Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 16ος δρομος αργολικου κολπου
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

kostisk
Newbie Forum Runner

Greece
42 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 13/02/2017 :  10:27:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ωραιος αγωνας. Μπραβο στους διοργανωτες..
Ξερει κανεις που μπορουμε να βρουμε-δημοσιευθουν φωτογραφιες απο τον αγωνα?

ilias137
Senior Forum-Runner

Greece
579 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/02/2017 :  11:22:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κατά τη γνώμη μου ο αγωνας είναι ωραίος χωρίς ιδιαίτερες παροχές απ την διοργάνωση.Απαράδεκτο να είναι κλειστό αυτό το μαγαζάκι στην εκκίνηση. Μας έκοψε το κρύο. .Θα μπορούσαν να το είχαν ανοιχτό. Τι φοβερό μας έδωσαν στο τελος;Το μετάλλιο χάλια. Απλά η διαδρομή είναι φοβερα όμορφη και φλατ.Μ ενδιαφέρουν και μένα οι φώτο αν ξέρει κάποιος. .
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thunder
Newbie Forum Runner

Greece
25 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/02/2017 :  11:50:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πολύ ωραία η διαδρομή, ο αγώνας είχε τα... θεματάκια του. Τα αποτελέσματα θέλουν αποκωδικοποιηση, πολύ κακή παρουσίαση.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sega
Forum-Runner



173 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/02/2017 :  12:14:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ωραία διαδρομή. Ο αέρας δεν βοήθησε και πολύ που κάποια στιγμή ήταν κόντρα. Μεγάλη συμμετοχή. Χιλιομετρικές ενδείξεις σωστές. Τα πορτοκάλια στο τέλος καλή ιδέα. 15 χιλιόμετρα ήταν, 15,5 ή 15,3? Προσωπικά 15,3 μέτρησα τη διαδρομή. Στα αποτελέσματα αναγράφει 15 χιλιόμετρα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Spyretos
Forum-Runner

Greece


62 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/02/2017 :  14:49:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πράγματι, η διαδρομή ήταν πολύ ωραία. Το Garmin μου μέτρησε 15,36. Το Garmin φίλου 15,34. To endomondo άλλου φίλου 15,5 . Η προκήρυξη έλεγε για 15,5 ούτως ή άλλως.
Για τα 5 ευρώ της συμμετοχής πήραμε:
- χρονομέτρηση
- ασφάλεια στη διαδρομή (από τροχαία)
- ασφάλεια (από Ερυθρό Σταυρό)
- μεταφορά από Ναύπλιο ως εκκίνηση με πούλμαν
- μεταφορά σάκου ιματισμού στον τερματισμό
- χιλιομετρική ένδειξη
- νερά όπως περιγραφόταν (στο 5 και στο 10)
- δίπλωμα (οκ όχι κατι το ιδιαίτερο)
- μετάλλιο (οκ, από τα πιο άσχημα, αλλά δεν παύει να είναι ένα αναμνηστικό)
- νερό στο τέλος
- πορτοκάλι (δεν το παίρνω ποτέ, αλλά δεν παύει να είναι μια παροχή)
Οπότε, νομίζω ότι ήταν συνολικά μια εξαιρετική προσπάθεια. Θα προτιμούσα να έχει έναν τάπητα χρονομέτρησης και στην αρχή.

Όσο για τα αποτελέσματα υπάρχουν και εδώ http://www.runnermagazine.gr/apotelesmata-agonon/16os-dromos-argolikou-kolpou πιο ευανάγνωστα.

Να είμαστε καλά. Και του χρόνου.

Edited by - Spyretos on 13/02/2017 14:52:15
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thunder
Newbie Forum Runner

Greece
25 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/02/2017 :  14:51:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Spyretos
Όσο για τα αποτελέσματα υπάρχουν και εδώ http://www.runnermagazine.gr/apotelesmata-agonon/16os-dromos-argolikou-kolpou πιο ευανάγνωστα.



Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/02/2017 :  15:19:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα μπορούσε κάποιος να πει για το γεγονός ότι ήθελε ένα σταθμό τροφοδοσίας επιπλέον (αν και το ξέραμε από την αρχή), ότι οι απονομές πραγματοποιήθηκαν ακριβώς μπροστά στον χώρο του τερματισμού την ώρα που έφθαναν οι τελευταίοι αθλητές (ασέβεια για κάποιον που κόπιασε για δυο ώρες και, τα είχε φτύσει για να φθάσει στην γραμμή του τερματισμού και να κάνει ζικ Ζακ για να περάσει την τελική γραμμή),
ΑΛΛΑ ότι δεν ήταν ανοιχτό το μαγαζί, δεν ήταν ωραίο το μετάλλιο και εγώ δεν ξέρω τι άλλο δεν άρεσε στον καθένα μας νομίζω ότι αδικούμε τον αγώνα και τον εαυτό μας. Χωρίς να θέλω να παρεξηγηθώ από τον φίλο @ilias137 αλλά αν ήταν ανοιχτό το μαγαζί και είχε πάρα πολύ ζέστη θα έλεγε γιατί δεν είχαν ανάψει το Air-condition (πάντως καλό θα ήταν να ήταν ανοιχτό)!


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/02/2017 :  16:42:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το μαγαζί ηταν πάντα ανοιχτό και πηγαίναμε 600 δρομείς και το κάναμε χάλια. Ε. είδε και απόειδε ο άνθρωπος και πολυ απλά τώρα δεν το ανοίγει.
Κι εμεις το ιδιο θα κάναμε στη θέση του μαγαζατορα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nrun
Forum-Runner

176 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/02/2017 :  20:13:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Το μαγαζί ηταν πάντα ανοιχτό και πηγαίναμε 600 δρομείς και το κάναμε χάλια. Ε. είδε και απόειδε ο άνθρωπος και πολυ απλά τώρα δεν το ανοίγει.
Κι εμεις το ιδιο θα κάναμε στη θέση του μαγαζατορα.



Ακριβώς έτσι!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ilias137
Senior Forum-Runner

Greece
579 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/02/2017 :  20:27:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φίλοι μου αλλιμονο! !Δεν παρεξηγώ κανέναν. Ο καθένας λέει ελεύθερα την άποψη του.Καλή συνέχεια σε όλους!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/02/2017 :  10:11:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by geopa

Θα μπορούσε κάποιος να πει για το γεγονός ότι ήθελε ένα σταθμό τροφοδοσίας επιπλέον (αν και το ξέραμε από την αρχή), ότι οι απονομές πραγματοποιήθηκαν ακριβώς μπροστά στον χώρο του τερματισμού την ώρα που έφθαναν οι τελευταίοι αθλητές (ασέβεια για κάποιον που κόπιασε για δυο ώρες και, τα είχε φτύσει για να φθάσει στην γραμμή του τερματισμού και να κάνει ζικ Ζακ για να περάσει την τελική γραμμή),
ΑΛΛΑ ότι δεν ήταν ανοιχτό το μαγαζί, δεν ήταν ωραίο το μετάλλιο και εγώ δεν ξέρω τι άλλο δεν άρεσε στον καθένα μας νομίζω ότι αδικούμε τον αγώνα και τον εαυτό μας. Χωρίς να θέλω να παρεξηγηθώ από τον φίλο @ilias137 αλλά αν ήταν ανοιχτό το μαγαζί και είχε πάρα πολύ ζέστη θα έλεγε γιατί δεν είχαν ανάψει το Air-condition (πάντως καλό θα ήταν να ήταν ανοιχτό)!







Hταν όντως λάθος Γιώργη,αλλά όταν επικρατεί χαμός και δέν το έχεις έτοιμο το βάθρο απο πολύ πρίν,θα κάνεις και λαθάκια. Ας μήν τους παρεξηγήσουμε.Η όλη προσπάθεια ήταν πολύ καλή και τους αξίζουν συγχαρητήρια.Και του χρόνου να είμαστε όλοι καλά και να τον ξανατρέξουμε

Δεν έχει σημασία πόσο αργά πάς αρκεί να μην σταματάς.
Ανθρωπος που γελά δεν είναι απαραίτητα ευτυχισμένος,δυνατός είναι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/02/2017 :  10:27:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δημοσιεύθηκε - 14/02/2017 : 10:11:32 Εμφάνιση Προφίλ Στείλτου Email Απάντηση σε αποστρόφους


quote:
Originally posted by geopa

Θα μπορούσε κάποιος να πει για το γεγονός ότι ήθελε ένα σταθμό τροφοδοσίας επιπλέον (αν και το ξέραμε από την αρχή), ότι οι απονομές πραγματοποιήθηκαν ακριβώς μπροστά στον χώρο του τερματισμού την ώρα που έφθαναν οι τελευταίοι αθλητές (ασέβεια για κάποιον που κόπιασε για δυο ώρες και, τα είχε φτύσει για να φθάσει στην γραμμή του τερματισμού και να κάνει ζικ Ζακ για να περάσει την τελική γραμμή),
ΑΛΛΑ ότι δεν ήταν ανοιχτό το μαγαζί, δεν ήταν ωραίο το μετάλλιο και εγώ δεν ξέρω τι άλλο δεν άρεσε στον καθένα μας νομίζω ότι αδικούμε τον αγώνα και τον εαυτό μας. Χωρίς να θέλω να παρεξηγηθώ από τον φίλο @ilias137 αλλά αν ήταν ανοιχτό το μαγαζί και είχε πάρα πολύ ζέστη θα έλεγε γιατί δεν είχαν ανάψει το Air-condition (πάντως καλό θα ήταν να ήταν ανοιχτό)!







Hταν όντως λάθος Γιώργη,αλλά όταν επικρατεί χαμός και δέν το έχεις έτοιμο το βάθρο απο πολύ πρίν,θα κάνεις και λαθάκια. Ας μήν τους παρεξηγήσουμε.Η όλη προσπάθεια ήταν πολύ καλή και τους αξίζουν συγχαρητήρια.Και του χρόνου να είμαστε όλοι καλά και να τον ξανατρέξουμε

Δεν έχει σημασία πόσο αργά πάς αρκεί να μην σταματάς.
Ανθρωπος που γελά δεν είναι απαραίτητα ευτυχισμένος,δυνατός είναι.

-------------------------------------------------------------------

Ότι θα πάμε και του χρόνου θα πάμε (να 'μαστε καλά πρώτα ο Θεός), για τις απονομές ήταν απλά μια επισήμανση.
Και μόνο που μετά κάνεις μια ωραία βόλτα στο Ναύπλιο αξίζει!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotfireman
Forum-Runner

Greece


160 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/02/2017 :  10:31:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πρώτη φορά έτρεξα σε αυτόν τον αγώνα (τον συνδύασα με 2ημερο στο Ναυπλιο)και μου άρεσε πάρα πολύ. Η διαδρομή πολύ ωραία και αρκετά γρήγορη, ιδανική για επιδόσεις. Δεν νομίζω οτι χρειάζονταν παραπάνω σταθμοί τροφοδοσίας αφού είναι μικρή η απόσταση.
Σίγουρα έχει μπει στα υπόψιν και για την επόμενη χρονιά.
Το μόνο που δεν μου άρεσε ήταν το πολύ κρύο που έφαγα πριν την εκκίνηση,αλλά σε αυτό δεν φταίει εννείται ο διοργανωτής.
Από την μικρή μου πάντως μέχρι τώρα δρομική εμπειρία,οι αγώνες που έχω απολαύσει πραγματικά είναι επαρχιακοί και με μηδενικό ή συμβολικό κόστος συμμετοχής και σκοπεύω να τους στηρίζω όσο μπορώ
Για την ιστορία το SUUNTO έγραψε 15,360
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/02/2017 :  13:03:02  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδιά μια σημείωση...αν έχει μεγάλη σημασία, αλλά θέλω να νομίζω ότι έχει!
Τον εν λόγω αγώνα, τον κάνει πολλά χρόνια τώρα ο κυρ Παναγιώτης ο Παπαβασιλείου, ο οποίος σχεδόν είναι 75 ετών, μονόχειρας, ενώ η ακοή του και η όρασή του, έχουν το τελευταίο διάστημα μειωθεί αισθητά!Όπως καταλαβαίνετε, ο άνθρωπος υπερβάλλει εαυτόν με όλα αυτά τα προβλήματα που έχει, για να φέρει εις πέρας έναν αγώνα 700 και πλέον ατόμων!
Αυτά από εμένα αν έχουν ιδιαίτερη σημασία!

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

petaloudas
Forum-Runner

108 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/02/2017 :  14:27:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
κυρ Παναγιωτης [μορφη ο διοργανωτης], 900 ατομα με μια ντουντουκα ...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/02/2017 :  16:10:27  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by petaloudas

κυρ Παναγιωτης [μορφη ο διοργανωτης], 900 ατομα με μια ντουντουκα ...



Είναι ο άνθρωπος ΚΑΤΑ ΓΕΝΙΚΗ ΟΜΟΛΟΓΙΑ, που κατέβασε τους Αργείτες στους δρόμους να τρέξουν!!!!

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000