Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Μαραθώνιος Ναυπλίου
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 16

Rocky
Senior Forum-Runner

Greece


546 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/03/2020 :  18:17:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μα τι λες Αλεξανδρα μου! ΕΛΕΟΣ ΕΛΕΟΣ!!!!!!! απο τη μια ακυρωνουν ενα αγωνα!!! και απο την αλλη γινονται κανονικα αγωνες μπασκετ ποδοσφαιρου κλπ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΜΕ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΘΕΑΤΕΣ ΣΕ ΚΛΕΙΣΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ!!!! επισης επιτρεπεται η κινηση των μεσων μαζικης μεταφορας!!!!! τα μπαρ τα εστιατορια θεατρα κινηματογραφοι. ΕΛΕΟΣ ΕΥΘΥΝΟΦΟΒΟΙ!!!!!!! ΕΛΕΟΣ!!!!!!!! αν υπαρχει τοσο σοβαρο θεμα τοτε γιατι δεν τα απαγορευουν ΟΛΑ!!!!!!! ΟΛΑ ΟΜΩΣ!!!!! Γιατι απλα δεν τους παιρνει.... τι θα πει κι αν κολλουσε ενας.... γιατι δηλαδη θα κολλουσε στον αγωνα ΚΑΙ ΟΧΙ στο ξενοδοχειο στο εστιατοριο στο ασανσερ στο μετρο στη δουλεια του..... ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΝΑ ΜΑΣ ΤΟ ΠΟΥΝ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΤΑ .... @@@@ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΟΛΟΙ..... ΑΝΤΕ




___________________________
All i wanna do is GO the distance AGAIN
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/03/2020 :  18:26:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rocky

Μα τι λες Αλεξανδρα μου! ΕΛΕΟΣ ΕΛΕΟΣ!!!!!!! απο τη μια ακυρωνουν ενα αγωνα!!! και απο την αλλη γινονται κανονικα αγωνες μπασκετ ποδοσφαιρου κλπ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΜΕ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΘΕΑΤΕΣ ΣΕ ΚΛΕΙΣΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ!!!! επισης επιτρεπεται η κινηση των μεσων μαζικης μεταφορας!!!!! τα μπαρ τα εστιατορια θεατρα κινηματογραφοι. ΕΛΕΟΣ ΕΥΘΥΝΟΦΟΒΟΙ!!!!!!! ΕΛΕΟΣ!!!!!!!! αν υπαρχει τοσο σοβαρο θεμα τοτε γιατι δεν τα απαγορευουν ΟΛΑ!!!!!!! ΟΛΑ ΟΜΩΣ!!!!! Γιατι απλα δεν τους παιρνει.... τι θα πει κι αν κολλουσε ενας.... γιατι δηλαδη θα κολλουσε στον αγωνα ΚΑΙ ΟΧΙ στο ξενοδοχειο στο εστιατοριο στο ασανσερ στο μετρο στη δουλεια του..... ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΝΑ ΜΑΣ ΤΟ ΠΟΥΝ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΤΑ .... @@@@ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΟΛΟΙ..... ΑΝΤΕ




___________________________
All i wanna do is GO the distance AGAIN



Συμφωνώ με αυτό που λες. Έπρεπε να είναι όλα ή τίποτα.

Αλλά προφανώς εδώ αποστασιοποιείται ο διοργανωτής για να μην βρει τον μπελά του-και καλά κάνει!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Bladerunner
Advanced Forum-Runner

235 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/03/2020 :  18:48:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by tromeus
Ο Μαραθωνιος και Ημι και οι τρεις μηνες προετοιμασιας πολλων απο μας εγιναν θυσια, στο τοπικο πανηγυρακι μιας ασημαντης επαρχιακης πολεως που θελει να φανταζεται οτι μπορει να διοργανωνει αγωνες διεθνους βεληνεκους.

Ευχομαι αυτη η ασημαντη και βρωμερη κωμοπολη να μην γινει παραδειγμα και για τους υπολοιπους αγωνες του ετους.



Προσωπικά, δεν θα συμμετείχα ποτέ σε κάποιο "τοπικό πανηγυράκι ασήμαντης και βρωμερής κωμόπολης" Θα ήμουν μέρος της, αν το έκανα.

Πιστεύω ότι περισσότερα χάνει η διοργάνωση από εμάς τους δρομείς.

ΥΓ. Λέω να κάνω έναν ανεπίσημο ημί την Κυριακή. Να δω τι θα απέδιδε η προπόνηση.

__________________________
Think faster than you ride
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giomask
Forum-Runner



87 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/03/2020 :  18:49:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ματωσαμε στο χλμ τρεις μήνες τώρα για να μας ρίξουν μαύρο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/03/2020 :  19:06:59  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ρε παιδιά συγγνώμη δηλαδή!Κάποιοι κάνετε λες και δεν έχετε ξανατρεξει στην ζωή σας...και αν δεν έχετε τρέξει!!! Εντάξει είναι μια νέα δυστυχώς πραγματικότητα που αν δεν προσεχθεί, μπορεί να γίνουμε Ιταλία-διπλα στην πόρτα μας είναι τα βλέπετε!
Επειδή αγώνες διοργανώνω για όσους δεν το γνωρίζετε, ΔΕΝ ΥΠΆΡΧΕΙ ΜΕΓΑΛΎΤΕΡΗ ΖΗΜΙΆ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΗ.Τοσες ετοιμασιες, τόσοι κόποι τόσα και τόσα να πάνε χαμένα!!!
7.000 συμμετοχες είχε!!! Είναι δυνατόν να ήθελε σκόπιμα στο παρά πέντε να τον ακυρώσει; Είναι μεγάλο πλήγμα για τον εκάστοτε διοργανωτή, να ακυρώνει τον κόπο του!
Αλλά ηρεμηστε λίγο!Και αν δεν έχετε τρέξει αγώνες, και πόσους ακόμα θα τρέξετε στην ζωή σας!!!
Σημ: Φέτος πάντως το Ναύπλιο, δεν μας αφήνει να βαρεθουμε! Μία ο αγώνας του κυρ Παναγιώτη, τώρα αυτό, μια χαρά γουρικο είναι!Δεν ξέρω αν είναι βρωμομερος όπως λέει ο φίλος, κάτι θα ξέρει,αλλά γουρικο δεν πολυειναι

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/03/2020 :  19:59:10  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Το τι διαβάζω δεξιά και αριστερά δεν λέγεται. Θεωρίες ολόκληρες.

Το πιο λογικό επιχείρημα πάντως είναι το "πόσα χάνουμε" όσοι είχαμε προγραμματίσει. Άδειες κτλ. Ελάχιστα πιστεύω από όσα διαβάζω στο ίντερνετ... και δυσκολεύομαι να πιστέψω τόσους που γράφουν ότι προγραμματίσαμε άδειες για έναν αγώνα εντός της ηπειρωτικής Έλλάδος 2ώρες από την Αθήνα. Πόσοι πιά? Ξενοδοχείο να το καταλάβω. Τέλοσπαντων, για κάποιους θα ισχύει ας μην είμαι τόσο καχύποπτος. Και για έναν είναι σεβαστό το ότι νιώθει ζημιωμένος. Απλά λέω...
Όπως και να έχει δυστυχώς αυτά είναι μέσα στη ζωή "ανωτέρα βία". Δηλαδή αν δεν υπάρχει κατανόηση όταν έχουν ακυρωθεί ολόκληροι μαραθώνιοι στο Τόκυο (εκεί θα είχε και κάτι αεροπορικά των ... 1000€ και σίγουρα άδειες...), είναι δυνατόν να υπάρξει κατανόηση αν ακυρωθει αγώνας για πιο απλό λόγο?

Πιστέψτε με όσα και αν χάνει ο δρομέας, όλοι οι επαγγελματίες που εμπλέκονται σε μια τέτοια διοργάνωση είναι πολλά περισσότερα. Δεν θα αποφάσιζαν έτσι απλά κάτι, όταν πιο πολύ καίγονται οι ίδιοι και οι δικές τους τσέπες, ειδικά όταν είναι ένα από τα 3-4 μεγαλύτερα εβεντ της χρονιάς.

Δηλαδή αν έπρεπε να πάρουν μια αμφιλεγόμενη απόφαση ακύρωσης, λόγω πχ έκτακτων καιρικών φαινομένων (που μπορεί και να διαψευσθούν) τι θα λέγαμε?
Αυτές οι αποφάσεις δεν είναι καθόλου εύκολες για κανέναν. Δεν τις παίρνει κανείς ελαφρά τη καρδία.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/03/2020 :  20:08:24  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Εδώ συζητάνε να μην γίνουν οι Ολυμπιακοί αγώνες... τι συζητάμε εμείς τώρα? Ξέρετε πόσα εκ (μην πω δις) παίζονται εκεί? λέτε να το κάνουν έτσι για χαβαλέ?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/03/2020 :  20:16:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

Εδώ συζητάνε να μην γίνουν οι Ολυμπιακοί αγώνες... τι συζητάμε εμείς τώρα? Ξέρετε πόσα εκ (μην πω δις) παίζονται εκεί? λέτε να το κάνουν έτσι για χαβαλέ?



Είναι βλάκες αυτοί ρεεεε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ioma
Advanced Forum-Runner

295 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/03/2020 :  20:36:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

Εδώ συζητάνε να μην γίνουν οι Ολυμπιακοί αγώνες... τι συζητάμε εμείς τώρα? Ξέρετε πόσα εκ (μην πω δις) παίζονται εκεί? λέτε να το κάνουν έτσι για χαβαλέ?


Οταν εμεις κτιζαμε Παρθενωνες κλπ
Τι να μας πουν τα γατακια που ακυρωσαν ημι Παρισιου (μια πμερα πριν),Τοκυο ,διεθνεις εκθεσεις ,ο ΠΟΥ που ανησυχει ...
Μια βολτα απο Ελληνικα φορα να κανουν οι ασχετοι του ΠΟΥ και αμεσως θα μαθουν τι πρεπει να κανουν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/03/2020 :  21:00:08  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Κοίτα το ερώτημα γιατί το Ναύπλιο και όχι πχ ένας αγώνας ποδοσφαίρου... έχει μια βάση.
Όσο για το τι θα γίνει με τους επερχόμενους αγώνες δρόμου... δεν θέλω να πω τι συζητιέται και ακούγεται, ας περιμένουμε.
Φαίνεται άδικο να χτυπάει αυτή η κρίση το Ναύπλιο (ή το καρναβάλι της Πάτρας) και όχι έναν αγώνα μπάσκετ.

Ας το απαντήσουν πιο ειδικοί το πως και το γιατί. Δεν το ξέρω.
Ξέρω την σκοπιά του διοργανωτή όμως.

Αυτό που θέλω να εστιάσω (επειδή η οργή του καθενός κατευθύνεται προς όποιον πάρει ο χάρος, άλλος βρίζει τον δήμαρχο, άλλος την πόλη, άλλος τον διοργανωτή, άλλος τον χρονομέτρη κ.ο.κ.) είναι ότι δεν έγινε έτσι απερίσκεπτα, και αυτά που σε πονάνε εσένα φίλε δρομέα (ανατροπή προγραμματισμού και σχεδιών, πλάνο μηνών και πιθανόν έξοδα με κρατήσεις ξενοδοχείων) τους άλλους που βρίζεις τους πονάει πολύ πολύ περισσότερο, και αν πέρναγε από το χέρι τους δεν θα έπαιρναν αυτή τη δύσκολη απόφαση.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rocky
Senior Forum-Runner

Greece


546 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/03/2020 :  23:27:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γελοια αποφαση .... απορω πως τους δικαιολογειτε!!! Αν ειναι επικινδυνο να συμμετεχεις σε ενα αγωνα δρομου ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΔΙΝΕΤΑΙ ΕΝΤΟΛΗ ΝΑ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΑΜΕΣΑ ΟΛΑ ΤΑ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΑ;;;; Εμετικη αποφαση.... εντελως δηθεν.... δεν εχει λογικη καμια.... και οχι πως με νοιαζει αλλα για τα χρηματα που πληρωσαμε δεν ακουσα κατι... Τα τσεπωσαμε κυριοι;;; με το προσχημα της.... αναβολης;;; κρατηστε τα να αγορασετε ... μασκες.. για να πατε στο γηπεδο να δειτε.. οσφπ παο παοκ ισφπ αεκ αρης κλπ...

___________________________
All i wanna do is GO the distance AGAIN

Edited by - Rocky on 03/03/2020 23:31:33
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/03/2020 :  23:31:45  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rocky

Γελοια αποφαση .... απορω πως τους δικαιολογειτε!!! Αν ειναι επικινδυνο να συμμετεχεις σε ενα αγωνα δρομου ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΔΙΝΕΤΑΙ ΕΝΤΟΛΗ ΒΑ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΑΜΕΣΑ ΟΛΑ ΤΑ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΑ;;;; Εμετικη αποφαση.... εντελως δηθεν.... δεν εχει λογικη καμια.... και οχι πως με νοιαζει αλλα για τα χρηματα που πληρωσαμε δεν ακουσα κατι... Τα τσεπωσαμε κυριοι;;; με το προσχημα της.... αναβολης;;; κρατηστε τα να αγορασετε ... μασκες.. για να πατε στο γηπεδο να δειτε.. οσφπ παο παοκ ισφπ αεκ αρης κλπ...

___________________________
All i wanna do is GO the distance AGAIN



Έ οχι βρε Ροκυ!
Έστειλαν ε-μέιλ ότι όποιος θέλει μπορεί να ζητήσει τα λεφτά του πίσω, αλλιώς η συμμετοχή ισχύει για την επόμενη φορά
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rocky
Senior Forum-Runner

Greece


546 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/03/2020 :  23:49:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για τα αλλα κουβεντα ετσι;;; (οκ δεν το ειδα αλλα ειπα πως ειναι το λιγοτερο.... )

___________________________
All i wanna do is GO the distance AGAIN
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/03/2020 :  01:56:52  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν ξέρω να απαντήσω στα άλλα, ας απαντήσουν οι ειδικοί.

Όπως έγραψα φαίνεται εκ πρώτης αντιφατικό -γιατί εκεί και όχι στα άλλα-, έχω διάφορες σκέψεις αλλά δεν θέλω να μιλάω στον αέρα. Σε γενικές γραμμές πιστεύω πως έχει να κάνει με το πως αντιμετωπίζει η πολιτεία κάποια θέματα (ευθυνοφοβικά) και πόσοι φορείς εμπλέκονται. Ένας από τους 4-5 φορείς που εμπλέκονται, να πει... ας μην το ρισκάρουμε, ο αγώνας δεν γίνεται, ας θέλουν οι υπόλοιποι. Είναι διαφορετικό να αποτραβηχτείς έτσι πίσω, από να πρέπει ενέργα να απαγορεύσεις ουσιαστικά τις δημόσιες συναθροίσεις και να διατάξεις το κλείσιμο επιχειρήσεων. Λέω τώρα εγώ με το φτωχό μου το μυαλό.

Αυτό που σίγουρα ξέρω, είναι πως δεν ήταν εύκολη απόφαση. Καθόλου εύκολη.

Και μιας και τα λέμε...

διαβάστε και αυτό.
https://hoc.gr/el/node/2801

Καταλάβατε τίποτα? Εγώ πάντως όχι. Σε μια προσπάθεια αποκρυπτογράφησης του κειμένου της ΔΟΕ αυτό που καταλαβαίνω είναι το εξής.
ΘΑ ΣΑΣ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ... όλα είναι ανοιχτά, συνεχίστε και βλέπουμε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/03/2020 :  02:18:04  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
http://www.runningnews.gr/item.php?id=45055

Έχει πέσει πεπονόσπορος.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 16 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000