Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Ημιμαραθώνιος Αθήνας 2017
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 5

NESTORAS1980
Advanced Forum-Runner

274 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2017 :  12:52:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Delazaren

quote:
Originally posted by NESTORAS1980


5. Χρειαζόταν χιλιομετρική ένδειξη κατά μήκος της διαδρομής.
SWIM BIKE RUN



είχανε χιλιομετρική ένδειξη με σημαίες στο πλάϊ


Ναί ε? πραγματικά δεν πήρα χαμπάρι από την κούραση :)

SWIM BIKE RUN
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Delazaren
Forum-Runner

130 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2017 :  14:56:19  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Delazaren Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
χαχα καλό! Δεν μπορώ να πω πως είδα όλες τις σημαίες - τρέχω σύμφωνα με το ρολόι μου - αλλά όσες φορές ηθελα να δω αν συμβαδίζει το gps με τις σημαίες τις έβρισκα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

disqualified
Newbie Forum Runner

35 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2017 :  22:58:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν το είχα ξανατρεξει, είχα κάνει τα χλμ μονο σε προπόνηση, δεν περίμενα να κουραστώ τόσο. Ειδικά την 2η φορά στην Αρδητου μου βγήκε αποτομη κούραση και φυσικά στην τελευταία ανηφόρα. Κι εγώ πολύ σπάνια βλέπω τις χλμ ενδείξεις. Μονο το 19 και 20 προσεξα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Runninger
Newbie Forum Runner

Greece


24 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/03/2017 :  04:19:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Να βάλω και εγώ τα 2 cents μου.
Είναι η τρίτη φορά που κάνω τη διαδρομή. Και τις τρεις φορές χρησιμοποιούσα το forerunner 620. Οι συνολική απόσταση ήταν:
2015: 21,37
2016: 21,35
2017: 21,21 * To auto pause το είχα ξεχάσει ενεργοποιημένο με αποτέλεσμα το ρολόι να μην κατέγραψε την απόσταση 2-4 δευτερολέπτων - μετά το απενεργοποίησα (αν και έχει race profile - δεν το χρησιμοποίησα)

Γενικώς προσπαθώ να κάνω υπομονή και να μην κάνω πολλούς ελιγμούς για να προσπεράσω.

Φέτος παρατήρησα ότι όταν περνούσα από το 17ο χλμ το ρολόι μου έδειξε auto lap για 17 χλμ το πολύ 20 μέτρα πριν το σημαιάκι. Σκέφτηκα ότι δουλεύει πολύ καλά. Ωστόσο όταν ξαναχτύπησε για το 18ο χλμ για κάποιο λόγο η απόσταση μου φάνηκε πολύ μεγαλύτερη, η διπλάσια σχεδόν.

Επίσης στο χρόνο μου αναφέρει ότι μεταξύ 19,2 - finish μου έδειξε πιο αργό ρυθμό περίπου στα 28 δευτερόλεπτα. Έκανα την ίδια άσκηση σε έναν πιο γρήγορο δρομέα που το ρολόί του έδειξε 21.16km και στην ίδια απόσταση η διαφορά του ρυθμού που έδειχνε το ρολόι του σε σχέση με την διαφορά που δείχνουν οι πίνακες στο ρυθμό ήταν 23 δευτερόλεπτα.

Θα είχε ενδιαφέρον να κάνω παρόμοια άσκηση και για τα υπόλοιπα σημεία χρονομέτρησης αλλά δεδομένου της παρατήρησή μου αυτής εστίασα στα τελευταία 2 χιλιόμετρα που θεωρώ ότι σε αυτή την απόσταση χρεώνονται κάτα κάποιον τρόπο τα επιπλέον μέτρα που γράφει το ρολόι.

Επιγραμματικά θα πω ότι όσα περισσότερα sprints κάνουμε ενδεχομένως το ρολόι μας να έχει μεγαλύτερη απόκλιση επειδή θα ενεργοποιήσει την λήψη σημείων ανά δευτερόλεπτο αντί για 6-8 δευτερόλεπτα οπότε θα πάρει περισσότερα σημεία και θα δείξει μεγαλύτερη απόκλιση. Το ίδιο υποθέτω θα συμβεί και αν κάνουμε ελιγμούς για να προσπεράσουμε ή σταματήσουμε για να πιούμε νερό, ή είμαστε κουρασμένοι και συνεχώς ανεβοκατεβάζουμε ρυθμό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Giorgis34
Forum-Runner



75 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/04/2017 :  18:46:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για τα πιστοποιητικά έχει κανείς ιδέα τι γίνεται;
Έχει περάσει αρκετός καιρός.

Το 1981
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Delazaren
Forum-Runner

130 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/04/2017 :  22:09:26  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Delazaren Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
ακόμα γίνονται διορθώσεις στα αποτελέσματα, μήπως αυτό παίζει ρόλο;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 5 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000