Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Μαραθώνιος Ναυπλίου
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 16

ioma
Advanced Forum-Runner

295 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/03/2020 :  14:48:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τελικα ακυρωθηκε ατιμε κορωνοιε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/03/2020 :  15:18:20  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
εντελώς μλκια... αν ήθελαν ας έκοβαν τους αγώνες των σχολείων, άντε βαριά των 5χλμ που γινόταν ο μεγάλος πανικός...

Edited by - Deorum on 03/03/2020 15:26:18
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

otto
Newbie Forum Runner

26 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/03/2020 :  15:41:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Απαράδεκτοι. Ακυρώνουν αγώνα 5 μέρες πριν και ενώ οι περισσότεροι έχουν κανονίσει εγγραφή, μεταφορά, διαμονή και τυχόν άδειες.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/03/2020 :  16:03:05  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
...και αν....αν λέω αν, βρισκόταν ένα κρούσμα από τον ιό στον εν λόγω αγώνα, τι θα γινόταν;;;;
θα έβγαιναν όλοι και θα φώναζαν....και ξέρω και κάποιους καλοθελητές που περίμεναν στην γωνία για να φωνάξουν....ήδη είχαν ξεκινήσει να βαράνε ταμπούρλα του στυλ ΄΄ο ΣΕΓΑΣ δεν μας πρόσεξε κλπ΄΄

Πάντως ακολουθούν και άλλοι μεγάλοι αγώνες για να ματαιωθούν!

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MARIOS2020
Advanced Forum-Runner

275 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/03/2020 :  16:29:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπορεί να τον ακύρωσαν και λόγω έλλειψης συμμετοχών. Άλλες χρονιές πήγαιναν όλοι οι σύλλογοι από Αθήνα και ο Μαραθώνιος είχε κάτω από 200 άτομα και ο ημι γύρω στα 700 αν δεν κάνω λάθος... Τώρα που δεν πάνε οι σύλλογοι τι κόσμο να είχε?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/03/2020 :  16:31:05  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by MARIOS2020

Μπορεί να τον ακύρωσαν και λόγω έλλειψης συμμετοχών. Άλλες χρονιές πήγαιναν όλοι οι σύλλογοι από Αθήνα και ο Μαραθώνιος είχε κάτω από 200 άτομα και ο ημι γύρω στα 700 αν δεν κάνω λάθος... Τώρα που δεν πάνε οι σύλλογοι τι κόσμο να είχε?




Μα δεν ακυρώθηκε!
Αναβλήθηκε για πιο μετά, όταν καταλαγιάσουν τα πράγματα, όπου σίγουρα θα είναι ακόμα χειρότερα από αποψη συμμετοχής!
Μία αναβολή, δεν παύει να είναι αναβολή!

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rocky
Senior Forum-Runner

Greece


546 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/03/2020 :  16:54:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ειναι γελοιοι..... ξεφτιλες..... ακυρωνουν αγωνες 500 ατομων στην εξοχη και επιτρεπουν την συνυπαρξη 15,000 σε κλειστο χωρο (ΣΕΦ) σημερα!!!!!!! Γελοιοι τιποτε αλλο - κι οποιος φοβαται να κατσει σπιτι του.... ουτως η αλλως οποιος λαμβανει μερος αναλαμβανει την ευθυνη για ΟΛΑ..... οποιος φοβαται καθεται σπιτι του..... ΕυθυνοφοβοΙ....

Ναυπλιωτες να χαιρεστΕ την ΔΗΜΑΡΧΑΡΑ ΣΑΣ!!!!

___________________________
All i wanna do is GO the distance AGAIN

Edited by - Rocky on 03/03/2020 17:01:24
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MARIOS2020
Advanced Forum-Runner

275 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/03/2020 :  17:20:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by SKOTEINOS

quote:
Originally posted by MARIOS2020

Μπορεί να τον ακύρωσαν και λόγω έλλειψης συμμετοχών. Άλλες χρονιές πήγαιναν όλοι οι σύλλογοι από Αθήνα και ο Μαραθώνιος είχε κάτω από 200 άτομα και ο ημι γύρω στα 700 αν δεν κάνω λάθος... Τώρα που δεν πάνε οι σύλλογοι τι κόσμο να είχε?




Μα δεν ακυρώθηκε!
Αναβλήθηκε για πιο μετά, όταν καταλαγιάσουν τα πράγματα, όπου σίγουρα θα είναι ακόμα χειρότερα από αποψη συμμετοχής!
Μία αναβολή, δεν παύει να είναι αναβολή!

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015


Τα πράγματα μπορεί να καταλαγιάσουν του χρόνου όταν κανονικά θα είναι να γίνει ο επόμενος. Ας είμαστε ειλικρινείς, αναβολή υπάρχει όταν καθορίζεται ρητά η ημερομηνία πραγματοποίησης. Για την ώρα είναι ακύρωση.. Επιπλέον μπορεί να είδαν ότι δεν έχουν κόσμο και στην ημερομηνία διεξαγωγής να βάλουν δωρεάν λεωφορεία όπως έκαναν αρχικά.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/03/2020 :  17:38:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν δεν ακυρωναν και ενας βρισκοταν μετα με κορονοιο, τι θα λεγαμεεεε;;;; Ότι είναι ανευθυνοι!

Ακυρώνουν, βρίζουμε. Ή λέμε "δεν είχαν συμμετοχές". Ρε, τον Έλληνα, δεν τον πιάνεις πουθενά! ΠΟΥΘΕΝΑ!

Και ναι, το ακύρωσαν τώρα, 5 μέρες πριν. Διότι τώρα πήραν την απόφαση. Διότι προφανώς δεν θα ήθελαν να τον ακυρώσουν και ήθελαν να δουν που θα πάει το πράγμα. Διότι αν το είχαν ακυρώσει πριν 10 μέρες και σήμερα που μιλάμε το θέμα με τον κορονοϊό είχε λήξει, θα λέγαμε "τους μ@λ@κες, έσπευσαν να το ακυρώσουν αμέσως. Δεν περίμεναν να δουν που θα πάει το πράγμα"! Κι εγώ είναι να ταξιδέψω έξω στις 26/3 και δεν έχω ακυρώσει ακόμη. Θα περιμένω μέχρι 24/3. Τελευταία στιγμή θα ακυρώσω. Οπότε, κατ' εμέ, καλά έκαναν και ακύρωσαν τώρα.

Και δεν συμφωνώ με το ότι "ο καθ'ένας έχει την ευθύνη του εαυτού του". Το κράτος οφείλει να προστατεύει τους πολίτες του.

Εγώ πάντως, δε θα πήγαινα να τρέξω να είχα δηλώσει. Και ξέρω τι πάει να πει "έχω κάνει προπόνηση μαραθωνίου". Αλλά ρισκάρεις;

Όσο για τα ξενοδοχεία, οφείλουν να επιστρέψουν τα χρήματα αν αποδείξετε ότι ο σκοπός της διαμονής ήταν για τον μαραθώνιο. Είμαι σίγουρη, πάντως, ότι αν κόλλαγε κανείς κορονοϊό, δεν θα τον ενδιέφερε καθόλου αυτά τα χρήματα...


Edited by - ALEXANDRA on 03/03/2020 17:41:25
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/03/2020 :  17:49:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και επανέρχομαι:
στο εξωτερικό που ακυρώνουν αγώνες και άλλες εκδηλώσεις, είναι βλάκες; Εμείς είμαστε πάντα οι εξυπνότεροι......του κόσμου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/03/2020 :  17:53:42  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by MARIOS2020

Μπορεί να τον ακύρωσαν και λόγω έλλειψης συμμετοχών. Άλλες χρονιές πήγαιναν όλοι οι σύλλογοι από Αθήνα και ο Μαραθώνιος είχε κάτω από 200 άτομα και ο ημι γύρω στα 700 αν δεν κάνω λάθος... Τώρα που δεν πάνε οι σύλλογοι τι κόσμο να είχε?



100% δεν ισχύει αυτό. Μια χαρά ήταν οι συμμετοχές.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/03/2020 :  18:01:18  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Υπήρχαν και άλλα προβλήματα που δημιουργήθηκαν έμμεσα λόγω του κορωνοιου! υπήρχαν και πολλά προβλήματα επιμελητείας,όπως π.χ κάποιοι εθελοντές, που φοβόντουσαν να προσέλθουν και πολλά άλλα που δεν μου επιτρέπεται να πω...δεν είναι δικια μου αρμοδιότητα.Πιστεψτε με...και το γνωρίζω πολύ καλά, εκαναν απεγνωσμένες προσπάθειες να γίνει ο αγώνας, αλλά τα προβλήματα που ξεπήδησαν λόγω φόβου, έκανε το πράγμα προβληματικό!
Όπως ξαναεγραψα, αυτή είναι μόνο η αρχή!! Παιδιά η υγεία πάνω από όλα!Παρακαλάτε να λήξει γρήγορα το πράγμα και να μείνει μέχρι εδώ

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/03/2020 :  18:04:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by SKOTEINOS

Υπήρχαν και άλλα προβλήματα που δημιουργήθηκαν έμμεσα λόγω του κορωνοιου! υπήρχαν και πολλά προβλήματα επιμελητείας,όπως π.χ κάποιοι εθελοντές, που φοβόντουσαν να προσέλθουν και πολλά άλλα που δεν μου επιτρέπεται να πω...δεν είναι δικια μου αρμοδιότητα.Πιστεψτε με...και το γνωρίζω πολύ καλά, εκαναν απεγνωσμένες προσπάθειες να γίνει ο αγώνας, αλλά τα προβλήματα που ξεπήδησαν λόγω φόβου, έκανε το πράγμα προβληματικό!
Όπως ξαναεγραψα, αυτή είναι μόνο η αρχή!! Παιδιά η υγεία πάνω από όλα!Παρακαλάτε να λήξει γρήγορα το πράγμα και να μείνει μέχρι εδώ

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015



Ε μα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/03/2020 :  18:12:03  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by SKOTEINOS

Υπήρχαν και άλλα προβλήματα που δημιουργήθηκαν έμμεσα λόγω του κορωνοιου! υπήρχαν και πολλά προβλήματα επιμελητείας,όπως π.χ κάποιοι εθελοντές, που φοβόντουσαν να προσέλθουν και πολλά άλλα που δεν μου επιτρέπεται να πω...δεν είναι δικια μου αρμοδιότητα.Πιστεψτε με...και το γνωρίζω πολύ καλά, εκαναν απεγνωσμένες προσπάθειες να γίνει ο αγώνας, αλλά τα προβλήματα που ξεπήδησαν λόγω φόβου, έκανε το πράγμα προβληματικό!
Όπως ξαναεγραψα, αυτή είναι μόνο η αρχή!! Παιδιά η υγεία πάνω από όλα!Παρακαλάτε να λήξει γρήγορα το πράγμα και να μείνει μέχρι εδώ

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015



Πόσα ξέρεις πόσα ξέρεις...

Όπως το λες, αρκετοί "θεσμικοί" (το θεσμικοί σε εισαγωγικά επίτηδες) φορείς και υποστηρικτές την έκαναν και δεν θέλει πολύ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/03/2020 :  18:17:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by tromeus




Θ Μαραθωνιος και Ημι και οι τρεις μηνες προετοιμασιας πολλων απο μας εγιναν θυσια, στο τοπικο πανηγυρακι μιας ασημαντης επαρχιακης πολεως που θελει να φανταζεται οτι μπορει να διοργανωνει αγωνες διεθνους βεληνεκους.

Ευχομαι αυτη η ασημαντη και βρωμερη κωμοπολη να μην γινει παραδειγμα και για τους υπολοιπους αγωνες του ετους. Δεν θελω να επεκταθω παραπανω απο σεβασμο στο forum.



Θυσιάζεις την υγεία σου;

Ήθελες όμως να πας στο πανηγυράκι και σε ενοχλεί που δεν θα πας.

Εγώ, από την άλλη, εύχομαι να γίνει παράδειγμα και για άλλους αγώνες.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 16 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000