποτα για το χιλιομετρικο ογκο που εσυ ακολουθεις στις προετοιμασιες σου...τουλαχιστον αν κρινω απ'αυτον του 2014!Φανταζομαι θα τρεξεις στη Θεσ/νικη σε ρυθμο 5:30/χλμ ...οποτε στο Αιγιο θα πας με 6+ / χλμ ... εκτος απο το ενα μερος του, που το αφηνω στη κριση σου, που μπορει να το τρεξεις σε ρυθμο μαραθωνιου η και πιο γρηγορα ακομα!Ετσι θα χαρεις τον αγωνα, συμμετεχοντας σ'αυτον ... και φυσικα την επομενη Κυριακη θα κανεις κι ενα ωραιο 3:50-3:45 ... κι ολα θα ειναι ωραια!!!Περσι δυο εβδομαδες πριν τη Μεσσηνη ετρεξα αγωνιστικα ημι στο Ναυπλιο σε 1:43...και στη Μεσσηνη εκανα νεο ρεκορ 3:42...ασχετα αν προσδοκουσα ακομα λιγο καλυτερα...κι ολα αυτα, αν και ετρεχα με θεματακια και στους δυο αγωνες!Να τρεξεις λοιπον ...και να τους χαρεις και τους δυο αγωνες!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



Χαχα ναι, ημουν σιγουρη για τη δικη σου απαντηση!!! Οντως ο χλμ ογκος που κανω τωρα ειναι ακομα μεγαλυτερος απο την προετοιμασια της Θεσσαλονικης του 14. Το Δεκεμβριο τον εκλεισα με 293χλμ και ο Ιανουαριος θα κυμανθει κοντα στα 340. Συν λιγο ποδηλατο μια φορα την εβδομαδα. Δε θ αποφασισω κατι τωρα, ειναι πολυ νωρις, θα το βαλω στην ακρη προς το παρον και βλεπουμε.

Ευχαριστω ολες για τις απαντησεις σας!!!

Κατα τ αλλα οποιος δεν εχει παει και δεν εχει αλλο αγωνα εκεινη τη μερα, να προσπαθησει να παει. Αγωνας που εστω μια φορα αξιζει να τον τρεξει κανεις!





φτου φτου πετας!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/01/2016 :  18:36:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλησπέρα κι από εμένα!

Μαρία σε καταλαβαίνω απόλυτα.. εσύ ξέρεις πως αν πας στον αγώνα θα τον τρέξεις καθαρά προπονητικά και δεν πρόκειται να παρασυρθείς, αλλά όλοι οι υπόλοιποι φοβούνται και σε αποτρέπουν.. τα έχω περάσει πέρυσι για τον Αλέκο και σίγουρα θα τα ξαναπεράσω φέτος! βλέπεις δεν μπορώ ούτε κι εγώ να αντισταθώ σε διάφορους αγώνες στους οποίους ωστόσο, έχοντας θέσει τις προτεραιότητές μου (ο μαραθώνιος δίχως άλλο), συμμετέχω καθαρά βάσει ρυθμού προγράμματος κυρίως για τη χαρά του αγώνα και τίποτα περισσότερο.

αναφερόμενος στο συγκεκριμένο αγώνα λοιπόν, κι εφόσον έχεις όπως λες 16 χιλιόμετρα για εκείνη την Κυριακή (παίζει να έχουμε το ίδιο πρόγραμμα), θα μπορούσες ίσως να τρέξεις αυτά τα 16 στο ρυθμό που σου ζητάει (ρυθμό αγώνα λογικά?) και τα υπόλοιπα στο ρυθμό χαλαρώματός σου. έτσι δεν θα χρεωθείς στο ελάχιστο. αν θυμάμαι καλά κάτι αντίστοιχο έκανα πέρυσι όπου καπάκι μετά το LR (16ρι) συμμετείχα εντελώς χαλαρά σε έναν αγώνα για παιδιά ΑΜΕΑ γύρω στα 3-4 χιλιόμετρα και δε με χρέωσε καθόλου. βέβαια αν αφαιρέσεις το καθαρά αγωνιστικό κομμάτι, είναι πράγματι ρισκαδόρικη μια τέτοια εκδρομή καθώς η συναναστροφή σου με τόσo κόσμο (στο σπίτι της πεθεράς, τον αγώνα κλπ) ενέχει ίσως κάποιους κινδύνους. στα είπε ήδη ο γκουρού των κρυωμάτων άλλωστε, ο Καλογερίδης!

όπως και να έχει η απόφαση είναι καθαρά δική σου κι ελπίζω στο τέλος να επιλέξεις το καλύτερο!

ΥΓ. έχουν να πέσουν κορμιά φέτος στη Θεσσαλονίκη!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/01/2016 :  18:52:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Elda, προτείνω να στηθείς στο 5 και να τρέξεις από εκεί! Ή να αφήσεις ένα ποδήλατο στο 16 και να τρέξεις μέχρι εκεί!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/01/2016 :  19:01:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εαν είναι καλή μαγείρισσα (η πεθερά) φυσικά και να πάς!
Απλά θα πάς 5 με 10 δεύτερα πιο αργά το χιλιόμετρο απο το κανονικό πρόγραμμα
Εξάλλου το φαγητο την τελευταία βδομάδα είναι σημαντικό
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/01/2016 :  19:54:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@Rigelian, δεν εχει κανενα νοημα για μενα αυτο. Ή ολη τη διαδρομη ή καθολου. Το πρωτο θα ταν σαν κλεψια και το δευτερο σαν εγκαταλειψη, δεν εχω κανει κανενα απο τα 2 ποτε μου και ουτε σκοπευω.

@zoro εννοειται οτι ειναι καλη μαγειρισσα. Και σε ποιοτητα και σε ποσοτητα και σε ποικιλια!!! Θα μας δωσει και ταπερακια για την εβδομαδα υδατανθρακωσης!


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

antonis_
Newbie Forum Runner



39 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/01/2016 :  21:46:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
δεν έχω τρέξει και πολλούς ημιμαράθωνιους αλλά αυτόν τον έχω ψηλά, έστω και αν φέτος μάλλον θα προτιμήσω τον Ταύγετο, πολλές παροχές για δωρεάν αγώνα, πολύ ζεστό και οικογενειακό κλίμα, πολύ όμορφη διαδρομή, και ίσως τις πιο εξαιρετικές γυναικείες παρουσίες από όλους τους αγώνες....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/01/2016 :  22:25:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δε ξέρω τι λέτε αλλά με τόση διαφήμιση που έκανε η Μαρία για την πεθερά της, ξέρω πολλούς που σκεφτόμαστε να κατεβουμε στο αγώνα προπονητικα! Ε με το βασιλικο ποτιζεται και η γλάστρα!

Knock knock knocking on suzi's door...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/01/2016 :  00:07:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kalogeridis

Δε ξέρω τι λέτε αλλά με τόση διαφήμιση που έκανε η Μαρία για την πεθερά της, ξέρω πολλούς που σκεφτόμαστε να κατεβουμε στο αγώνα προπονητικα! Ε με το βασιλικο ποτιζεται και η γλάστρα!

Knock knock knocking on suzi's door...



λίγο πιο κοντά να ήταν και θα είχα κλείσει ήδη εισιτήρια!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/01/2016 :  09:21:10  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ρε ελάτε Αίγιο ρε να βγάλουμε γούστα!!!!
Θα είμαι και εγώ εκεί!!!-στην χρονομέτρηση!!!
Όσοι έρθετε, μείον 3 λεπτά στον χρόνο σας θα βγάλω-αχαχαααααααα

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

injuryman
Newbie Forum Runner

36 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/01/2016 :  13:00:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για μένα που θα είναι και ο πρώτος μου ημι το μείον 3 θα ισχύει? Μη σκοτόνωμαι και στην προετοιμασία χαχαχαχ
Από όλους τα καλύτερα έχω ακούσει γι αυτόν τον αγώνα οπότε απέρριψα όλες τις άλλες επιλογές, είμαι και κοντά κιόλας άρα δε μένει τίποτα άλλο για το βάπτισμα του πυρός στο Αίγιο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 6 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000