Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Χορτιάτης Trail Run
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

Stef_87
Newbie Forum Runner

Greece


34 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 16/02/2016 :  14:01:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γεια χαρααα!!
εχει τρεξει κανεις τον Χορτιατη;
τι εντυπωσεις εχετε; εχει πολυ ανηφορια;

Stef_87
Newbie Forum Runner

Greece


34 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/02/2016 :  07:39:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γνωρίζει κανείς ποσους σταθμους εχει και αν χρειαζεται ζωνη με νερο;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/02/2016 :  08:32:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δε γνωρίζω για σταθμούς και γενικές λεπτομέρειες του αγώνα. Θα σου δώσω όμως κάποιες πληροφορίες σαν μέχρι πρόσφατα κάτοικος χορτιατη που είχα μια επαφή με άτομα που πλαισιωναν εθελοντικά τον αγώνα. Είναι αρκετά δύσκολος για πρώτο αγώνα βουνού τόσο λόγω εναλλαγής στις κλίσεις όσο και λόγω του τεραιν που τέτοια εποχή είναι βαρύ. Ίσως πετύχεις και χιόνι. Βέβαια δε έχω ιδέα για το τι χειμώνα είχαν φέτος οπότε καλύτερα σε αυτό να απαντήσουν κάτοικοι Θεσσαλονίκης. Από ρουχισμο συνήθως την εποχή αυτή θέλει σωστό ρουχισμο, δε σηκώνει παλικαριες. Στο τέλος βέβαια έχει πολύ καλό φαγητό από τοπική ταβέρνα, σουπιτσα αν θυμάμαι καλά. Αν έχεις προτερη εμπειρία καντο. Εγώ δεν αξιώθηκα 3 χρόνια κάτοικος χορτιατη επειδή έπεφτε πάντα μέσα στην προετοιμασία του Αλεκου και φοβόμουν μη τραυματιστω.

Knock knock knocking on suzi's door...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

skiritis
Advanced Forum-Runner

401 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/02/2016 :  10:26:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Λίγες πληροφορίες για την διαδρομή εδώ:

http://xortiatistrailrun.blogspot.gr/2013/02/blog-post_6.html

Αλλά φέτος η εκκίνηση θα γίνει από το κοινοτικό γραφείο του Χορτιάτη κι όχι από το χώρο κατασκήνωσης Προσκόπων όπως άλλες χρονιές.Υπάρχει ένας σταθμός τροφοδοσίας περίπου στο 12 χλμ από τον οποίο ξαναπερνάς στο 16χλμ περίπου. Το τερέν εξαρτάται από τις προηγηθείσες χειμωνιάτικες συνθήκες.Φέτος που ο χειμώνας είναι αρκετά άνυδρος, η διαδρομή δεν έχει πολλή λάσπη όπως άλλες χρονιές. Βέβαια σημαντικός παράγοντας δυσκολίας είναι το στρώμα από πεσμένα φύλλα στα μονοπάτια που κρύβουν πολλούς κινδύνους (ρίζες, πέτρες που προεξέχουν,λείες πέτρες...).Αν τον τρέξεις για πρώτο αγώνα βουνού, να πας πολύ προσεκτικά, ειδικά στις κατηφόρες που σε παρασύρουν να αναπτύξεις ταχύτητα. Κατά τα άλλα τα τοπία, για τα δεδομένα ενός χαμηλού βουνού των 1200 μ. υψόμετρο δίπλα στην Θεσσαλονίκη είναι πολύ όμορφα (παγότρυπες,ρέμα του Λαγού, δάσος αγριοκαστανιάς, θέα προς λίμνες Κορώνειας, Αγ. Βασιλείου, θέα προς Θερμαϊκό και Όλυμπο). Προτείνω να έχεις κι ένα παγούρι νερό μαζί σου... Καλή επιτυχία!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Stef_87
Newbie Forum Runner

Greece


34 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/02/2016 :  11:10:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by skiritis

Λίγες πληροφορίες για την διαδρομή εδώ:

http://xortiatistrailrun.blogspot.gr/2013/02/blog-post_6.html

Αλλά φέτος η εκκίνηση θα γίνει από το κοινοτικό γραφείο του Χορτιάτη κι όχι από το χώρο κατασκήνωσης Προσκόπων όπως άλλες χρονιές.Υπάρχει ένας σταθμός τροφοδοσίας περίπου στο 12 χλμ από τον οποίο ξαναπερνάς στο 16χλμ περίπου. Το τερέν εξαρτάται από τις προηγηθείσες χειμωνιάτικες συνθήκες.Φέτος που ο χειμώνας είναι αρκετά άνυδρος, η διαδρομή δεν έχει πολλή λάσπη όπως άλλες χρονιές. Βέβαια σημαντικός παράγοντας δυσκολίας είναι το στρώμα από πεσμένα φύλλα στα μονοπάτια που κρύβουν πολλούς κινδύνους (ρίζες, πέτρες που προεξέχουν,λείες πέτρες...).Αν τον τρέξεις για πρώτο αγώνα βουνού, να πας πολύ προσεκτικά, ειδικά στις κατηφόρες που σε παρασύρουν να αναπτύξεις ταχύτητα. Κατά τα άλλα τα τοπία, για τα δεδομένα ενός χαμηλού βουνού των 1200 μ. υψόμετρο δίπλα στην Θεσσαλονίκη είναι πολύ όμορφα (παγότρυπες,ρέμα του Λαγού, δάσος αγριοκαστανιάς, θέα προς λίμνες Κορώνειας, Αγ. Βασιλείου, θέα προς Θερμαϊκό και Όλυμπο). Προτείνω να έχεις κι ένα παγούρι νερό μαζί σου... Καλή επιτυχία!



να εισαι καλα. δεν ειναι 1ος αγωνας απλα 12 χλμ χωρις νερο αν δεν εχει πολυ ανηφορα παλευεται οποτε μαλλον θα εχω μαζι μου!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/02/2016 :  20:48:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
γνωστή κότα ο Καλογερίδης, μην του δίνεις σημασία :D

Στέφ(ανε?) 87 δεν τον έχω τρέξει τον αγώνα αλλά θα πάνε τρεις φίλοι μου και το έχουν (παρακολουθώ κι εγώ) ψειρἰσει το θέμα. τρείς ανηφόρες ζόρικες έχει ο αγώνας και αυτή είναι η όποια δυσκολία του σε συνδυασμό με το τερέν που στην καλύτερη θα έχει αρκετή λάσπη.

αυτά από εμένα, καλή επιτυχία στον αγώνα σου!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/02/2016 :  21:27:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κραξε... Αλλα γατάκι μου ξεχνάς ότι στο βουνό αυτό έχω γράψει πάνω από 5000χλμ σε δάσος και όχι σε μονοπάτια λεωφόρο κλπ. Σχεδόν όλα βραδινα. Τι να μου πει ο αγώνας λοιπόν...

Knock knock knocking on suzi's door...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sak14
Advanced Forum-Runner

349 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/03/2016 :  00:18:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιζει καμια συμετοχη για τον αγωνα?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Stef_87
Newbie Forum Runner

Greece


34 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/03/2016 :  08:53:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sak14

Παιζει καμια συμετοχη για τον αγωνα?


εγω θα παω λγκ εκτος αν βγει δουλεια. αν εννοεις αυτο. γενικα εχουν κλεισει οι συμμετοχες
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sak14
Advanced Forum-Runner

349 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/03/2016 :  15:11:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα μπορουμε να τρεξουμε δλδ?πρεπει να παμε εκει κι αν εχει καποιες συμετοχες να μας τις δωσουν?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

skiritis
Advanced Forum-Runner

401 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/03/2016 :  09:36:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sak14

Θα μπορουμε να τρεξουμε δλδ?πρεπει να παμε εκει κι αν εχει καποιες συμετοχες να μας τις δωσουν?



Χωρίς να γνωρίζω τη "γραμμή" των διοργανωτών σε αυτό το θέμα, πιθανόν να δώσουν συμμετοχές εγγεγραμμένων αθλητών που δεν εμφανιστούν, σε άλλους της τελευταίας στιγμής...Γιατί δεν επικοινωνείς με τη διοργάνωση να σου πει σχετικά;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000