Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 5ος Ημιμαραθώνιος Αιγιαλείας-27/03/2016
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 6

injuryman
Newbie Forum Runner

36 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2016 :  15:34:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πρώτη συμμετοχή σε ήμι και όλα κύλησαν όμορφα. Χρόνος 2.02 και για 1η φορά δε ζήταγα κάτι παραπάνω. Ωραία διαδρομή, φιλόξενος κόσμος. Ο καιρός ιδανικός για τα γούστα μου τουλάχιστον.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2016 :  16:05:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπράβο σου! Άξιος!

Myasics.com πασα-tempo run!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

pns
Forum-Runner

Greece


103 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2016 :  16:41:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Άλλος ένας όμορφος αγώνας ολοκληρώθηκε. Ο καιρός ιδανικός για τρεξιμο (συννεφια), οι παροχές, οι σταθμοί τροφοδοσίας, όλα καλά και δωρεάν!

και του χρόνου

run for your life

Edited by - pns on 27/03/2016 16:41:41
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikkapen
Advanced Forum-Runner



215 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2016 :  16:59:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χαιρετιζω ολους τους δρομεις που ετρεξαν σε αυτον τον ωραιο αγωνα.Ο καιρος ηταν ιδανικος,οι κατοικοι χαρουμενοι και η διοργανωση αρτια.Προσωπικα πετυχα τον στοχο μου,στον 4ο μου ημιμαραθωνιο..Κανω μια προταση στους διοργανωτες: μηπως θα ηταν καλυτερα να πληρωναμε ενα μικρο αντιτιμο και να ειχαμε και ισοτονικα?Ειναι μεγαλη η αποσταση....

Τρεχω αρα υπαρχω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikkapen
Advanced Forum-Runner



215 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2016 :  17:00:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Διορθωνω: ειναι μεγαλη η αποσταση για να πινουμε μονο νερο...

Τρεχω αρα υπαρχω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotfireman
Forum-Runner

Greece


160 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2016 :  17:18:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πολύ ωραίος αγώνας με παροχές που δεν βρίσκεις σε άλλους επί πληρωμή αγώνες.Στον τερματισμό μας περίμενε τσάντα με νερό,χυμό,μπανάνα,πορτοκάλι,σταφίδες και σάντουιτς. Πολύ όμορφη διαδρομή και σήμερα ιδανικός καιρός. Το μόνο που με χάλασε ήταν ο τερματισμός στα Ψηλά Αλώνια,χάθηκε να τερματιζαμε στα χαμηλά αλωνια,μας πέθανε η ανηφόρα στο τέλος :-P

Απορίας άξιο για πιο λόγο σε παρόμοιους αγώνες με πολλές παροχές και μηδενικό αντίτιμο υπάρχουν τόσο λίγες συμμετοχές
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Panas73
Forum-Runner

Greece
64 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2016 :  18:30:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πολύ ωραίος αγώνας, φιλικός για το δρομέα, δωρεάν και με άψογη σήμανση και τροφοδοσία. Η διαδρομή είναι πολύ όμορφη, μέσα στη φύση και δίπλα στη θάλασσα και οι λιγοστοί θεατές ήταν θερμοί. Ήταν η πρώτη φορά που συμμετείχα και ο αγώνας κέρδισε πολλούς πόντους στην εκτίμησή μου.
Η μόνη παρατήρηση που έχω να κάνω αφορά με την απόσταση. Όταν λέμε ημιμαραθώνιος εννοούμε 21,1 km. Εδώ μόλις έφτανες στο σημείο που έγραφε 21 και ξεκίναγες το σπριντ του τερματισμού, με τρόμο διαπίστωνες ότι έχεις άλλο μισό χιλιόμετρο παρατεταμένης ανηφόρας που σε ανάγκαζε να τερματίσεις διαλυμένος (χώρια που τα 2-3 λεπτά παραπάνω είναι σημαντικά για όσους κυνηγούν pb). Το πρόβλημα με τις σωστές αποστάσεις νομίζω ότι είναι γενικότερο θέμα που πρέπει όλοι οι εγχώριοι διοργανωτές αγώνων να λάβουν υπόψη τους.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lemonidas1
Senior Forum-Runner

Greece


766 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2016 :  18:42:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Panas73

Πολύ ωραίος αγώνας, φιλικός για το δρομέα, δωρεάν και με άψογη σήμανση και τροφοδοσία. Η διαδρομή είναι πολύ όμορφη, μέσα στη φύση και δίπλα στη θάλασσα και οι λιγοστοί θεατές ήταν θερμοί. Ήταν η πρώτη φορά που συμμετείχα και ο αγώνας κέρδισε πολλούς πόντους στην εκτίμησή μου.
Η μόνη παρατήρηση που έχω να κάνω αφορά με την απόσταση. Όταν λέμε ημιμαραθώνιος εννοούμε 21,1 km. Εδώ μόλις έφτανες στο σημείο που έγραφε 21 και ξεκίναγες το σπριντ του τερματισμού, με τρόμο διαπίστωνες ότι έχεις άλλο μισό χιλιόμετρο παρατεταμένης ανηφόρας που σε ανάγκαζε να τερματίσεις διαλυμένος (χώρια που τα 2-3 λεπτά παραπάνω είναι σημαντικά για όσους κυνηγούν pb). Το πρόβλημα με τις σωστές αποστάσεις νομίζω ότι είναι γενικότερο θέμα που πρέπει όλοι οι εγχώριοι διοργανωτές αγώνων να λάβουν υπόψη τους.

Συμφωνω απολυτα,οσο αφορα την αποσταση,πες ειναι 21500,η 20500,αρκει να το ξερουμε.Παντως τησ Αρτας σημερα ηταν οκ,γιατι περυσι ελειπαν 600-700μ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2016 :  18:43:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Panas73

Εδώ μόλις έφτανες στο σημείο που έγραφε 21 και ξεκίναγες το σπριντ του τερματισμού, με τρόμο διαπίστωνες ότι έχεις άλλο μισό χιλιόμετρο παρατεταμένης ανηφόρας που σε ανάγκαζε να τερματίσεις διαλυμένος (χώρια που τα 2-3 λεπτά παραπάνω είναι σημαντικά για όσους κυνηγούν pb). Το πρόβλημα με τις σωστές αποστάσεις νομίζω ότι είναι γενικότερο θέμα που πρέπει όλοι οι εγχώριοι διοργανωτές αγώνων να λάβουν υπόψη τους.



To ειχαμε γραψει στις προηγουμενες σελιδες οτι η διαδρομη θα ηταν ιδια με την περσινη δηλ 300-400 μετρα παραπανω. Οχι οτι ειναι σωστο, αλλα τελος παντων ειχε γραφτει, τουλαχιστον αυτοι που διαβαζαν το φορουμ ή ειχαν ξανατρεξει τον αγωνα το ηξεραν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

injuryman
Newbie Forum Runner

36 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2016 :  18:47:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
θα συμφωνήσω στο θέμα με την απόσταση. Σου τσάκιζε την ψυχολογία. Βλέπεις τα 21 και λες αυτό ήταν και τελικά μέχρι να τερματήσω ένιωσα λες και έκανα άλλα 21.
Γενικά μια χαρά αγώνας και μου έκανε και μένα εντύπωση η μικρή συμμετοχή.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lefaman
Newbie Forum Runner

23 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2016 :  19:51:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πάντα ωραίος αυτός ο αγώνας. Διοργανωτές με μεράκι, όμορφη διαδρομή αρκετά εύκολη για γρήγορους χρόνους και τις δυο τελευταίες χρονιες ιδανικός καιρός για τρέξιμο. Η διαδρομή δε νομίζω ότι είναι μεγαλύτερη, η σήμανση στο οδόστρωμα πρέπει να είναι λάθος. Και του χρόνου!

ψαρεύοντας έρχεται η θάλασσα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

catch-me-if-you-can
Forum-Runner

60 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2016 :  20:45:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
21.180 έγραψε το Garmin 235, 21.300 το Sports Tracker. Να πω την αλήθεια με αυτά που είχα διαβάσει ήμουν "προετοιμασμένος" για 21.500+
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotfireman
Forum-Runner

Greece


160 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2016 :  21:06:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
21300 και το δικό μου Suunto 2R...Μέχρι το 15 η σήμανση κάτω με το ρολοι μου συμφωνουσαν,από το 16 και είχαν απόκλιση κοντά στα 500 μέτρα (το ρολοι χτύπαγε μετά από την σήμανση).Επειδή όμως ήξερα το μέρος μπορούσα να καταλάβω πόσο περίπου έμενε και να κάνω διαχείριση δυνάμεων,κάποιος που δεν έιχε αυτή τη δυνατότητα σίγουρα θα μπερδευόταν
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kostisk
Newbie Forum Runner

Greece
42 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2016 :  21:32:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
21300 εγραψε το garmin. Οι ενδειξεις στο δρομο ειχαν στο 21 650 μετρα αποκλιση.
Η διαδρομη ηταν τελεια και ο καιρος επισης. Ωραιος αγωνας!!!!!!!
και του χρονου.......
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2016 :  22:00:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kmruns

Καταλαβαίνω αυτό που λένε πολλοί φίλοι για την απόσταση, αλλά είθισται να χαρακτηρίζονται ως ημιμαραθώνιοι όλοι οι αγώνες, που είναι λίγο κάτω, λίγο πάνω από τα 21 χμ. Άλλες φορές κερδίζεις κάτι σε χρόνο (πχ 20,5 χμ) και άλλες φορές χάνεις (για αποστάσεις έως 21,5 χμ.). Μιλάμε για λαϊκούς αγώνες και όλοι έχουμε μία μικρή ανοχή σε τέτοια θέματα. Επίσης, θα πρέπει να λάβετε υπόψη, ότι στους περισσότερους αγώνες η εκκίνηση και ο τερματισμός πρέπει να γίνονται σε συγκεκριμένα σημεία, για να εξυπηρετούνται καλύτερα οι αθλητές. Σε σημεία που υπάρχουν τουαλέτες, χώροι για να αλλάξεις ρούχα κλπ.

Όποιος έχει μυαλό...έχει πόδια!

kmruns




Λίγο πολύ, όπως τα λες είναι...
Απλά, όταν ο άλλος τον τρέχει αγωνιστικά, πλησιάζει σκασμένος και τελικά διαπιστώνει ότι ο τερματισμός τελικά δεν είναι εκεί που περίμενε, λογικό είναι να κατεβάζει καντήλια.
Και λέμε εμείς +400m που το γνωρίζουμε, πολύς κόσμος την στιγμή εκείνη δεν ξέρει αν έχει 200 ή 800 μπροστά του...
Εν πάση περιπτώσει, το σημαντικό είναι πως απ' αυτόν τον αγώνα φεύγουν πάντα όλοι ικανοποιημένοι!

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 6 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000