Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Σχετικά με το Forum
 Πρόταση για τους χρήστες
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 3

Diamantis
Lost Poet of Forum

Greece


1847 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 28/12/2005 :  17:36:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα φίλοι και Χρόνια Πολλά.
Πριν λίγες μέρες βρέθηκα σε έναν αγώνα όπου συνάντησα, μεταξύ άλλων, έναν γνωστό μου φίλο δρομέα.
Πάνω στην κουβέντα λοιπόν, κατάλαβα ότι πρόκειται για φίλο του site μας, αλλά και χρήστη του forum μας.
Δηλαδή, τόσο καιρό διάβαζα τα μηνύματά του στο forum, χωρίς να γνωρίζω ποιός πραγματικά είναι. Ίσως να έχει συμβεί και σε εσάς κάτι παρόμοιο.
Φίλοι μου, δεν ξέρω αν υπάρχουν πολλά sites που το κοινό τους να είναι τόσο αφοσιωμένο και συνεκτικό σαν το δικό μας. Άλλωστε μια χούφτα άνθρωποι είμαστε (μακάρι να γίνουμε πολύ περισσότεροι) και, λίγο - πολύ, όλοι γνωριζόμαστε μεταξύ μας. Μπορεί - κάποιοι από εμάς - να μην έχει τύχει να ανταλλάξουμε σε προσωπικό επίπεδο ούτε κουβέντα, αλλά όλοι μοιραζόμαστε τους ίδιους αγώνες, το ίδιο όμορφο ταξίδι, ακόμα και τα ίδια συναισθήματα σε κάθε επιτυχία ή αποτυχία. Όλοι μας έχουμε εκφωνήσει τον ύμνο του δρομέα, έχουμε καταθέσει μαζί στεφάνια στην μνήμη των ηρώων σε αγώνες και έχουμε φορέσει τα ίδια μετάλια στο στήθος μας.
Πιστεύω λοιπόν ότι δεν συντρέχει κανένας λόγος για να κρατάμε την ανωνυμία μας στα στοιχεία του χρήστη μας (προφίλ), από τη στιγμή που η παρουσία μας στο forum αυτό δεν περιέχει τίποτα το μεμπτό.
Εκτός αν κάποιος/οι έχουν συγκεκριμένο / προσωπικό λόγο να κρατούν την ανωνυμία τους. Κι αυτό θα το σεβαστώ απόλυτα.
Πρότασή μου λοιπόν είναι - εφ' όσον συμφωνείτε ο καθένας σαν μονάδα - να παραθέτουμε στα στοιχεία χρήστη έστω το ονοματεπώνυμό μας.
Κι ελπίζω να μην παρεξηγηθεί αυτή η πρότασή μου.

Lazaros
Senior Forum-Runner

Greece


845 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/12/2005 :  18:11:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μηπως χαθει λιγο ομως απο την μαγεια της αναζητησης και απο το ξαφνιασμα της γνωριμιας ?



"Always look on the bright side of life..."
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GeorgeY
Marathon Runner

Greece


989 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/12/2005 :  18:45:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τα στοιχεία μου φαίνονται στο προφίλ μου επειδή κατά την προσωπική μου άποψη το ό,τι λέμε εδώ είναι δημόσιο και άρα πρέπει να είναι και επώνυμο.

Τώρα όσον αφορά τις νέες γνωριμίες από το όνομα και μόνο δεν γνωρίζω ποιοί είναι κάποιοι φίλοι δρομείς που αν τους συναντήσω σίγουρα τους "ξέρω". Έχω όμως την τύχη να ξαναγνωρίσω ανθρώπους όπως για για παράδειγμα τον Διαμαντή τον οποίο είχα πρωτοσυναντήσει το 2002 στο "δεκάρι" της κλασικής διαδρομής.

Άλλωστε αν κάποιος τρέχει σε αγώνες υπάρχουν τα ευαίσθητα προσωπικά του στοιχεία on-line, όπως για παράδειγμα η ημερομηνία γέννησης για τις φίλες γυναίκες δρομείς!

Φτάσε όπου δεν μπορείς!
Νίκος Καζαντζάκης

Edited by - GeorgeY on 28/12/2005 19:04:06
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/12/2005 :  19:26:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ασε που οι περισσότεροι ειμαστε αναγνωρίσιμοι απο τις φωτό που υπάρχουν στα αλμπουμ του site...-
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/12/2005 :  08:45:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ωωωχ..πολύ καλά ήταν. Το κρασί με χάλασε λίγο...το πρωί στο ξύπνημα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS
Great Master of Literature



1704 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/12/2005 :  08:47:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Kαλημερα κι απο μενα και συμφωνω με τον diamantis,ομως πρεπει να δειξουμε και λιγο κατανοηση μην ξεχναμε πως εχουμε ενα <<αιχμηρο>>αφανη grafiko,που απ οτι μας ειπε ο φιλος του-με την καλη εννοια-χελωνακι, δεν του αρεσει η δημοσιοτητα, κατι σαν τον Νταλαρα δηλαδη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gmf
Forum-Runner



142 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/12/2005 :  09:48:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα και από εμένα... Έχω το ίδιο πρόβλημα με το grafiko δεν μου αρέσει η δημοσιότητα ΑΛΛΑ άν κάποιο από τα μέλη του φόρουμ πιστεύει ότι μπορώ να βοηθήσω κρατώντας την ανωνυμία μου (προσωρινά τουλάχιστον) και "πίσω από τις κάμερες" ας επικοινωνήσει μαζί μου γιατί εγώ δεν έχω προσωρινά τη δυνατότητα να στέλνω email μέσω του site
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/12/2005 :  10:00:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΕΓΩ Ο Μ.....Σ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΜΟΥ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ ΚΑΙ ΕΓΡΑΨΑ ΣΤΟ ΨΕΥΔΩΝΥΜΟ ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΤΑ ΠΛΗΡΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΟΝΟΜΑΤΟΣ ΜΟΥ ΟΠΟΤΕ ΟΛΟΙ ΠΛΕΟΝ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GeorgeSyn
Advanced Forum-Runner

Greece


370 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/12/2005 :  10:21:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αντε λοιπόν τα βάζω τώρα αμέσως τα δικά μου...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS
Great Master of Literature



1704 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/12/2005 :  10:21:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πραγματικα ειναι προβλημα gmf,ομως μην τ αφηνετε αυτο γιατι αυτο προχωραει,κι εμεις σας χρειαζομαστε η καλυτερα σας εχουμε αναγκη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

turtle
Senior Forum-Runner

Greece


553 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/12/2005 :  11:32:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν κάποιος θέλει να κρυψει το ονομά του (για τους δικούς του λόγους) είναι πολύ εύκολο και θεμιτό. Μπορεί ακόμα και να δόσει ψέυτικα στοιχεία. Σκοπός του forum δεν είναι βασικά να γνωριστούμε σαν άτομα, αλλά να ανταλλάξουμε απόψεις πάνω στο αγαπημένο μας χόμπυ. Εφόσον καλώς(τις περισσότερες φορές) ή κακώς ο εκάστοτε administrator μπορεί να ελέγχει και να λογοκρίνει τα λεγόμενα (ελπίζω να μην παρεξηγηθώ), ετσί και εμείς μπορούμε να κρατάμε την ανωνυμία μας. Δεν νομίζω ότι το θέμα είναι ζωτικό για την καλή λειτουγρία του forum, και όπως προανέφερε και ο lazaros κρυβει και κάποια μαγεία....
Όσο για τον grafiko, πολλοι έχουν καταλάβει ότι δεν είναι δύσκολο να βρεις το όνομά του. Κάποιοι βρήκαν και τις επιδόσεις του ,αξιόλογες νομίζω, και επειδη ακριβώς είναι άτομο χαμηλού προφίλ και ήπιων τόνων δεν θέλει να συζητάνε για αυτόν.

: mind the gap! :

Edited by - turtle on 29/12/2005 11:33:16
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS
Great Master of Literature



1704 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/12/2005 :  12:09:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
TURTLE,εδω διαφωνουμε καθετα.
Ναι οποιος θελει μπορει να κραταει την ανωνυμια του,ναι ανταλλασουμε αποψεις,ναι δεν ειναι ζωτικο για την λειτουργια του forum,-καλα μεχρι εδω?-ομως δεν κρυβει καμμια μαγεια,γιατι αν κρυβει αμεσως αυτοαναιρειται το χαμηλο προφιλ που ευαγγελιζεσαι,εαν παλι δεν θελει καποιος να συζητανε γι αυτον,θυμησου πως η εμμεση λεκτικη προκληση ειναι εξοχως γοητευτικη μα οχι γι ανθρωπους χαμηλου προφιλ.Οποιος θελει να καταθεσει αποψεις γι αυτην την ατερμονη κουβεντουλα καλως να ορισει,εγω ομως .και-
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

turtle
Senior Forum-Runner

Greece


553 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/12/2005 :  17:31:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πράγματι Manoli μπορεί να έπεσα σε λάθος στις παραπάνω απόψεις μου. Απλώς θέλω να προσθέσω ότι είναι εντελώς προσωπικές και σε καμία περίπτωση δεν εκφράζω απόψεις του grafikou, θα ήταν δύσκολο άλλοστε για μένα να μπω στον τρόπο σκέψης του. Με ξαφνιάζει, και πάντα ευχάριστα, η αντιδρασή του σε κάθε θέμα. Αυτό που θέλω να πω, και μάλλον δεν το κατάφερα σαφώς με τα ανωτέρω, είναι ότι ο καθένας πρέπει να είναι ελεύθερος να προβάλει όποιο προφίλ θα ήθελε (ίσως κάι λίγο υπερβολικό και διαφορετικό από το πραγματικό προσωπό του) και αυτή είναι και η "μαγεία" ή το παιχνίδι της συμμετοχής σε ένα forum. Υπάρχουν forum που οι συνομιλούντες δεν θα ειδοθούν ποτέ, οπότε τι σημασία έχει το ποιος είμαι και το ποιος είσαι. Αρκεί να έχουμε μια επικοδομητική ή και καθόλου επικοδομητική επικοινωνία....

: mind the gap! :
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

teacher
Newbie Forum Runner

Greece
15 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/12/2005 :  17:42:39  Εμφάνιση Προφίλ  Visit teacher Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ πάντως έχω link στη σελίδα μου αν μπείτε στο profile μου.Μπορεί να με κοροιδέψετε αλλα έχει πολύ γέλιο....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gaboula
Advanced Forum-Runner

Greece


292 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/12/2005 :  19:33:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ego pantos nomeiso pos einai kali idea. Otan protobika sto foroum anagnorisa yia paradigma tin Maria pou eihame trexi kai i duo sti Parnitha. Emena mallon den tha me anakalypste se apotelesmata, i grafoun lathos to onoma mou i chrisimopio psevtonoma (elliniko, na min plirosso tou kosmo ta lefta, sti Klassiki p.x.). Kai den ehoun oles i gynekes provlima me tin ilikia. Ego estanome perifani yia tin ilikia mou kai lipame ta nea paidia pou den boroun kan na anevoun mia skala horis na pathoun kati. Kai iparhi kai pleonektima se agones (an kai den eimai agonistikos typos to eiha xanapei). Stin kategoria mou trehoun liges, kai boro na wgo kai proti (HA!!). Stin Parnitha yia paradigma. Mono pou den to eha katalavei kai efiga amesos (na trexo kai me tin kyriakatiki parea mou). Mipos ipirhe kai epathlo kai to'hasa?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/12/2005 :  20:33:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ολο λάδι-λάδι που λέει και ο MANOLIS κανένας δε λέει την ηλικία του...Χαχαχα απίστευτοι ειστε!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 3 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000