Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Ερωτήματα & Προβληματισμοί
 Μετάλλιο Αυθεντικού Μαραθωνίου.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

Spartiatis
Elite Forum-Runner

Greece


1605 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 11/04/2016 :  13:38:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επίσκεψη της σελίδας του Spartiatis.  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλό θα ήταν να αλλάξει ριζικά ο σχεδιασμός του μεταλλίου.Βλέποντας αντίστοιχα μετάλλια από Μαραθωνίους έξω, χρειάζεται σίγουρα αναβάθμιση!

" Άδακρυς Μάχη "
1ος χρόνος της 103ης Ολυμπιάδας.

than
Senior Forum-Runner

Greece
474 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/04/2016 :  14:06:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παρότι σπάνια ασχολούμαι με τα μετάλλια των αγώνων, το μετάλλιο του Αυθεντικού μου αρέσει πάρα πολύ (ως προς το σχήμα, το σχέδιο και το βάρος).
Τι ακριβώς έχεις στο μυαλό σου? Ωραία, δε λέω, και πρωτότυπα κάτι περίεργα μετάλλια άλλων αγώνων, αλλά όχι για το Μαραθώνιο Αθηνών. Εκεί θέλεις κάτι κλασικό και "βαρύ".
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Spartiatis
Elite Forum-Runner

Greece


1605 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/04/2016 :  14:16:21  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Spartiatis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλό θα ήταν μία αλλαγη. Σε όλους τους αγώνες που έχω λάβει μέρος το μετάλλιο αλλάζει κάθε χρόνο, είτε μαραθώνιος είτε ironman κτλ.
Ειδικά για τους ξενους που έρχονται κάθε χρόνο θα ήταν καλή κίνηση. Για κάποιους το μετάλλιο είναι σημαντικό!

" Άδακρυς Μάχη "
1ος χρόνος της 103ης Ολυμπιάδας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotfireman
Forum-Runner

Greece


160 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/04/2016 :  15:39:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Είδα το μετάλλιο του Παρισιου, απο φιλη που ετρεξε εκει, και παρατριχα να βαλω τα γελια. Απο τα πιο ασχημα που εχω δει. Το περσυνο απ'οτι μου ειπαν ηταν καλυτερο.
Συμπερασμα: σε αγωνες που αλλαζουν καθε χρονο μεταλλιο, υπαρχει περιπτωση να πετυχεις χρονιά που το μεταλλιο ειναι για πεταμα.

Αυτο της αυθεντικης το βρισκω πολυ ωραιο, αλλα καταλαβαινω οτι καποιος που τρεχει καθε χρονο, καποια στιγμη φυσικο ειναι να το βαρεθει. Θα μπορουσε ισως ο ΣΕΓΑΣ να το αλλαζει μετα απο πχ 3 χρονιες και γιατι οχι να εβγαζε τα πιθανα 2-3 νεα σχεδια μεταλλιου προς ψηφισει απο το κοινο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

roberto4carlos
Advanced Forum-Runner



421 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/04/2016 :  16:07:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τα μετάλλια του ΑΜΑ είναι κατά τη γνώμη μου πολύ όμορφα, παραπέμπουν στην ιστορικότητα του χώρου και των αγώνων, είναι ένα σχέδιο χαρακτηριστικό που δεν ξεχνιέται, αλλα όντως θα μπορούσε να γίνει κάποια αλλαγή κρατώντας όμως τα απαραίτητα στοιχεία.

Πιστεύω πως η ιστορία του μαραθωνίου δίνει πολλές ιδέες στους σχεδιαστές και σίγουρα μπορούν να προσφέρουν πολύ όμορφο αποτέλεσμα με μοναδικά σχέδια για μετάλλιο. Για να δούμε !
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

than
Senior Forum-Runner

Greece
474 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/04/2016 :  16:18:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν κρίνουμε απο την "επιτυχία" που είχε το νέο logo του αγώνα (αυτό το Μ που είναι λιγο λοξό, λιγο σαν να έχει πάθει ηλεκτροσόκ, λιγο σαν αγγλικό μικρό m), ας το αφήσουν ως έχει. 😀
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

PEZONAYTHS
Advanced Forum-Runner

Greece


230 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/04/2016 :  17:10:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by than

Αν κρίνουμε απο την "επιτυχία" που είχε το νέο logo του αγώνα (αυτό το Μ που είναι λιγο λοξό, λιγο σαν να έχει πάθει ηλεκτροσόκ, λιγο σαν αγγλικό μικρό m), ας το αφήσουν ως έχει. 😀

Όντως , αυτό τό Μ είναι λίγο άκυρο...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/04/2016 :  22:13:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Spartiatis

Καλό θα ήταν να αλλάξει ριζικά ο σχεδιασμός του μεταλλίου.Βλέποντας αντίστοιχα μετάλλια από Μαραθωνίους έξω, χρειάζεται σίγουρα αναβάθμιση!

" Άδακρυς Μάχη "
1ος χρόνος της 103ης Ολυμπιάδας.





Εεεεμ,δέν πρέπει κάποια στιγμή να αλλάξει.Κάθε χρόνο το ίδιο και το ίδιο.Είπαμε,όμορφο είναι αλλά άς δούμε και κάτι διαφορετικό βρε αδερφέ.

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/04/2016 :  08:55:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Επειδή το marketing δεν είναι και το φόρτε μας, ας κρατήσουμε αυτό που έχουμε με το καλλιμάρμαρο, για να μη βρεθούμε με κανένα έργο του Νταλί....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

PATENTAS
Elite Forum-Runner

Greece
1494 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/04/2016 :  12:24:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Aroulio

Επειδή το marketing δεν είναι και το φόρτε μας, ας κρατήσουμε αυτό που έχουμε με το καλλιμάρμαρο, για να μη βρεθούμε με κανένα έργο του Νταλί....




Άρη, έγραψες πάλι !
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/04/2016 :  12:51:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
νταλι για αλλου

καλο ειναι μωρε..αν ειναι να αλλαξει, να φτιαξει τα επομενα ο παυλακος ρε...

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

cranfield
Advanced Forum-Runner

Greece
344 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/04/2016 :  18:32:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Νομίζω καλό θα ήταν να φτιάξουν πρώτα την ποιότητα καθώς έχουν οξειδωθεί τα περισσότερα που έχω και φεύγουν τα πιαστράκια από της κορδέλας απο το σώμα του μεταλλίου (τα έχω μέσα στο σπίτι...). Το πρώτο που έχω του 1995 είναι άθικτό!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/04/2016 :  19:34:13  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Για μένα το μετάλλιο του Μαραθωνίου της Αθήνας, θα έπρεπε να ήταν ότι πιο απλοϊκό, μεστό και αυθεντικό μετάλλιο που υπάρχει!
Το εν λόγω μετάλλιο ναι μεν είναι πρωτότυπο αλλά σε έναν Μαραθωνιο σαν της Αθήνας, θα το προτιμούσα πιο ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ
Εάν μου έλεγαν κάνε μας ,μια πρόταση για το εν λόγω μετάλλιο, θα έκανα ένα απλό στρογγυλό μετάλλιο διαμέτρου 6-7 εκ.με τον άγνωστο Ημεροδρόμο που έκανε την περίφημη διαδρομή μέσα ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!Ούτε Λαμπράκηδες(δεν έχω κάτι με τον αείμνηστο), ούτε στάδια,ούτε τίποτα!
ΤΟΝ ΗΜΕΡΟΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ!
Κάτι σαν του Σπάρταθλου που ξεχωρίζει με την απλοϊκότητα του!
Και αν μου έλεγαν τι κορδέλα θα έβαζες, θα διάλεγα φυσικά λευκή με εκτύπωση στο χρώμα της ελιάς!!!!!

Τώρα όσον αφορά τις ΄΄κακοτεχνίες΄΄ που αναφέρετε κάποιοι συντρέχτες, λόγοι δεοντολογίας και συναδελφισμού, με κάνουν να σιωπώ!ΤΙΠΟΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ-ΤΙΠΟΤΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ!
Αυτά....

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015

Edited by - SKOTEINOS on 12/04/2016 19:40:53
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/04/2016 :  20:37:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by cranfield

Νομίζω καλό θα ήταν να φτιάξουν πρώτα την ποιότητα καθώς έχουν οξειδωθεί τα περισσότερα που έχω και φεύγουν τα πιαστράκια από της κορδέλας απο το σώμα του μεταλλίου (τα έχω μέσα στο σπίτι...). Το πρώτο που έχω του 1995 είναι άθικτό!!!


ωρε παλιοσειρααααα

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

papako
Senior Forum-Runner

Greece
689 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/04/2016 :  21:54:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
και το δικό μου από το 84, τότε που είχα τα μυαλά πάνω από το κεφάλι, είναι άθικτο. Τότε δίνανε και καρφίτσα πέτου ίδια με το μετάλλιο.

________
Στέφανος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

huskarl
Senior Forum-Runner



855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/04/2016 :  11:13:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by cranfield

Νομίζω καλό θα ήταν να φτιάξουν πρώτα την ποιότητα καθώς έχουν οξειδωθεί τα περισσότερα που έχω και φεύγουν τα πιαστράκια από της κορδέλας απο το σώμα του μεταλλίου (τα έχω μέσα στο σπίτι...). Το πρώτο που έχω του 1995 είναι άθικτό!!!



+1

Είναι κρίμα ένα τόσο ωραίο μετάλλιο μετά από ένα-δύο χρόνια σχεδόν να μη βλέπεται από την οξείδωση.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000