Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 Κλείδωσε το γόνατο!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

Droulas13
Advanced Forum-Runner

361 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 17/05/2016 :  14:13:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μου συνέβη το εξής κουλό που δεν μπορώ να το εξηγήσω. Έπεσα να κοιμηθώ και από όταν σηκώθηκα το πρωί μου πονάει το αριστερό γόνατο. Αισθάνομαι σαν να θέλει να κάνει κάποιο κρακ (σαν αυτά που κάνουμε στα δάχτυλα) και να μην μπορεί. Όταν κάνω διάταση του τετρακέφαλου ανακουφίζομαι γιατί δεν νιώθω τίποτα. Όταν πάω κρύος να σταθώ όρθιος και να περπατήσω υποφέρω. Όταν ζεσταθεί με λίγο περπάτημα ο πόνος γίνεται υποφερτός. Το χειρότερο είναι όταν κατεβαίνω σκαλιά. Τρέξιμο τελευταία φορά έκανα το πρωί Κυριακής. Στραμπούλιξα λίγο τον αστράγαλο στο πόδι που πονάει αλλά ο πόνος δεν κράτησε πολύ και από τότε πέρασαν 1,5 μέρα, οπότε δεν νομίζω να έχει σχέση. Έχω καταλήξει ότι κοιμήθηκα σε λάθος στάση σώματος (δεν ξέρω ποια) και συνέβη αυτό το κουλό.

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλον κάτι αντίστοιχο;

sakis1971
Senior Forum-Runner



499 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/05/2016 :  15:10:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Περαστικά φίλε,απέφυγε το κατέβασμα σκαλιών ρίξε μια ματιά εδώ νομίζω ότι κάτι βρήκα

https://www.youtube.com/watch?v=A7gPajdzje0

η καλύτερη στάση στον ύπνο είναι ανάσκελα με τα χέρια κάτω όπως όταν περπατάμε.

same rules apply
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/05/2016 :  15:56:23  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν είναι σαν σφίξιμο, σαν να το σφίγγει τανάλια, και από την εξωτερική πλευρά, ειδικά στο κατέβασμα σκαλιών ακούγεται σαν λαγονοκνημιαία.

Αν μάλιστα σε έπιασε την επόμενη μέρα , από ένα μεγάλο long, είναι πολύ πιθανόν.
Μακάρι να κάνω λάθος, αλλά αν είναι τόσο έντονο, σε βλέπω καμιά 20ριά μέρες εκτός.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Droulas13
Advanced Forum-Runner

361 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/05/2016 :  16:15:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πήρα τηλέφωνο φυσίατρο και θα πάω αύριο από εκεί. Από αυτά που της είπα υπέθεσε κάτι σε μηνίσκο αλλά ελαφριάς μορφής γιατί δεν έχει φουσκώσει. Έχω νιώσει λαγοκνημιαία και δεν είναι κάτι τέτοιο. Άσε που είναι και από την μέσα μεριά ο πόνος. Μου είπε να πάρω ένα αντιφλεγμονώδες σήμερα και αύριο, να βάλω πάγο και θα το δει από κοντά.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/05/2016 :  16:33:01  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν είναι από την εσωτερική πλευρά δεν είναι σίγουρα τότε το ITBS.

Γιαυτό το διευκρίνησα. Έχω μια ευαισθησία και την έχω πάθει τουλάχιστον 4-5 φορές ως τώρα.
Τις τελευταίες, επειδή το έχω μάθει να το μυρίζομαι σχεδόν, το καταλαβαίνω αμέσως, και με 4-5 ρεπό και μετά μια βδομάδα χαλαρά το ξεπερνάω.

Τι να πω, περαστικά σύντροφε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Droulas13
Advanced Forum-Runner

361 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/05/2016 :  17:11:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ και τους δύο σας!

Με ένα arcoxia νιώθω ήδη πολύ καλύτερα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000